Autor Wątek: Głos z Warszawy  (Przeczytany 39795 razy)

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Głos z Warszawy
« dnia: Października 23, 2018, 23:42:58 pm »
Ratujmy nasz klub! Wszyscy jesteśmy Resovią!

Długo mnie na tym forum nie było ale widzę, że jest sens wrócić bo wraca nadzieja,
Oto nareszcie z Rzeszowa dochodzą dobre wiadomości. Jest szansa, że nasz klub rozpocznie proces odbudowy i siatkówka w mieście, o którym do niedawna mówiono jako o stolicy tego sportu, zostanie uratowana a kibice wrócą do gorącego wspierania swojej drużyny.

Aby tak się stało, konieczne są decyzje personalne ale także cały program naprawczy.

Co do pierwszego warunku. 
Pozycja trenera Andrzeja Kowala jest mocno zachwiana ale ma on na swym koncie oczywiste sukcesy z naszym klubem jako trener, jest z nim związany od zawsze, jest chłopakiem z Podkarpacia. Nie mogę o tym zapominać. Wiem, że z podobnych powodów Adam Góral stawiał na niego. Ale być może jedynym rozwiązaniem jest jego odejście.

Ale odejść powinien także prezes Bartosz Górski. Owszem, to za jego prezesowania (a raczej wiceprezesowania) Asseco Resovia odnosiła wielkie sukcesy. Klub miał też opinię dobrze zorganizowanego (jeszcze do tego wrócę), sprawnie załatwiano wsparcie finansowe ze strony sponsorów.
Ale sukcesy się skończyły a jedynym rozwiązaniem była w poprzednim sezonie ,,zmiana powrotna'' na pozycji trenera, która nic nie dała i wymiana składu przed obecnym sezonem, która zaowocowała najgorszym startem jaki można sobie wyobrazić. Tymczasem prezes Górski aż się obruszył, gdy w jednej z audycji radiowych po poprzednim sezonie usłyszał pytanie, czy rozważał dymisję ? Dymisję? Ale za co? 
Przypomnę - gdy Onico Warszawa nie osiągnęła założonych celów na koniec minionego sezonu zwolniony został nawet nie trener a prezes klubu.

Ale klub to nie tylko wyniki sportowe. To także kibice, bez których sport nie ma sensu. Tym bardziej najlepsi kibice na świecie! Tymczasem dla klubu kibice byli potrzebni jedynie by wykupić karnety i bez szemrania dopingować zawodników. W zamian klub nie wysilał się. Wymownym przykładem jest żałosna inauguracja sezonu, która przez kibiców nazywana jest złośliwie imprezą dla galerianek. Klubu nie stać na wydarzenie na Podpromiu adresowane do prawdziwych kibiców? Które będzie budować więź z klubem? Które przypomni jego historię? Które będzie przeżyciem inicjacyjnym dla zawodników?
Po poprzednich mistrzostwach świata apelowałem do prezesa Górskiego o taką imprezę na Podpromiu, gdzie witalibyśmy Resoviaków mistrzów świata. Nie chciał o tym słyszeć.  Poprzestał na imprezie w Kielnarowej (jedynie z udziałem klubu kibica) , gdzie udało mi się wcisnąć do programu coś więcej niż jedzenie kiełbasek i picie piwa. Prosiłem go wówczas, by zaprosił przynajmniej kibiców z forum  - tego także nie zrobił.

Pięć lat zajęło upominanie się o upamiętnienie w oprawie meczowej Tadeusza Nalepy, najbardziej znanego kibica siatkarskiej Resovii. Trzy lata, by w oprawę meczową wkomponować wykonywanie hymnu klubowego. 

Prezes klubu pojawia się w jednej z rozgłośni ale nie po to, by porozmawiać z kibicami, oni spotykają się osobno i dyskutują sami ze sobą. To ma rangę symbolu.

Forumowicze przypominają także fatalną poprzednią stronę klubową, który trwała mimo krytyki przez lata (klubu, którego głównym sponsorem jest firma informatyczna!), nieporadność w uruchamianiu nowej, amatorski stan telewizji klubowej itp. Dodać do tego można wiele - choćby zerową politykę informacyjną.

Nie wiem, czy Bartosz Górski nadaje się na prezesa jakiegoś banku czy innej korporacji, wiem, że na prezesa klubu sportowego, i to akurat naszego klubu, nie nadaje się zupełnie.   
 
