Autor Wątek: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)  (Przeczytany 18474 razy)

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 21, 2019, 09:55:00 am »
Resovio dziękuję: za walkę, za emocje, za zwycięstwo.  Był to bardzo trudny mecz. Chłopaki wyszli jednak na ten mecz z ikra. Pierwsze 2 sety klasa. Trefla został wręcz zbity.   W trzecim secie chłopakom się dżemnęło ;),  pobudka nastąpiła dopiero w czwartym secie za sprawą Tibo. Bardzo cieszy wygrana, zacięta końcówka ostatniej partii. I ten niesamowicie skuteczny Buszu. Dla mnie Rafał to MVP tego spotkania.
Na pochwałę zasługuje nasz trener. Dostrzegł, że Kuba zaczyna mieć problemy. Zmiana Damiana bardzo pozytywna. 
Nawet, jak nie wejdziemy do 6ki (nie wszystko już od nas zależy), to będę miał satysfakcję z gry i postawy drużyny w ostatniej części sezonu.

Sławku mam wrażenie, że raczej w tej szóstce się znajdziemy, warunkiem to zwycięstwa we wszystkich pozostałych meczach rundy zasadniczej, jestem przekonany, że zarówno GKS, Zawiercie jak i Skra pogubią punkty. Śmiem nawet twierdzić, że w play offach coś ugramy bo w drużynie jest świeżość i polot, której dawno nie było. Poza tym niejednokrotnie tutaj niejeden kibic twierdził, Ty z tego co pamiętam również, że zagrywka leży w geście każdego gracza indywidualnie i można ją wytrenować i dojść samemu do formy w tej kwestii.  Moim zdaniem jest zupełnie inaczej, to czy zagrywka Ci leży czy nie zależy w głównej mierze od przygotowania fizycznego i stanu zmęczenia na daną chwilę, jest to mocno złożony proces który wynika oczywiście również z czynników psychologicznych itp., ale głównie z tego czy zawodnik czuje się przemęczony czy nie to tak mocno generalizując.

Reasumując na chwilę obecną zagrywka nam leży, skuteczna jest w całym zespole co świadczy o tym, że zawodnicy nie są "przetrenowani" i zajechani fizycznie, a śmiem twierdzić, że po przyjściu
Cretu niestety ktoś zaniedbał tę dziedzinę przygotowawczą. Może sam Cretu, może ktoś z jego sztabu przygotowania fizycznego, ale był to ogromny wielbłąd, bo po tym jak Kowal do spółki ze sztabem zajechał zespół w sezonie przygotowawczym i w pierwszej części sezonu tak kontynuacja tego dzieła w dalszym ciągu była głupotą. Na szczęście moim zdaniem w porę nastąpiła refleksja i mamy w chwili obecnej taką grę jaką prezentują chłopaki na dziś dzień. Dynamiczną, z dużą ilością obron i z przejawem świeżości w ataku i na zagrywce.

Kontynuując wątek P.O., ciekawe co zrobi Asseco Resovia z Cretu jak awansujemy do półfinału   8)
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2019, 09:57:00 am wysłana przez mediolan8 »
Prezes-Ignaczak

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 21, 2019, 10:35:16 am »
Osobiście uważam, że zaczęliśmy dobrze i regularnie zagrywać ponieważ zawodnicy czują wsparcie trenera i wiedzą, że mają wywierać presję na przeciwniku właśnie zagrywką, a nie byle dostarczyć piłkę na drugą stronę byleby nie zepsuć.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 21, 2019, 10:53:29 am »
a śmiem twierdzić, że po przyjściu
Cretu niestety ktoś zaniedbał tę dziedzinę przygotowawczą. Może sam Cretu, może ktoś z jego sztabu przygotowania fizycznego, ale był to ogromny wielbłąd, bo po tym jak Kowal do spółki ze sztabem zajechał zespół w sezonie przygotowawczym i w pierwszej części sezonu tak kontynuacja tego dzieła w dalszym ciągu była głupotą. Na szczęście moim zdaniem w porę nastąpiła refleksja i mamy w chwili obecnej taką grę jaką prezentują chłopaki na dziś dzień. Dynamiczną, z dużą ilością obron i z przejawem świeżości w ataku i na zagrywce.




Jakie to szczęście, że za przygotowanie fizyczne nie odpowiada mediolan8, nie ma gość zielonego pojęcia o przygotowaniu do sezonu, spuszczę zasłonę milczenia na jego wpis. Miałem okazję czasem grywać z mediolanem w siatkę i widziałem jak puchł po rozegraniu 5 setów  :D, ja mogłem ich grać znacznie więcej, tak chociażby bywało w Świlczy gdzie graliśmy i po 7 setów. Tak więc proponuję aby ów forumowicz porozmawiał z kimś kto zna się na przygotowaniach fizycznych do długiego sezonu, aby po prostu nie ośmieszać się (nie pierwszy raz) wypisując takie brednie, że ktoś zajechał drużynę w czasie przygotowania przedsezonowego.  To przygotowanie to baza dla dalszej części sezonu.

