Autor Wątek: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)  (Przeczytany 20906 razy)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 21, 2019, 13:38:28 pm »
Jest do d... ale nadzieja umiera ostatnia, może to jest ten sezon cudów o którym potem będą kręcić filmy.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 21, 2019, 14:06:38 pm »
Może to jest TEN sezon, który w przyszłym przywróci sens w budowie Drużyny i też nam Kibicom trochę przewietrzy w głowach, żebyśmy doceniali to co mamy a nie kręcili nosem, że "pffff co z tego że wygrana jak styl kiepski" :)
Może taki trochę "Katharsis"  :P

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 21, 2019, 14:28:05 pm »
Zdajmy sobie sprawę, że lata seryjnych medali już za nami.
Nawiasem mówiąc, wtedy też było źle, bo styl nam nie odpowiadał.

Może to jest TEN sezon, który w przyszłym przywróci sens w budowie Drużyny i też nam Kibicom trochę przewietrzy w głowach, żebyśmy doceniali to co mamy a nie kręcili nosem, że "pffff co z tego że wygrana jak styl kiepski" :)

Ciągle powraca ten argument. I ja się zastanawiam jak to oceniać. Bo z jednej strony mówi się o kibicach sukcesu, którzy chodzą jak są wygrane, a z drugiej jak ktoś (ja) narzeka, że gry drużyny, mimo  wygranych nie da się oglądać, to mu się wypomina, że malkontent.

Więc kto jest kibicem sukcesu? Ten co chce wygranych, czy ten kto chce dobrej siatkówki?

W klubie brak jest myśli przewodniej. Tej długofalowej. I pytanie represa po co chcemy siatkarskiej Resovii jest kluczowe. Bo kupienie drużyny to kwestia pieniędzy. Do zbudowania drużyny potrzeba czegoś więcej. Przewijały się wielkie nazwiska, które puściliśmy: Grozer, Kurek. A ja uważam, że tacy zawodnicy to dla nas jednak za wysokie (finansowe) progi i uważam, że warto o nich walczyć, ale nie za wszelką cenę. Żebym był dobrze zrozumiany. Grozer spokojnie mógł jeszcze u nas pograć z sezon i to czego oczekiwał można było "dorzucić", ale na dłużej i tak by tu nie zabawił.

Mnie przede wszystkim żal tych, którzy odchodzili, chcąc tu grać. Być może stawiali horrendalne wymagania finansowe - wtedy klub jest wytłumaczony. Ale jeśli nie.... Achrem, Ignaczak, Nowakowski, Ivovic, Lotman, Hernandez, Redwitz. W każdym przypadku sytuacja była ciut inna. Ale w każdym z tych przypadków można się pokusić o stwierdzenie, że "mogli kończyć kariery w Resovii"

Ktoś powie, że wtedy byli emerytami - można było do nich ściągać młodych gniewnych. Emeryci co roku są coraz młodsi, młodzi gniewni coraz drożsi i bilans jest na zero. Ale dusza drużyny pozostaje. Na lata.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 21, 2019, 16:06:24 pm »
To forum jest bezcenne. Ja nie wiem jak by funkcjonował klub, gdyby nie ono  ;) ;) ;) Nie trzeba się znać na siatkówce, wystarczy czytać forum. I życie staje się prostsze :)
Czasem rzeczy oczywiste umykają niektórym. Pamiętam jak jeden z siatkarzy był zdziwiony, iż złoty set gra się do 15. Niby to było oczywiste, nie mniej jednak nie dla wszystkich.

Ja bym grał tym składem do meczu z Zaksą. I po tym meczu, jeżeli definitywnie stracimy szansę na 6 to bym sezon dograł następującym zestawieniem graczy: Kozub, Rossard, Szerszeń, Schulz, Lemański, Dryja i Masłowski. W każdym meczu niezależnie od wyniku. Niech oni nabiorą doświadczenia. Jak przegrają to trudno, gorzej nie będzie. A to są gracze którzy mogą z nami być na dłużej. Po meczu z Zaksą nie będzie najmniejszego sensu ogrywać i odblowywać Mikę. Niech się wyleczy. Smith ma klasę uznaną, ale jego w Resovii po tym sezonie raczej nie będzie. Więc niech nasi się odgrywają. Podobnie z Perrym. Świetny gracz ale to Masłowski jest naszą przyszłością. Swoje w buraki musi przyjąć.

