Autor Wątek: Głos z Warszawy  (Przeczytany 39792 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 04, 2018, 13:05:12 pm »
Bos,
1. (---------------------------------------------) Przepraszam, Bos. Przesadziłem w tym punkcie i dlatego  wykreśliłem.
2. Pan Góral był w pełni świadomy tego, co się w klubie dzieje.
3. Wiele decyzji Pana Górala było błędnych, o czym pisywałem w latach, w których wszyscy przed Panem Góralem padali plackiem. Trzeba jednak pamiętać, że Pan Góral robi dla Resovii znaaaaaaaacznie więcej dobrego niż błędnego i dyskusja o jego bytności w klubie (w dowolnej formie) wydaje mi się po prostu głupia.

Misiek,
Z jakich to "konkretnych" powodów jazgotano na Kowala? Z powodu zdobycia srebrnego medalu i doskonałej postawy w Krakowie (choć bez sukcesu)? Z powodu zajęcia 4. miejsca w lidze? Z powodu zajęcia 6. miejsca w lidze? To były te "konkretne" powody? Hasło-klucz "potencjał". A Zaksa nie miała potencjału co najmniej równego nam? Skra go nie miała? JW nie miał tego potencjału? A może podyskutujemy o potencjale z ubiegłego sezonu?
Jazgotano, bo ludziom się w głowach poprzewracało. Było im za dobrze i dlatego postanowili iść na lód potańczyć. I skończyło się tak, jak się skończyć musiało.
Żeby było jasne: od lat nie zgadzałem się ze spojrzeniem Andrzeja Kowala na siatkówkę, na relacje międzyludzkie, na konstruowanie zespołu, na jego prowadzenie i na planowanie zespołu. Pozwoliłem sobie jednak nie jazgotać. Tak samo nie zgadzałem się z pomysłami Adama Górala, ale też nie pozwalałem sobie na jazgotanie. Myślisz, że jazgot do kogoś dotarł i kogoś przekonał? To nadal tak myśl.

Żeby było jeszcze jaśniej: fakt, że nie zgadzam się ze spojrzeniem Andrzeja Kowala na siatkówkę nie przeszkadza mi pozostawać z nim w resoviackiej przyjaźni.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2018, 14:02:38 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 04, 2018, 14:15:25 pm »
Widzę, że pojawiło się (oprócz Leona) więcej miłośników łykania żab. Wystarczyło, że zmienił się trener, by uznali, że teraz będzie szło wszystko w dobrym kierunku. Nie będzie. Kryzys jest znacznie głębszy i są kibice, którzy to widzą i mają odwagę to głosić. Chwała im za to. By ten głęboki kryzys przezwyciężyć, potrzebne są kolejne zmiany - w tym personalne a co za tym idzie, poprawienie pracy klubu na odcinkach, gdzie jest źle - sportowym, relacji z kibicami, PR, itd. itp. Wydawało by się, że to oczywistość w podobnych sytuacjach ale niestety, nie dla wszystkich. Drodzy miłośnicy dalszego łykania żab - taplacie się w okołoklubowym bajorku (nomen omen) i nie chcecie widzieć spraw jakimi są. No to czeka Was ciąg dalszy owego łykania. W konsekwencji upadek siatkówki w Rzeszowie, przynajmniej w jej obecnym kształcie. Nie dlatego, że zmiany były za radykalne (czego się niektórzy boją) ale że były za mało radykalne.

A co do hasła Wszyscy jesteśmy Resovią (a mam szczególne prawo się w jego sprawie wypowiadać), to napiszę po raz kolejny - klub nic nie zrobił, by się ono napełniło treścią. Jak napisałem wyżej - zmiana trenera na innego to zdecydowanie za mało.     
Czekam na czasy, gdy znów z całym przekonaniem przywołam to hasło. Nie tracę nadziei.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 04, 2018, 14:21:53 pm »
Zupełnie się nie zgodzę ze słowem jazgot, jest to jakieś przewartościowywanie pewnych anonimowych (mniej lub bardziej) wpisów na forum i generalizowanie tego na całą grupę kibiców. Owszem była krytyka działania, owszem duża część kibiców uważała że się wypalił i pomimo zasług powinien odejść, ale to jest spojrzenie na siatkówkę, a nie na człowieka (co wiele osób z dzikim uwielbieniem łączy tutaj na forum).
Zgodnie z hasłem "Wszyscy jesteśmy Resovią" każdy kibic ma prawo do własnego zdania na temat siatkówki, prowadzenia klubu, czy nawet posad piastowanych w tym klubie.
Czasami warto zrozumieć że pewni ludzie na pewnych stanowiskach tak po prostu się wypalają, tyle i aż tyle.

