Autor Wątek: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019  (Przeczytany 22929 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 15, 2019, 22:20:29 pm »
Używam liczby mnogiej bo moje wypowiedzi, to jedynie dywagacje.
A czy te dywagacje mogłyby się odbywać bez kalumni?
Powiedzmy, że firma X dawała 500.000 zł co sezon. Teraz nie da tych pieniędzy (może da ze 20.000 zł). Nie dzieje się tak ze względu na "partykularne interesiki". Ta firma reklamował się przez Resovię. Jaką dziś proponujemy "reklamę"? To raczej antyreklama.
Przez lata starałem się uświadomić kibicom, że pewne niedobre zjawiska nie zachodzą przez Kowala czy przez Górskiego. Jak grochem o ścianę. Znaleziono "czarnego luda" i to wystarczało.
Teraz zamiast powszechnej szczęśliwości (nawet kontrakt Miki nie obciąży przyszłego sezonu),... Sami zobaczycie.
Naście lat temu pisałem, że oparcie Resovii jedynie na łaskawości Asseco nie jest zjawiskiem przyszłościowym. Łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Dla mnie to tylko kwestia czasu.
Dziadziejemy i będziemy dziadzieć. Dlaczego? Przecież to jakieś kuriozum, że nawet Penczew chciał od nas odejść w czasach, gdy osiagnęliśmy największy sukces, a on był podstawowym zawodnikiem. Nadal myślicie, że chciał odejść przez Kowala? Ostrzegałem, że nienawiść zaślepia.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 15, 2019, 22:22:44 pm »
Trzeba w takim razie przeanalizować rynek i korzyści. Firm w Rzeszowie nie brakuje. Wystarczyłby  sam Np. Handlopex czy Kruszgeo żeby zmontować dream team.  Rolą prezesa jest przekonanie  tuzów. Chwała Asseco!!! Szukamy kolejnych.

...przypuszczam, że od następnego sezonu Handlopex będzie głównym akcjonariuszem Resovii...piłkarskiej Resovii. Odchodzenie mniejszych sponsorów od AR będzie...wprost proporcjonalne...do odchodzenia kibiców. Absurdy mają swoją granicę...wytrzymałości.
Poza tym w instynkcie przedsiębiorcy jest zarządzanie. Płacenie na coś, na co nie ma się żadnego wpływu i na dodatek na coś, co wygląda coraz bardziej żenująco raczej w tym instynkcie przedsiębiorcy się nie mieści.
Albo zmieni się polityka tego klubu z Podpromia, albo od 2...3 lat jesteśmy świadkami jego schyłku.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 15, 2019, 22:25:11 pm »
Mam do tych, którzy tak krytycznie piszą o działaniach Pana Górala, dwa pytania. Uważacie że Pan Góral jest idiotą , czy to wy jesteście tymi za którego uważacie sponsora Resovii. Gdyby w siatkówce było jak w kopanej, że na zawodniku zarabia klub, to już dawno graliby u nas tacy zawodnicy jak Grozer (grał u nas), Anderson, Leon, itd. Sprzedając Grozera, można by zakontraktować Leona, następnie sprzedając Leona można zakupić dwóch "Grozerów", itd. Rozumiecie różnicę między piłką nożną a siatkówką ?. Po co Góral ma wydawać krocie na gwiazdę, skoro, na nim nie zarobi, ba nawet mu się nie wróci poniesiony koszt, ani nie przyjdzie więcej kibiców (pojemność hali). Repres pisał, że można podnieść ceny karnetów dwukrotnie, bo kibice i tak przyjdą, ja mam inne zdanie. Ci kibice mają rodziny na utrzymaniu, a książki, odzież, obuwie itp dla tych kibiców wcale nie są tańsze, muszą za nie zapłacić tyle samo co nie kibice.
P.S. Cytat z forumowicza o nicku jupi_1991 nie oznacza, ze mój wpis dotyczy konkretnie jego, aczkolwiek pierwsze słowa jego wpisu również świadczą o niewiedzy. Łatwo jest wydawać czyjeś pieniądze, ciekawe czy równie ochoczo wydawaliby swoje ?

Ja tylko od dłuższego czasu twierdzę, iż zmieniając politykę transferową byłoby stać Resovię na dwie gwiazdy, nie zwiększając wcale budżetu. No ale od dłuższego brniemy w koncepcję wyrównanej 14.. która prowadzi dokąd? W tym sezonie dostaliśmy odpowiedź.

