Autor Wątek: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.  (Przeczytany 17744 razy)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 30, 2017, 01:24:52 am »
Około 20 pare dni i taka zmiana, chyba musiało się jakoś zacząć chcieć, gorzej dlaczego wcześniej się nie chciało, to jest całkiem ciekawe pytanie.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 30, 2017, 10:39:17 am »
20 dni to całkiem spory czas jeśli ma się jakąś bazę, a ta była. Michał5 napisał że "może podejście do meczu"... sprawiło że gra uległa zmianie. Według mnie jest to zmiana na plus przede wszystkim w sferze mentalnej, a najlepszym przykładem jest postawa Dominika Depowskiego. Zwycięstwo z Espadonem wcale nie było takie oczywiste jeszcze parę dni temu, takie wątpliwości miał również Jan Such, z którym zamieniłem parę zdań na meczu z Będzinem. W Jastrzębiu nie wygrywa się na co dzień, nawet gdy miejscowi mają drobne problemy. Espadon do mieszanka doświadczonych zawodników i tych na dorobku, oraz tych którzy w Resovii nie spełnili oczekiwań i rozstano się z nimi. Myślę, że w jakiś sposób chcieli pokazać iż stać ich jeszcze na wiele. Wyszło jak wyszło. Nazwisko Ruciaka przewijało się w kontekście składu Resovii na ten sezon, nie było wielu słów krytyki, a teraz to już emeryt ?  :)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 30, 2017, 10:43:28 am »
Mecz oglądnąłem z ogromną przyjemnością, bardzo dobra zmiana Depowskiego (zagrywka, obrona, blok) ten chłopak robi postępy pod okiem trenera Kowala, ale dobry trener zawsze potrafi wykrzesać u średniego zawodnika tą iskrę. Dominik robi postępy i zawdzięcza to trenerowi, bo ten daje mu grać. Dorze funkcjonował system blok-obrona, mieliśmy parę kontr zakończonych różnymi strefami, tu widać rękę Kowala, tego nowego Kowala. Po Kędzierskim widać krótki rozbrat z piłką, aczkolwiek parę piłek rozegrał bardzo ładnie. Mamy już awans do PP, teraz coś tam ugrać, to i morale pójdzie w górę, po słabym okresie pracy trenera Serniottiego. Nie ma oczywiście hurra optymizmu, ale cieszmy się z każdej wygranej, bo te małe zwycięstwa dają te duże. Brawa za wygraną należą się trenerowi i całej drużynie, bo zagrała drużyna, to było widać na boisku.
P.S. Leon, święte słowa. :)

Majer, nie chcę Cię absolutnie ograniczać ani narzucać tego o czym możesz pisać a o czym nie powinieneś. Pisz co chcesz, co czujesz. Ale tak sobie myślę, że pisanie o "słabej pracy trenera Serniottiego" jest... nieuczciwe. Tak po ludzku. Naprawdę trener Serniotti nikomu krzywdy nie zrobił (chociaż kilku... ludzi w klubie czuła się "pokrzywdzona"). Raczej to jemu ktoś zrobił krzywdę, postępując tak a nie inaczej.
Ciesz się z pracy trenera Kowala, z jego sukcesów, a trenera Serniottiego... myślę, że uczciwie by było zostawić w spokoju. Tak po ludzku.

