Autor Wątek: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18  (Przeczytany 42977 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 03, 2018, 22:42:55 pm »
Najsłabszy nasz punkt obecnie to...Mika.
A za Mikę może wejść tylko Buszu.
Taki klimat.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2018, 22:44:32 pm wysłana przez leon »

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 03, 2018, 22:46:15 pm »
Najsłabszy nasz punkt obecnie to...Mika.
A za Mikę może wejść tylko Buszu.
Taki klimat.
Gdyby Buszu zagrał na libero, to przy polskich środkowych mógłby grać Tibo z Szerszeniem
Perry dziś grał super.
Chyba oceniasz go przez pryzmat dwóch, trzech super obron... Ja pamiętam, że krwawił strasznie w przyjęciu

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 03, 2018, 22:47:38 pm »
Brakuje mi Smitha.
Przy zagrywce Williamsa...chyba tak się ten zawodnik nazywał...każdy by krwawił. Takie strzały trza przyjmować do góry, nad siebie...
A nawiasem...Będzin dziś zagrał bardzo dobry mecz. Nie sprawdzałem statów,  ale błędów własnych mieli dużo, dużo mniej, niż my.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2018, 22:51:05 pm wysłana przez leon »

gregy69

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 453
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 03, 2018, 22:54:44 pm »
Podobno Cretu jest dobrym psychologiem, ale w tak krótkim czasie sam nie da rady. Ta drużyna potrzebuje natychmiastowej pomocy psychologicznej. Forma, formą, ale nawet bez dyspozycji fizycznej, tacy zawodnicy powinni zjeść Będzin, może w marnym stylu, ale bez kłopotu. Im się kompletnie rozleciała psychika. Są zupełnie rozbici mentalnie. Mam wrażenie, że dzisiaj zabrakło skończenia jednej z piłek setowych w pierwszej partii, żeby to poszło. Modliłem się, żeby w jakikolwiek sposób przepchnęli pierwszy set, bo byłem pewny, że jak to przepchną, to później już pójdzie na spokojne 3-0. Tak samo byłem pewny, że jak nie przepchną... to się skończy 0-3.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2018, 22:56:56 pm wysłana przez gregy69 »

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 03, 2018, 22:56:50 pm »
Gdyby Buszu zagrał na libero, to przy polskich środkowych mógłby grać Tibo z Szerszeniem
Chyba oceniasz go przez pryzmat dwóch, trzech super obron... Ja pamiętam, że krwawił strasznie w przyjęciu
Wątpię byśmy aż tak bardzo kombinowali, chociaż Smith byłby wtedy dużym atutem, bo jego bym widział, nie Szerszenia. Co do Perrego to poprzednie mecze miał niezłe, lepsze od Masłowskiego, ale ten mu kompletnie nie wyszedł, w statystykach 28 % dokł., 11% perf. i 3 błędy.
Rzeczywiście wystawy Rafy zbyt czytelne, musi chyba na dobre i złe grać Shoji, chociaż na razie to średnio wygląda. Nie wiem co się dzieje z Miką. Niezły  mecz w Zawierciu poza feralnym tie- breakiem a potem kaszana.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 03, 2018, 23:00:54 pm »
Mika? Rozmawiamy o zawodniku, który zagrał jeden sezon życia, a w pozostałych był...ciągle niespełnioną nadzieją.