Co do Bartosza Górskiego tu uważam że ta osoba zupełnie nie pasuje do tego stanowiska, gdyż moim zdaniem zupełnie zapomniała o tym że głównym składnikiem(patrząc na klub długofalowo) napędzającym klub sportowy są kibice. Budowanie z nimi relacji, zachęcanie nowych osób aby identyfikowali się z Resovią to działania które zostały całkowicie zaniechane przez tego Pana. Niestety Bartosz woli robić dobrze 4 letniej galerii handlowej niż kibicowi który od 30 lat wspiera ten klub, pozwala na zamykanie treningów, marnuje potencjał który posiada (posiadała?) siatkówka w naszym mieście.

Ps. Czy będzie jakieś pożegnanie z Andrzejem Kowalem (z miłą chęcią chciałbym osobiście podziękować Andrzejowi), bo rozstajemy się jako Resovia z tego co rozumiem ostatecznie. Czy SPSS będzie tworzył jakiś baner w którym podziękuje Andrzejowi Kowalowi za najwspanialsze lata?
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2018, 14:41:06 pm wysłana przez biperion »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 04, 2018, 15:04:16 pm »
Widzę, że pojawiło się (oprócz Leona) więcej miłośników łykania żab. Wystarczyło, że zmienił się trener, by uznali, że teraz będzie szło wszystko w dobrym kierunku. Nie będzie. Kryzys jest znacznie głębszy i są kibice, którzy to widzą i mają odwagę to głosić. Chwała im za to. By ten głęboki kryzys przezwyciężyć, potrzebne są kolejne zmiany - w tym personalne a co za tym idzie, poprawienie pracy klubu na odcinkach, gdzie jest źle - sportowym, relacji z kibicami, PR, itd. itp. Wydawało by się, że to oczywistość w podobnych sytuacjach ale niestety, nie dla wszystkich. Drodzy miłośnicy dalszego łykania żab - taplacie się w okołoklubowym bajorku (nomen omen) i nie chcecie widzieć spraw jakimi są. No to czeka Was ciąg dalszy owego łykania. W konsekwencji upadek siatkówki w Rzeszowie, przynajmniej w jej obecnym kształcie. Nie dlatego, że zmiany były za radykalne (czego się niektórzy boją) ale że były za mało radykalne.

A co do hasła Wszyscy jesteśmy Resovią (a mam szczególne prawo się w jego sprawie wypowiadać), to napiszę po raz kolejny - klub nic nie zrobił, by się ono napełniło treścią. Jak napisałem wyżej - zmiana trenera na innego to zdecydowanie za mało.     
Czekam na czasy, gdy znów z całym przekonaniem przywołam to hasło. Nie tracę nadziei.

Dostałeś w innym d wątku pytanie. Odpowiesz?
Czego tak konkretnie spodziewasz się po zmianie w zarządzie? Pytam śmiertelnie poważnie.

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 04, 2018, 15:10:15 pm »
Bos,
1. (---------------------------------------------) Przepraszam, Bos. Przesadziłem w tym punkcie i dlatego  wykreśliłem.
2. Pan Góral był w pełni świadomy tego, co się w klubie dzieje.
3. Wiele decyzji Pana Górala było błędnych, o czym pisywałem w latach, w których wszyscy przed Panem Góralem padali plackiem. Trzeba jednak pamiętać, że Pan Góral robi dla Resovii znaaaaaaaacznie więcej dobrego niż błędnego i dyskusja o jego bytności w klubie (w dowolnej formie) wydaje mi się po prostu głupia.


Widzę, że można normalnie z Tobą podyskutować. Kiedy uważam, że jest taka potrzeba to piszę to co myślę bez owijania w bawełnę. Czasami oczywiście trzeba byś dyplomatą, ale sądzę że nie w tym przypadku. Niemniej robię to w takim samym celu co Ty, aby w przyszłości każdy mecz Resovii był dla kibica świętem i niezapomnianym przeżyciem, czego Tobie i sobie życzę.

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 04, 2018, 15:15:04 pm »
Dorzucam do śrubokrętów...młotek i...przecinak  ::)
Do garażu w sam raz.

Obiecałem nie polemizować z Tobą, ale straciłeś poczucie dobrego smaku i kultury.
Napiszę więc Twoim językiem, że chętnie sprawię Ci prezent w postaci wiertła, lejka i oleju i jeżeli jesteś choć minimalnie inteligentny to będziesz wiedział co z tym zestawem zrobić.