A propos pracy trenera... Jakiegokolwiek.
Pisałem o tym niejednokrotnie. Pracę trenera w klubie takim jak Asseco Resovia powinno się rozliczać z wyników jakie osiąga z drużyną. Oczywiście ważne jest to jak gra drużyna, jakie zawodnicy robią postępy, jaka jest atmosfera w drużynie, w klubie, na meczach. Ale jedynym uczciwym kryterium pracy trenera (pomijając trenerów np drużyn juniorskich) są wyniki jakie osiąga jego drużyna osiąga. Wyniki nie w pojedynczych meczach z Onico, Olsztynem, Szczecinem czy z Będzinem. Każdy pojedynczy mecz "idzie na konto" trenera, ale rozliczenie powinno następować (jeżeli wcześniej nie ma jakiejś prawdziwej katastrofy) nie po 5 meczach, nie po 12 meczach a po dłuższym okresie, najlepiej po jakiś rozgrywkach.
I tak jeszcze do niedawna było w Resovii. Ale to, że Asseco Resovia zmieniła nagle "zasady gry" nie oznacza, że ja też tak zrobię. Ja przyjmuję prostą zasadę:
1. Za wszystkie wyniki do 03-12-2017 pełną odpowiedzialność ponosił trener Serniotti, a za wszystkie mecze po tej dacie pełną odpowiedzialność ponosi trener Kowal. Wszystkie pojedyncze wygrane i przegrane "idą na ich konto".
2. Liczyłem na to, że trener Serniotti z wyników zostanie rozliczony co najmniej po jednym sezonie. Nie zostanie. Ktoś... rozliczył go wcześniej. Trener Kowal też powinien zostać rozliczony za wyniki jakie osiągnie z drużyną w PP, PCEV i MP. Piszę to po bodajże 5 kolejnych meczach bez straty choćby seta. Te mecze "idą na konto" trenera Kowala. To jego pojedyncze, niewielkie sukcesy. Ale prawdziwa weryfikacja powinna nastąpić po Pucharze Polski, po rozgrywkach w Pucharze CEV i po całych rozgrywkach w +L.
Uprzedzając ewentualne wpisy, że "czekam aż się noga powinie". NIE!!! To samo pisałem jak trenerem wcześniej był A.Kowal, to samo pisałem jak trenerem był trener Serniotti. To, że teraz nie jest mi po drodze z działaniami Asseco Resovii, to, że nie zgadzam się z działaniem klubu i jestem "trochę z boku", nie znaczy, że życzę drużynie źle i czekam na potknięcie.
Zwykła ludzka przyzwoitość, o której pisałem powyżej, sprawia, że życzę dRRużynie i trenerowi Kowalowi samych sukcesów. Szczerze.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 30, 2017, 11:08:25 am »
2. Liczyłem na to, że trener Serniotti z wyników zostanie rozliczony co najmniej po jednym sezonie. Nie zostanie. Ktoś... rozliczył go wcześniej. Trener Kowal też powinien zostać rozliczony za wyniki jakie osiągnie z drużyną w PP, PCEV i MP. Piszę to po bodajże 5 kolejnych meczach bez straty choćby seta. Te mecze "idą na konto" trenera Kowala. To jego pojedyncze, niewielkie sukcesy. Ale prawdziwa weryfikacja powinna nastąpić po Pucharze Polski, po rozgrywkach w Pucharze CEV i po całych rozgrywkach w +L.

Pełna zgoda. Też bym wolał, żeby dano Serniottiemu szansę na rozliczenie z wyników w dłuższym wymiarze czasowym. Nie dano, nie podobało mi się to, ale trudno. Nie mogę natomiast przejść obojętnie, gdy niektórzy notorycznie obniżają rangę ostatnich zwycięstw, bo "emeryci", "mikołaje", itd. Idę o zakład, że po wpadkach z Zawierciem i Warszawą serię 5 x 3:0 w kolejnych meczach z tymi właśnie "emerytami" (z założeniem, ze zostaje Serniotti) bralibyśmy w ciemno. Stąd uwaga o "powinięciu nogi", bo niektórzy sprawiają wrażenie, że wolą mieć 0:5 z Serniottim niż 5:0 z Kowalem. ;)

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 30, 2017, 11:19:38 am »
Murek został przez nas "zmasakrowany" na przyjęciu ...

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 30, 2017, 14:32:10 pm »


Stąd uwaga o "powinięciu nogi", bo niektórzy sprawiają wrażenie, że wolą mieć 0:5 z Serniottim niż 5:0 z Kowalem. ;)

I tego nie mogę zrozumieć.



Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 30, 2017, 16:02:07 pm »
Połowa sezonu zasadniczego za nami, a Śliwka nie ma żadnego asa na koncie. Młody, zdolny, kadrowicz, dramat.. :'(

http://pls-web.dataproject.com/Statistics_AllPlayers.aspx?ID=1048&PID=1100&Player=630

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 30, 2017, 19:29:04 pm »
w zagrywce chyba najlepiej (statystycznie) wychodzi M. Możdżonek ;-)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 30, 2017, 22:03:39 pm »
W sezonie 12/13  po 15 kolejkach też mieliśmy 5 porażek. Taka ciekawostka.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 30, 2017, 22:28:34 pm »
Drogi wogu jeśli już pogrubiłeś tekst, do którego chcesz się odnieść, a następnie cytujesz, to cytuj dosłownie, bo ja nie pisałem o słabej pracy trenera, ale o słabym okresie pracy trenera, a to kolosalna różnica. Pisząc o słabej pracy trenera pisze się o całości, ja pisałem o jakimś okresie, nie widzisz różnicy?, ale Ty to robisz celowo, aby przedstawić mnie w takim trochę złym świetle, że tylko krytykuję Seniottiego. Gdybyś jednak przeczytał wpis trochę powyżej to piszę o bazie jaką zastał Kowal, to chyba dobrze świadczy o poprzedniku i tak napisałem. Baza jaką zrobił Serniotti była ok, ale później się pogubił i stąd słabsze wyniki, z przeciwnikami których powinniśmy bez większego problemu pokonać. Porażka z Warszawą była bolesna, nie dlatego że była, ale że była w kiepskim stylu, bez zaangażowania.