Autor Wątek: Głos z Warszawy  (Przeczytany 39796 razy)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #130 dnia: Listopada 15, 2018, 11:04:19 am »


Do RZW
Może to i utopia. Zadmę w mocne fanfary: ci, którzy marzyli ponad 100 lat temu o niepodległej Polsce, też uchodzili za fantastów. Madrzy ludzie się nie wychylali. Ale oni robili swoje, nie wiedząc, kiedy ich marzenia się spełnią a zdobyte umiejętności, organizacje, inicjatywy przydadzą. Aż przyszedł taki momment.

Tu też przyjdzie. I to całkiem niedługo.

Skoro już do historycznych analogii się uciekasz, to ja chętnę pociągnę.
Myśmy już takie POW (https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Organizacja_Wojskowa) tworzyli i jak się skończyło to wiesz.
Po drugie aby Polska się odrodziła musiały zaistnieć odpowiednie okoliczności. Wtedy było to osłabienie zaborców i zabieganie o sympatię Polaków, tu musi nastąpić większa wrażliwość klubu na kibiców, tradycję etc.

Z analogii historycznych tyle. Z innych rzeczy uwagę mam taką. Wyszedłeś od propozycji zwolnienia Bartka Górskiego i powołania Rady jako panaceum na bieżące i przyszłe  bolączki na linii klub-kibice. W międzyczasie wygląda mi na to, że powstanie Rady staje się celem samym w sobie i nomen omen jedynie słusznym. Ponieważ znam Cię dość dobrze, wprawdzie nie aż tak jak zły szeląg ;), to Ci powiem, że zbytnio przywiązujesz się do swoich pomysłów. I tu skupiasz się na założeniu Rady. Nie popadasz przy tym w refleksję, że skoro to taki zaje*isty pomysł, to dlaczego nie działa on nigdzie na świecie? Czyżbyś uważał, że wynalazłeś koło?
Tu trzeba pomyśleć jak w klubie zwiększyć tę wrażliwość!

I przy okazji. Odnośnie innych pomysłów co do lokalności, że tak to ujmę. Gdzieś musi być zachowany umiar, a Ty go nie masz. Bo skoro chcesz, żeby grane numery rzeszowskich kapel, to dlaczego nie mają być niby grane utwory ś.p. Tomasz Stańki? I mógłbym dłużej.
Jakkolwiek zgadzam się, że niegranie Nalepy jest wstydem. Ale i tu przesadzasz. Nie to jest najważniejsze.

P.S. Nie jesteś pierwszy na tym forum, który wciela się w rolę Kasandry. Nie trzeba również być prorokiem we własnym kraju, żeby wiedzieć, że nic nie trwa wiecznie.


fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #131 dnia: Listopada 15, 2018, 13:53:08 pm »
Przecież napisałem, że skoro komuś nie podoba się moja propozycja, to czemu nie zgłosi innej?
Napisałem też, że znam jedną - by SSPS repzezentował wszystkich kibiców. Ale po pierwsze, to absurd, bo by zdobyć do tego legitymację, musiałby pochodzić w wyboru wszystkich kibiców. Itd. itp. 

Oczywiście mam swiadomość, że jest spora grupa forumowiczów, którym zmiany nie sa na rękę z różnych powodów - o czym pisałem.

Nie zwalniam Górskiego, wiem, że nie będzie lepiej pod każdym zresztą względem, bez zmiany kierownictwa klubu. Całkiem świeżo posiadłem wiedzę, która mnie tylko w tym utwierdzila.

A z tym Stańką? To jest argumentacja polegająca na sprowadzeniu pomysłu do absurdu. W ten sposób można załatwić każdą propozycję. Zdumiewa mnie, że taka propozycja budzi opór. Przecież SSPS deklaruje przywiązanie do lokalności (,,To jest nasze miasto, to jest nasz klub;; itd) i kierownictwo klubu (choć niewiele z tego wynika)... Dobrze chociaż, że popierasz granie Nalepy bo i to nie spotkało się z poparciem a wręcz z szyderstwem. Inna sprawa, że mógły być grany w stopsowniejszym momencie a i tak dziękowałem za to.   

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #132 dnia: Listopada 15, 2018, 14:09:09 pm »
To tak jak ja.

