Autor Wątek: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia  (Przeczytany 109456 razy)

gregy69

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 453
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #160 dnia: Maja 15, 2018, 16:49:47 pm »
@Gragy69

Z całą nadzieją, jaka pokładamy w Szerszeniu to nie jest gracz do pierwszego składu Resovii. To ciągle junior, uzdolniony ale junior. I dla niego w pierwszej kolejności liczyć powinno się granie. I jak dla mnie to pierwszy kandydat do wypożyczenia. W Szczecinie u Mieszka miałby szansę pograć. Więcej niż w Resovii. Natomiast Alek do rywalizacji z Tibo. I niech wygra lepszy.

Szerszeń to melodia przyszłości. Przeskok z ligi amatorskiej do zawodowej to ogromny krok na przód. Oczywiście, na taką perełkę trzeba chuchać i dmuchać. Dlatego trzeba mu przedstawić plan na niego. Dwa lata gry w słabszych klubach i powrót do Resovii aby walczył o skład.

To dlaczego nie wypożyczyliśmy Jaeschke w pierwszym sezonie ? Czy też uważaliśmy go za melodię przyszłości ? Jakoś nie pamiętam takich opinii wtedy.  Przecież Szerszeń przychodzi do Resovii dokładnie w tym samym momencie kariery co Thomas.

EDIT:
Ciekawe czy kibice Onico podzielają taki pogląd odnośnie planu na zawodnika w kontekście Kwolka  :D
Myślę, że kibice Resovii daliby wiele za posiadanie takiego Kwolka w mininym sezonie.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2018, 16:55:40 pm wysłana przez gregy69 »

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #161 dnia: Maja 15, 2018, 17:06:34 pm »
Uważam że z Alkiem powinniśmy pogadać i się dogadać.
Warto zastanowić się dlaczego, ano dlatego że abstra...ąc od umiejętności sportowych, wieku, Alek to całkiem duże wsparcie mentalne naszej drużyny, był i zapewne będzie liderem, facetem który chce osiągać najwyższe cele i daje z siebie wszystko. Takie spoiwo drużyny, dobry duch, zawsze odbija się pozytywnie na formie całego zespołu.

Koniec końców podczas jego długiej Resoviackiej kariery nigdy nie schodziliśmy z pudła, a to coś znaczy.

A teraz w kwestii sportowej, emeryt i tak dalej, zupełnie się nie zgodzę, bo widziałem Alka w akcji w PO i powiedzmy sobie szczerze grał lepiej niż ta cała nasza linia przyjęcia w tym sezonie, a jestem przekonany że w Rzeszowie jest w stanie grać jeszcze lepiej.

Zresztą powiem nieco więcej o aktualnym sezonie w Turcji, gdzie Alek zajął 4 miejsce (wyżej niż silny Ziraat z Kurkiem i Konarskim)
Do playoffów startował z 6 miejsca aby spotkać się z silnym Fenerbache które miało 3 miejsce po sezonie zasadniczym:

1/8

Pierwszy mecz wygrany 3:2 to popis Alka który ciągnął całą drużynę 21 punktów przy 60% skuteczności, dodatkowo silna i regularna zagrywka z małą ilością błędów, kolejny z zawodników zdobył 16 punktów.

Kolejny mecz niestety przegrany ale nadal w 4 setach Alek z 15 punktami i 60% skutecznością w ataku był głównym motorem napędowym.

Ostatni mecz to całkiem dobra gra Alka (dużo piłek sytuacyjnych które kończył) sporo punktów 12 (drugie miejsce w drużynie po atakującym) 42% w ataku(warto jednak podkreślić że piłki które dostawał nie były łatwe a raczej sytuacyjne), ale co ciekawe 4 bloki punktowe :)

Półfinały
Tutaj niestety przeciwnik okazał się zdecydowanie lepszy...

Pierwszy mecz przegrany 3-1, ale warto podkreślić że Alek grał naprawde dobrze 16 punktów 60% w ataku, czy 2 asy serwisowe, niestety drugi przyjmujący który kończył co 4 piłkę pogrzebał szanse na wygraną zwłaszcza w drugim secie.

