Autor Wątek: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019  (Przeczytany 22906 razy)

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 18, 2019, 17:45:37 pm »
No to macie ceny karnetów w Niemczech:
http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ligi-zagraniczne-Niemcy/970111-karnet-dla-szczliwcow.html
Popyt jest większy niż podaż, więc można z kibiców wycisnąć znacznie więcej.
Jednak wychodzi około 2.000 zł. A na zwycięstwo Borussi czy Schalke w LM raczej się nie zanosi.
Prawdziwie zawodowy sport musi kosztować także kibica. I warto się z tym pogodzić.
Lepiej płacić sporo i oglądać wielki sport niż płacić mało i oglądać chłam.

Troszkę nie rozumiem dlaczego porównujemy ceny karnetów ligi piłkarskiej Niemiec, do cen karnetów ligi siatkarskiej Polski. Toż przecież nieporozumienie. Ciekawe jak zareagowali by Niemcy gdyby karnet kosztował ponad połowę jego miesięcznych zarobków. Obecnie kosztuje 1/8 zarobków.

Dodatkowo należy zauważyć, że kwota jaką pozostaje Niemcowi po zabezpieczeniu podstawowych potrzeb jest znacznie większa niż Polaka.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 18, 2019, 19:55:39 pm »
Się powtórzę: dorosły (powyżej 15. roku życia) Polak/Polka spożywa 11 litrów czystego spirytusu rocznie. 1 litr czystego spirytusu kosztuje około 100 zł, więc nie przyjmuję argumentów o zagłodzonych dzieciach z powodu karnetu na siatkówkę.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2019, 20:27:47 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 471
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 18, 2019, 21:09:46 pm »
Się powtórzę: dorosły (powyżej 15. roku życia) Polak/Polka spożywa 11 litrów czystego spirytusu rocznie. 1 litr czystego spirytusu kosztuje około 100 zł, więc nie przyjmuję argumentów o zagłodzonych dzieciach z powodu karnetu na siatkówkę.

Nie wiem ile spirytusu pije przeciętny kibic Asseco Resovii, a jeżeli pije tyle ile przeciętny Polak, to pytanie czy nagle przestanie pić i przeznaczy te środki na karnet ?

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 18, 2019, 21:12:38 pm »
Majer, jeśli życzysz piłkarskiej Resovii gry w finale LM, to licz się z tym, że karnety będą kosztować po 2.000 zł za sezon, więc nie używaj argumentów o "utrzymaniu żony i dzieci".
Się powtórzę: dorosły (powyżej 15. roku życia) Polak/Polka spożywa 11 litrów czystego spirytusu rocznie. 1 litr czystego spirytusu kosztuje około 100 zł, więc nie przyjmuję argumentów o zagłodzonych dzieciach z powodu karnetu na siatkówkę.