Bo przegrać 3:0 tak jak w ostatnich dwóch meczach może dowolna kombinacja. A taki skład jak proponuję, to przynajmniej szansa na doświadczenie dla tych graczy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2019, 16:07:57 pm wysłana przez A :) »

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 21, 2019, 16:17:25 pm »
[...] jeżeli definitywnie stracimy szansę na 6 to bym sezon dograł następującym zestawieniem graczy [...]
Jeżeli (tfu tfu tfu) 6 nie będzie dla nas, to faktycznie już nie mamy o co grać?
Pozycja w tabeli na koniec sezonu, chyba się z czymś wiąże na kolejny. Pytam bo sam pewien nie jestem!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 21, 2019, 17:01:41 pm »
Nie ma najmniejszego znaczenia. Bo z ligi nikt nie spada. Dwie konsekwencje to:
- prestiż i ego kibiców i działaczy. Bo lepiej brzmi 7 zespół niż 13. Finansowo to pewnie to samo. Bo nikt tego nie przewidział i kar w kontrakty nie wpisał. Drużyna po prostu premii nie dostanie
- ma to wpływ na terminarz. Jest system pod który podkłada się zespoły.

Finansowo to liga każdemu daje tyle samo.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2019, 17:12:11 pm wysłana przez A :) »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 21, 2019, 17:24:14 pm »
Dziś o 19.00 w Manufakturze spotkanie z prezesem Krzysztofem Ignaczakiem oraz Tibo i Nico. Wstęp wolny.

mistrz2014

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 21, 2019, 17:37:06 pm »
Wszystko świetnie pięknie ładnie
A czy nie przychodzi Wam do głowy że Tibo chciałby zagrać o coś?
Tacy pewni jesteście że zostanie? że to kwestia ceny? Ja taki pewny nie jestem.
Damian? Przyszedł dla kasy czy może coś osiągnąć a może po naukę?
Smith, Perry swoją wartość maja i ambicje zapewne też
A reszta to? Senatorium? Ot chwilowa przechowalnia? Oby do emerytury?
Coś tu ewidentnie nie gra. A przede wszystkim brak chemii wśród zawodników.
Kibic jest różny ale braku zaangażowania nie wybacza

Wilinho10

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 21, 2019, 17:46:31 pm »
Ja bym grał tym składem do meczu z Zaksą. I po tym meczu, jeżeli definitywnie stracimy szansę na 6 to bym sezon dograł następującym zestawieniem graczy: Kozub, Rossard, Szerszeń, Schulz, Lemański, Dryja i Masłowski...

Podpisuje się pod tym. Bardzo fajny pomysł. Trzeba mieć nadzieje ,że ta 6 z nami zostanie na następny sezon. Chociaż co do Tibo to mam duże wątpliwości .Ogrywanie ich może przynieść same korzyści. Co z Shojim? Ja bym go jednak zostawił, bo na rynku nie znajdziemy nikogo lepszego.

Dziś o 19.00 w Manufakturze spotkanie z prezesem Krzysztofem Ignaczakiem oraz Tibo i Nico. Wstęp wolny.

Mam prośbę odnośnie spotkania. Ja niestety nie będe mógł być obecny i pytania nie zadam. Proszę tych którzy będą o pytanie o Licencje Nicholasa. Na jakim etapie się znajduję ta cała "telenowela". Czy jest bliżej, czy dalej? Z góry dzięki.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Wyjazd na mecz GKS Katowice - Asseco Resovia 22.02.2017 (środa, mecz o 20:30)
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 21, 2019, 17:54:37 pm »
Będzie transmisja na FB i tam też będzie możliwość zadania pytania.