Autor Wątek: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18  (Przeczytany 43177 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #100 dnia: Listopada 04, 2018, 21:35:02 pm »
Mnie na tym etapie zamknięcie treningów wcale nie dziwi , jak chcą uzdrowić sytuacje potrzebują spokoju pracy koncentracji . Na treningi owszem przychodzą kibice fachowcy ale może być dużo hotek i innych kibiców galeriowych - dajmy chłopakom popracować w spokoju i tak są kłębkiem nerwów widać było to na meczu nawet u spokojnego kapitana Możdżonka krzyczącego na sędziego i komisarza
Ja też tak myślę. Trzeba wrócić do tematu po KMŚ.

@Ajsmen90
Dużo można napisać o AssecoResovii. Ale płaci to co jest w kontrakcie. Zawsze!
Może to nie jest standardem, ale u nas to co jest obiecane jest wypłacone. Czy ktoś zagrał pół sezonu, 3 mecze czy może nie rozegrał żadnego meczu. To co w kontrakcie to pewne jak w banku.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2018, 21:42:32 pm wysłana przez A :) »

ajsmen90

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #101 dnia: Listopada 04, 2018, 21:51:37 pm »
Ja też tak myślę. Trzeba wrócić do tematu po KMŚ.

@Ajsmen90
Dużo można napisać o AssecoResovii. Ale płaci to co jest w kontrakcie. Zawsze!
Może to nie jest standardem, ale u nas to co jest obiecane jest wypłacone. Czy ktoś zagrał pół sezonu, 3 mecze czy może nie rozegrał żadnego meczu. To co w kontrakcie to pewne jak w banku.

Ok. Nie neguję tego, że zapłacono ok. Skoro taka umowa, to pacta sunt servanda. Tylko chciałem zaznaczyć, że za długie były te kontrakty w takim razie. Skoro trener nie wywiązuje się i drużyna nie ma wyników to on jest winny. Gdyby np. trener Kowal sam podał się do dymisji to być może nie musiałby nikt mu odszkodowania płacić. No, ale raczej sam się nie zwolnił skoro w dniu meczu ze Stocznią był komunikat, że klub zdecydował się zmienić trenera.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #102 dnia: Listopada 04, 2018, 22:04:16 pm »
Różne rzeczy do kontraktu się wpisuje. Długość to jest pewne ryzyko. Jak podpisuje się na dwa lata i osiąga się sukces to zrobiło się dobry interes. A jak się przegrywa to się na kontrakcie wtopiło. Trener Kowal miał specjalne traktowanie w klubie i plany wobec niego przekraczały jeden sezon. Ilu kibiców tyle zdań. Wg. Mnie ten termin dwuletni miał dać szansę trenerowi na odejście w glorii zwycięzcy. Miał zbudować ekipę na medal, taką jaką chciał w ramach posiadanego budżetu.

Szczerze to dziwię się osobom jadącym po trenerze za tegoroczne transfery. Jak dla mnie to były one mocno asekuracyjne i takie pod osiągnięcie dobrego wyniku. Bo sprowadzono :
- Najlepszego atakującego ligi
- Najlepszego środkowego ligi
- Najlepszego polskiego defensywnego przyjmującego
- jednego ze zdolniejszych młodych libero, reprezentanta Australii
- drugie rozgrywającego reprezentacji USA
- gwiazdę ligi Uniwersyteckiej z USA
- najlepszego wchodzącego defensywnego pomocnika.
- doświadczony rozgrywający, który chciał w Rzeszowie jeszcze zagrać. Ulubieniec i domniemany magnes dla kibiców. Kto nie lubi sentymentalnych powrotów?

Ten skład miał zrobić medal.

Jak dla mnie to w tym składzie jest tylko jeden, nie wiem czy błąd to dobre określenie. Nie jest nam potrzebny Smith. Na szczęście ten błąd można skorygować i po KMŚ można go wypożyczyć. Na pewno na ławkę go szkoda i było by to marnotrawstwo. Na miejscu trenera Cretu tak bym zrobił. A na KMŚ będzie jak znalazł bo tam limitów nie ma. Dodatkowo po odejściu Smitha rozwiąże nam się problem limitów. Jak popracujemy to i Szerszeń będzie miał polską licencje.
Choć zatrudnienie Smitha w kontekście kontuzji Lemańskiego ma jakieś uzasadnienie.

