Autor Wątek: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)  (Przeczytany 65467 razy)

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 24, 2018, 13:26:47 pm »
Mimo że wynik taki sam jak na Podpromiu, to jednak był to moim zdaniem całkiem inny mecz. Na jesieni Gdańsk przejechał się po nas jak walec, stłamsili nas całkowicie swoją dobrą grą. Wczoraj stłamsiliśmy się sami własnymi błędami. To jest jakiś +, zwłaszcza że dla mnie Gdańsk jest obok Zaksy faworytem do finału.

Z minusów największym w ostatnim czasie jest Masłowski. Tichy raz gra dobrze raz kaszana, JJ też gra sowje, raz lepiej raz gorzej. Masłowski od dłuższego czasu najlepsze co robi to jeśli nie przeszkadza. Chyba przydała by mu się przerwa, zwłaszcza że Rusek ostatnio dobrze się prezentował.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
W końcu.

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 24, 2018, 16:43:25 pm »
Dobre jaja po meczu w Jastrzębiu, Pliński nawiązał do sytuacji z Jaroszem   :D :D :D - kabaret
Prezes-Ignaczak

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 24, 2018, 18:59:31 pm »
Greg, a Andrzej Kowal jest o coś oskarżony żeby go bronić ?, jeśli tak to powiedz o co oskarżasz trenera Kowala ?. Kto broni trenera i w jakiej sprawie, czy wypowiedzenie swojej opinii o trenerze, czy na temat meczu to jest obrona, ja inaczej rozumiem stwierdzenie bronić kogoś. Owszem broniłem dobrego imienia Andrzeja, gdy "pluto" na niego "jadem", poza tym ja wypowiadam jedynie swoja opinię o różnych rzeczach, nie mam uprawnień adwokackich.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2018, 19:01:04 pm wysłana przez Majer »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 24, 2018, 23:36:11 pm »
Wygląda na to, że Cuprum włącza się do walki o "6".
Czekają nas 2 ciekawe kolejki (23. Olsztyn-Resovia i Cuprum- JW; 24. Resovia-Cuprum i Gdańsk-Olsztyn). Do końca rundy zasadniczej najlepszy układ gier ma JW, który z górnej połówki będzie miał jeszcze tylko Onico u siebie.
Czyli pomimo 6 punktów przewagi nad Olsztynem, nie mamy zbyt dużego pola manewru.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 25, 2018, 10:20:22 am »
"Brawo Andrzej, profesor Anastazji pokazał gdzie miejsce A.K. - bożyszcza Górskiego i Górala - jasełka trwają nadal". Tak masz rację mediolan8, jasełka trwają nadal, bo do PO jeszcze parę kolejek. Zapomniałeś we wstępie swojego wpisu dodać, że Anastasi (Ty napisałeś Anastazji, ale domyślam się że chodzi o tego samego trenera co i mi) pokazał miejsce w szeregu również Serniottiemu, bo chyba nie zaprzeczysz faktom, że i Serniotti przegrał z Anastasim. Moim i nie tylko moim zdaniem w jeszcze gorszym stylu, masz jakąś dziwną wybiórczą pamięć, ale nic dziwnego, bo zainfekowaną nienawiścią do Kowala. Tak dla przypomnienia, napisz proszę czy pamiętasz jak skończył się sezon 2014/2015, a szczególnie jego finał i kto komu pokazał miejsce w szeregu ? ::), to tak tylko na marginesie. Wuefista zlał wielkiego profesora 3:0, może warto sobie przypomnieć ten fakt ;)

Kuba

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 183
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 25, 2018, 11:09:49 am »
Panowie. Problem nie leży w jednym przegranym meczu czy kto jest trenerem. Problem polega na corocznej wymianie połowy składu. Nawet po zdobyciu MP wymieniamy kluczowych zawodników. Tak nie robi żaden liczący się zespół. Potrzeba nam faceta który zaprzestanie wysprzedaży takich zawodników jak  Mika, Buszek , Konarski, Nowakowski ,  Grozer czy Penczew. Ten ostatni pokazał jak się serwuje. Mamy tylu zawodników młodych po innych klubach. Przecież to kosztowało.
Nie wiem jak wychodzimy na tym finansowo ale trzeba zadać sobie pytanie czy liczy się wynik sportowy czy zarobek z ewentualnego wypożyczenia. Żaden menadżer nie zbuduje składu bo jest fachowcem od  innych spraw.
Co ciekawe żaden z młodych wychowanków nie garnie się z przejściem do Rzeszowa. Śliwka i Kędzierski czy Depowski przyszli bo musieli. Mieli kontrakty.   Pytanie podstawowe . Dlaczego tyle wymieniamy zawodników i czy ktoś na tym zarabia?