Ostatni mecz to tragiczna gra całego zespołu, aż przykro było patrzeć, zresztą nawet statystyki w jakiś sposób to potwierdzają że ciężko wygrać mecz jak drugi przyjmujący ma 13 ataków i 23% w ataku i jest notorycznie blokowany, przyjęcie na poziomie 30%/22%, a jego zmienik ataku nie kończy i kończy mecz w 0%. Jak przy tym wszystkim wyglądał Alek, a no przyzwoicie, poziom trzymał, 12 punktów przy około 50% skuteczności, no i najlepsza skuteczność w ataku :)

Taka ciekawostka Fromm którego ściągnęło JW w tym meczu miał 5 punktów i 27% w ataku i wchodził z ławki.

Mecze o 3 miejsce

Pierwszy wygrany mecz 3-1, dobra gra całej drużyny Alek 17 punktów 54% w ataku, do tego as i 3 bloki.

Kolejny mecz to niestety dramatyczna gra całego zespołu gdzie mało kto wyszedł powyżej 40% w ataku

Ostatni mecz to świetna gra Alka (szkoda że zespół nie dołączył) 8 punktów 60% w ataku

====

Powiedzmy sobie szczerze Alkowi Rzeszów służy, głupotą by było nie próbować go ściągnąć, tym bardziej że aklimatyzować się nie potrzebowałby, a i marketingowo strzał w 10.

Ba! jestem gotów postawić u buka sporo że Alek w Resovii grałby w PO w pierwszym składzie :)
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2018, 17:10:41 pm wysłana przez biperion »

Dzojstik19

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #162 dnia: Maja 15, 2018, 17:47:49 pm »
https://youtu.be/Avlyh3uhYq0 Kawika w Resovii 😉

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #163 dnia: Maja 15, 2018, 18:51:40 pm »
Lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu. Czasem mam wrażenie, iż nasi działacze szukają kwadratowych jaj. Zamiast skorzystać z siatkarzy, którzy chcą grać w klubie szukamy niewiadomo  kogo.

Odnośnie Tomka, to w połowie sezonu dostał wolne. Mało który klub by na to poszedł. Zwłaszcza ten z dołu. Słuchając mnóstwa audycji Bogdana ten temat się pojawiał. I każdy ekspert mówił, iż młody potrzebuje gry. Zwłaszcza w początkowym okresie kariery. Na wielkie granie będzie jeszcze czas. W tej chwili służyłby jako zamiennik Tibo. A powiedzmy po dwuletnim wypożyczeniu mógłby wrócić już na Polskiej licencji.

Co do Onico to chyba nie najlepszy przykład. Drużyna mocno rozczarowała. Zresztą granie w klubie takim jak Warszawa to całkiem inne granie niż w Resovii. U nas grają o Mistrzostwo. Tam o play off.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #164 dnia: Maja 15, 2018, 19:28:51 pm »
Jeszcze tak jeśli chodzi o Alka i atak, to w Tureckich PO najlepiej atakujący wyglądali tak:

Petrić Nemanja - 86 punktów - 52% w ataku
Achrem Olieg - 90 punktów - 51% w ataku
Antonov Oleg - 82 punkty - 50% w ataku

Lepiej niż Kurek, Tuia, Fromm.

Co ciekawe z 13 blokami jest 3 wśród najlepiej blokujących przyjmujących :)

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #165 dnia: Maja 15, 2018, 21:39:55 pm »
Bajka, dzięki biperion. :)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #166 dnia: Maja 16, 2018, 08:53:33 am »
Uważam że z Alkiem powinniśmy pogadać i się dogadać.
Warto zastanowić się dlaczego, ano dlatego że abstra...ąc od umiejętności sportowych, wieku, Alek to całkiem duże wsparcie mentalne naszej drużyny, był i zapewne będzie liderem, facetem który chce osiągać najwyższe cele i daje z siebie wszystko. Takie spoiwo drużyny, dobry duch, zawsze odbija się pozytywnie na formie całego zespołu.

Koniec końców podczas jego długiej Resoviackiej kariery nigdy nie schodziliśmy z pudła, a to coś znaczy.


