Autor Wątek: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia  (Przeczytany 109448 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #170 dnia: Maja 16, 2018, 11:00:40 am »
Co można "zbudować" przy dwuletnich kontraktach? Nic. Przy dwuletnich kontraktach można co najwyżej kupić dobrych zawodników i osiągnąć z nimi dobry wynik. To nam się przez lata udawało. Nawet w sezonie 15/16 się udało.
Jeśli budowaniem jest utrzymywanie dobrego zawodnika lub nawet 2-3 dobrych zawodników przez kilka lat w swoim składzie, to:
1. Mariusz Wlazły (do niedawna wypychany przez "miłujących siatkówkę polskich kibiców"  do ligi włoskiej), to chlubny, ale tylko wyjątek,
2. to rówież nam się udawało.
Drzyzga odwoływał się do wzorów z NBA, gdzie 5-letnie kontrakty są dość powszechne. Jestem gorącym zwolennikiem takiego wzoru. Trzeba jednak pamiętać, że NBA była, jest i będzie najlepszą ligą świata, która o kilka długości wyprzedza inne ligi w finansach, organizacji, zainteresowaniu kibiców i telewizji. NBA wykorzystała globalizację sportu. Dla nas globalizacja sportu jest zagrożeniem.
Dostać się do NBA, to jak "złapać Pana Boga za nogi", bo to niemal gwarancja wieloletniej, dostatniej kariery. Tej kariery nie gwarantują kluby. Tę karierę gwarantuje liga jako całość.
Właściwie to uwielbiałem pogląd, że "siatkówka jest sportem niszowym". Upatrywałem w tym wielką szansę dla Polski. Mieliśmy (Polska) niepowtarzalną szansę na zglobalizowanie siatkówki. Spapraliśmy. A przecież klubowy żużel udało nam się zglobalizować (w tym miejscu sam sobie przyznaję ostrzeżenie).

Miałem nadzieję, że te nieszczęsne "50.000 euro" dla Grozera było tylko "wypadkiem przy pracy" i że takiego błędu nigdy już nie popełnimy. Popełniliśmy przy Leonie (odsyłam do wywiadu A. Grzyba). Śmichy-chichy z mojego zakręcenia na punkcie Leona w Resovii powinny trochę ucichnąć.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Kowal czy Górski nie chcieli ani Grozera, ani Leona. Myślę, że biorą na klatę decyzje kogoś innego, choć nigdy tego nie przyznają. Bo "tacy tchórze i lizusy"? Nie w tym problem, ale nie będę do tego Was przekonywał. Dociekliwym ułatwię: warto zajrzeć do Kodeksu spółek handowych i pewnych innych ustaw.

Nie zgodzę się, że nie mieliśmy koncepcji. Mieliśmy. Niestety, była to koncepcja błęda - koncepcja, która ostatecznie wykopyrtnęła się w ostatnim sezonie. A przecież była wiadoma od lat. Przypomnę nazwiska: Kamil Długosz, Kuba Peszko, Tomek, Dawid Dryja, Patryk Strzeżek, Tomek Kowalski, Domink Depowski, Michał Filip, Michał Kędzierski, Marcin Komenda, Mateusz Kowalski, Łuksz Kozub, Barłomiej Lemański, Mateusz Masłowski, Mateusz Mika, Aleksander Śliwka, Michał Szalacha,... Nie wymieniłem wszystkich "plusligowców" i nie sięgałem po nazwiska z I ligi. Całkiem nieźli zawodnicy, ale koncepcja do niczego.
Żeby osiągnąć "kompromis" pomiędzy koncepcją Adama Górala a koncepcją, którą powinien kierować się zawodowy klub, proponuję (wszak ten wątek jest tylko zabawą) następujący skład I "siódemki" Resovii na sezon 18/19:
Bartłomiej Lemański-Kawika Shoji-Mateusz Mika(Aleksander Śliwka)-Dawid Dryja-Georgi Grozer-Wilfredo Leon-Mateusz Masłowski.
Nawet narzekającym na Masłowskiego czy na Śliwkę przypomnę, że życie nie stoi w miejscu i jest wielce prawdopodobne, że Śliwka18/19 będzie lepszy od Śliwki17/18, w Masłowski18/19 będzie lepszy od Masłowskiego17/18. Moim zdaniem jest to skład na wygranie wszystkiego. Lekka korekta? Proszę bardzo!
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2018, 11:15:01 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #171 dnia: Maja 16, 2018, 11:41:13 am »
Może klub widziałby Alka w swoich szeregach, pytanie czy Alek chciałby jeszcze zagrać w pasiaku? Wszak numer 7 na koszulce jest już zajęty  ;) .

W sumie mogliby wreszcie wprowadzić numery zastrzeżone + zrobić galerie legend Resovii...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #172 dnia: Maja 16, 2018, 11:47:19 am »
Ten problem był już dyskutowany. Na przeszkodzie stoją przepisy CEV (obowiązkowa numeracja od 1 do 20).
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #173 dnia: Maja 16, 2018, 13:17:15 pm »
Tak swoją drogą, sposób informowania o nowych zawodnikach nie powala na kolana.
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 16, 2018, 13:45:26 pm »
Co można "zbudować" przy dwuletnich kontraktach? Nic.

Klasyczne "niedasie".

Zbudować można markę. Jakość. Można wypracować pewien swój styl.

To co podałeś na końcu swojej wypowiedzi, jako przykład składu z Leonem i Grozerem, to kwintesencja tego o czym ja piszę. Jakby do tego dodać jeszcze kilka nazwisk starszych zawodników, którzy mogliby zapuścić w Resovii korzenie to mamy idealny mix: starsi i doświadczeni + młodzi gniewni + Gwiazda. Zbudować można ten pierwszy element i on jest najbardziej istotny, bo decyduje o stabilności całego zespołu. Bo młodzi, a zwłaszcza Gwiazdy będą rotowali.

ollo0

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 90

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #176 dnia: Maja 16, 2018, 17:34:52 pm »
No w końcu godny następca Igły, szkoda że tylko rok, licze że przedłużymy.
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #177 dnia: Maja 16, 2018, 17:38:28 pm »
Klasyczne "niedasie".

Zbudować można markę. Jakość. Można wypracować pewien swój styl.

To co podałeś na końcu swojej wypowiedzi, jako przykład składu z Leonem i Grozerem, to kwintesencja tego o czym ja piszę.
Szkoda, że nie było Cię 6 lat temu. Byłoby nas już dwóch.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

metyl

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #178 dnia: Maja 16, 2018, 20:51:07 pm »
Widze, że nawet po akcji z Perrinem klub nadal utrzymuje dobre kontrakty z menadżerem Georgesem Matijasevicem (http://www.lzsport-pro.com/men-cv.php?id=477)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #179 dnia: Maja 16, 2018, 21:17:19 pm »
Widocznie Matijasevic odkupuje winy  ;D