Autor Wątek: Resovia - Bielsko  (Przeczytany 11233 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Resovia - Bielsko
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2018, 21:09:21 pm »
Piękny ten sport. Gramy jak równy z równym delikatnie odchodząc pod koniec seta.
Pora oprzytomnieć.
Co innego optymizm kibica (jeśli wszystko wszystkim naszym się uda, to i Zenit pokonamy), a co innego realna ocena sytuacji.
Od początku sezonu było wiadomo, że skład, którym dysponujemy plasuje nas co najwyżej w okolicach 5-9 miejsca. Nie ma więc meczu, w którym z góry można dopisać sobie 3 punkty.
Kto był w Bielsku, ten widział, że tam było jeszcze gorzej.
Czy rok temu sensacją byłaby porażka Radomia w Będzinie? Byłaby co najwyżej niespodzianką. No to zapomnijmy o mocarstwowych latach, bo one już się skończyły.
Cieszmy się, że do następnej kolejki jesteśmy na 4. miejscu.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Resovia - Bielsko
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 13, 2018, 22:22:01 pm »
Chwila, chwila....

Cytuj
Ostatnie wyniki i gra zespołu nie były satysfakcjonujące dla sympatyków naszego klubu i sponsorów...
Włoch przyjął wyzwanie, wprowadzając swoją koncepcję prowadzenia drużyny. Zgodziliśmy się na to, ale jak widać, nie przyniosło to oczekiwanych efektów. O pracy trenera świadczą wyniki, a te ostatnio nie były najlepsze. Stąd decyzja o rozwiązaniu umowy

Czyje to słowa?
Pablo Twoje? A może Twoje Leon? Slawko, Unge, Marcin, a może któryś z Was to powiedział? Koledzy Kibice, który z Was to powiedział?

Zaraz, zaraz... A czy to czasem nie słowa Prezesa Górskiego tuż po wy...waleniu Serniottiego i przywróceniu Kowala?
A które wtedy zajmowaliśmy miejsce (przed całą serią meczów z dołem tabeli)? Z tego co pamiętam to szóste (za ZAKSĄ, Skrą, Wawą, JW i Treflem).
To do kogo to "Pora oprzytomnieć"?
Do Prezesa Górskiego?
To troszkę późnawo, półtora miesiąca po wy...waleniu trenera. Ale... lepiej późno niż wcale.

A może do kibiców?
O grze zespołu wypowiadał się nie będę bo od 03-12-17 widziałem raptem jeden niecały mecz Asseco Resovii (ze Skrą w PP). Być może inne mecze wyglądały inaczej, ale o tym chyba nikt nie może powiedzieć, że gra Asseco Resovii była satysfakcjonująca. A jak przeczytałem, że dziś jeden z zawodników zagrał najsłabszy mecz w sezonie, a widziałem jak przeszedł obok meczu z Warszawą to... nie chcę wiedzieć jak ta gra wygląda teraz.
Wyniki.
Ja "kilka razy" rozmawiałem z "paroma" kibicami Resovii (z wyżej wymienionymi i wielu innymi). Wielu z nich wypowiadało się też na ten temat tutaj. I ŻADEN Z NICH I JA TEŻ nie nastawialiśmy się w tym sezonie na zwycięstwa i medale. ŻADEN.
Każdy z nas nastawiał się, że będzie to sezon pełen emocji, walki, zaangażowania w grę i kibicowanie, a wyniki... były sprawą drugorzędną.
Ale skoro sam Pan Prezes Górski powiedział, że liczą się wyniki, a szóste miejsce nie jest miejscem satysfakcjonującym to... W Pucharze Polski według kryteriów Prezesa Górskiego klapa. Zobaczymy jak będzie na koniec sezonu w lidze i PCEV.
Ja, mimo tego, że mówiąc oględnie, średnio mnie to teraz interesuje, mam nadzieję, że wszyscy zostaną rozliczeni z miejsca na koniec sezonu. Tak jak Serniotti został rozliczony.
I pamiętajmy - Prezes Górski sam ustawił kryteria i poprzeczkę: liczą się wyniki a szóste miejsce nie jest satysfakcjonujące.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2018, 23:23:03 pm wysłana przez wog »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Resovia - Bielsko
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 13, 2018, 23:28:06 pm »
Ja uważam, iż strasznie umniejszajmy naszej drużynie. Wg. Mnie jest to drużyna która powinna być w czwórce a nawet pokusić się o medal. To nie są gracze, którzy są anonimowi. Każdy z nich otarł się o reprezentację a to znaczy iż coś potrafią.