Najwyższa pora na zmiany. Obudowanie relacji z kibicami będzie jednym z najważniejszych zadań nowych władz. Deklaruję, że ze swej strony pomoc w ramach swoich możliwości - mam w tej kwestii wiele propozycji. Jedna z pierwszych to cykliczne spotkania prezesa klubu i trenera z kibicami przed rozpoczęciem sezonu i na jego koniec. A także powołanie stałej rady kibiców (spośród tych zrzeszonych oraz niezrzeszonych), spotykającej się np. co kwartał, która pomagała by nowym władzom w obudowie naszego klubu.

Niech hasło, które wisi na Podpromiu napełni się wreszcie treścią: Wszyscy jesteśmy Resovią!
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2018, 23:53:14 pm wysłana przez fanzwawy »

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #1 dnia: Października 30, 2018, 20:26:10 pm »
Widzę, że na forum pojawił się KOG - Klub Obrony Górskiego. Co ciekawe, niektórzy aktywiści tego komitetu, to ci, którzy aktywnie zwalczali Andrzeja Kowala oraz równie gorąco zwalczali KOK - Komitet Obrony Kowala.
To po prostu jest nieuczciwe a Kowal robi w tej sytuacji za kozła ofiarnego.

Tymczasem sprawa z prezesem Górskim jest prosta.
Albo odpowiada za kryzys w klubie i dookoła klubu, który zdarzył się za jego kierownictwa, więc albo Górski powinien zostać odwołany albo samemu podać się do dymisji.
Albo był ubezwłasnowolniony (przez Wiadomo Kogo), więc honor powinien tym bardziej kazać mu podać się do dymisji.

Natomiast argumenty, że prezes Górski trzyma kasę i wypłaca na czas i to ma być jego główny atut jest dość słaby. Przecież to samo ma miejsce w Bełchatowie, Jastrzębiu, Warszawie, Koźlu i w wielu innych miastach. Owszem - ponoć w teraz w Szczecinie są jakieś problemy ale to jest wyjątek.
Górski po prostu wypełnia część swoich podstawowych obowiązków - inaczej Wiadomo Kto pozbył by się go dawno. Naprawdę ktoś sądzi, że w tej roli jest nie do zastąpienia?

Tymczasem wydawało by się, że od prezesa naszego klubu, z taką tradycją, za takim potencjałem i z takimi kibicami powinniśmy oczekiwać czegoś więcej.

Oczekujemy od zawodników (i trenera) ambicji, odwagi, zostawiania serca na boisku, szacunku dla kibiców itd. to oczekujmy tego także od kierownictwa Asseco Resovii.
Oczekujmy też odwagi od nas samych czyli kibiców w artykułowaniu swoich oczekiwań.   

Zasługujemy na lepszego prezesa, z wizją i z odpowiednimi umiejętnościami.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2018, 20:36:16 pm wysłana przez fanzwawy »

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2018, 19:35:42 pm »
Nie było plakatów na dzisiejszy mecz?
To świadoma decyzja prezesa Górskiego w interesie kibiców - chodzi o to, by było ich jak najmniej na meczu, by nie musieli oglądać tej żenady.

Teraz bardziej serio. Ilekroć bywałem w Rzeszowie w dniu meczowym dziwiło mnie, że nie widzę żadnej promocji.
O tyle to dziwne, że afisze/plakaty to także nośniki reklamowe. Co na to sponsorzy klubu?

To kolejny przyczynek do tematu: rzekomo świetna organizacja klubu. 
 

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 03, 2018, 19:55:25 pm »
Cudu nie było. Kryzys jest większy, niż mogli sądzić najwięksi pesymiści. Trener Andrzej Kowal już zapłacił swoją cenę. Pora na kolejne cięcie. Czy Bartosz Górski zostanie odwołany w najbliższym czasie, czy też sam poda się do dymisji?
Tu są potrzebne głębokie zmiany i to jak najszybciej, inaczej czeka nas zupełny upadek siatkówki w Rzeszowie.
Ratujmy naszą Resovię!
PS.
Doprowadzenie do sytuacji, że jeden z najlepszych środkowych na świecie, brązowy medalista MŚ nie może wejść na boisko zakrawa na kolejny wielki skandal. Odpowiada za tą sytuację w takim samym stopniu Kowal co i Górski.