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 21, 2019, 11:04:39 am »

Jakie to szczęście, że za przygotowanie fizyczne nie odpowiada mediolan8, nie ma gość zielonego pojęcia o przygotowaniu do sezonu, spuszczę zasłonę milczenia na jego wpis. Miałem okazję czasem grywać z mediolanem w siatkę i widziałem jak puchł po rozegraniu 5 setów  :D, ja mogłem ich grać znacznie więcej, tak chociażby bywało w Świlczy gdzie graliśmy i po 7 setów. Tak więc proponuję aby ów forumowicz porozmawiał z kimś kto zna się na przygotowaniach fizycznych do długiego sezonu, aby po prostu nie ośmieszać się (nie pierwszy raz) wypisując takie brednie, że ktoś zajechał drużynę w czasie przygotowania przedsezonowego.  To przygotowanie to baza dla dalszej części sezonu.
majer ujmując to delikatnie oddeleguj się ode mnie i nie odpowiadaj na każdy mój wpis pisząc takie bzdury. Jesteś dla mnie dyletantem w temacie jak Twój idol Kowal  :-X
Prezes-Ignaczak

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 21, 2019, 12:02:03 pm »
Zaksa może sobie pozwolić na co najwyżej 3 porażki (o ile będą kalkulować), żeby zająć 1. miejsce.
Tego obawiam się najbardziej - że Zaksa zacznie kalkulować. A dużo nie trzeba. Wystarczy że wygrają najbliższy mecz z Onico za 3 pkt i właściwie mogą zrobić co chcą w pozostałych meczach. Myślę, że różnica między zajęciem pierwszego lub drugiego miejsca jest żadna.

Nie martwmy się wynikami innych. Nam wystarczą nasze wyniki. Zajmujmy się tylko sobą i wygrajmy mecz z Olsztynem za 3 punkty.
To jest jedyne słuszne nasze podejście. Bo w pierwszej kolejności musimy spełnić swój warunek.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 21, 2019, 12:07:17 pm »
Czy to przygotowanie fizyczne, czy zmiana diety (jak to Kadziu mówił) czy jeszcze może inny czynnik - na pewno "coś" dość gwałtownie odmieniło naszą grę.
Bo chyba każdy widzi, iż nie było to powolne dochodzenie do gry, tylko nagły zwrot - na Skrze sporo osób przecierało oczy, na to jak nasi bronili, atakowali - grali!
Może to te psychologiczne sztuczki Gianniego, może odłożenie ciężarów na siłce, może odblokowanie Rafała.
Na pewno nagła zmiana cieszy, ale też i zastanawia "co to było" ;)

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 21, 2019, 14:32:37 pm »
Osobiście uważam, że zaczęliśmy dobrze i regularnie zagrywać ponieważ zawodnicy czują wsparcie trenera i wiedzą, że mają wywierać presję na przeciwniku właśnie zagrywką, a nie byle dostarczyć piłkę na drugą stronę byleby nie zepsuć.
Będę adwokatem diabła i zapytam się jak długo grają w siatkę ,aby o tym nie wiedzieć ?

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 21, 2019, 17:32:40 pm »
Będę adwokatem diabła i zapytam się jak długo grają w siatkę ,aby o tym nie wiedzieć ?

Taką filozofię wcześniej wyznawał trener Kowal.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 21, 2019, 17:57:56 pm »
Kiko, nie pisz bzdur. Na jakiej podstawie tak wnosisz? Przeczytałeś to gdzieś?
------------------------------------------
Równie niepoważne są zarzuty o "zajechanie" fizyczne drużyny przez Kowala. Kiedy to niby Kowal miał okazję zmęczyć Schulza, Smitha, Perry'ego, Rossarda? Zmęczony przez Kowala Mika nie zdążył wypocząć przy Cretu i dopiero teraz odpoczywa? Trochę późno, no nie?
Po co piszecie te bzdety?
Nie znudziło się Wam przez 3 lata? Był jakiś pożytek z Waszego ujadania? Nie było i nie będzie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 20.02.2019 (środa)
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 21, 2019, 17:58:33 pm »
Taką filozofię wcześniej wyznawał trener Kowal.
A co ma do tego trener Kowal ?Mówimy o zawodnikach.Nie znam trenera , który powie "panowie a teraz baloniki".