====

Powiedzmy sobie szczerze Alkowi Rzeszów służy, głupotą by było nie próbować go ściągnąć, tym bardziej że aklimatyzować się nie potrzebowałby, a i marketingowo strzał w 10.

Ba! jestem gotów postawić u buka sporo że Alek w Resovii grałby w PO w pierwszym składzie :)

Może klub widziałby Alka w swoich szeregach, pytanie czy Alek chciałby jeszcze zagrać w pasiaku? Wszak numer 7 na koszulce jest już zajęty  ;) .

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #167 dnia: Maja 16, 2018, 08:55:45 am »
Model jest/był - oparcie drużny o wychowanków. Repres kilka razy pisał, że ta filozofia się nie obroniła. Mam nadzieję, że cytował w ten sposób odczucia i stanowisko klubu, a nie tylko swoje własne i faktycznie coś się zmieni w fundamentach.

Naprawdę dostrzegasz tę filozofię w realizacji na przestrzeni ostatnich kilku sezonów?
Moim zdaniem AR tylko mówi o takim modelu, a wcale go nie realizuje. Doskonale zrecenzował to we wczorajszej audycji RC Wojciech Drzyzga. Powiedział o tym wszystkim, o czym my wiemy, ale nie chcemy, ze względów trochę protekcjonalnych, mówić na głos. Wydaje nam się, że lepsze takie bagienko, bo póki co w nim jest fajno (kasa gra), niż...jakieś kłopoty, na które możemy się narazić mówiąc trochę dosadniej o tym wszystkim, o czym de facto wszyscy wiedzą.
Szkoda mi tych dwóch ostatnich sezonów. Szkoda mi tych niewykorzystanych pieniędzy (choć nie są to moje pieniądze) i szkoda mi tych niewykorzystanych szans. Przez ostatnie dwa sezony sporo z tego, co udało nam się zbudować zniszczyliśmy. Produkujemy kolejne gnioty za duże pieniądze. Powoli skłaniam się ku poglądowi, że lepiej byłoby pewne rzeczy naszemu tytularnemu sponsorowi postawić bardziej zdecydowanie i nie siedzieć z podkulonym ogonem, niż czekać, aż ten sam się połapie i dojdzie do wniosku, że tak ogromna kasa, którą daje, jest po prostu marnotrawiona...
Recenzja nowego składu i filozofii jego budowania, wypowiedziana wczoraj przez Drzyzgę jest i druzgocąca, i prawdziwa.
Trochę żałuje, że w ostatniej audycji, w której brałem udział, nie było nas stać na dosadność i takie opisanie sytuacji, choć Sławek i ja mieliśmy dokładnie takie samo zdanie, jakie papa Drzyzga wygłosił wczoraj...
Czasami język giętki nie zawsze wypowie to, co myśli głowa  ;) :)
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2018, 08:57:54 am wysłana przez leon »

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #168 dnia: Maja 16, 2018, 09:25:59 am »
Naprawdę dostrzegasz tę filozofię w realizacji na przestrzeni ostatnich kilku sezonów? Moim zdaniem AR tylko mówi o takim modelu, a wcale go nie realizuje.

Zdecydowanie taki był model. Tylko trzeba popatrzeć na to w dłuższej perspektywie. Bo nie da się wymyślić takiego modelu i wdrożyć go po roku czy dwóch. Postawiono na szkolenie młodzieży, nawiązano współpracę z Metrem, "przechwytywano" młodych zdolnych. Nie udało się tego modelu wdrożyć, chyba że jako wdrożenie należy traktować zakończony właśnie sezon.

Doskonale zrecenzował to we wczorajszej audycji RC Wojciech Drzyzga. Powiedział o tym wszystkim, o czym my wiemy, ale nie chcemy, ze względów trochę protekcjonalnych, mówić na głos.

Mnie najbardziej martwią te relacje wewnętrzne w drużynie. Co chwile słyszymy o niedogadywaniu się z kimś i każda taka sytuacja ma dziwnie wspólny mianownik. Ale klub i jego rzecznicy zaklinają rzeczywistość, mówiąc że to zawodnicy są "nieprofesjonalni" itp.