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 03, 2018, 20:11:25 pm »
I stało się to pisałem wielokrotnie.
Do tego doprowadziły absurdalne działania włodarzy klubu. Siatkarski krach Resovii nastąpił.
Dla mnie jedynym ratunkiem jest oczyszczenie się z głównego sponsora oraz całego zarządu i praca od podstaw. Tylko czy znajdą się jeszcze pasjonaci, którzy będą chcieli się tym zająć?
Proponuję rozbudować jeszcze podziękowania dla Kowala, dodając do tego jeszcze kilka osób i zbudować im ołtarzyki. Czym więcej wazeliny tym lepiej. Ja mam odruch wymiotny czytając niektóre
komentarze.   
Zastanawiam się kim trzeba być aby tak zorganizowany klub z tyloma sponsorami i dobrym budżetem doprowadzić na dno.
   

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 03, 2018, 20:14:49 pm »
I stało się to pisałem wielokrotnie.
Do tego doprowadziły absurdalne działania włodarzy klubu. Siatkarski krach Resovii nastąpił.
Dla mnie jedynym ratunkiem jest oczyszczenie się z głównego sponsora oraz całego zarządu i praca od podstaw. Tylko czy znajdą się jeszcze pasjonaci, którzy będą chcieli się tym zająć?
Proponuję rozbudować jeszcze podziękowania dla Kowala, dodając do tego jeszcze kilka osób i zbudować im ołtarzyki. Czym więcej wazeliny tym lepiej. Ja mam odruch wymiotny czytając niektóre
komentarze.   
Zastanawiam się kim trzeba być aby tak zorganizowany klub z tyloma sponsorami i dobrym budżetem doprowadzić na dno.
 
Dla mnie są tylko dwie możliwosci. albo trzeba być tak zadufanym w sobie i nie widzieć, nie słyszeć co się dzieje, albo być po prostu ..... sami sobie dodajcie
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2018, 20:16:23 pm wysłana przez Greg »

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 03, 2018, 22:19:11 pm »
Za "starych dobrych czasów" plakaty były zbędne - mogły co najwyżej denerwować tych, którzy by chcieli iść na mecz, ale szansy na kupno biletu nie mieli.

A teraz...  hmm...
Może faktycznie lepiej nie zapraszać nowych widzów, przynajmniej do czasu, aż poziom widowiska się nie podniesie. A wolne miejsca zarząd skutecznie (za co mu akurat chwała) zapełnia np. wycieczkami szkolnymi ;)

Mam nieodparte wrażenie Andrzeju, że żywisz do Bartka jakąś osobistą urazę..

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 03, 2018, 22:53:57 pm »
Drogi Wojtku,
ja po prostu wyciągam wnioski z obserwacji działań klubu od kilku lat. Oprócz sukcesów, o których pamiętam. było wiele symptomów, wskazujących, że za piękną fasadą czai się mniej piękna rzeczywistość. Już kilka lat temu ostrzegałem, także na tym forum, że będzie źle. Aż przyszedł moment, że nasz klub sięgnął dna a może być jeszcze gorzej o ile nie nastąpią radykalne kroki. Nie wystarcza zmiana trenera. Inną ważną zmianą winno być zastąpienie Bartosza Górskiego. Przecież on chyba odpowiada za dzisiejszy kryzys, nie tylko Andrzej Kowal? Widzę to ja ale przecież i inni kibice z tego forum, którzy mają odwagę mówić o tym głośno. Sytuacja jest poważna - ratujmy naszą Resovię!

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 03, 2018, 23:05:11 pm »
Rozumiem, że uwielbiasz zapach szamba. Pisanie takich wazeliniarskich tekstów nic nie zmieni. Po co mi sponsor, który swoimi decyzjami przyczynił się do upadku klubu. Nie on to kto? Dowiedzmy się wszystkiego. może nepotyzmu, kolesiostwa, może czegoś innego. Takie kretynizmy co Ty wypisujesz są chowaniem głowy w piasek i niczego nikogo w przyszłości nie nauczą . Nic się nie stało i jedziemy dalej. Budować klub to mogą ludzie, którzy chcą i maja o tym pojęcie.
Myślałem, że nowy impuls w postaci trenera pomoże dzisiaj wygrać. ale po tym co zobaczyłem to sądzę, że tylko została budowa od podstaw wszystkiego.
Zatem proponuję, żebyś...gdzieś w garażu spróbował swój klub od podstaw zbudować.
Powodzenia!

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 03, 2018, 23:23:01 pm »
Zatem proponuję, żebyś...gdzieś w garażu spróbował swój klub od podstaw zbudować.
Powodzenia!

Odpowiedź kogoś co nie ma nic ciekawego do powiedzenia, a chciała zabłysnąć ciętą ripostą.
Nie mam zamiaru żadnego klubu budować ponieważ na co dzień zajmują mnie inne ciekawsze tematy.
Garaż jest miejscem zupełnie do czegoś innego, jakbyś nie wiedział.