Autor Wątek: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)  (Przeczytany 18477 razy)

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 22, 2019, 10:00:54 am »
Piszesz, że swoje wpisy piszesz na podstawie obserwacji, to powiedz mi jak do tego pasuje taka oto sytuacja: Kowal nakazał zagrywać Ivovićowi mocną zagrywkę z wyskoku, a ten zagrał pseudo flota w pół siatki. Trener zje... go i powiedział, że miałeś pierwszą zagrywkę prać na maksa, a Serb powiedział, że myślałem...... tak więc nie pisz nieprawdy. Może nie zaobserwowałeś tego ?.

Faktycznie, można było zaobserwować brak komunikacji na linii trener - zawodnicy i wynikające z tego nieporozumienia, no ale to była wypadkowa braku szacunku graczy do trenera.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 22, 2019, 10:22:38 am »
Grzyba? Przecież to za Kowala Grzyb zaczął zagrywać z wyskoku. Travica nakazywał mu flota, a Kowal nakazał mu grać z wyskoku. I przynosiło to bardzo dobry skutek.
Penczew w Rzeszowie z reguły zagrywał z wyskoku. Kiedyś miał chyba 9 zagrywek z rzędu.

Tak było. To Andrzej przywrócił blask Grzybka na zagrywce. A i Penczev w mecz z JW w tie-breku sieknął 9 zagrywek od 1-6 do 10-6

Cytuj
Sławku mam wrażenie, że raczej w tej szóstce się znajdziemy, warunkiem to zwycięstwa we wszystkich pozostałych meczach rundy zasadniczej, jestem przekonany, że zarówno GKS, Zawiercie jak i Skra pogubią punkty. Śmiem nawet twierdzić, że w play offach coś ugramy bo w drużynie jest świeżość i polot, której dawno nie było. Poza tym niejednokrotnie tutaj niejeden kibic twierdził, Ty z tego co pamiętam również, że zagrywka leży w geście każdego gracza indywidualnie i można ją wytrenować i dojść samemu do formy w tej kwestii.  Moim zdaniem jest zupełnie inaczej, to czy zagrywka Ci leży czy nie zależy w głównej mierze od przygotowania fizycznego i stanu zmęczenia na daną chwilę, jest to mocno złożony proces który wynika oczywiście również z czynników psychologicznych itp., ale głównie z tego czy zawodnik czuje się przemęczony czy nie to tak mocno generalizując.

Reasumując na chwilę obecną zagrywka nam leży, skuteczna jest w całym zespole co świadczy o tym, że zawodnicy nie są "przetrenowani" i zajechani fizycznie, a śmiem twierdzić, że po przyjściu
Cretu niestety ktoś zaniedbał tę dziedzinę przygotowawczą. Może sam Cretu, może ktoś z jego sztabu przygotowania fizycznego, ale był to ogromny wielbłąd, bo po tym jak Kowal do spółki ze sztabem zajechał zespół w sezonie przygotowawczym i w pierwszej części sezonu tak kontynuacja tego dzieła w dalszym ciągu była głupotą. Na szczęście moim zdaniem w porę nastąpiła refleksja i mamy w chwili obecnej taką grę jaką prezentują chłopaki na dziś dzień. Dynamiczną, z dużą ilością obron i z przejawem świeżości w ataku i na zagrywce.

Kontynuując wątek P.O., ciekawe co zrobi Asseco Resovia z Cretu jak awansujemy do półfinału   8)

Witek, co do zagrywki, zawsze byłem przeciwnikiem bajdurzenia bzdur, że zawodnik sam powinien udoskonalać  zagrywkę. Co z tego, jak zawodnik zostanie, nawet 2 godziny po treningu i będzie naparzał zagrywką, jak będzie walił po ścianach, lub dziurawił siatę. Zagrywka, jest wypadkową formy zawodnika. Jak zawodnik jest w gazie, ma tęgo przysłowiowego powera to i zagrywka będzie mu siedziała.
Z perspektywy czasu (tego sezonu) widzę, że problemem w Asseco Resovii nie był trener tak i Andrzej Kowal jak i Georghe Cretu. Szkoda tylko, że forma nie przyszła tak miesiąc wcześniej. Dzisiaj "rozdawalibyśmy karty", kręcąc się w okolicach 4-ego miejsca.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2019, 10:40:38 am wysłana przez Slawko »

