Autor Wątek: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.  (Przeczytany 26332 razy)

Ryoovi

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 04, 2019, 21:00:39 pm »
W pierwszym wersie piszesz, że całe NBA tak wygląda, a dalej piszesz, że są dwie (czyli nie jedna) gwiazdy, potem są średni, itd, to ja Ci napiszę , gdy jeden weźmie połowę, to już nawet na średniaków nie wystarczy , a co dopiero na drugą gwiazdę  ;)
W koszykówce teoretycznie jeden zawodnik może wygrać mecz, zbierze piłkę z tablicy, przekozłuje całe boisko i rzuci kosza, a nierzadko zza linii 6,75 m. W siatkówce to jest niemożliwe, a to dlatego, że pierwszej piłki już nie można atakować.


Faktycznie:
"W koszykówce teoretycznie jeden zawodnik może wygrać mecz".

U nas, w siatkówce, nic się nie da. Dlatego jest jak jest.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 04, 2019, 21:31:16 pm »
Skład można oprzeć o 2-3 gwiazdy do których dołożyć dobrych zawodników do pierwszego składu i uzupełnić 1-2 solidnymi rezerwowymi a reszta młodzież. W takim składzie gwiazdy zarabiają 50-60% budżetu ale to dalej nie jest 1 zawodnik tylko kilku.

Jeśli chodzi o budowę składu to powinniśmy brać przykład z Szczecina i wydaje mi się że nasz budżet spokojnie byłby wystarczający na ich skład.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 04, 2019, 21:49:06 pm »
Skład można oprzeć o 2-3 gwiazdy do których dołożyć dobrych zawodników do pierwszego składu i uzupełnić 1-2 solidnymi rezerwowymi a reszta młodzież. W takim składzie gwiazdy zarabiają 50-60% budżetu ale to dalej nie jest 1 zawodnik tylko kilku.



Piotras mógłbyś podać jakąś propozycję składu, w tej konfiguracji jaką podałeś ? Oczywiście napisz również jaki cel stawiasz przed taką drużyną. Jeśli tylko rozgrywki krajowe, to nie ma najmniejszego sensu wydawać tyle na gwiazdy, jeśli zamierzasz ugrać coś w LM , to najpierw musisz przekonać Pana Górala, aby coś dołożył, chyba że idziesz drogą Represa i podnosisz karnety do 1000 zł. ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2019, 21:56:47 pm wysłana przez Majer »

Wilinho10

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 04, 2019, 23:22:59 pm »
Piotras mógłbyś podać jakąś propozycję składu, w tej konfiguracji jaką podałeś ? Oczywiście napisz również jaki cel stawiasz przed taką drużyną. Jeśli tylko rozgrywki krajowe, to nie ma najmniejszego sensu wydawać tyle na gwiazdy, jeśli zamierzasz ugrać coś w LM , to najpierw musisz przekonać Pana Górala, aby coś dołożył, chyba że idziesz drogą Represa i podnosisz karnety do 1000 zł. ;)

Ja również chciałbym poznac co autor miał na myśli? Tak naprawdę musimy sie zastanowic co dla Resovii w przyszłym sezonie bedzie oznaczało slowo gwiazda. Według mnie zadna gwiazda tutaj nie przyjdzie. Mogą przyjsc siatkarze z troche słabszych reprezentacji ale grających w zespołach z mocnych lig, np. Włoska. Ale to też trzeba zrobic z głową zeby te grajki chcieli sie tutaj pokazac i z Rzeszowem jako tako zwiazac, a nie tylko dograc do emeryturki.

Żadnych Leonów, Kubiaków, Grrozerów itp. Szanujmy pieniądze. Juz w tym sezonie niektóre kontrakty przyprawiają o ból głowy. A wyniki jakie są to każdy widzi.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 05, 2019, 00:28:53 am »
Oszczędzaniem na zarobkach zawodników nie da się zrobić sukcesu w sporcie. No chyba, że za sukces uznamy 3-6. miejsce w polskiej lidze.
Niestety, polska liga przestała być atrakcyjna. Włosi dokonali takiego skoku, że albo dokonamy u siebie ligowej rewolucji, albo czeka naszą ligę los ligi piłki kopanej, czyli europejskiego zadvpia. Można się fascynować i tym, przez jakiś czas.
Wilinho pisze o "zawodnikach, którz chcieliby się pokazać i związać z Rzeszowem". Nadal nie rozumie, że to sprzeczność. Bo jeśli jakiś zawodnik "się pokaże" grając w Resovii, to za chwilę go w Resovii nie będzie. I jaki pożytek z tego, że "się pokazał"? Żaden. To właśnie są wyrzucone pieniądze, bo wydane na pożytek innych.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Wilinho10

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 05, 2019, 10:20:19 am »
Oszczędzaniem na zarobkach zawodników nie da się zrobić sukcesu w sporcie. No chyba, że za sukces uznamy 3-6. miejsce w polskiej lidze.
Niestety, polska liga przestała być atrakcyjna. Włosi dokonali takiego skoku, że albo dokonamy u siebie ligowej rewolucji, albo czeka naszą ligę los ligi piłki kopanej, czyli europejskiego zadvpia. Można się fascynować i tym, przez jakiś czas.
Wilinho pisze o "zawodnikach, którz chcieliby się pokazać i związać z Rzeszowem". Nadal nie rozumie, że to sprzeczność. Bo jeśli jakiś zawodnik "się pokaże" grając w Resovii, to za chwilę go w Resovii nie będzie. I jaki pożytek z tego, że "się pokazał"? Żaden. To właśnie są wyrzucone pieniądze, bo wydane na pożytek innych.

