Autor Wątek: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)  (Przeczytany 65629 razy)

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 25, 2018, 23:33:30 pm »
Zgodzę się, że w tym sezonie Trefl ma na papierze lepszy skład od Resovii ale nie zmienia to faktu, że Andrea pięknie wypunktował Kowala, pokazując mu miejsce w szeregu, nie zważając na inne okoliczności związane z kadrą zespołu. Dlatego mam tym większą satysfakcję. Pasuje taka odpowiedz  ;)

Mediolan, Fefe de Giorgi przeczytał Twój wpis i kazał Cię pozdrowić ;)
Żałuje, że nie zdążył na Podpromiu i że nie kupi od Ciebie karnetu, bo już cały siatkarski świat huczy, że w końcu sprzedałeś.

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 26, 2018, 12:03:10 pm »
Mediolan, Fefe de Giorgi przeczytał Twój wpis i kazał Cię pozdrowić ;)
Żałuje, że nie zdążył na Podpromiu i że nie kupi od Ciebie karnetu, bo już cały siatkarski świat huczy, że w końcu sprzedałeś.

 :D Dobre
Prezes-Ignaczak

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 26, 2018, 18:16:18 pm »
"Nie zapomnij jeszcze, że Trefl z braków kadrowych a bardziej z dysproporcji w umiejętnościach pomiędzy pierwszą a drugą szóstką musiał jechać cały sezon podstawowym składem, nie mieli takiego bogactwa jak Andrzejek." I Ty mediolanie8 też uważasz, że budowa drużyny na zasadzie dwóch wyrównanych szóstek (bez gwiazd) to słuszna koncepcja. No nie poznaję Cię kolego :). Nie zagłuszaj w sobie jasnej strony mocy, daj upust swoim dobrym cechom, nie jest z Tobą jeszcze tak źle, jest szansa wyciągnąć Cię ze szpon obsesji. :)

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 26, 2018, 18:23:04 pm »
"Nie zapomnij jeszcze, że Trefl z braków kadrowych a bardziej z dysproporcji w umiejętnościach pomiędzy pierwszą a drugą szóstką musiał jechać cały sezon podstawowym składem, nie mieli takiego bogactwa jak Andrzejek." I Ty mediolanie8 też uważasz, że budowa drużyny na zasadzie dwóch wyrównanych szóstek (bez gwiazd) to słuszna koncepcja. No nie poznaję Cię kolego :). Nie zagłuszaj w sobie jasnej strony mocy, daj upust swoim dobrym cechom, nie jest z Tobą jeszcze tak źle, jest szansa wyciągnąć Cię ze szpon obsesji. :)

Nie ma szans, jestem konsekwentny, wrócę na Podpromie wraz z odejściem Kowala w pakiecie z Górskim  ;D

Natomiast nie jestem przekonany co do dwóch wyrównanych szóstek, to co preferuje Andrzej. Owszem wartościowi gracze są niezbędni w 12;14-stce, ale nie cały zespół-wszyscy gracze o wyrównanych możliwościach i umiejętnościach a tak Kowal prowadzi politykę transferową. Nie tędy droga...
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2018, 18:30:35 pm wysłana przez mediolan8 »
Prezes-Ignaczak

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 26, 2018, 19:51:53 pm »
No to dobrze jest "jechać jedną szóstką cały sezon", czy źle?
Ciekawe doświadczenie płynie z sezonu 14/15. Fajnie zaprezentowaliśmy się w Berlinie, ale w finale słabego Ivovicia musiał zastąpić Buszek. Jeśli ktoś pamięta drugi mecz finałowy w Gdańsku, to pewnie pamęta, że znów Buszek wyrwał nam ten mecz. Ostatni mecz finałowy to mecz Konarskiego.
Przypomnę, że trzeci mecz półfinałowy 13/14, w Kędzierzynie uratowała nam bardzo szeroka ławka rezerwowych, której to ławki zabrakło Zaksie. W kolejny dniu my mieliśmy kim grać, a oni ledwo sklecili skład.
Gdańsk po zdobyciu wicemistrzostwa Polski w następnym sezonie był 4., a w ubiegłym wylądował na 8. miejscu. Ja nie wiem, czy kibice Resovii byliby zachwyceni takim "progresem". Dziś gdańszczanie grają nieźle i mogą nawet zostać mistrzami Polski, ale patrząc obiektywnie na dotychczasową pracę Anastasiego... wychodzi tak sobie. Na dodatek nikt nie chce pamiętać, że IO'12 pod wodzą Anastasiego zakończyły się wyjątkową klapą. Klapą większą niż IO'08, gdy jednak padliśmy po walce, czy nawet IO'16, na których szału nie było, ale przynajmniej nie pękaliśmy przed przeciwnikami na poziomie Australii.
Kibic ma pamięć dość krótkotrwałą. Nie jest tak? To weźmy ostatnie 6 lat polskiej siatkówki klubowej (tyle Kowal ma za sobą). Z którym polskim klubem zamienilibyście się na sukcesy, biorąc jednoczesnie do plecaka porażki? Ze Skrą czy z Zaksą? Tylko pamiętajcie, że oba te kluby wylądowały w tym czasie poza czwórką, a Resovia jeszcze nie. Zawsze(!) wychodziliśmy z grupy LM. Niby niewiele, ale jednoczesnie bardzo dużo. Rok temu przegraliśmy 1/12 z Modeną. U siebie przegraliśmy 2:3, ale warto sobie przypomnieć jak wyglądał mecz na wyjeździe: Azimut Modena (ITA) - Asseco Resovia Rzeszów (POL)   3:1   (25:23, 20:25, 25:23, 25:23). Nie była to porażka haniebna. Raczej pechowa w każdym z przegranych setów.
No to, z którym klubem zamienilibyście się na ostatnie 6 lat?
W ciągu tych 6 lat pewnie znalazłbym ze 100 decyzji klubu (sponsora, zarządu, trenera), w tym bardzo wiele decyzji personalnych, z którymi się nie zgadzałem i nie zgadzam. I co dalej?
Sięgając pamięcią wcześniej, niemal do wściekłości doprowadził mnie Travica rozwalając zespół wicemistrzów Polski z sezonu 08/09. Złota to nie przyniosło. Miałem się obrazić na Travicę, na Resovię i zmarnować sobie 2 kolejne sezony? Złote nie były, pucharowe nie były (ot, mała satysfakcja, że w PP wygraliśmy ze Skrą), ale nie był to też czas stracony. Cieszę się, że nie wyciąłem sobie tych 2 sezonów z kibicowskiego życiorysu. Fajne były.
Się obrażę przez 2 sezony na Travicę, się obrażę przez 2 sezony na Kowala, a potem się obrażę przez 2 sezony na Serniottiego, czy kogoś innego (razem 6 sezonów). I se poczekam aż się doczekam swojej drużyny marzeń. I se będę czekał i czekał...
Życie jest za krótkie na takie dąsy.
Carpe diem. To tylko zabawa, której nie warto samemu sobie psuć.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 26, 2018, 22:35:21 pm »
Wiedziałem jaka będzie odpowiedź mediolanie, tylko tak Cię trochę podpuściłem. Pisałeś, że Lotos musiał jechać cały sezon pierwszą szóstką, a kto im kazał, to był ich wybór.