Autor Wątek: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018  (Przeczytany 45944 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018
« Odpowiedź #250 dnia: Grudnia 04, 2018, 09:31:41 am »
Darku.

Akurat sezon 2015/16 jest ciekawym przykładem.
1. Pozyskaliśmy Kurka za Ivovicia, ale wpadliśmy na pomysł, żeby Kurek grał w ataku.
2. Kontuzję złapał Schoeps.
3. Nafochał się Penczew.
4. Zdrowotnie rozłożył się Nowakowski.
Pomijając strzał w stopę w postaci Kurka na ataku (jeśli chce się go na atak, to zatrzymuje się Ivovicia), reszta była trudna do przewidzenia. Wynik w poprzednim sezonie był wyśmienity. Nie mam też zastrzeżeń do postawy w Krakowie, więc nie wiem, do czego zmierzasz powołując ten przykład.

Nie czytam wywiadów z zawodnikami, bo to dla mnie pustosłowie, ale jeśli podeszliśmy do KMŚ jak do "sparringów z silnymi rywalami, które mają zaprocentować w lidze", to... (szukam delikatnego określenia) jesteśmy mało rozgarnięci intelektualnie.

Pewniaku.

Podobno jesteśmy poważnym, zawodowym klubem. Taki klub nie ma "priorytetów". Taki klub chce wygrywać wszystko, bo to jest sens jego istnienia.
Jest klub piłkarski Legia Warszawa. Klub z piękną historią, którego sensem istnienia jest zdobywanie mistrzostwa Polski. Się mu może przytrafić jakiś incydent w Europie (raz na 10 lat), to spłaca potem swoje długi, pozbywa się najlepszych zawodników i dalej realizuje swój "priorytet".
Mam wrażenie, że zmierzamy w podobnym kierunku. Szkoda.

--------------------------------------
KMŚ nie powinny służyć do "odbudowywania" zawodnika. KMŚ są imprezą do wygrywania. To nie przedszkole. Cretu popełnił błąd.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018
« Odpowiedź #251 dnia: Grudnia 04, 2018, 10:08:11 am »
Przesada. Lube ma mocny skład, ale trudno byłoby ten skład określić jako "poza zasięgiem dla innych zespołów". Przegrana w finale wielkiej ujmy nie przynosi.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018
« Odpowiedź #252 dnia: Grudnia 04, 2018, 10:10:45 am »
Przesada. Lube ma mocny skład, ale trudno byłoby ten skład określić jako "poza zasięgiem dla innych zespołów". Przegrana w finale wielkiej ujmy nie przynosi.
Z Lube po tym przegranym finale prawdopodobnie wyleci trener  ;)
Na TT czytałem wypowiedź trenera po meczu "ta drużyna mnie nie reprezentuje. To są dobrzy zawodnicy ale nie są drużyną" cytuję z głowy, gdybym lekko przekrecil przepraszam. Ale sens ten sam  :) Dziennikarze zajmujący się włoskim podwórkiem stwierdzili że w realiach włoskich taki komentarz trenera to jak wyrok. Zresztą trzeba przyznać że ten gwiazdozbiór jakoś bardzo wagi nie przywiazywal do rad trenera na czasach.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2018, 10:27:16 am wysłana przez tomi92 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018
« Odpowiedź #253 dnia: Grudnia 04, 2018, 10:29:37 am »
Być może w Lube współpraca trener - zawodnicy jest zła. Nie wiem tego, więc nie będę tego oceniał.
Nie przesadzałbym jednak z szukaniem winnych przy każdej porażce. Cretu też popełnił błąd nie biorąc do składu Jarosza i co z tego? Takie błędy się zdarzają.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018
« Odpowiedź #254 dnia: Grudnia 04, 2018, 11:58:04 am »
Nigdy specjalnie nie przeceniałem stawki tzw. KMŚ. Nigdy jej też nie deprecjonowałem (krytykowałem tylko sposób doboru drużyn występujących w turnieju). Ale skoro już:
1. Kupiliśmy sobie udział w turnieju
2. Sportowo wywalczyliśmy sobie udział w F4 turnieju
to kompletnie nie rozumiem podejścia niektórych tutaj piszących i (chyba) trenera Cretu, że ten turniej był doskonałą okazją do odbudowania się przed... dalszą częścią sezonu.
Zakładam, że klub kupił udział w imprezie po to by ugrać w niej jak najwięcej? Być może nawet skład był "budowany" pod kątem tej imprezy. Początek sezonu brutalnie zweryfikował plany ligowe (cały czas wierzę, że jeszcze nie wszystko stracone, ale wiara ta jest coraz mniejsza) ale turniej o KMŚ zaczynaliśmy od zera, poprzednia gra i wyniki nie miały żadnego znaczenia, sami sobie wywalczyliśmy awans do półfinału i... teraz słyszę/czytam, że turniej służył do odbudowywania pewności siebie... Przed czym? Przed PP? Przed ligą?
Kompletnie tego nie rozumiem. Mam nadzieję, że to co teraz napiszę nie sprawdzi się ale... kto wie czy niedzielny mecz nie był naszym ostatnim w tym sezonie o stawkę...
Na koniec. Nasz występ na turnieju uważam za udany. Szczególnie biorąc pod uwagę nastroje sprzed turnieju. Moim zdaniem niewiele zabrakło do tego żeby był bardzo udany. Czego? Wszystkiego po trochu...