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 03, 2018, 23:02:58 pm »
Rozumiem, że chcesz by Asseco wycofało się ze sponsorowania klubu. Gratuluję. Ciekawe jaką masz tą wizję odnośnie funkcjonowania klubu, kto niby zastąpi tak potężnego sponsora. Odnosząc się do ostatniego zdania Twojej wypowiedzi, to ja też mam takie zastanowienia odnośnie ludzi piszących takie komentarze jak Twój i także towarzyszy mi odruch o którym pisałeś wyżej.
Przestańmy zwalniać, a zacznijmy budować klub, drużynę (której chyba niestety nie mamy, może się narodzi/odrodzi-oby). Takie niewymagające myślenia, refleksji banialuki, żeby zwolnić Kowala, Górskiego, by odszedł Góral, wywalić tego, tamtego, może każdy pisać. Nie trzeba trudu by takie rzeczy pisać. Nawet nie trzeba się martwić, że takie pisanie się nie sprawdzi, nie opłaci. Dojdzie paru krzykaczy i kto nam podskoczy. Jest źle , nie zapowiada się by było lepiej, więc nie ma ryzyka, że ew. sukces zaburzy takie komentarze. Gdyby wywalanie wszystkich przynosiło jakieś efekty, to chętnych właściciei, prezesów by do tego nie brakowało. Kibicuję mocno Cretu by drużyna lepiej funkcjonoała i wygrywała w nast. meczach, ale to nie jest takie proste, przyjdzie nowa miotła i będą wyniki od ręki. Problem tkwi w tej drużynie. Nie wiem czy to jest jakiś paraliż (jeśli tak to jest to dziwne) czy złe zbilansowanie zespołu. Coś jest nie tak w każdym razie. I oby to się zmieniło.

Rozumiem, że uwielbiasz zapach szamba. Pisanie takich wazeliniarskich tekstów nic nie zmieni. Po co mi sponsor, który być może swoimi decyzjami rozwala klub. Nie on to kto? Z ciekawością czekam na informacje kto za to odpowiada. Takie kretynizmy co Ty wypisujesz są chowaniem głowy w piasek i niczego nikogo w przyszłości nie nauczą . Nic się nie stało i jedziemy dalej. Budować klub to mogą ludzie, którzy chcą i maja o tym pojęcie.
Myślałem, że nowy impuls w postaci trenera pomoże dzisiaj wygrać. ale po tym co zobaczyłem to sądzę, że tylko została budowa od podstaw wszystkiego. 
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2018, 23:07:41 pm wysłana przez bos »

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 03, 2018, 23:12:53 pm »
Zatem proponuję, żebyś...gdzieś w garażu spróbował swój klub od podstaw zbudować.
Powodzenia!
Nic dodać nic ująć. Na pewno bosie wolę zapach szamba niż treść która jest zawarta w Twoim komentarzu, a raczej brak tej treści.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 03, 2018, 23:13:22 pm »
Trzeba mieć wiele samozaparcia, żeby w końcówce seta, granego na przewagi, 4 razy wpaść w siatkę i 2 razy przejść linię środkową. Podobno jeszcze był błąd ustawienia, ale ja go nie zauważyłem. Czyli sami strzelamy sobie w stopę i się dziwimy, że boli.
Można produkować różne teorie. Być może któraś z nich wyjaśni, dlaczego Damian Schulz popełnia 6 błędów w ataku.
Wyjaśnieniem tego, że Mika z Buszkiem na (łącznie) 25 ataków kończą 4 są Kowal i Górski - to zrozumiałe. Ale jak wyjaśnić niemoc Damiana? Akurat on z Kowalem nie miał wiele wspólnego.
To tyle o dzisiejszym meczu.

Po co tłumaczyć niewytłumaczalne?
Czy ktoś wytłumaczył, dlaczego będąc faworytem IO'12 potknęliśmy się na Australii i Bułgarii? Był dobry trener, byli dobrzy zawodnicy. Na 17 meczów w międzypaństwowych przegraliśmy tylko 2 (jeden a maju, a drugi 8 czerwca; potem same zwycięstwa). Igrzyska odbywają się w Londynie, czyli w naszej strefie klimatyczo-czasowej i jest... całkowity klops. Wytłumaczyć się tego nie da. Trzeba to przyjąć do wiadomości.

