Autor Wątek: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45  (Przeczytany 40857 razy)

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 04, 2018, 13:35:43 pm »
Bo tak naprawdę to którego Włocha przyjęlibyście w Polsce jako gwiazdę? Zajcewa?

Oprócz wspomnianego Zajcewa: Giannelli, Lanza, Sabbi. To tak na szybko, jeśli chodzi o reprezentację.

Co do wczorajszego meczu: widać było, że wraz z zejściem Możdżonka skończyła się gra, co ciężko zaakceptować, aczkolwiek można zrozumieć.
Niestety nie potwierdziło się to, o czym pisałem po meczu z Gdańskiem, że Olsztyn zagrywa słabiej od Asseco Resovii. Cóż, nie tym razem, bo poprzeczki jeśli chodzi o trudność zagrywki praktycznie nie było.
Nierówni są ci rzeszowscy libero. Masłowski grał słabiej ostatnie kilka spotkań, wczoraj od początku wyszedł Rusek i... konia z rzędem temu kto widział różnicę.
Na ten moment jedyna dobra wiadomość to taka, że dalej Asseco Resovia jest w "6" dającej play-offy, do tego dzisiaj gra Cuprum z Jastrzębskim, więc bankowo któraś z ekip, jeśli nie obie, stracą punkty.
Złośliwie zakończę, że nieobecność dwóch podstawowych środkowych nie może być wytłumaczeniem ewentualnych przyszłych wtop (których nie życzę, nikomu źle nie życzę), wszak środkiem nie wygrywa się meczu  ;), tak więc nie może być to żadnym alibi  8). A już poważnie: pierońska szkoda mi Możdżonka, jeden z dwójki zawodników, których bardzo chętnie oglądam na Podpromiu w tym sezonie.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2018, 14:13:19 pm wysłana przez Dude »
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 04, 2018, 13:37:34 pm »
"... 21 asów ma na koncie Marcin Możdżonek."

No właśnie :-)
Kilka tygodni temu pisałem przy okazji jakiegoś meczu, że Marcin ma w naszym zespole największą "efektywność" w polu zagrywki ...

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 04, 2018, 15:00:28 pm »

Na czym polega problem? Ano na tym, że gdybyśmy ogołocili włoskie kluby z zagranicznych zawodników i ogołocili polskie kluby z zagranicznych zawodników, to nawet biorąc pod uwagę Juantorenę i nie biorąc pod uwagę Leona, polskie kluby złomotałyby większość klubów włoskich. Bo tak naprawdę to którego Włocha przyjęlibyście w Polsce jako gwiazdę? Zajcewa?

Różnica jest taka że ponad  90% albo i więcej kadry Włoch gra we Włoszech, czego zupełnie nie możemy powiedzieć o naszej kadrze, więc stąd ta liga jest też całkiem silna, nie wiem skąd przekonanie że byśmy ich łomocili, tak samo gdyby u nas grał Żygadło, Konarski, Kurek, Bartman, Kubiak, czy nawet Drzyzga... to też poziom sportowy by się podniósł.

Patrząc realistycznie to brak awansu do 6 byłby katastrofą, tym bardziej że mamy 3 punkty przewagi nad Olsztynem który będzie grało Treflem, zaś my mamy tylko Onico(które także ma Olsztyn) które ma totalny szpital, więc jest spokojnie do pokonania za 3 punkty.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2018, 15:06:49 pm wysłana przez bociek »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 04, 2018, 15:25:41 pm »
Różnica jest taka że ponad  90% albo i więcej kadry Włoch gra we Włoszech, czego zupełnie nie możemy powiedzieć o naszej kadrze, więc stąd ta liga jest też całkiem silna, nie wiem skąd przekonanie że byśmy ich łomocili, tak samo gdyby u nas grał Żygadło, Konarski, Kurek, Bartman, Kubiak, czy nawet Drzyzga... to też poziom sportowy by się podniósł.

Patrząc realistycznie to brak awansu do 6 byłby katastrofą, tym bardziej że mamy 3 punkty przewagi nad Olsztynem który będzie grało Treflem, zaś my mamy tylko Onico(które także ma Olsztyn) które ma totalny szpital, więc jest spokojnie do pokonania za 3 punkty.
To te gwiazdy, które błysnęły na ME? Żadna strata. Czasem warto spróbować czegoś nowego, jak w kraju brak motywacji.

Doprecyzując, uważam iż pierwszym kryterium do gry w Resovii powinna być siła na zagrywce. Wiem, iż trudno znaleźć ale warto szukać. Potrzeba odejść od filozofii flota. Świat już ją porzucił, a my w niego wietrzymy. Warto mieć go w zapasie, ale nie opierać na nim gry.

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 04, 2018, 15:58:24 pm »
To te gwiazdy, które błysnęły na ME? Żadna strata.

Nie wiem o których gwiazdach piszesz, bo ja nie pisałem o żadnych gwiazdach, pisałem tylko o tym że skoro większość Włochów gra w lidze Włoskiej i nie jest rozsiana po świecie, to ciężko mi uwierzyć że nasze rodzime kluby spuszczałyby jej łomot, tym bardziej że w przeciwieństwie do Włoch nasi całkiem dobrzy zawodnicy którzy podnieśliby poziom naszej plusligi są rozsiani po świecie, a nie grają w naszej lidze.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 04, 2018, 17:00:37 pm »
Nie wiem o których gwiazdach piszesz, bo ja nie pisałem o żadnych gwiazdach, pisałem tylko o tym że skoro większość Włochów gra w lidze Włoskiej i nie jest rozsiana po świecie, to ciężko mi uwierzyć że nasze rodzime kluby spuszczałyby jej łomot, tym bardziej że w przeciwieństwie do Włoch nasi całkiem dobrzy zawodnicy którzy podnieśliby poziom naszej plusligi są rozsiani po świecie, a nie grają w naszej lidze.
Ale Ci Włosi grają także z kilkoma dobrymi obcokrajowcami. Których w Polsce nie ma za dużo. Może jest takich 2 lub 3 czyli Lisiniac, Toniutti czy Deroo. We Włoszech gra ich zdecydowanie więcej.


bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 04, 2018, 17:45:27 pm »
Ale Ci Włosi grają także z kilkoma dobrymi obcokrajowcami. Których w Polsce nie ma za dużo. Może jest takich 2 lub 3 czyli Lisiniac, Toniutti czy Deroo. We Włoszech gra ich zdecydowanie więcej.

Stąd też w przeciągu bodajże 10 lat zdarzył się chyba tylko jeden Final Four w którym Włosi nie brali udziału...

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 04, 2018, 18:23:02 pm »
Zobaczcie na wynik Cuprum. Z taką postawą nak wczoraj ciezko będzie choć punk ugrać.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6940
Odp: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 04, 2018, 19:15:17 pm »
Oprócz wspomnianego Zajcewa: Giannelli, Lanza, Sabbi. To tak na szybko, jeśli chodzi o reprezentację.
Z wymienionej czwórki byłbym zadowolony jedynie z Giannellego (z uwagi na słabiznę polskich rozgrywających), ale zachwytu bym nie wyrażał. Pozostali (z Zajcewem włącznie) nie wzbudziliby popłochu w +L.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Indykpol AZS Olsztyn- Asseco Resovia, mecz 3.03.2018, godz 14:45
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 04, 2018, 19:23:13 pm »
Taka ciekawostka, może trochę off topic, ale szkoda że Alka nie ma z nami...
Chłop włączył moduł gramy o stawkę i Playoffy...
Wygrana 3:2, 21 punktów i 59% skuteczności w ataku.