Autor Wątek: Półfinał pucharu CEV: Biełogorie Biełgorod - Asseco Resovia  (Przeczytany 54153 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Półfinał pucharu CEV: Biełogorie Biełgorod - Asseco Resovia
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 24, 2018, 12:28:55 pm »
Bo na tzw. "forum" można do woli pisać o kibicach, którzy nie przychodzą teraz na mecze Asseco Resovii, że to kibice sukcesu.
Można również zamieszczać nagrania z powrotów z wyjazdów, gdzie członkowie Stowarzyszenia śpiewają co myślą i gdzie mają trenera swojej drużyny (fakt, chyba po pijoku, ale nie po pijoku w prywatnych rozmowach mają identyczne zdanie).

Ale na Podpromie trza przychodzić i realizować cele Stowarzyszenia, albo nie przychodzić i ani słowa na "forum" o powodach.

Co innego w prywatnych rozmowach, na wyjazdach w autobusie... Tam można do woli jechać po Asseco Resovii i po jej trenerze.
Bo statut Stowarzyszenia  chyba żadnych sankcji za takie zachowania nie przewiduje (nie czytałem statutu, ale wnoszę to po tym, że widuję nadal te osoby w sektorze Stowarzyszenia).

Tylko nie daj Panie Boże oficjalnie, pod nazwiskiem, mówić, że coś się nie podoba w Asseco Resovii...

piokol

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Półfinał pucharu CEV: Biełogorie Biełgorod - Asseco Resovia
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 24, 2018, 21:47:34 pm »
Kabaret ! 😂

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Półfinał pucharu CEV: Biełogorie Biełgorod - Asseco Resovia
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 05, 2018, 09:29:54 am »
Żeby nie zakładać nowego wątku:
Zaksa walczy o punkty dla polskich klubów. Wczoraj wygrała z niemieckimi Fryderykami 3:2.
Mecz dwóch drużyn bez zagrywki. Niemcy zmęczyli Zaksę grą blok-obrona. Kadziu wyprodukował tezę o "sposobie na Zaksę w postaci flota". Ryzykowna teza. Ciekawe, jak wyglądałby mecz, gdyby ze 3 zawodników jednego z zespołów bombardowało przeciwnika 115 km/h? Przecież właśnie zagrywka Buszka z wyskoku pozwoliła Zaksie wygrać I i V seta.
Mam warażenie, że Zaksa już "wymiotuje siatkówką". Eksperyment z 16 zespołami w +L zanudził (chyba) wszystkich na śmierć. To już nie jest nawet dogrywanie rundy zasadniczej. To jest dogorywanie rundy zasadniczej. Trzeba wracać do 12-zespołowej ligi i do 8-zespołowego play-off. I wcale nie mam na myśli tego, że Resovia znajduje się na 7. miejscu. Po prostu tamten system się sprawdzał.
"Liga stała się ciekawa". Czy aby na pewno? Przecież wyraźnie widać, że liga od 3 sezonów znacząco obniża swój poziom. Najzabawniej będzie, gdy Zaksa nie załapie się do finału i w LM Polskę reprezentować będzie ledwie zipiący finansowo Gdańsk. A może to zmobilizuje trójmiejskie środowisko i... Zostawmy to do rozpoczęcia okresu transferowego.
Wojciech Drzyzga powiedział, że "Resovia zabrnęła w ślepy zaułek", czy cóś takiego. Cała nasza liga zabrnęła w ślepy zaułek. Poszła w ilość kosztem jakości. Dopóki będziemy odprawiać żale nad zawodnikami, którzy nie potrafią przebić się do I składu, a "tacy są zdolni i utalentowani", to będziemy mieć ligę-badziew, czyli jakąś półamatorkę. Nie wiem, dlaczego Szymura nie potrafi przebić się do I składu Zaksy, ale nie powinno to mieć żadnego znaczenia. Szymura ma wejść w trudnych dla Buszka lub Deroo chwilach i pokazać swoją wartość. Nikt nie będzie go niańczył. I Szymura czasem pokazuje swoją wartość.
W czasie Świąt obejrzałem sobie mecze Resovii z tego sezonu. Żeby nie psuć sobie świątecznego nastroju, obejrzałem jedynie wygrane sety.  Za Serniottiego najfajniej graliśmy, gdy na parkiecie przebywał... Krastins (Lubin i Olsztyn), gdy kontuzjowany był Śliwka. JW przewracał się o własne sznurówki, więc jakoś nie traktuję tego meczu w kategorii naszej dobrej gry. Elviss w ataku szału nie grał. Z trudem przychodził mu każdy punkt. Sam nie wiem, dlaczego graliśmy wtedy aż tak dobrze. To tak o roli rezerwowego. Bo po to właśnie jest rezerwowy.
Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie dołączy do ligi zespół z Tomaszowa Mazowieckiego. Będzie bliżej niż do Bydgoszczy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Półfinał pucharu CEV: Biełogorie Biełgorod - Asseco Resovia
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 06, 2018, 19:34:02 pm »
Zagrywanie z wyskoku przez dłuższy czas (a tego nie da się robić dobrze bez treningu) może się odbić na zdrowiu Bartka. Ot, i cała tajemnica. Ale żeby przeciwnikom nie żyło się lekko - nigdy nie wiadomo, czy Leman zagrywką nie strzeli. Zakazu nie ma.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Półfinał pucharu CEV: Biełogorie Biełgorod - Asseco Resovia
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 10, 2018, 22:09:55 pm »
Brawo Zaksa! Jest w F4 LM!