Pytanie do @fanzwawy. Załóżmy, że powstaje ta Rada. Wdrażane są dzięki niej nowe pomysły. Po jakimś czasie pojawia się fanzkrakowa. Otwarty umysł, pełen pomysłów i stwierdza, że on by to zrobił lepiej i zakłada swoją Radę. Potem wyskakuje fanzwrocka....

W całej tej dyspucie nie chodzi o to, że Twoje pomysły są do bani. Rzecz w tym jak je wdrożyć by pojawiły się same korzyści. Bo jeśli efektem Twojego scenariusza ma być skłócenie kibiców (jak swego czasu było w Kędzierzynie), to skórka nie warta za wyprawkę.

A jak w swojej argumentacji zaczynasz używać porównań do czasów PRLu, czy wcześniej zaborów - jakoby obecnie klub kibica był ciemiężony i potrzebował wyzwolenia.... szkoda słów. Zniechęcasz od razu do swojej koncepcji.

Proszę Cię, czytaj uważnie, skoro chcesz polemizować. O wszyskim tym pisałem i to nie raz.   

Ale po raz kolejny. Nie ja mam zakładać rade, na dodatek ponoć swoją. Zaproponowałem powołanie takiej przez ogół kibiców )ja nawet bym do nie nie kandydował). Przecież nawet zmuszony byłem tłumaczyć szczegółowo, jak to można by zrobić. Więc oszczędź sobie uwag o fanie z krakowa czy z wrocka

W skład rady wchodzili by także członkowie SSPS,  więc jakie tu skłócanie?

Przypowieść o wyborach, jak każda tego typu przypowieść, może nie być przez niektórycych precyzyjnie zrozumiana. I tu mamy tego przykład. Tak więc: nie nie sugeruję, że członkowie klubu kibica sa zamykani do więzień ani pałowani na demostracjach.


Zastanawiam się, czy to, że ja musze co chwila coś tłumaczyć, wynika z tego, że niewiele sie z tego co piszę rozumie, choć staram się pisać jasno czy są inne powody?
Ufff... 
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2018, 14:32:49 pm wysłana przez fanzwawy »

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Głos z Warszawy
« Odpowiedź #133 dnia: Listopada 15, 2018, 15:03:56 pm »
Przepraszam ale nie nie wytrzymałem . Forumowicze nie dajcie się omamić Andrzejowi . On na tym forum zakładał już grupę anty SSPS . Jak wyszli na tym ludzie którzy  uwierzyli??? Ja dzięki temu poznałem kumpli Poldek , Spider , Sławek . Gadamy w R-C może nie tak często jakbyśmy chcieli ale rozmawiamy . Kiedy ogłosiłem że może znudzili się Wam uczestnicy ? nikt się nie zgłosił .Rada Kibiców - Andrzej albo Jasiu(głupi) nie wciągaj ludzi w swoje kompleksy i fasmantagorie . Żadne podkreślam Żadne Twoje pomysły dotąd nie przeszły nigdzie . Roz.....eś  warszawski klub Kibica ,roz...eś porozumienie poza SSPS . Dwa razy kompromitacja. Gadanie o układach Klubu z SSps -em . A z kim ma być porozumienie?? Oprawy nie będę przypominał wszystkich. Twarze- Dzięki Tato - Pamiętaj Resoviaku - i dziesiątki innych . Twój egocentryzm nie wiem czy jest uleczalny ale jest grożny dla Cibie . Podczas imprezy w Kielnarowej ( zarżnąłem ją prawda ?) Chłopaki prosili mnie abym kończył (  pomysł  nie przystawał do miejsca ) . Andrzejowi zależy tylko na tym aby swoje obsesje mógł przedstawiać szerszemu gronu . Był w białostockim kiedyś kandydat o nazwisku Kononowicz , śmiała się z niego cała Polska ale zdobył elektorat wśród głupich Jasiów . Do tego dążysz ? Poproś na forum aby zgłosiły się osoby u których masz poparcie . A Twoje porównania historyczne - weż i wytrzeżwiej . A tak na marginesie wszystkim tak obrzydziłeś Nalepę swoimi wpi sami że muszę to napisać Ojciec Bluesa nie był największym fanem Resovii ale jednym z najbardziej znanych . Przepraszam za ten  post ale strzeżmy się na tym forum Dewiantów