Autor Wątek: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.  (Przeczytany 17713 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 31, 2017, 16:32:49 pm »
Eeeee tam, będziesz przemyśliwał... Tutaj też konsekwencji bym nie zastosowywał.

Do siego 2018 roku!!!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 31, 2017, 17:17:48 pm »
Powrót z Grecji raczej nam nie grozi.
Jeśli chodzi o pomysł na grę...
Odłóżmy na chwilę mity.
Pomysły Kędzierskiego są (moim zdaniem) lepsze od greckich. Wykonanie bywa (jeszcze) równie kiepskie. Ale ruchy na parkiecie zdecydowanie przemawiają za Kędziorem. O "szatni" nie wspominając. Rzadko kiedy aż do tego stopnia zgadzam się z Andrzejem Grzybem. Może było to mało dyplomatyczne z jego strony, ale... sprawa się rypła.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2017, 17:36:04 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 01, 2018, 07:55:53 am »
Transfer Kurka ......  byłby w stylu Resovii. Zawodnik z kontuzją, którą lekarze w Turcji nie są w stanie zdiagnozować i wyleczyć, robiłby w Resovii za maskotkę obok wilka Soviaka. W sumie zaoszczędziliśmy trochę pieniędzy w tym sezonie więc można by je wszystkie wydać a brakującą kwotę pożyczyć. To, że Bartek nigdzie nie czuje się tak "dobrze" jak na Podpromiu jest powszechnie wiadome. Bo Bartek to dobry gracz i basta. Przynajmniej byłby to hit marketingowy. Bo sportowo pożytek jak z Gavina Schmita, Juliena Lianela, Petera Veresa, Nikoli Kovacevica czy Mateja Cernica.

Zeszłym razem, transfer Bartka rozbił drużynę i zapoczątkował zjazd w dół tabeli, to może w tym sezonie odwróci tą tendencję.

Ps. Tylko kogo odstrzalą ze składu, aby zrobić miejsce dla ikony polskiej siatkówki? Elvisa czy znów Dominika? #wszyscyjesteśmyResovią*


* czasem są równi i równiejsi
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2018, 08:08:45 am wysłana przez A :) »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 01, 2018, 11:43:37 am »
Nic nie wiem na temat naszych starań o Kurka. Są takowe, czy to tylko plotka, zrodzona z informacji/pogłoski, że Kurek prawdopodobnie nie będzie grał w Turcji do końca sezonu?
Wiem natomiast (z wywiadu radiowego), że staraliśmy się o Alka, ale się nie udało. A gdyby się udało, czy wtedy też narzekalibyśmy na temat "zbędnych wydatków" i "konieczności odstrzelenia kogoś"? Też sarkastycznie pisalibyśmy o "ikonie"? Pewnie tak, bo przecież nie ma równych i równiejszych. A może jednak są?
O Kurku nie doleciała mnie nawet plotka, więc rozważania mają dla mnie czysto teoretyczny charakter.
Sport z zasady jest niedemokratyczny i nieegalitarny. Jest też "niesprawiedliwy".
Nie zastanawiałbym się ani przez moment, gdyby była teraz szansa na pozyskanie Leona czy Conte za rozsądne pieniądze. "Kogo odstrzelić"? Ktoś i tak siedział na trybunach to i teraz ktoś może posiedzieć. Kto? Ktoś najmniej przydatny w danym meczu. W meczu z Będzinem rezerwowym przyjmującym był Paweł Rusek. Tak to w drużynie bywa, że czasem trzeba wziąć do składu juniora, a czasem kogoś posadzić na trybunach.
Naszą bolączką jest brak zawodnika (na lewym skrzydle) z mocnym uderzeniem i wysokim zasięgiem.
Życzę Dominikowi, żeby stał się takim zawodnikiem, choćby na miarę Deroo, a nawet na miarę Leona czy Juantoreny. Co wtedy? Wtedy Dominikowi trzeba będzie te 700.000 $ zapłacić. No może się opuści na 600.000 $. Problem przerabialiśmy z Grozerem. Bo to, że Dominik jest Polakiem, nie będzie miało nic do rzeczy.
Myślicie, że zdrowy Mika zagrałby u nas za 400.000 $, mając z Rosji ofertę za 700.000 $?
Jeszcze niedawno czytałem o "estońsko-fińskich wynalazkach". W czym chłopak komuś wtedy zawinił? Dostał propozycję, więc przyszedł i nie mam wątpliwości, że w grę wkładał całą swoją energię i umiejętności. Skutek bywał różny, ale w sporcie to normalne. Elvis ma takie możliwości, jakie ma i raczej nie do niego pójdzie piłka na wagę mistrzostwa Polski (choć życie bywa pełne niespodzianek).
Nie mam pojęcia, czy Kurek jest zdrowy. Wiem natomiast, jak wiele może być pożytku z dobrze grającego Kurka. Nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń za grę w sezonie 2015/16. To nie jest przypadek, że po ubiegłym sezonie zaproponowano mu lukratywny kontrakt.
Z Kurkiem w przyzwoitej formie stalibyśmy się poważnym kandydatem do mistrzostwa Polski.
Kiedyś zamieniliśmy Kreeka na Kosoka. Dobra to była decyzja czy zła?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 01, 2018, 23:26:20 pm »
W tej plotce jest ziarenko prawdy, szczypta przypuszczeń oraz garść spekulacji.

