Autor Wątek: Głos z Warszawy  (Przeczytany 39988 razy)

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #110 dnia: Listopada 13, 2018, 16:45:24 pm »


Teraz rozumiem z czym mam do czynienia  ;) Obiecuję więcej nie polemizować  :-X :-X :-X


P.S. Proszę admina o edycję i właściwe załadowanie gifa - jeśli się da :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 19:36:46 pm wysłana przez Kogut »

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #111 dnia: Listopada 13, 2018, 19:37:27 pm »
Gdy brakuje argumentów - pozostaje broń słabych - szyderstwo.

Coś jeszcze powiem zatroskanym o przyszlość naszej socjalistycznej ojczyzny włókniarkom łódzkim, w której niektórzy mącą wodę, co jest wodą na młyn niemieckim rewizjonistom. Przypomnę pewne wydarzenie.

Był czas, gdy kierownictwo klubu było gotowe oddać nazwę Resovia (bo tak chciał główny sponsor).

Owszem, SSPS protestowało (choć z protestem się nie wychylało na zewnatrz) i krok był od tego, byście musieli zmieniać szaliki, zawołania i cały sposób kibicowania, szukać nowej, świeckiej tradycji klubowej. Trzeba by stworzyć nowy hymn. Coś o Asseco, oczywiście. 

Dopiero akcja szeokiej grupy kibiców, przeprowadzona w sposób otwarty, pozwoliła uratować nazwę.

Nic Was to nie nauczyło? Czekam na komentarze.
A może to nie są ważne sprawy? Choć użyłem to jako przykładu, bo oczywiście nie zawsze są tak dramatyczne wydarzenia.

Ale mogą nadejść. Być może w nowy sezon będziemy wchodzić w nowej rzeczywistości, czyli bez głównego sponsora. Czy taka rada, nie była by dobrym sposobem, by pomóc wyjść klubowi z kryzysu?
A może taka rada była by dobrym sposobem, by już teraz zapobiegać na ilę się da popadaniem w kryzys?

Powiem coś jeszcze.
Jak raz w Rzeszowie poznałem ostatnio gorącego kibica Resovii. Jest profesorem na jednej z rzeszowkich uczelni. Pogadliśmy na resoviackie tematy. Spytałem go, czy w takiej radzie by sie nie udziełlił. Powidział, że tak. A dodam, że jego specjalność jak raz by się a takiej radzie przydała. Zresztą pewnie nie musiał by być członkiem rady, wystarczyło by, by od czasu do czasu pomógł w czymś przy pomocy swojej wiedzy.
Nie warto wykorzystać takich ludzi? 
 

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #112 dnia: Listopada 13, 2018, 21:51:37 pm »
A forum to nie rada kibiców? Narzędzie do wymiany poglądów gdzie każdego głos jest tak samo słyszalny. Nawet jest odpowiedni temat do komunikacji z zarządem. To, że prezes nie odpowiada to nie znaczy że nie czyta. M. In. forum to głos doradczy i pewien barometr nastrojów kibiców. Wciąż to jedne z kilku głównych konałów komunikacyjnych kibiców.

Parę postów temu, Wojtek napisał, iż jak miał pomysł na fajną akcję z dzieciakami jako eskortą, to żadnych pośredników nie potrzebował. Wiedział gdzie i do kogo uderzyć i załatwić temat jak trzeba. I żadnej rady nie potrzebował, nie robił ankiety na forum aby zobaczyć co ludzie myślą czy nie potrzebował do tego SSPSu. Miał pomysł i uderzył bezpośrednio do prezesa. Ot cała historia.

Mam dziwne wrażenie, iż robi się z kontaktu z klubem czy prezesem wyprawę na Mont Everest. A to wcale trudne nie jest. Po meczu bez problemu spotka się prezesa na dole. Nie mówiąc, iż zawsze można się umówić na spotkanie w biurze. Nie słyszałem aby były z tym trudności.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 21:58:35 pm wysłana przez A :) »

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #113 dnia: Listopada 13, 2018, 21:54:36 pm »
To forum powstało między innymi po to aby zwykły kibic mógł wyrazić swoje zdanie na każdy temat.

