Autor Wątek: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia  (Przeczytany 109753 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #300 dnia: Maja 24, 2018, 08:12:25 am »
Też mi się nie chciało wierzyć, a jednak.
Innym możesz zejść z ceny. Resovii nie.

Co jak co, ale tak bezczelnej insynuacji się nie spodziewałem. I to od Moderatora. Przykro pisać, ale Towarzystwo Wzajemnej Adoracji zrobi wszystko, aby z bagienka zrobić perfumerię.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #301 dnia: Maja 24, 2018, 08:32:29 am »
Nie znamy chronologii wydarzeń. Wiadomo, że to co wychodzi teraz jest dogadywane kilka miesięcy wcześniej. I jestem skłonny uwierzyć, że rozmowy z Alkiem były prowadzone w momencie, gdy inne rozmowy były już zaawansowane lub nawet dogadane. Z czysto zarządczego czy też menadżerskiego punktu widzenia pewnie wszystko jest OK. Ale z punktu widzenia budowania Drużyny (przez duże "D") nadal nic się nie zmienia. Szeroko rozumiany Klub nie rozumie jak to się robi i jakie powinny być priorytety.

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #302 dnia: Maja 24, 2018, 08:41:18 am »
Nie znamy chronologii wydarzeń. Wiadomo, że to co wychodzi teraz jest dogadywane kilka miesięcy wcześniej. I jestem skłonny uwierzyć, że rozmowy z Alkiem były prowadzone w momencie, gdy inne rozmowy były już zaawansowane lub nawet dogadane. Z czysto zarządczego czy też menadżerskiego punktu widzenia pewnie wszystko jest OK. Ale z punktu widzenia budowania Drużyny (przez duże "D") nadal nic się nie zmienia. Szeroko rozumiany Klub nie rozumie jak to się robi i jakie powinny być priorytety.
Były prowadzone albo i nie.. skoro trenejro wybiera skład.

mistrz2014

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #303 dnia: Maja 24, 2018, 08:50:07 am »
Witam nowych zawodników i życzę udanej aklimatyzacji.
o Alku wszystko już zostało napisane.....więc życzę powodzenia i do zobaczenia na Podpromiu.
Podstawowy cel na nowy sezon dla mnie to walka o mistrzostwo - bez taryfy ulgowej, bez tłumaczenia się zgraniem czy kontuzjami. Ma być walka od 1 do ostatniej piłki z pełnym poświęceniem w każdym meczu tego oczekuje jako kibic a od Pana trenera oczekuje, że nie będzie przeszkadzał.

PozdRRawiam

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #304 dnia: Maja 24, 2018, 09:48:28 am »
Państwo z klubu to się mega zapętlili.
Przypomnę.
1. Jak zaczęło Magowi nie iść, to poszła plotka, że RS nie chciał Alka.
2. Na przyszły sezon to Mag podjął decyzję, że nie chce Alka.
3. Tym samym Mag przyznaje, że RS miał rację.
4. Do RS mogliśmy mieć pretensje, że Alka nie chciał, ale Mag ma rację. Do niego grama pretensji.
A gdzie ktoś napisał że nie ma żalu do Kowala że nie wybrał Alka ? Każdy kto tu pisze żałuje że nie ma Alka w Resovii i ma żal do klubu czyli także do trenera.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #305 dnia: Maja 24, 2018, 10:01:59 am »
Też mi się nie chciało wierzyć, a jednak.
Innym możesz zejść z ceny. Resovii nie.

Piotras, a to wyżej, to też  jest okazywanie żalu, do klubu że Alka nie ma z nami ? Raczej przeciwnie.
Do tego mieszanie Resovii. Resovia jest na W22.  Na Podpromiu niestety, stanowi tylko podpórkę do celów marketingowych.

   
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2018, 10:19:34 am wysłana przez Slawko »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6940
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #306 dnia: Maja 24, 2018, 10:23:41 am »
Można mi wierzyć, można mi nie wierzyć.
1. Rozmawiałem z Alkiem w maju 2017 roku. Już wtedy bardzo chciał grać w Resovii i pieniądze nie były dla niego przeszkodą.
2. Zaraz po powrocie na stołek trenerski (czyli w grudniu) Kowal zaczął poważnie starać się o Alka przed zamknięciem okienka transferowego. Problem nie leżał w pieniądzach. "Formalnie" Alek nie był niezbędny (mieliśmy 4 zdrowych przyjmujących). Andrzejowi zależało na Alku jako na osobowości. Nie udało się.
3. Z wielką ulgą (takie odniosłem wrażenie) kibice przyjęli zatrudnienie Rosarda na kolejne 2 sezony. O ile mnie pamięć nie myli, było to w lutym.
4. Koło lutego pojawiły się plotki, że mamy już ustalony skład na następny sezon. Te plotki sprawdzają się i sprawdzą się do końca, jeśli ogłosimy Mikę i Buszka. Stąd np. nasza "rezygnacja" z Chinenyeze i Smith w składzie.