Teraz pora wyrzucić Przedpełskiego. Oj, przepraszam: wyrzucić Górskiego. I nadal wierzyć w baśń o dobrym carze i złych bojarach.
Jeden winny nie wystarczył, więc trzeba znaleźć kolejnego. Jeśli i ten drugi stosik nie pomoże, poszuka się trzeciego. Aż do skutku!
Nieśmiało podnoszą się głosy, że zawodnicy są do niczego. Też można ich sfajczyć. O, i nawet sponsora ktoś dorzucił. Się ruszy z posad bryłę świata i będzie ok. "Wyciąć w peń, wypalić do gołej gleby, a potem my ze szwagrem tak to zorganizujemy, że wszystkim oko zbieleje".

Jak to możliwe, że jeden z najlepszych klubów Europy leży na dnie silnej, ale nie najmocniejszej ligi? A znacie jakiś inny "jeden z najmocniejszych klubów Europy", który właściwie co sezon pozbywa się swojego najlepszego zawodnika? Przypomnę: Grozer, Bartman, Ivović, Kurek, a niejaki Leon plącze się przez 2 lata po opłotkach klubu i nic. To są nasze(!) błędy.
No to cieszmy się tym, co mamy, bo... diabli wiedzą jak długo będziemy to mieć.
Problem nie leży w Kowalu, Górskim, Mice, Masłowskim, Dryji, Cretu i kimś tam jeszcze. Problem leży w braku odpowiedzi na pytanie: "Po co my to robimy?". Żeby się dobrze bawić? No to bawiliśmy się nieźle przez parę lat. O co więc Wam chodzi? Że dobra zabawa się skończyła? A miała trwać wiecznie? Przecież nawet srebro w sezonie 15/16 nie było dobrą zabawą, a na lepszą nas nie stać. Zwyczajnie nie stać. Czy to tak trudno przyjąć do wiadomości?

Ja pozostanę przy celach sportowych tego sezonu:
1. zdobycie klubowego mistrzostwa świata.
2. utrzymanie się w +L.
ad 1. Jest jeszcze 3 tygodnie. Jest dobry trener.
"Z tymi zawodnikami się nie da"? A jakich chcielibyście w składzie, żeby się dało? Wszyscy odpowiedni są zajęci, wobec tego, trzeba to wygrać tymi, których mamy. Przygotowania rozpoczęliśmy dopiero we wtorek, więc dziś trudno o efekty, ale one muszą przyjść. Na dodatek nie ciąży na nas żadna presja: nie mamy nic do stracenia, a wszystko do zyskania.
ad 2. To cel niemniej trudny niż ten pierwszy, ale również możliwy do osiągnięcia. Wystarczy wygrać wszystkie mecze od 14. kolejki, która zaplanowana jest na 29 grudnia. Czasu jest więc całkiem sporo.
Zamiast przygotowywać kolejne stosy, radziłbym popracować nad tym, by Damian Schulz popełniał o 2/3 mniej błędów w ataku (to możliwe), Mika z Buszkiem kończyli choćby co trzeci atak (a może nawet co drugi) i żeby piłka przestała nas parzyć a siatka zaczęła nas parzyć. Nie jest to aż tak trudne jak się z pozoru wydaje.
Trenerze! Trzy tygodnie pracy (nawet mecze ligowe można traktować treningowo; zerowy dorobek punktowy też mnie nie przerazi) i świat może należeć do nas. Tylko od nas to zależy. Jak to zrobić? Przecież wiesz to o wiele lepiej niż ja. Ty to naprawdę wiesz. A ja Ci naprawdę ufam. Miej gdzieś tych histeryków. Rób swoje. Na pierwsze zwycięstwo spokojnie poczekam do 26 listopada. Oczywiście 2018 roku.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 04, 2018, 00:06:59 am »
Apeluję o zaprzestanie przerzucania się czyja racja jest "czyjsza".

Na najbliższy mecz na Podpromiu przyjdę w koszulce z napisem : "you will never walk alone" i jeżeli ktoś podziela moją inicjatywę to zachęcam do dołączenia się do niej. Jesteśmy na dnie ligowej tabeli i właśnie teraz możemy się wykazać i potwierdzić status najlepszych siatkarskich kibiców w Polsce !!!