Jakoś nie było problemu aby już wielokrotnie zebrać grupę osób z forum i zgłosić wspolnie swoje postulaty do klubu. Taka rada nie będzie miała żadnych więcej możliwości niż to co do tej pory można zrobić, także po co ja tworzyć ? Chyba lepiej aby jak najwięcej osób mogło się wypowiedzieć, a taka rada byłaby tylko grupa osób która mimo wszystko nie reprezentowałaby wszystkich pozostałych kibiców którzy nie są zrzeszeni w SSPS. Co najwyżej mogliby reprezentować inna grupę kibiców czyli być konkurencja dla SSPS i nic więcej.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #114 dnia: Listopada 13, 2018, 22:04:10 pm »
O tym samym co Piotras pomyślałem

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #115 dnia: Listopada 13, 2018, 23:23:19 pm »
Nie dziwią mnie wypowiedzi osobnika, torpedującego pomysł rady kibiców, który raczej zajmuje się podgryzaniem innych kibiców a nawet ich banowaniem i w każdej sprawie stara się tlumaczyć klub na wszelkie sposoby a przy tym jest członkiem SSPS, co też wiele tlumaczy.
Nie dziwią mnie też wypowiedzi osób jakoś tam zblatowanych z prezesem i klubem, choćby towarzysko.

Dziwią mnie wypowiedzi osób, które nie mają osobistego interesu w torpedowaniu tej inicjatywy. No chyba że ja nie wiem czegoś o tych osobach - bo po prawdzie nie znam ich w ogóle, bo nie rozszyfrowuję pseudonimów. 
Co najciekawsze - jedna z tych osób bywała b.krytyczna wobec kierownictwa klubu. Nawet znalazłem jedną z takich wypowiedź, gdzie (wersalikami!) pyta dramatycznie, czy coś zmieni sie w tym klubie?
Jakieś rozdwojenie jaźni, czy co?   

do Piotrasa

Przecież forum nadal by istniało - ba, jego rola by wzrosła, o czym pisałem.
Rada miała by znacznie większą siłe przebicia - bo reprezentowała by wszystkich kibiców, a na pewno zainteresowanych bliżej swoim klubem. I dlatego budzi taki sprzeciw.
W skład rady wchodzili by kibice z SSPS i niezrzeszeni. 
Co do ,,grupy osób''. Na pewno była by to szersza reprezentacja niż SSPS. I o szerszym zakresie zainteresowań. A demokratyczny wybór zapewniał by jej reprezentatywność. To jest abc demokracji (która ma też i wady ale jak powiedział Churchil - demokracja ma same wady ale nikt nie wymyslił lepszego ustroju). Oczywiście rada nie reprezentowała by tych kibiców, których te sprawy nie interesują - ale to także byłby ich wybór.

Powtórzę - ten wasz ,,Bartek'', tak przez Was broniony i usprawiedliwiany był gotów oddać nazwę Resovia. Tylko szeroki sprzeciw kibiców temu zapobiegł. Nauczyło to czegoś Was? Ostrzegam - ta próba może się powtórzyć. Szykujcie nowy hymn i zaśpiewy. 

Wsiowy, głupi Jasiu
   
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 23:48:25 pm wysłana przez fanzwawy »

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #116 dnia: Listopada 14, 2018, 00:40:47 am »
Andrzeju, czy mi się wydaje, czy znów zaczynasz atakować SSPS, Górskiego, Górala i kibiców którzy mają odmienne od ciebie zdanie?

Twórz sobie radę nawet narodową, ale proszę Cię nie wypowiadaj głupot, że ktoś z ww. marzył o tym by skreślić słowo Resovia z nazwy.

Wszyscy wiemy jaka była to historia, udało się temu zapobiec dzięki staraniom wielu osób. SSPS i jego ówczesne władze zrobiły wiele, żeby tak się nie stało, na szali było postawione rozwiązanie Stowarzyszenia, tysiące kibiców protestowało, zaangażował się w spór Prezydent Rzeszowa, ale ty wolisz tych którzy siadają do rozmowy z Zarządami Resovii, aby coś wspólnie zrobić, nazwać lizusami i podkreślać wyłącznie swoje zasługi.