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 25, 2018, 12:06:07 pm »
Dlaczego tyle wymieniamy zawodników

Na to i na pozostałe pytania odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ taka jest wizja Górala. Może gdyby na stanowisku prezesa był ktoś znający się na siatkówce, mający własne zdanie to było by troch inaczej.
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 25, 2018, 12:13:24 pm »
Wszystko w życiu ma swoje dobre i złe strony. Gdyby patrzeć "na dziś", to JW nie zmienił składu, ale nie jest to żadnym atutem. Onico zmieniło skład i wyglądało to do niedawna całkiem nieźle.
Nie jestem zwolennikiem dużych zmian kadrowych, ale naprawdę nie pragnę, żeby do Resovii wrócił Drzyzga, czyli zawodnik, w oparciu o którego "stabilizowaliśmy" skład na 2 kolejne sezony, po kapitalnej grze Resovii 14/15. Przez lata dokonaliśmy tylko jednej, irracjonalnej destabilizacji składu: ni z gruchy, ni z pietruchy postawiliśmy Kurka na atak, co wywołało wielki chaos, bo w mistrzowskiej drużynie wystarczyło wymienić Ivovicia na Kurka i dokupić fajnego atakiera (obok Schoepsa).
Ustabilizować skład w oparciu o Grozera to jednak coś innego niż ustabilizować skład w oparciu o Konarskiego. Można ustabilizować skład w oparciu o Leona, ale można też ustabilizować skład w oparciu o Penczewa.
Nie chce mi się w tej chwili rozważać, czy nasz obecny skład wart jest ustabilizowania, bo to nie ten czas. Wiem, że nie da się ustabilizować składu w oparciu o mrzonki dotyczące "wychowywania młodzieży na potrzeby Wielkiej Resovii". "Ustabilizowany skład" po prostu trzeba sobie kupić i za tę stabilizację zapłacić.
Kuba, to nie jest tak, że ktoś "wyprzedał Mikę, Buszka, Konarskiego, Nowakowskiego, Grozera czy Penczewa". Nikt ich nie sprzedawał. Skończyły się im kontrakty i byli wolnymi zawodnikami (nikt w Resovii na tym nie zarobił). Coś sobie wybrali.
Nawiasem mówiąc, z wymienionego zestawu, z innymi klubami tylko Grozer zdobył większe zaszczyty, ale to już zupełnie inna sprawa.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 273
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 25, 2018, 12:13:49 pm »
Na to i na pozostałe pytania odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ taka jest wizja Górala. Może gdyby na stanowisku prezesa był ktoś znający się na siatkówce, mający własne zdanie to było by troch inaczej.
Przecież jest Kowal, a on się zna bez dwóch zdań, nawet za scouting się wziął ostatnio, z sukcesami zresztą. I to jedyna osoba, z której zdaniem Góral się liczy. Reszta to tylko bezwolni wykonawcy woli Jaśnie Pana.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 25, 2018, 12:30:27 pm »
Przecież jest Kowal, a on się zna bez dwóch zdań, nawet za scouting się wziął ostatnio, z sukcesami zresztą. I to jedyna osoba, z której zdaniem Góral się liczy. Reszta to tylko bezwolni wykonawcy woli Jaśnie Pana.
Czy jest w Polsce klub, który wszystkie kontrakty trafia?
Wg. mnie nie ma. Myślę, iż jak co drugi zawodnik się sprawdzi to można mówić o sukcesie klubu.
Niestety/stety jest w siatkówce kapitalizm i zawodnicy mogą przebierać w klubach. Rzadko grają w klubach przez kilka lat. Na pewno, jest ich mniej niż dawniej. Obecnie decyduje pieniądz a nie sentymenty.