Kolejna decyzja Cretu to odesłanie Maślaka na trybuny. Pewne sentyment się skończyły i Mateusz na taryfę ulgową liczyć już nie może. Musi trenować, trenować, trenować a i tak nie wiadomo czy do składu wróci.

To nie jest prawdą, iż mamy dwie wyrównane szóstki. My mamy silną ławkę, natomiast pierwszy skład na papierze to był już wybrany. To są Shoji, Schulz, Rossard, Mika, Perry, Możdżonek i Dryja/Lemański. I takim składem będziemy się odgrywać.
Jak lubię Radwitza to on miał być uzupełnieniem składu. Bardzo dobrym lecz uzupełnieniem. Podobnie jak Jarosz, który ma być od zadań specjalnych. To nie na nich ma ciążyć ciężar gry. Buszek też u nas jest jako uniwersalny przyjmujący, który zarówno Mike jak i Rossarda jest w stanie zmienić. Szerszeń u nas po naukę przyjechał. Ma poczuć atmosferę zawodowego klubu. Na grę przyjdzie jeszcze czas.


@Ajsmen90 mały Edit, bo wcześniej musiałem przerwać post w pół zdania.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2018, 23:07:03 pm wysłana przez A :) »

ajsmen90

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #103 dnia: Listopada 04, 2018, 22:10:17 pm »
- Najlepszego środkowego ligi

Tak tylko, że Smith nie może grać, bo limity weszły. A taki środkowy na ławce to marnotrawstwo.

- jednego ze zdolniejszych młodych libero, reprezentanta Argentyny

Inny kraj na A.


Bo sprowadzono :
- Najlepszego atakującego ligi
- Najlepszego środkowego ligi
- Najlepszego polskiego defensywnego przyjmującego
- jednego ze zdolniejszych młodych libero, reprezentanta Argentyny
- drugie rozgrywającego reprezentacji USA
- gwiazdę ligi Uniwersyteckiej z USA
- najlepszego wchodzącego defensywnego pomocnika.

Ten skład miał zrobi medal.

Najlepsi i gwiazdy, a tabela póki co wskazuje co innego. No, to gdzie był pies pogrzebany? Jak nie w trenerze to już nie wiem gdzie. Po prostu nie ma drużyny.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2018, 22:15:55 pm wysłana przez ajsmen90 »

ajsmen90

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #104 dnia: Listopada 04, 2018, 22:19:06 pm »
Sport jest dziedziną ogromnego ryzyka, więc skutek jest wielce niepewny.

Jak dla mnie o ryzyku czy niepewności to może mówić lekarz czy pielęgniarka, ale co ja tam wiem.

Smith może grać i gra, jesli może grać Masłowski. Gran na 2 libero nie jest dziś czymś wyjątkowym.

No, ale właśnie co w sytuacji gdy Masłowski nie gra. To pozostaje gra parą Buszek, Mika i marnotrawstwo Rossarda (a widzieliśmy jakim killerem w ataku jest Buszek) lub właśnie przywiązanie do ławki Smitha.


maćko

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 577
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #105 dnia: Listopada 04, 2018, 22:54:58 pm »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #106 dnia: Listopada 04, 2018, 23:08:02 pm »
Shoji  ;)
Ktoś czyta :) dzięki poprawione.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6940
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #107 dnia: Listopada 04, 2018, 23:09:43 pm »
Jak dla mnie o ryzyku czy niepewności to może mówić lekarz czy pielęgniarka, ale co ja tam wiem.
To oni mają płacone od wyleczeń? Nie przypuszczałem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #108 dnia: Listopada 04, 2018, 23:21:10 pm »
Tak to już jest zawsze są plusy i minusy kto by przypuszczał że pozbywając się Fabiana stracimy dwukrotnego mistrza świata i wpędzamy się w kłopoty z limitami - sądzę że 90 % piało z zachwytu że odchodzi ... a mi było szkoda bo to jedyny polski zawodnik na tej pozycji gwarantujący poziom

mistrz2014

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Asseco Resovia - MKS Będzin 03.11.18
« Odpowiedź #109 dnia: Listopada 05, 2018, 08:44:23 am »
Możecie mi odpowiedzieć na takie pytanko?
Czy istnieje szansa aby np. Buszka przekwalifikować na libero od nabliższego meczu?
Czy w tym sezonie to już za późno?