Oczywiście nie umniejszam twoich zasług do jakich zaliczam kolędowanie przed meczami, pomoc w zbiórce podpisów czy organizację imprezy w Kielnarowej (na którą jako organizator nie zaprosiłeś, kibiców niezrzeszonych, nie mówię, że wszystkich- ale tych aktywnych. Nawet jeżeli twierdzisz, że Klub powiedział że nie możesz tego zrobić, to mogłeś wprowadzić ich jako współorganizatorów- myślę, że nikt by się nawet nie zająknął gdyby na imprezie pojawiło się kilka- kilkanaście osób więcej)

Kreujesz się na Mesjasza Resovii, który dba o tradycje, a którego nigdy na Podpromiu nie widziałem w pasiaku (do dziś nie wiem dlaczego, czyżbyś także uważał, że ten symbol jest co najmniej kontrowersyjny?).


Nie rozumiem tylko dlaczego w twoich wypowiedziach tyle jadu skierowanego do tych, którzy się z tobą nie zgadzają a w szczególności do SSPSu  który porównujesz dyskretnie do PZPR.

Być może uda Ci się przeforsować pomysł, tylko co jeżeli Asseco nie zrezygnuje ze sponsorowania, Bartek pozostanie nadal prezesem, a Ty zostaniesz szefem powołanej przez siebie Rady? Z kim będziesz toczył rozmowy skoro teraz wieszasz psy na SSPS i Zarządzie Resovii? Odetniesz się wówczas od swojego pomysłu dla dobra rzeszowskiej siatkówki? Jakoś w to nie wierzę. Raczej będziesz na każdym kroku powtarzał, że to Ty jesteś twórcą tego tworu i należy Ci się za to szacunek. Zauważ, że jako jedyny na tym forum podkreślasz jak wiele robisz.

I proszę nie pisz, że atakuję Cie bo jestem członkiem SSPS- Atakuję bo twoje wpisy stają się coraz bardziej agresywne.  Niezależnie od mojej przynależności do jakiejkolwiek organizacji uważam, że pisanie "Szykujcie nowy hymn", jest próbą niczym nie uzasadnionego wzbudzenia strachu, tylko po to aby zwiększyć poparcie dla twojego pomysłu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2018, 08:50:35 am wysłana przez Pisar »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 14, 2018, 02:29:38 am »
Cytuj
Nie dziwią mnie wypowiedzi osobnika, torpedującego pomysł rady kibiców, który raczej zajmuje się podgryzaniem innych kibiców a nawet ich banowaniem i w każdej sprawie stara się tlumaczyć klub na wszelkie sposoby a przy tym jest członkiem SSPS, co też wiele tlumaczy.
Nie dziwią mnie też wypowiedzi osób jakoś tam zblatowanych z prezesem i klubem, choćby towarzysko.

Tak rola moderatora na forum. Na forum, którym zarządza SSPS. Ktoś tą niewdzięczną funkcje musi sprawować i stać na straży dobrej dyskusji a osoby, które naruszają regulamin karać. Nie ty pierwszy i nie ostatni dostałeś bana. Zasłużyłeś to i dostałeś karę regulaminową. Rejestrując się tutaj potwierdziłeś iż akceptujesz zasady, które tu obowiązują. Żeby rozwiać Twoje wątpliwości to bana nie dostałeś ode mnie ani od represa czyli osób z którymi wchodziłeś wtedy w polemikę. O karze dla Ciebie zdecydował inny moderator, który w ogóle nie wchodził z Tobą w dyskusję i podjął tą decyzję po tym co pisałeś. Wiem, iż to nie bardzo pasuje do narracji pt. "spisek". Bo lepiej wierzyć, iż jest mityczny "ktoś" kto pociąga za sznurki i kazał dać bana, niż prozaiczne przegięcie i dostanie za to bana. Ale to już nie brzmi tak efektownie.

