Autor Wątek: Mistrzostwa Świata 2018  (Przeczytany 31931 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Mistrzostwa Świata 2018
« Odpowiedź #30 dnia: Października 01, 2018, 09:21:49 am »
Kamyczek do resoviackiego ogródka.
W naszym zasięgu było 3 najlepszych siatkarzy świata: Grozer, Leon i Kurek. Jakoś nie udało się nam zatrzymać żadnego z nich. Mam wrażenie, że pieniądze są zbyt łatwym "wytłumaczeniem". Warto się nad tym zastanowić.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Mistrzostwa Świata 2018
« Odpowiedź #31 dnia: Października 01, 2018, 13:03:11 pm »
Dołożyłbym jeszcze Pita , serce się raduje jak on teraz gra

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Mistrzostwa Świata 2018
« Odpowiedź #32 dnia: Października 01, 2018, 13:42:01 pm »
Z ekspertów właściwie tylko Ignaczak miał odwagę mówić przed mś o medalu. To też jest warte podkreślenia.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Mistrzostwa Świata 2018
« Odpowiedź #33 dnia: Października 01, 2018, 17:37:24 pm »
Niewiarygodne, nieprawdopodobne, to się nie miało prawa wydarzyć...
A jednak... Wydarzyło się.
Wydarzyło się dzięki ogromnej pracy całej drużyny - zawodników, trenerów, całego sztabu.
Serdecznie gratuluję, dziękuję i... posypuję głowę popiołem. Ja nie wierzyłem. Przed turniejem mówiłem, że awans do szóstki będzie sukcesem, a wszystko co ponad dużym sukcesem. O złotym medalu nawet nie śniłem.

Gratulacje należą się całej drużynie, ale ja chciałbym osobno wyróżnić cztery osoby:

- Vital Heynen. Wczoraj, tuż po ostatniej piłce jeden z kolegów krzyknął "Je...ny Heynen!". Choć uważam, że zasób słownictwa, którym się posługuję do najuboższych nie należy (kolegi, który to krzyknął też nie), to ten okrzyk w mojej opinii doskonale oddaje to czego z tą drużyną dokonał Pan Trener Vital Heynen. Myślę, że jak ktoś choć odrobinę czuje siatkówkę albo sport i wie kto to Vital Heynen to wie o co chodzi. Mag.

Trzy następne osoby to... od wczoraj dla mnie Panowie Siatkarze. "Pan Siatkarz" to w mojej hierarchii ktoś więcej niż bardzo dobry czy nawet wybitny siatkarz.
T
- Pan Siatkarz Michał Kubiak. Nie wiem jakie statystyki przyjęcia, ataku, bloku miał Michał. To zupełnie nieistotne. On tej drużynie daje znacznie więcej niż świetne przyjęcie czy wysoką skuteczność w ataku. Prawdziwy generał (na boisku, bo poza boiskiem generałem jest Vital Heynen). A ile dla tej drużyny znaczy Pan Siatkarz Michał Kubiak mogliśmy się przekonać w meczu z Argentyną.

- Pan Siatkarz Fabian Drzyzga. Wracając z F4 z Berlina powiedziałem (świadkowie są ;)), że Fabian wkrótce będzie co najmniej w trójce najlepszych rozgrywaczy na świecie. Myliłem się. Nie został wkrótce jednym z najlepszych rozgrywaczy świata. Ileż to razy każdy z nas narzekał na Fabiana? Często, niestety, słusznie. Ja też już dawno straciłem nadzieję, że Fabian będzie w czołówce sypaczy świata, a w reprezentacji gra tylko dlatego, że... nie ma lepszych.
Minęły ponad trzy lata i... W mojej i chyba nie tylko mojej opinii Fabian był bezdyskusyjnie najlepszym rozgrywaczem na tym turnieju. Bezdyskusyjnie. Kapitalne całe zawody.