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 04, 2018, 15:34:54 pm »
Rewolucją tutaj zapachniało .Głowa trenera przyniesiona na tacy co niektórym nie wystarczyła , a i chętnych do podłożenia ognia pod kolejne stosy coraz więcej.Pamiętajcie jednak ,że rewolucja ma do do siebie ,że późniejszym czasie zjada  własne dzieci. Żebyśmy nie wylądowali tam ,gdzie gra teraz Częstochowa czyli ,bez kasy , z nowym zarządem ,prezesem ,ale i zapewne także z nowym trenerem i zawodnikami  również. ( raczej Leona  nie miałem na myśli)
Co do Andrzeja Kowala. Fanem w ostatnim czasie jego posunięć trenerskich  nie byłem ,ale  będę go pamiętać przede wszystkim jako trenera -zdobywcy 3 MP a nie jako sprawcę wszystkich nieszczęść w Resovii.
Repres daje 4 tygodnie Cretu.Ja będę bardziej pobłażliwy.Do końca roku.
Dostał klocki,wcale nie najgorsze, niech próbuje je poukładać po swojemu.
Ta drużyna jest mimo wszystko nieobliczalna .Widać zaangażowanie, wolę walki ,agresję na boisku(  vide Możdżonek ) Jeżeli Repres twierdzi ,że na treningach nie wygląda to źle , to moim zdaniem kwestią czasu jest zaskoczenie odpowiednich trybików w tej maszynie.
Jest jakiś problem mentalny , co było widać w meczu z Będzinem. Wygrana w pierwszym secie dałaby nam z pewnością zwycięstwo 3-0 w tym meczu.Dla mnie zwycięstwo nad Skrą i Zaksą nie byłoby wcale jakąś sensacją. Może wystarczyłoby taki mecz potraktować jako .... sparing.
I na koniec.Hasło "Wszyscy jesteśmy Resovią" ma sens wówczas ,kiedy obowiązuje zawsze i wszędzie.Inaczej to pusty slogan.Nic więcej.
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 04, 2018, 16:27:43 pm »
Fanzwawy poczuł krew. Liczy na to, że się wakat prezesa AR pojawi do wzięcia.
Andrzej na prezesa!  ;D
Jedno jest pewne....pojawią się afisze na mieście  ;D
Nie odpowie.

Ps. Jest dużo nowych osób i niestety nie wszyscy wiedzą, iż "troska" ta wynika głównie z osobistej niechęci i nie najlepszej współpracy parę lat temu autora postów z klubem.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 04, 2018, 18:30:44 pm »
Dostałeś w innym d wątku pytanie. Odpowiesz?

Wydaje mi się, że kwestie czego oczekiwał bym po zmianie kierownictwa klubu poruszałem nie od dziś, bo co najmniej od paru lat. W takim razie bardziej wprost: 

Po pierwsze - od nowego kierownictwa oczekiwałbym dogłębnej ale szybkiej analizy, co spowodowało obecny kryzys - ściśle sportowy i nie tylko, bo chociażby wizerunkowy.
Bez tego żadna zmiana trenera nie wystarczy. Widać, że obecne kierownictwo nie wie o co chodzi, więc jak ma walczyć z kryzysem? 

Po drugie -  proponowałbym zatrudnienie w klubie fachowców a nie kolegów. Moje (i innych kibiców) obserwacje z zewnątrz ale także co nieco od środka pozwalają mi stwierdzić, że w wielu sprawach panuje tam amatorka. Nie chce mi się przytaczać kompromitujących anegdot.

Po trzecie - konieczna jest poprawa relacji z kibicami. Klub ma najlepszych fanów na świecie: znających się na siatkówce oraz oddanych swojemu klubowi i pełnych inicjatyw - choć to akurat do czasu, jak widzimy.
W tym celu prezes klubu mógłby powołać radę kibiców (tych z KK oraz z forum), z którą by się spotykał np. co kwartał. Warto korzystać z ich mądrości, choćby nie zawsze się z nimi zgadzając. Choćby po to, by wyjaśniać kwestie, które się pojawiają na tym forum. Bo przecież na nic nasze dyskusje, postulaty, problemy, gdy one zaczynają się i kończą na forum.

Po czwarte - inauguracja sezonu powinna być świętem klubu, zawodników, kibiców. Okazją do przypomnienia historii Resovii, czasem inicjacji nowych zawodników (mam tłumaczyć jak ważne są takie obrzędy?), pretekstem do przetrenowania dopingu pod kierownictwem KK no i momentem integracji zawodników z kibicami - w części mniej oficjalnej imprezy.