Po Twoich postach niestety widać iż masz zerową zdolność do współpracy z kimkolwiek innym niż Ty sam. Każdy z odmiennym zdaniem to wróg największy i na pewno człowiek klubu. Do tego uzurpujesz sobie prawo do reprezentowania kogokolwiek więcej niż samego siebie. A po tym jak ostatnio "wbileś nóż w plecy" osobom, które z Tobą współpracowały obecnie nie ma już z Tobą nikogo.
Obrażasz użytkowników tego forum, twierdząc iż rada będzie wiedzieć lepiej, niż każdy z nich. Pisząc takie rzeczy, działasz jak ostatni komunista. Bo tylko komunista jest w stanie stwierdzić, iż rada będzie wiedzieć lepiej niż poszczególni kibice. Albo stawiasz na demokrację, gdzie każdy głos ma znaczenie albo nie. W tej chwili na każdym kroku podkreślasz z jaką pogardą patrzysz na inne osoby, które mają inne zdanie.
Ja uważam, iż Podpromie jest na tyle duże iż jest w nim miejsce dla każdego. Co do rady to dla mnie taki twór nie ma racji bytu. AssecoResovia nie jest aż tak duża, iż kontakt z prezesem jest mega utrudniony a i niektórzy kibice pokazali, iż jak ktoś chce to może. Ale dopuszczam też możliwość, iż ktoś może mieć inne zdanie i bez takiej organizacji nic nie uda mu się zrobić. Ja nie uważam, iż ktoś tutaj na forum ma monopol na wiedzę. Każdy przedstawia swój subiektywny punkt widzenia z którym można się zgodzić lub nie.

Cytuj
Powtórzę - ten wasz ,,Bartek'', tak przez Was broniony i usprawiedliwiany był gotów oddać nazwę Resovia. Tylko szeroki sprzeciw kibiców temu zapobiegł. Nauczyło to czegoś Was? Ostrzegam - ta próba może się powtórzyć. Szykujcie nowy hymn i zaśpiewy. 
Już w paru postach zostało wskazane, iż prezes AssecoResovii realizuje wolę właściciela. To czy Bartosz Górski osobiście chciał nazwę czy nie w tym przypadku nie miało najmniejszego znaczenia. Zresztą o ile mnie pamięć nie myli, to Bartosz Górski jest prezesem AssecoResovii od 2016 roku. A sprawa zmiany była dużo wcześniejsza. W tamtym czasie był wiceprezesem (zarząd składa się z dwóch osób).

Nie była to pierwsza próba zmiany nazwy. Poprzednio była, jak Twój brat odpowiadał za organizację meczów a w zarządzie był Marek Karbarz. I to zarząd SSPSu przekonał wtedy głównego sponsora, aby tego nie robił.

W sprawie drugiej zmiany nazwy, nikt nie kwestionuje twoich zasług. Choć z drugiej strony przypisywanie sobie wyłączności jest już pewną megalomanią. Bez tysięcy kibiców, którzy poparli akcję i zaangażowali się w zbieranie podpisów nic by Ci się nie udało osiągnąć. Tak się stało, iż byłeś w odpowiednim miejscu i czasie.

A tak między nami to o zachowaniu nazwy  zdecydował głos i zaangażowanie jednego kibica Resovii , czyli prezydenta Tadeusza Ferenca. Bez prezydenta nie udało by się to wszystko.
http://www.rzeszow.sport.pl/sport-rzeszow/1,130162,13903367,Asseco_Resovia_Rzeszow_zostaje__Nie_bedzie_zmiany.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2018, 07:50:16 am wysłana przez A :) »

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #118 dnia: Listopada 14, 2018, 08:53:31 am »
Dziwią mnie wypowiedzi osób, które nie mają osobistego interesu w torpedowaniu tej inicjatywy.

Nie zmusza Cię to do refleksji i krytycznej oceny tego co głosisz? Może to nie chodzi o wszystkich dookoła?

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #119 dnia: Listopada 14, 2018, 10:46:37 am »
A ja bym się jeszcze zastanowił nad tym, dlaczego takie ciało jak Rada Kibiców nie działa w żadnym innym zawodowym klubie...
Pomysł jest nawet niegłupi, ale skoro nie działa nigdzie indziej, to gdzie leży problem .....

Tak pod rozwagę poddaję, uprzedzając jednak przed pokusą zbytniego upraszczania kwestii.