Ok Repres1, masz racje. Taka jest polityka naszego klubu. Ale z drugiej strony kupisz 2,3 gwiazdy i też ich po sezonie napewno nie będzie. No bo co ich będzie tu trzymać. Tak sobie zawsze zadaje pytanie. Jakby Toniutti w pamiętnym sezonie nie przeszedł do Zaksy tylko np. do Reski. Daje głowę ,że po sezonie lądował by na lotnisku w Modenie, Milanie, Perugii, Nowosybirsku, Nowym Urengoju, Ankarze lub jeszcze innym mieście z mocnym zespołem.

Według mnie celem na następny sezon będzie pierwsza czwórka. I przede wszystkim zbudowanie zespołu z charyzmą i ogromną chęcią woli walki. Ale musimy zmienić tą politykę, żeby zawodników utrzymać dłużej niż jeden sezon. Bez tego nie będzie stabilizacji.

Z Tibo narazie się to udaje.


Bini@

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 05, 2019, 10:33:43 am »
Tylko czy uda się zatrzymać Tibo na przyszły sezon i kolejne?

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 05, 2019, 17:59:04 pm »
Oszczędzaniem na zarobkach zawodników nie da się zrobić sukcesu w sporcie. No chyba, że za sukces uznamy 3-6. miejsce w polskiej lidze.
Niestety, polska liga przestała być atrakcyjna. Włosi dokonali takiego skoku, że albo dokonamy u siebie ligowej rewolucji, albo czeka naszą ligę los ligi piłki kopanej, czyli europejskiego zadvpia. Można się fascynować i tym, przez jakiś czas.
Wilinho pisze o "zawodnikach, którz chcieliby się pokazać i związać z Rzeszowem". Nadal nie rozumie, że to sprzeczność. Bo jeśli jakiś zawodnik "się pokaże" grając w Resovii, to za chwilę go w Resovii nie będzie. I jaki pożytek z tego, że "się pokazał"? Żaden. To właśnie są wyrzucone pieniądze, bo wydane na pożytek innych.

Widzisz Leszek, w jednej wypowiedzi sam sobie zaprzeczyłeś. Piszesz że " oszczędzaniem na zarobkach zawodników nie da się zrobić sukcesu", by dalej napisać " ... jeśli jakiś zawodnik się pokaże grając w Resovii, to za chwilę go w Resovii nie będzie". No jak to nie będzie, przecież damy mu jeszcze więcej i zostanie, czyż nie taki był sens tego pierwszego zdania ?, a to Twój wpis. Może jednak był inny sens i o to chodzi, aby zawodnikowi zapłacić za to, aby się nie pokazał, no powiem Ci chytry plan, ale czy wtedy to nie jest wyrzucanie pieniędzy w błoto  ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2019, 18:02:04 pm wysłana przez Majer »

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 05, 2019, 18:35:48 pm »
Ja również chciałbym poznac co autor miał na myśli? Tak naprawdę musimy sie zastanowic co dla Resovii w przyszłym sezonie bedzie oznaczało slowo gwiazda. Według mnie zadna gwiazda tutaj nie przyjdzie. Mogą przyjsc siatkarze z troche słabszych reprezentacji ale grających w zespołach z mocnych lig, np. Włoska. Ale to też trzeba zrobic z głową zeby te grajki chcieli sie tutaj pokazac i z Rzeszowem jako tako zwiazac, a nie tylko dograc do emeryturki.

Żadnych Leonów, Kubiaków, Grrozerów itp. Szanujmy pieniądze. Juz w tym sezonie niektóre kontrakty przyprawiają o ból głowy. A wyniki jakie są to każdy widzi.
Podałem przykład skladu Szczecina, który spokojnie był w zasięgu naszego budżetu, a był zbudowany właśnie w takich proporcjach.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie, 01.02., godz. 20:30.
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 05, 2019, 18:48:32 pm »
Podałem przykład skladu Szczecina, który spokojnie był w zasięgu naszego budżetu, a był zbudowany właśnie w takich proporcjach.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka



No widzisz Piotras, aby Ci zawodnicy (Ci ze stoczni) zagrali u nas, musielibyśmy przebić ofertę Stoczni, jak zauważyłeś oni grali w Szczecinie wiec nie mogli grac u nas, prosiłem abyś podał propozycję składu, a Ty wywinąłeś się . Jeśli chciałbyś zagrać składem Szczecina, musiałbyś zapłacić odszkodowanie dla zawodników, których zwolniłbyś z ważnym kontraktem., a to trochę by kosztowało  ;)