Co do dzisiejszego meczu, to parę akcji mogło się podobać. Tibo i Perła postraszyli zagrywką. Graliśmy co prawda prosta siatkówkę, ale skuteczną. 3 pkt u nas. Niestety zdarzają nam się proste błędy, które nie powinny się zdarzać.

Trener Kowal to urodzony szczęściarz. Na nasze szczęście także pozostałe zespoły są pod formą. ZAKSA nie gra wielkiego sezonu a jej wyniki są nadwyraz dobre. Nasz bezpośredni konkurent czyli Jastrzębie także jest pod formą. Bez Oliwy w formie nie istnieją. Olsztyn też w kratkę. Ich siła to głównie Kochanowski. Bełchatów to z kolei mistrz własnego parkietu. Na wyjazdach już im gorzej idzie. Najlepiej prezentuje się Warszawa. Poukładał ich Antiga. Może nie w tym, ale w następnym powinni się włączyć w grę o medale. To jest czolowa 6 ligi. Poza nią jest jeszcze ciągle groźny Gdańsk i nieobliczalny Lubin. W Gdańsku ciągle kłopoty finansowe natomiast Lubin nie może się odnaleźć po odejściu Cretu.

Przed nami ważny mecz z ZAKSA. Niby na dziś murowane 3 do 0 w godzinę z prysznicem, ale może nas zlekceważą. Wygrana w tym meczu bardzo by przybliżyła Andrzeja Kowal do fotela trenera reprezentacji. Ta drużyna potrzebuje sukcesu jak wody. Tak aby w siebie uwierzyli i w końcu grali tak jak na treningach.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2018, 00:00:51 am wysłana przez A :) »

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Resovia - Bielsko
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 14, 2018, 10:36:23 am »


...Ta drużyna potrzebuje sukcesu jak wody. Tak aby w siebie uwierzyli i w końcu grali tak jak na treningach.
Darku, ale kogo ta drużyna ma po drugiej stronie siatki na treningach?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Resovia - Bielsko
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 14, 2018, 12:07:51 pm »
Ja uważam, iż strasznie umniejszajmy naszej drużynie. Wg. Mnie jest to drużyna która powinna być w czwórce a nawet pokusić się o medal. To nie są gracze, którzy są anonimowi. Każdy z nich otarł się o reprezentację a to znaczy iż coś potrafią.
(...)
Przed nami ważny mecz z ZAKSA. Niby na dziś murowane 3 do 0 w godzinę z prysznicem, ale może nas zlekceważą.
Darku, to nie jest kwestia "umniejszania" czy też usprawiedliwiania porażek, a raczej chłodnej kalkulacji.
Pewnie, że nasi zawodnicy wiele potrafią i żadnemu, ale to żadnemu z nich nie odmówię prawa gry o największe zaszczyty.
Sport jest piękny jedynie dla optymistów, więc bez względu na teoretyczne szanse, wiara w możliwości zawodników pozostanie. Gdyby w sporcie szukać jedynie racjonalnych efektów, należałoby się zajmować zakładami sportowymi, a nie kibicowaniem.
Sport to dziedzina ogromnego ryzyka i w pozytywnym, i w negatywnym znaczeniu.
Na dodatek siatkówka to taka gra, w której mecz składa się z co najmniej 3 meczów i nie wystarczy nastrzelać na początku, żeby wynik dowieźć do końca.
W siatkówce jest tak, że w rzadko którym meczu przynajmniej jeden set nie jest w miarę zacięty. A jeśli się tego seta wygra, można wygrać i kolejnego.
To nie jest kwestia lekceważenia przeciwnika. Czasem przeciwnika nie lekceważysz, a i tak niewiele się udaje. Bo to "taki dzień".
Kalkulując chłodno: na 10 meczów z Zaksą pewnie przegralibyśmy 7. Kiedy trafimy na te 3 "wygrane" mecze? Może wkrótce, a może nigdy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