Jakoś nie wierzę, że Kowal nie chciałby Achrema. Pewnie nie była to chęć "za wszelką cenę", ale jakaś chęć jednak była. Nie sądzę, że ta "cena" to pieniądze. Raczej tą "ceną" była konieczność rezygnacji z kogoś z kwartetu: Mika, Buszek, Rosard, Szerszeń. Ta "cena" mogła się okazać za wysoka. Jeśli Szerszeń w listopadzie otrzyma polską licencję, dla mnie sytuacja będzie czytelna. Jeśli jej nie otrzyma, sytuacja stanie się mniej czytelna.

A teraz można rozważać wszelkie scenariusze, szukać winnych i ich piętnować.

Żeby było jasne:
Nie podoba mi się nasza polityka personalna. Nie podoba mi się od lat. Pisałem o tym wielokrotnie, a miniony sezon dał mi gorzką "satysfakcję".
Wypuszczenie Grozera było sygnałem nazbyt czytelny. On i Achrem powinni być naszymi "Mariuszami Wlazłymi", czyli zawodnikami wartymi każdej ceny i "niezastępowalnymi". Trzecim powinien być Leon. Przy wcześniejszej przebudowie samych trybun i karnetach po wysokiej cenie jedyną "atrakcją" Resovii byłoby coroczne, doroczne (albo nawet "domiesięczne") zwalnianie Kowala z powodu "złego stylu gry, objawiającego się stratą punktu w Kędzierzynie i omalże porażką w finale LM".
Wypuszczenie Grozera oznaczało dla mnie, że "zbudowanie" jakiegokolwiek składu nie wchodzi w grę. Oznaczało koniec "budowania". Od tamtej pory wszelkie przywiązywanie się do zawodników oznaczało raczej potencjalne rozgoryczenie niż satysfakcję.
Jeśli ktoś liczył na "wychowanków, którzy zapuszczą korzenie...". Ja tę wiarę straciłem , gdy AKS - mistrz Młodej Ligi (Peszko, Długosz, Kowalski, Głód...) odpuścił walkę o I ligę. Nadszedł czas kupna-sprzedaży i ewentualnej ulgi, że "X zostaje z nami przez kolejne 2 lata albo i nie".
Jedni cieszą się większą sympatią (np. Achrem - zasłużenie), inni mniejszą (pewnie gdyby nie przedłużył Dryja, nie byłoby sensacji), ale "ikony klubu" to my raczej nie chcemy się dorobić. Czy to źle? Moim zdaniem jeszcze źle. Z naciskiem na "jeszcze", bo czasy idą inne. Nawet Zenit Kazań nie dał rady (nie chciał?) zrobić z Leona ikony klubu: we Włoszech jest cieplej i sympatyczniej. W Polsce fajniej niż w Rzeszowie jest w Gdańsku i w Warszawie.
Ot, życie, czyli (jak kto woli) "bagienko". Powrotu do "jednej wspólnej rodziny" nie ma. Czasy Janka Sucha nie wrócą. Też ich żałuję, ale widzę, że jest to próżny żal. No więc nauczyłem się łapać chwilę.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #307 dnia: Maja 24, 2018, 10:38:28 am »
Co jak co, ale tak bezczelnej insynuacji się nie spodziewałem. I to od Moderatora. Przykro pisać, ale Towarzystwo Wzajemnej Adoracji zrobi wszystko, aby z bagienka zrobić perfumerię.
Slawko, ja Cię proszę. Nie chodzi mi o jakieś głupie insynuacje. Jak widzisz nie plotkuje na tym forum. Nie pisze głupot dla samego pisania. Nie mam powodów do tego, żeby nie wierzyć osobie, która mi o tym powiedziała. Wszystkie informacje, które dotychczas od niej usłyszałam były rzetelne.
Prawda jest taka, że chcieliśmy Alka. Nie dogadaliśmy się co do kasy.
I uwierz mi, że jestem ostatnia osoba adorujaca cokolwiek i kogokolwiek. Po ogłoszeniu Alka w WZ serducho rozwaliło mi się na miliony kawałków. Mam żal do klubu, ale i do Alka. Takie moje prywatne odczucia.
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #308 dnia: Maja 24, 2018, 10:39:06 am »
Gdyby Alek chciał grać w Resovii to nie odchodziłby do Turcji. Miał propozycję gry w Resovii? Miał, ale wybrał pieniądze. Więc o czym my teraz rozmawiamy?, że chciał wrócić, ale Resovia miała już wcześniej skompletowany skład i była po słowie z graczami, którzy obecnie prezentują wyższy poziom niż Alek?

Ok Alek to ikona "nowej" Resovii, ale nie przesadzajcie z tą nagonką na klub. Nikt z Nas nie zna kulisów negocjacji z Alkiem, zatem nie ma sensu opierać dyskusji o domniemywanie czegoś jak to było... fajnie by było jakby prezes wyłożył kawę na ławę i tyle. Prawdy nie ma co się bać.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #309 dnia: Maja 24, 2018, 10:46:58 am »
Bardzo ciekawa polemika na prezesowskim szczeblu:

o składzie drużyny decyduje trener. Alek dostał propozycję z Zawiercia i z niej skorzystał. Życzę mu jak najlepiej.

Jakoś nie wierzę, że Kowal nie chciałby Achrema.

...i w rodzinie:

Nie sądzę, że ta "cena" to pieniądze.

Prawda jest taka, że chcieliśmy Alka. Nie dogadaliśmy się co do kasy.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2018, 10:51:55 am wysłana przez wog »