Wreszcie klub powinien szanować takich kibiców jak choćby Wojtek, który przygotował dwie wspaniałe akcje na Podpromiu. Klub docenił to, np. wręczając mu karnet na kolejny sezon?
A może docenił grupkę wariatów, którzy przybywali z daleka na Podpromie, by rozkręcać doping przed meczem i do końca nie wiedzieli, czy się dostaną do środka? Wiesz coś o tym? :) 

To tylko kilka postulatów. Są i inne - ale póki co to wystarczy.

Na koniec dziękuję tym kibicom, którzy mają odwagę mówić wprost, że król jest nagi. Trzymajmy się! Wierzę, że  doczekamy się lepszych czasów ale trzeba się bić o swoje racje, także na tym forum, wbrew jawnym tchórzom i lizusom oraz mędrkom-krętaczom, którzy są za a nawet przeciw.  :)

« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2018, 18:50:08 pm wysłana przez fanzwawy »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 04, 2018, 19:30:02 pm »
Wydaje mi się, że kwestie czego oczekiwał bym po zmianie kierownictwa klubu poruszałem nie od dziś, bo co najmniej od paru lat. W takim razie bardziej wprost: 

Po pierwsze - od nowego kierownictwa oczekiwałbym dogłębnej ale szybkiej analizy, co spowodowało obecny kryzys - ściśle sportowy i nie tylko, bo chociażby wizerunkowy.
Bez tego żadna zmiana trenera nie wystarczy. Widać, że obecne kierownictwo nie wie o co chodzi, więc jak ma walczyć z kryzysem? 

Po drugie -  proponowałbym zatrudnienie w klubie fachowców a nie kolegów. Moje (i innych kibiców) obserwacje z zewnątrz ale także co nieco od środka pozwalają mi stwierdzić, że w wielu sprawach panuje tam amatorka. Nie chce mi się przytaczać kompromitujących anegdot.

Po trzecie - konieczna jest poprawa relacji z kibicami. Klub ma najlepszych fanów na świecie: znających się na siatkówce oraz oddanych swojemu klubowi i pełnych inicjatyw - choć to akurat do czasu, jak widzimy.
W tym celu prezes klubu mógłby powołać radę kibiców (tych z KK oraz z forum), z którą by się spotykał np. co kwartał. Warto korzystać z ich mądrości, choćby nie zawsze się z nimi zgadzając. Choćby po to, by wyjaśniać kwestie, które się pojawiają na tym forum. Bo przecież na nic nasze dyskusje, postulaty, problemy, gdy one zaczynają się i kończą na forum.

Po czwarte - inauguracja sezonu powinna być świętem klubu, zawodników, kibiców. Okazją do przypomnienia historii Resovii, czasem inicjacji nowych zawodników (mam tłumaczyć jak ważne są takie obrzędy?), pretekstem do przetrenowania dopingu pod kierownictwem KK no i momentem integracji zawodników z kibicami - w części mniej oficjalnej imprezy.

Wreszcie klub powinien szanować takich kibiców jak choćby Wojtek, który przygotował dwie wspaniałe akcje na Podpromiu. Klub docenił to, np. wręczając mu karnet na kolejny sezon?
A może docenił grupkę wariatów, którzy przybywali z daleka na Podpromie, by rozkręcać doping przed meczem i do końca nie wiedzieli, czy się dostaną do środka? Wiesz coś o tym? :) 

To tylko kilka postulatów. Są i inne - ale póki co to wystarczy.

Na koniec dziękuję tym kibicom, którzy mają odwagę mówić wprost, że król jest nagi. Trzymajmy się! Wierzę, że  doczekamy się lepszych czasów ale trzeba się bić o swoje racje, także na tym forum, wbrew jawnym tchórzom i lizusom oraz mędrkom-krętaczom, którzy są za a nawet przeciw.  :)

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Brzmiało ono:

Cytuj
Czego tak konkretnie spodziewasz się po zmianie w zarządzie? Pytam śmiertelnie poważnie

Szanowany przez Ciebie Kisiel mawiał, że herbata nie robi się słodsza od mieszania.
Przy obecnym układzie właścicielskim następcę Bartka wskaże p. Góral. Wskaż zatem kogoś spełniającego Twoje z grubsza słuszne postulaty, a jednocześnie spełniającego wymagania zaufania u w/w p. Górala.