Ja to się na siatkówce nie znam, ale:

Trener Heynen opracował taktykę zagrywania w Buszka flotem w ten sposób, żeby Buszu musiał przyjmować na palce. Pomysł wydaje mi się równie mądry jak zagrywanie Penczewowi na dyszel. No i Buszu wykręcił coś około 70% w przyjęciu. Nie chce mi się sprawdzać, ale niewiele się pewnie pomyliłem.

Żeby nie było, że piszę "o wyższości trenera X nad trenerem Y albo odwrotnie", refleksja z meczu Ziraat - Biełgorod (2:3).
Turcy prowadzili 2:0. Trzeciego seta przegrali, ale na przewagi. W ataku i w przyjęciu(!) kapitalnie grał Kurek. Przyjął tyle piłek, ile Antonow i libero razem wzięci i to na poziomie 55%/42% (tym razem oglądałem - statystyki CEV nie są zakłamane).

W IV secie walka szła punkt za punkt aż do czasu, gdy trener Turków zmienił na zagrywce Kurka na Cacicia. Sama zmiana na zagrywce była słuszna, bo Kurek psuł na grandę, ale trener postanowił zostawić Cacicia na kolejne 3 ustawienia. No i Biełgorod odjechał na 3 punkty, zremisował w setach i zdobył PCEV.

Pomysł, żeby w Resovii Kurek grał na ataku zamiast na przyjęciu uważam za jeden z najgłupszych w historii naszego klubu.

Sprawdziłem: Buszek wykręcił w przyjęciu 68%/42%. Przyjął 25 zagrywek (Deroo 11, a Zatorski 7).
Taktyka zagrywania flotem w Zaksę przyniosła jej 75% w ataku, a przeciwnikowi 0 asów i tylko 1 błąd bezpośredni (Deroo).
Mam nadzieję, że Heynen nie weźmie do sztabu reprezentacji Kadziewicza. Dla przypomnienia Kadziu to ten ekspert, który twierdził, że sposobem na Zaksę jest zagrywka flotem.

I na koniec coś o "gorącej tureckiej publiczności". Gdy Biełgorod wyrównał na 2:2, hala opustoszała. Jakieś resztki zostały na V seta (może 20%), a na dekoracji nie było już chyba nikogo. Żenada w czystej postaci.
--------------------------------
Perugia w F4 LM.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2018, 16:27:34 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Półfinał pucharu CEV: Biełogorie Biełgorod - Asseco Resovia
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 11, 2018, 19:17:20 pm »
Brawo ZAKSA, Brawo Biełgorod.

maniek

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Półfinał pucharu CEV: Biełogorie Biełgorod - Asseco Resovia
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 11, 2018, 21:44:38 pm »
Brawo ZAKSA,wczoraj była u nich moc!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Półfinał pucharu CEV: Biełogorie Biełgorod - Asseco Resovia
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 11, 2018, 22:17:22 pm »
Z taką zagrywką przeciwnika o moc nie jest zbyt trudno. Nie ujmuję Zaksie, bo zrobili swoje. I zrobili to bardzo dobrze. Całkowicie skompromitowali skuteczość gry opartej na 6 zagrywających flotem.
Niedawno powtórzyłem sobie nasz mecz w Kędzierzynie. Bez mocnych zagrywek (w większości Rossarda, ale i Jarosz miał chyba ze 3), niekoniecznie punktowych, trudno byłoby nam wygrać. Na dodatek nasze floty szły w Deroo (przyjmował 32 razy), a nie w Buszka (16). Niemcy uparli się złamać palce Buszkowi i kiepsko na tym pomyśle wyszli, bo Rafał przyjmował w punkt.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Półfinał pucharu CEV: Biełogorie Biełgorod - Asseco Resovia
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 11, 2018, 22:41:06 pm »
Kiedy ostatnio coś ważnego wygrała drużyna która zagrywa flotem? Ostatnio znów wróciło hasło "Kto zagrywa ten wygrywa". I najlepsi piorą na zagrywce aż "drzazgi z parkietu lecą".

W Finał Four nikt flotem nie będzie grał. Tam pójdą mocne ciosy na które ZAKSA musi się przygotować.