Prawdą jest, iż w Turcji Kurek mało gra. Oficjalnie z powodu kontuzji stopy, którą trudno zdiagnozować i wyleczyć. Kolejna informacja prawdziwa jest, iż do zespołu Tureckiego został ściągnięty kolejny obcokrajowiec. A limit tam jest sztywny i wynosi trzech obcokrajowców w składzie meczowym. Jakby nie liczyć, o jednego za dużo

Przypuszczalnie Kurek im zbywa. Marny z niego pożytek w tym sezonie a kosztuje górę złota. Na skład tu i teraz to zawiódł. W przeciwieństwie do Konarskiego który w Turcji błyszczy.

Spekulacje. Kurek jest do wzięcia. W Turcji go nie chcą a poza Polską to zapewne nikt się nim nie interesuje. Po co zawodnik z kontuzją i bez formy od paru lat.

Pozostaje opcja Polska. W grę wchodzą dwa kluby. Skra lub Resovia. Innych nie stać. Nie łudzę się, iż Kurek to realne wzmocnienie w tym sezonie dla kogokolwiek. Piszemy o graczu, który parę miesięcy nie gra. Potrzeba czasu aby wyzdrowiał, że o formie sportowej nie wspomnę. Kogo stać na taką inwestycję? Przypomina to trochę przypadek Michała Winiarskiego jak wracał z Włoch. Skra zaryzykowała. Czy Resovia jest w stanie zrobić podobnie? Niestety Kurek to zawodowiec i lojalny wobec $. Więc ewentualny kontrakt powinien być m.in. na 3 lata. Tak, aby po roku nie zmienił zdania. Dodatkowo opcja wykupu, aby nie stracić jak na Perinie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2018, 23:29:44 pm wysłana przez A :) »

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 01, 2018, 23:43:20 pm »
Dajcie spokój z tym Kurkiem. Podpisanie z nim czegokolwiek to olbrzymie ryzyko. Trzeba uczyć się na błędach i nie kontaktować graczy z kontuzjami. Te pieniądze można zdecydowanie lepiej zainwestować. No ale kto tam wie jaka decyzję podejmie pan Góral.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 02, 2018, 00:15:06 am »
Nie wydaje mi się, żeby to był problem kontuzji.
Kurek to olbrzymie możliwości, ale i duże ryzyko, bo jego mentalność jest nietypowa. Nie szufladkowałbym Bartka.
Myślę, że Kowal wie, o co chodzi we współpracy z Kurkiem. Pracował z nim przecież. Jeśli są takie plany, to nie są to plany radosne i nieodpowiedzialne. Ot, zwykłe ryzyko - jak z każdym zawodnikiem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

gregy69

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 453
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 02, 2018, 11:20:10 am »
Wg Przeglądu Sportowego Kurek przebywa obecnie w Polsce na rehabilitacji, ma postawioną diagnozę oraz przedstawione dwie alternatywy leczenia:
- operacja, wtedy nie zagra do końca sezonu
- zabiegi, które może pozwolą mu wrócić na play-offs.
To chyba zamyka dyskuję na temat ściągnięcia go w obecnym oknie transferowym.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Espadon Szczecin - Asseco Resovia 29.12.2017r.
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 02, 2018, 13:04:46 pm »
Wg Przeglądu Sportowego Kurek przebywa obecnie w Polsce na rehabilitacji, ma postawioną diagnozę oraz przedstawione dwie alternatywy leczenia:
- operacja, wtedy nie zagra do końca sezonu
- zabiegi, które może pozwolą mu wrócić na play-offs.
To chyba zamyka dyskuję na temat ściągnięcia go w obecnym oknie transferowym.

Gregy, a moim zdaniem okoliczności, które przytaczasz za PS... otwierają dyskusję na temat ściągnięcia Kurka w obecnym sezonie.
Nie wiem czy jest coś w ogóle na rzeczy z zakontraktowaniem teraz Kurka do Asseco Resovii, ale wiem, że byłby to ruch jak najbardziej spójny z linią klubu. Tą linią, którą Asseco Resovia od dłuższego czasu ma - zawodnik, który od dłuższego czasu nie gra, prawdopodobnie z poważną dolegliwością, nie wiadomo kiedy wróci do gry. Ale i z tą, którą klub przyjął stosunkowo niedawno. Bo jeżeli miesiąc temu wywalono trenera Serniottiego bo drużyna nie osiągała satysfakcjonujących wyników/zawodnicy nie robili postępów/trener miał słaby kontakt z zawodnikami/był kwas w szatni* (*niepotrzebne skreślić) a jego miejsce zajął trener, o którym w kontekście pracy w ostatnich dwóch sezonach można by napisać (bez skreślania czegokolwiek) to samo tylko dopisując "jeszcze bardziej" to... naturalną konsekwencją takiego ruchu powinno być zakontraktowanie Kurka. Wtedy to już na pewno i wyniki będą lepsze, i pozostali zawodnicy zaczną robić postępy, i trener lepiej będzie się dogadywał z drużyną, i w drużynie nie będzie jakichkolwiek kwasów...