PS. Nie uważam Pana Górala za idiotę i proszę nie imputować mnie o słowa jakich nie użyłem, ani nie użył żaden inny użytkownik w kierunku głównego sponsora klubu.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2019, 22:40:11 pm wysłana przez jupi_1991 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 15, 2019, 22:27:17 pm »
Majer, jeśli życzysz piłkarskiej Resovii gry w finale LM, to licz się z tym, że karnety będą kosztować po 2.000 zł za sezon, więc nie używaj argumentów o "utrzymaniu żony i dzieci".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 15, 2019, 22:27:58 pm »
Zdefiniuj dziwactwo. Siatkówka wciąż się w Polsce sprzedaje. 
Szlag.  Od lat próbuję zrozumieć dlaczego w Resovii rządzą Dyzmowie? Dlaczego nie można było utrwalić i wzmacniać? Partykularne interesiki rozwaliły zespół.
Może się sprzedaje, ale pieniędzy z tego nie ma. Gdyby siatkówka dostała tylko połowę tego co zapłacono za ekstraklasę piłkarską to nie tylko Leon by u nas grał. W tej chwili pieniędzmi z TV nie starczy na jednego świetnego siatkarza. Żużel dostaje więcej niż siatkówka.

Siatkówka to obecnie liga "dobrych wujków". Mają gest i dają na klub. Skończy im się gest i klub popada w tarapaty. Resovia ma najdroższe karnety, największe zapełnienienie hali a ten wpływ to nawet nie jest połowa budżetu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 15, 2019, 22:30:03 pm »
Wystarczy, że siatkówka dostałaby od telewizji tyle, ile dostał żużel, czyli około 500.000 euro za sezon na każdy klub. Żużel też bazował na "dobrych wujkach", ale wcześniej się zreflektował i nie wyśmiewał pomysłodawców sięgania po pieniadze z telewizji.
---------------------------------------
A co do "utrzymania żony i dzieci":
Przeciętny Polak pije 3,3 litra czystego spirytusu na rok. 3,3 x 100 zł = 330 zł + 330 zł od żony + 330 zł od dziecka (nie liczę dwójki dzieci) = 990 zł.
Przeciętny Polak wypala 70 paczek papierosów rocznie. 70 x 15 = 1050 zł + 1050 zł od żony + 1050 zł od dziecka = 3.150 zł.
Życie to sztuka wyboru.
Stać nas na Leona? Stać.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2019, 23:33:48 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 15, 2019, 23:35:33 pm »
Majer, najtańszy karnet na Real Madryt kosztuje około 500 euro.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 15, 2019, 23:36:10 pm »
Majer, jeśli życzysz piłkarskiej Resovii gry w finale LM, to licz się z tym, że karnety będą kosztować po 2.000 zł za sezon, więc nie używaj argumentów o "utrzymaniu żony i dzieci".


Gdy Resovia będzie miała takie aspiracje, to na pewno zacznie od budowy większego stadionu, aby nie doprowadzić do sytuacji o której piszesz, czyli aby karnety kosztowały po 2000 zł. Widzisz, ja podałem różnicę jaka jest między piłką nożną i siatkówką. Mamy wiele talentów, sprzedając ich do bogatych klubów zarabiamy na nich i możemy patrzeć perspektywicznie, w siatkówce tego nie ma. Oczywiście że moim marzenie jest dożyć takiej chwili aby zobaczyć mecz na żywo mojej ukochanej Resovii w finale LM, ale z drugiej strony patrzę realnie na rzeczywistość. Skoro żaden polski klub, nawet w czasach gdy polscy piłkarze byli liczącymi się w Europie, nie zagrał w takim finale, to trudno aby Resovia tego dokonała.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 15, 2019, 23:39:09 pm »
Majer, najtańszy karnet na Real Madryt kosztuje około 500 euro.

A ile wynosi najdroższy na Legię ?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 15, 2019, 23:44:21 pm »
Ty mi nie każ przeliczać jakichś piątoligowych europejskich klubików.
Zapewniam Cię, że przy zdobyciu przez piłkarskę Resovię Pucharu LM nie przeżyłbyś większego orgazmu niż przy zdobyciu Pucharu LM przez siatkarską Resovię.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.