mistrz2014

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Resovia - Bielsko
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 14, 2018, 12:42:36 pm »


Niby na dziś murowane 3 do 0 w godzinę z prysznicem, ale może nas zlekceważą.

Darku, to nie jest kwestia "umniejszania" czy też usprawiedliwiania porażek, a raczej chłodnej kalkulacji.

Kalkulując chłodno: na 10 meczów z Zaksą pewnie przegralibyśmy 7. Kiedy trafimy na te 3 "wygrane" mecze? Może wkrótce, a może nigdy.

Czyli rozumiem że teraz liczymy na cuda?
Że ktoś nas zlekceważy, oleje, wyśmieje? I wtedy nam się uda czy tak mam rozumieć te wypowiedzi?

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia - Bielsko
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 14, 2018, 13:01:20 pm »
Oczywiście,że musimy liczyć na cud, bo skoro nawet Onico ma zdecydowanie większy potencjał niż Resovia, to co dopiero taka Zaksa, Skra, Trefl, czy Jastrzębie ;)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Resovia - Bielsko
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 14, 2018, 13:25:36 pm »

Czyli rozumiem że teraz liczymy na cuda?
Że ktoś nas zlekceważy, oleje, wyśmieje? I wtedy nam się uda czy tak mam rozumieć te wypowiedzi?
Odpowiem inaczej. Nasza dotychczasowo gra nie daje podstaw, do zakładania wygranej w Kędzierzynie. Zwłaszcza, iż Kędzierzyn jeszcze w lidze nie przegrał i pokonał naszych pogromców np z Bełchatowa.

Ale to jest sport i takie niespodzianki się zdarzają. ZAKSA prędzej czy później przegra. Bo każdy zespół po jakimś czasie notuje porażkę. Przy naszej bezbłędnej grze jesteśmy w stanie tego dokonać. Ale jak zrobimy z co najmniej 13 błędów własnych to dostaniemy "siatkarski łomot". I tu miejmy tego świadomość, niezależnie co będą w prasie pisać.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Resovia - Bielsko
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 14, 2018, 13:41:30 pm »

Czyli rozumiem że teraz liczymy na cuda?
Że ktoś nas zlekceważy, oleje, wyśmieje? I wtedy nam się uda czy tak mam rozumieć te wypowiedzi?
Nie. Nie tak.
Nie wiem, na co "liczymy". Wiem, na co ja liczę. Liczę na to, że każdy z naszych zawodników zrobi lepiej niż kiedykolwiek do tej pory to, co do niego należy. Liczę też na to, że nasi zawodnicy wspólnie zrobią to, co do nich należy lepiej niż kiedykolwiek do tej pory.
Czy to wystarczy? Nie wiem. Ale na to liczę.
Nie liczę na "cud". Nie liczę na cokolwiek negatywnego po stronie Zaksy.
"Cudu" pozytywnego doświadczyłem podczas MŚ'06, w meczu Polska - Rosja.
"Cudu" negatywnego doświadczyłem podczas LŚ'05 Polska - Serbia.
Od tamtych lat nie wierzę w siatkarskie cuda. Wierzę w grę do ostatniej piłki.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Resovia - Bielsko
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 14, 2018, 16:33:10 pm »
Zawiercie pokazało, że można pokonać Skrę