- I na koniec... Pan Siatkarz Bartosz Kurek. "Po co on wziął tego Kurka na te MŚ? Mamy tylu atakujących a on się uparł na Kurka. Nawet wziął jednego mniej środkowego byleby zrobić miejsce w kadrze dla Kurka..." Słyszeliście gdzieś to przed MŚ? A może sami tak mówiliście? Ja przyznaję się bez bicia, że tak przed mistrzostwami mówiłem. A Pan Trener Heynen wiedział swoje...
O grze Pana Siatkarza Bartosza Kurka na tych mistrzostwach świata napisano już chyba wszystko. Fenomenalne zawody. Ja chciałbym parę słów napisać o tym jak na tych MŚ Bartosz... zachowywał się między akcjami, poza boiskiem. Ja z tych mistrzostw nie zapamiętam Bartka z żadnego z wielu nieprawdopodobnych jego ataków. Ja zapamiętam jedną sytuację - tajbrek w meczu z USA, 4-1 dla nas, emocje sięgają zenitu. Bartek sprzedaje Sanderowi na pojedynczym czapę w skarpetki, 5-1, a Bartek co robi? Odwraca się i z kamienną miną zbiera kółko i mówi "Spokojnie panowie, spokojnie". To jaką przemianę przeszedł ten zawodnik to jest coś niesamowitego.  Bezapelacyjnie najlepszy zawodnik mistrzostw.

Oczywiście wszyscy pozostali zawodnicy, których nie wymieniłem, też zasłużyli na najwyższe słowa uznania. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego mistrzostwa.
Jeszcze raz gratuluję i dziękuję

PS. Po tych mistrzostwach dyskusję "Bartek Kurek na lewym czy na prawym" możemy już chyba definitywnie zamknąć...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Mistrzostwa Świata 2018
« Odpowiedź #34 dnia: Października 01, 2018, 18:03:18 pm »
Ponad 9 mln widzów Polska-Brazylia

(...)
Na drugiej pozycji uplasowała się transmisja finałowego meczu MŚ w siatkówce mężczyzn, w którym Polska grała z Brazylią. Relację w samej TVP1 oglądało 4,62 mln widzów, co przełożyło się na 29,05 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów.

Spotkanie to równolegle transmitowały jeszcze Polsat Sport (miał on tam 1,51 mln oglądających), TVP Sport (1,48 mln), Polsat (1,20 mln) i Super Polsat (350 tys.).

Łącznie pojedynek na pięciu antenach zgromadził 9,16 mln widzów.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wyniki-ogladalnosci-25-30-wrzesnia-2018-mecz-brazylia-polska
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2018, 18:07:40 pm wysłana przez A :) »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Mistrzostwa Świata 2018
« Odpowiedź #35 dnia: Października 01, 2018, 20:41:19 pm »
Życie ponowiło szansę na jakościowy skok polskiej siatkówki klubowej.
Co z tym zrobimy?
Nie ma rynku? Rynek jest przeogromny, ale ten rynek nie kupi słabego towaru. Towar musi być najwyższej jakości. Pod każdym względem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Mistrzostwa Świata 2018
« Odpowiedź #36 dnia: Października 01, 2018, 22:52:02 pm »
Mecze Stoczni powinni puszczać w otwartej TV. Ludzie są ciekawi Kurka. To jest gwiazda na której można budować wartość marketingową ligi.

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Mistrzostwa Świata 2018
« Odpowiedź #37 dnia: Października 02, 2018, 19:39:37 pm »
Życie ponowiło szansę na jakościowy skok polskiej siatkówki klubowej.
Co z tym zrobimy?
Nie ma rynku? Rynek jest przeogromny, ale ten rynek nie kupi słabego towaru. Towar musi być najwyższej jakości. Pod każdym względem.

Czy zrobimy z naszej ligi jak jak to pisałeś wcześniej "siatkarską NBA" ? Dostaliśmy drugą szansę.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Mistrzostwa Świata 2018
« Odpowiedź #38 dnia: Października 02, 2018, 20:56:04 pm »
Wiele najwyzszej jakości już mamy. Mamy najlepszych sędziów, najlepszą wideoweryfikację, najlepszą telewizję i najlepszą publiczność. Publiczność nie tylko najlepiej kibicuje, jest również najbardziej fachowa - świetnie zna się na siatkówce. To dużo.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Mistrzostwa Świata 2018
« Odpowiedź #39 dnia: Października 03, 2018, 08:17:10 am »
Wiele najwyzszej jakości już mamy. Mamy najlepszych sędziów, najlepszą wideoweryfikację, najlepszą telewizję i najlepszą publiczność. Publiczność nie tylko najlepiej kibicuje, jest również najbardziej fachowa - świetnie zna się na siatkówce. To dużo.
Wydaje mi się, że "sokole oko" jest lepsze - nie pozostawia pola do spekulacji, czy piłka się ugięła czy nie :)
Ale reszta jak najbardziej na (nomem omen) PLUS ;)