Może jestem dziwny, może sentymentalny, ale twierdzę, że nazwiska nie grają. Grają zawodnicy, którzy w różnych okolicznościach, środowiskach potrafią prezentować się różnie. Dowodów mieliśmy aż nadto, gdzie przychodziły do nas "nazwiska", my czuliśmy się rozczarowani ich postawą i potem wychodzili w świat i prezentowali się lepiej. Ja jestem za stabilizacją, korektą składu. Imponuje mi tak rzadkie podejście do trzymania się jednego trenera w klubie. A już wyszkolenie "swojego człowieka" (to co od początku chciał zrobić Adam Góral) jest mega! Na prawdę! Andrzej Kowal jest świetnym fachowcem siatkarskim. Moja bardzo częsta krytyka jego czy klubu ma na celu coś w rodzaju "otrzeźwiającego plaskacza z liścia". Ale jak widać nic nie daje. A przecież COŚ JEST NIE TAK!

Pamiętam jak kiedyś Kosecki (chyba) opowiadał, że po przegranym meczu Atletico zawodnicy szybko bocznymi korytarzami uciekali do szatni, żeby tylko nie spotkać prezesa z jego gniewem. U nas.... Prezes Górski po przegranym meczu wchodzi na boisko i zbija piątki i klepie po plecach wszystkich zawodników. Fajny gest, sympatyczny, takie "nic się nie stało". Prywatnie - super sprawa. Ale czy tak to powinno wyglądać? Nikt w klubie nie powinien być złym policjantem? Trener nie powinien mieć nad sobą przynajmniej jakiegoś "teoretycznego" straszaka?

COŚ JEST NIE TAK!

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #169 dnia: Maja 16, 2018, 09:45:27 am »
Poldek to mnie uruchomiłeś, zatem napiszę co mi w sercu gra.

Ponieważ Prezes nie odpowiada na pytanie o rzetelną ocenę pracy sztabu trenerskiego od grudnia 2017r , domniemam, że zostało uznane że takowa została już dokonana.

Prezes mówił również o odbudowaniu zaufania kibiców. Super. Pytanie tylko czy faktycznie  ono nastąpiło/następuje, dlaczego miałbym zaufać ponownie komuś, który mówiąc delikatnie w zeszłym sezonie wystawił mnie do wiatru/zrobił ze mnie wała.
Poczynione transfery, jak i wypowiedzi trenera, pokazują, że nic się nie zmienia. No bo poczynione transfery, na kolana nie rzucają, a zwłaszcza w kontekście odbudowania resoviackiego charakteru drużyny. Jeśli klub myślał, że nazwisko Rafy Redwitza spowoduje przyblokowanie serwerów, przez kibiców, to chyba się przeliczył.   
Jeden z forumowiczów (nie wiem czy nie forumowy rzecznik klubu) roztaczał wizję wielkiego nazwiska na stanowisku dyrektora sportowego. Jeżeli klub myślał o Jochenie, to ten w sposób sobie charakterystyczny, czyli pełen kultury, szacunku do klubu, powiedział w wywiadzie żeby nikt za niego nie podejmował decyzji o zakończeniu jego kariery (interpretacja własna).
Pozostała nadzieja w Alku. No właśnie. Czy jest jeszcze nadzieja, że Alek wróci do AR i dźwignie klub z marketingowego doła ? Mam obawy, że nie. Gdyby tak było, to byłaby  informacja, przekazana na drugi dzień po zakończeniu sezonu.

Zatem klub Asseco Resovia mojego zaufania nie odzyskał.
Dlatego w przyszłym sezonie zamierzam:
-  kibicować na swoich zasadach, tzn. będę chciał i mógł pójść na mecz to pójdę,
-jak będzie możliwość to kupię bilet, jak nie to oglądnę w tv.
-jak będę miał ochotę to pojadę na wyjazd.

To klub z Prezesem na czele, będzie musiał przez cały sezon dbać o to, aby mi się chciało chcieć.

Reasumując nie zamierzam, być sponsorem klubu w skali mikro, bo tak traktuję zakup karnetu

To, że nie kupię karnetu, nie oznacza że nie będę kibicował AR. Nie oznacza to również, że będę gorszym kibicem, który zdradził klub. Kto coś takiego wymyśli znaczy, że jest jełopem i powiem mu to prosto w twarz....