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018
« Odpowiedź #255 dnia: Grudnia 04, 2018, 11:58:14 am »
Podobno jesteśmy poważnym, zawodowym klubem. Taki klub nie ma "priorytetów". Taki klub chce wygrywać wszystko, bo to jest sens jego istnienia.

"Chciejstwo" - tak to się nazywa. Chemik Bydgoszcz też jest zawodowym klubem i też jego sensem istnienia jest wygrywać wszystko? Kiedyś prowadziliśmy taką debatę, dot. stawiania celów w klubie i jaki to ma sens, biorąc pod uwagę losowość wielu zmiennych. Więc biorąc to pod uwagę klub zapewne zgłosił się do KMŚ w celu ich wygrania. Jednak w momencie, gdy te się zaczynały uwarunkowania były zgoła odmienne. I pisanie że:
KMŚ nie powinny służyć do "odbudowywania" zawodnika. KMŚ są imprezą do wygrywania. To nie przedszkole. Cretu popełnił błąd.

...jest oderwane od rzeczywistości. Nie zauważyłem dywersji Cretu w kwestii walki o zwycięstwo. We wcześniejszych meczach ligowych ani Redwitz, ani Buszek, ani Jarosz nie zaliczyli takiego wejścia jak Jarosz w meczu z Fakiełem. Więc to odbudowywanie nie polegało na kalkulowaniu przed meczami ligowymi, tylko była to potrzeba chwili wobec braku realnych alternatyw.

Nie zauważyłem też, by odpuszczono walkę o medale KMŚ. Po prostu drużyna, która przystąpiła do KMŚ była bez szans na końcowy sukces. Gdzieś coś nie zagrało w przygotowaniach.

No i znowu...
kompletnie nie rozumiem podejścia niektórych tutaj piszących i (chyba) trenera Cretu, że ten turniej był doskonałą okazją do odbudowania się przed... dalszą częścią sezonu.
Umieśc w czasie moment decyzji o udziale w KMŚ, dodaj wydarzenia potem i postaw tą tezę w dniu 26 listopada 2018.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2018, 12:00:01 pm wysłana przez pewniak »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018
« Odpowiedź #256 dnia: Grudnia 04, 2018, 12:10:05 pm »
No i znowu...Umieśc w czasie moment decyzji o udziale w KMŚ, dodaj wydarzenia potem i postaw tą tezę w dniu 26 listopada 2018.

Stawiam tezę na dzień 04-06-18: po "wydarzeniach potem" (fatalnym starcie sezonu), po "wydarzeniach jeszcze bardziej potem" (bardzo dobrą grą w fazie grupowej KMŚ i wywalczonym na boisku awansem do F4) jeszcze bardziej niż w momencie ogłaszania decyzji o udziale w KMŚ, zależałoby mi na tym żeby ugrać jak najwięcej w turnieju bo... mogły to być nasze ostatnie mecze o stawkę w tym sezonie...
To, że nic tak nie buduje zawodnika/drużyny jak ZWYCIĘSTWA pominę...

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018
« Odpowiedź #257 dnia: Grudnia 04, 2018, 12:15:51 pm »
Zarzut tego odbudowywania kosztem zwycięstw stawiacie tak, jakby trener zagrał w sobotę i niedzielę rezerwami. Tego nie kumam. Co byście zrobili innego, żeby móc spokojnie powiedzieć, że nie "odbudowywał" zawodników, tylko walczył o zwycięstwo.

Poprzednie lata przyzwyczaiły nas, że jak Ci dwie piłki nie wyjdą to jest zmiana. O to wam chodzi?

Moim zdaniem cały występ należy ocenić pozytywnie. Były szanse, brakło szczęścia, może umiejętności. Turniej posłużył (słowo klucz) do odbudowania pewności siebie zawodników i czy to się udało dowiemy się już w sobotę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2018, 12:17:52 pm wysłana przez pewniak »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018
« Odpowiedź #258 dnia: Grudnia 04, 2018, 12:24:17 pm »
Nie stawiam zarzutu ani trenerowi Cretu, ani Tobie, ani nikomu innemu, że nie chciał wygrać turnieju.
Nie rozumiem tylko tego o czym piszesz w ostatnim zdaniu:

Turniej posłużył (słowo klucz) do odbudowania pewności siebie zawodników i czy to się udało dowiemy się już w sobotę.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Klubowe Mistrzostwa Świata 26 listopada - 2 grudnia 2018
« Odpowiedź #259 dnia: Grudnia 04, 2018, 12:28:24 pm »
Wygranie z Sadą, walka zmienników z Trentino jak równy z równym, świetny początek z Lube i wyrównany mecz z Fakiełem powinny sprawić, że w lidze skończą się te dziwne przestoje. Użyłem słowa "posłużył", żeby podkreślić, że KMŚ nie były po to żeby odbudowywać kogokolwiek, ale taki skutek "uboczny" powinien nastąpić.