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 22, 2019, 11:22:22 am »
...Mówimy o zawodnikach.Nie znam trenera , który powie "panowie a teraz baloniki".
Niby tak, ale jednak nie do końca.
Są różni trenerzy i różne ich metody. Jeden powie wprost, wal z całej siły, drugi za przestrzeloną zagrywkę będzie się dąsał albo w inny sposób okaże niezadowolenie, więc zawodnik nawet podświadomie następnym razem będzie piłkę szanował i walnie balonikiem, w statystykach potem przecież będzie, że to nie on popełnił błąd.


pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 22, 2019, 11:25:18 am »
Za często się pakuję w dyskusje, w których ciężko o "twarde dowody" ale...
Przez lata miałem nieodparte wrażenie, że generalna tendencja jest taka, że kto przyszedł do Rzeszowa to tracił na jakości jeśli chodzi o zagrywkę. I oczywiście pojawią się kontrargumenty w postaci Grzyba (dygresja - ile lat był u nas i ile zagrywał z wyskoku? - ja pamiętam, że tylko w końcówce pobytu u nas), czy Penczewa (9 zagrywek w meczu pod rząd, ale jednej wiki i tak nie osiągnął  ;) ) oraz Grozera czy Ivovica, no ale przecież nie mówimy że NIGDY NIKT.... Do tego podawane jest kilka pojedynczych przykładów w skali kilkudziesięciu zawodników.
Coś jednak jest na rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2019, 11:28:40 am wysłana przez pewniak »

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 22, 2019, 11:46:27 am »
A mnie naszła ostatnio refleksja, po jednej z rozmów w gronie kibicowsko-piknikowym. Rozmowa dotyczyła gry Olka - jak grał u nas, a jak gra w Zaksie.
Spora ilość wygłaszanych "prawd" i opinii, była po prostu powtarzaniem tego co mówi "fama". Dzięki TEMU Forum, sam zacząłem zwracać uwagę na to, czy moje wygłaszane oceny są powielaniem tego co mówi reszta czy jednak samodzielnych ocen i spostrzeżeń.

W każdym razie... po mniej lub bardziej merytorycznej wymianie argumentów, na podstawie bardzo subiektywnych lub choć ociupinę obiektywnych ocen, mam wrażenie, że to, że oceniamy na zasadzie "u nas zagrywa źle, u tamtych dobrze", "tam gra super, u nas był piach" może wynikać z tego, że gdy dany zawodnik jest u nas, to widzimy go ciągle, z bliska, na każdym meczu. Po prostu jest pod naszą ciągłą obserwacją, stąd możemy oceniać go w szerokim zakresie. Gdy przechodzi do innej drużyny, to po prostu oglądamy go rzadziej - często w TV, pojedyncze mecze, lub gdy zagra mega mecz to artykuł pochwalny w gazecie.
Stąd (tak mi się wydaje) może brać się mylne ogólne przeświadczenie o tym, że "u nas grał źle, a u tamtych super". Taka opinia może brać się z tego, że u podstaw leży inna metodologia oceny gry zawodnika - jak był u nas to widzieliśmy go ciągle, z bliska. Gdy jest gdzie indziej to już tak często go nie widzimy, oceniamy przez pryzmat TV, dziennikarzy.
Gdy porównać statystyki zawodnika, z różnych sezonów to nagle ta "różnica" się zaciera lub nie wydaje się wcale taka ogromna.

« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2019, 11:48:35 am wysłana przez dzidek »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 22, 2019, 13:37:35 pm »
Za często się pakuję w dyskusje, w których ciężko o "twarde dowody" ale...
Przez lata miałem nieodparte wrażenie, że generalna tendencja jest taka, że kto przyszedł do Rzeszowa to tracił na jakości jeśli chodzi o zagrywkę. I oczywiście pojawią się kontrargumenty w postaci Grzyba (dygresja - ile lat był u nas i ile zagrywał z wyskoku? - ja pamiętam, że tylko w końcówce pobytu u nas), czy Penczewa (9 zagrywek w meczu pod rząd, ale jednej wiki i tak nie osiągnął  ;) ) oraz Grozera czy Ivovica, no ale przecież nie mówimy że NIGDY NIKT.... Do tego podawane jest kilka pojedynczych przykładów w skali kilkudziesięciu zawodników.
Coś jednak jest na rzeczy.

Mogę dyskutować o zagrywce każdego z naszych zawodników. Rozumiem "wrażenie". Tylko, że od "wrażenia" do rzeczywistości droga bywa bardzo daleka.  Najczęściej nie są to żadne "wrażenia", ale powtarzanie sloganów, które powtarzają ludzie niezorientowani w rzeczywistości. I za pomocą tych sloganów opluwa się (bo to nie jest krytyka) konkretne osoby.

Wojtek Grzyb reprezentował Resovię od sezonu 2009/10 do sezonu 2013/14, czyli przez 5 sezonów. 2 sezony grał u Travicy, 3 sezony grał u Kowala. U Travicy zagrywał flotem, czego nie mogłem przeboleć. U Kowala już od pierwszego sezonu zagrywał mocno z wyskoku. O ile mnie pamięć nie myli, wygrał nam zagrywką mecz półfinałowy PCEV z Bledem (na wyjeździe), nie mówiąc o kilku (nastu?) innych meczach. Nie był w I składzie, bo grali w nim Nowakowski i Kosok - po tym sezonie klubowym podstawowi reprezentanci Polski (zwycięzcy LŚ i olimpijczycy). Zatem wrażenie, że "tylko w końcówce pobytu u nas", nie ma wiele wspólnego z faktami. W "końcówce pobytu u nas", to Wojtek najczęściej siedział na trybunach lub był rezerwowym atakującym (nie tylko na treningach, ale i w meczu LM z JW).

O kim jeszcze z tych "kilkudziesięciu" podyskutujemy?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 22, 2019, 13:49:11 pm »
U Kowala już od pierwszego sezonu zagrywał mocno z wyskoku.

Ty tak na poważnie ?

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 22, 2019, 14:16:22 pm »
Mogę dyskutować o zagrywce każdego z naszych zawodników. Rozumiem "wrażenie". Tylko, że od "wrażenia" do rzeczywistości droga bywa bardzo daleka.  Najczęściej nie są to żadne "wrażenia", ale powtarzanie sloganów, które powtarzają ludzie niezorientowani w rzeczywistości. I za pomocą tych sloganów opluwa się (bo to nie jest krytyka) konkretne osoby.
Twoje opinie przyjmujesz za fakty, moje "wrażenia" za slogany. Sam zaznaczyłem, że wchodzimy w dyskusję w której wiem, że nie mam "twardych dowodów", ale jak czytam u Ciebie tym razem nie o ujadaniu, ale o opluwaniu, to od razu odechciewa mi się z Tobą dyskutować.

Definicja za Słownikiem Języka Polskiego:

"opluwać
1. wyrzucać na kogoś lub coś ślinę z ust;
2. w przenośni: szkalować, oczerniać, mieszać z błotem"

Wg Ciebie, gdy piszę, że mam wrażenie, że za czasów trenera X zawodnicy zagrywali coraz gorzej (przejaskrawiając) mieszam trenera X z błotem?
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2019, 14:18:22 pm wysłana przez pewniak »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 22, 2019, 15:00:09 pm »
Ta uwaga nie dotyczyła Ciebie, Pewniaku, jeno dyskutanta Kiko, któren niewiele wie, ale nadal próbuje glutać.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

maćko

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 577
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 22, 2019, 15:04:36 pm »
Idźcie się glutać na priv. Już rzygam tymi waszymi mądrościami. Macie coś do siebie to na priv.