Oto są Twoje argumenty. ::)
 Gdyby karnet kosztował 1000 zł, ale jego koszt był rozłożony na 12 miesięcy, myślę że jakiś procent tych, którzy teraz nie są w stanie zakupić taki karnet, byłoby skłonnych aby taki karnet zakupić. Inną rzeczą jest, że karnet, to nie jedyny wydatek przeciętnego kibica. Ja np. lubię chodzić do teatru, kina, kawiarni, czy korzystać z innych atrakcji, a to niestety również kosztuje. Dlaczego miałbym odmówić sobie wyjazdu na wczasy, itd. Więc nie opowiadaj głupot, o głodujących dzieciach z powodu cen karnetu. Nie każdy kibic jest prawnikiem, bankierem, prezesem, czy inną szychą. Większość to kibice posiadający dzieci, które również chcą korzystać z wszelkiego rodzaju dobrodziejstw.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 18, 2019, 21:43:12 pm »
Nie wiem dlaczego ta dyskusja skupiła się na cenie karnetu. Zakładając, że kibica stać jednak na taki karnet za tysiaka, to jeszcze musi chcieć go kupić. O tym nikt nie rozmawia. Nawet tu na forum kibica traktuje się jak konsumenta, który kupi cokolwiek mu się podstawi pod nos.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 18, 2019, 22:57:31 pm »
Nie wiem dlaczego ta dyskusja skupiła się na cenie karnetu. Zakładając, że kibica stać jednak na taki karnet za tysiaka, to jeszcze musi chcieć go kupić. O tym nikt nie rozmawia. Nawet tu na forum kibica traktuje się jak konsumenta, który kupi cokolwiek mu się podstawi pod nos.
A tak nie jest? Przedstawia się produkt czyli drużynę i kibic podejmuje decyzję. Zresztą wielu kibiców na tym forum wyraźnie się tak określa. W pewien sposób siatkówka w Rzeszowie to był produkt, który sam się sprzedawał. Więc to uśpiło działaczy. Od dwóch sezonów tak nie jest i sprzedaż biletów to trudniejsze zadanie.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 19, 2019, 09:10:24 am »
A tak nie jest? Przedstawia się produkt czyli drużynę i kibic podejmuje decyzję. Zresztą wielu kibiców na tym forum wyraźnie się tak określa. W pewien sposób siatkówka w Rzeszowie to był produkt, który sam się sprzedawał. Więc to uśpiło działaczy. Od dwóch sezonów tak nie jest i sprzedaż biletów to trudniejsze zadanie.
Tylko że jak dbasz o jakość usług i zabiegasz o klientów, to możesz sobie pozwolić na podbicie ceny. 250-300 zł za karnet na przyszły sezon i wtedy produkt będzie warty swej ceny. Klub nic nie zrobił, żeby móc zapodać wyższą cenę. A jestem przekonany, że najdroższe poniżej 400 zł nie spadną.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 19, 2019, 09:49:35 am »
Jakoś jestem przekonany, że karnety będą coraz tańsze. Zobaczycie jakie to szczęście mieć tanie karnety.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 19, 2019, 09:53:48 am »
Jeżeli będzie korekta cen, to pewnie tylko kolejne 50zł.
Większa obniżka, byłaby przyznaniem się do obniżenia jakości "produktu" i aspiracji. Produkt "premium" musi być drogi - obojętnie czy faktycznie taki (premium) jest, czy tylko do niego aspiruje.
Klub nie może obniżyć swojego wizerunku, bo ciężko będzie o tych mniejszych ale licznych sponsorów, bez których budżet na pewno się nie domknie.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 15.03.2019
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 19, 2019, 10:59:32 am »
Jakoś jestem przekonany, że karnety będą coraz tańsze. Zobaczycie jakie to szczęście mieć tanie karnety.

Czy to sarkazm? Mam wrażenie, że traktujesz tych co mówią o niższych cenach (ja tak mówię od dłuższego czasu) jak centusiów. Że uważasz, że kupowanie karnetu jest papierkiem lakmusowym "bycia kibicem". Zaznaczam - tak odbieram ten i inne Twoje wpisy w tej kwestii. No offence.  ;)

A teraz nie to co mi się "wydaje", tylko to co wiem z autopsji. W poprzednich latach (dla mnie) cena nie grała roli. Było 450 - proszę bardzo. Było 500 - proszę bardzo. Było 550 - proszę bardzo. Ale z czasem pojawiała się refleksja. I wcale nie wynikała ona z kwoty, bo kwota się zatrzymała. Wynikała z jakości "produktu" który otrzymywałem. Gdyby cena spadała w miarę proporcjonalnie z kolejnymi rozczarowaniami, to pewnie dalej byłoby "proszę bardzo". W tym roku powiedziałem pas. Czy to oznacza, że wypiąłem się na siatkówkę? Nie. I tak byłem na większości meczów.

Jestem pewien, że gdyby w latach 13-15 cena poszła mocniej w górę, to ludzie by to przyjęli. Ale jestem też pewien, że teraz cena powinna znacząco pójść w dół. Bo to nie będzie przyznanie się do żadnej winy i błędów, tylko realne wycenienie produktu. Taki ruch spowoduje swego rodzaju zresetowanie oczekiwań kibiców i zmianę ich podejścia.