Autor Wątek: Reprezentacja  (Przeczytany 255199 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #680 dnia: Lipca 20, 2015, 06:57:03 am »
Fabian juz tak ma. Jak się zablokuje to cały czas jedzie jednym zawodnikiem. A że czasem jest niechlujny w rozegraniu to i atakującemu trudniej. W 5 secie meczu z Francją było wiadomo iż u nas piłki idą do Kurka a u nich do Ngapheta. Ten drugi więcej skończył i to oni awansowali. Finezji wtedy nie było. W postach powyżej nie podoba mi się robienie z Jochena jakiegoś emeryta. On ma tyle samo lat co Wlazły i Winiarski. Jeszcze parę lat grania przed nim. Odpowiednio prowadzony cały sezon wytrzyma. Byle kontuzje omijały. Grania będzie mniej niż w tym sezonie.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #681 dnia: Lipca 20, 2015, 07:57:14 am »
LŚ wyszła jak wyszła.Szkoda,że nie zobaczyliśmy Szalpuka.

edikp

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 353
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #682 dnia: Lipca 20, 2015, 08:30:18 am »
Kurek gra jak grał, każdy widzi i oceni, finezji w tym nie ma, byle mocniej. Szkoda tylko bo uważam że w Resovii za wszelką cenę forsowana będzie gra gwiazdą Kurkiem w I składzie a Heniek tym sposobem wyląduje w II składzie. A jak Heniek gra to każdy wie, klasa sama w sobie, spryt precyzja.  Stanie Henkowi za to w kwadracie napewno nie będzie służyło.

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 874
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #683 dnia: Lipca 20, 2015, 15:01:14 pm »
Drogi Blejdzie, czy dobrze rozumiem?! Chcesz zrezygnować z NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA sezonu 2014/15, atakującego Jochena Schoepsa, który w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła stanowił wartość dodaną, kosztem zawodnika, który jest zwykłym rzemieślnikiem na tej pozycji?
Moim zdaniem podkreślam moim, wolałbym Bartka postawić do kwadratu, aby wrócił spokojnie do roli przyjmującego, niż rezygnować z Profesora na ataku.

Ja wielkim fanem Jochena wcześniej nie byłem. Nie ukrywam że, wolałem typowych młotów na tej pozycji. Nie mylić z młotkami ;) W sezonie 2014/2015 Schops skutecznie zamknął mi usta ale... Czy czasem dobra gra duetu Drzyzga-Schops nie była pochodną dobrego przyjęcia? Szkoda, że w trakcie sezonu FLPman nie robił statystyk ile Jochen dostaje rozegranych piłek(nawet na kontrach) a ile takich ,,śmieci''?

I można zrobić tak jak piszesz czyli posadzić Kurka na ławce ale wtedy pytanie kto takie ,,śmieci'' by kończył ?

Reasumując i odpowiadając na twoje pytanie. Oczywiście, że szkoda mi Jochena sadzać na ławce ale uważam, że Kurek powinien grać w pierwszej szóstce. Czy to na pozycji atakującego czy na pozycji przyjmującego. No chyba, że... Alek wróci z formą 8)

A co do gry naszej reprezentacji to my nie tyle odstawaliśmy w kombinacyjnej grze co przede wszystkim w zagrywce. Takie odniosłem wrażenie.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #684 dnia: Lipca 20, 2015, 18:58:08 pm »
Parę piłek i opinie były by inne. W meczu z Francją zdobyliśmy więcej punktów ale przegraliśmy.
Nie wiem czy Andrzej Kowal będzie grał zawodnikiem dla dobra reprezentacji kosztem wyniku klubowego. Andrzej jest trenerem klubu i z tego jest rozliczany. Jeżeli zawodnik nie poświęci się dla Klubu to jego dni w klubie tez będą policzone. Do tej pory Andrzej jako trener nie zawodził. Sezonu gdzie wypadł Alek nie liczę. Wtedy takie wydarzenie rozbija każdy zespół.

Ps. Francja pomimo wygrania LŚ zajęła tylko 9 miejsce rankingowe. Taki klimat w federacji.

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #685 dnia: Lipca 27, 2015, 07:36:07 am »
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/reprezentacje/wilfredo-leon-gdyby-zaczela-sie-wojna-wszyscy-moi-przeciwnicy-uciekliby-z-polski/n2h373
No to pojechał po bandzie. Jedno trzeba mu przyznać, tupet ma tak wielki, jak dobrze gra w siatkówkę.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #686 dnia: Lipca 27, 2015, 09:03:50 am »
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/reprezentacje/wilfredo-leon-gdyby-zaczela-sie-wojna-wszyscy-moi-przeciwnicy-uciekliby-z-polski/n2h373
No to pojechał po bandzie. Jedno trzeba mu przyznać, tupet ma tak wielki, jak dobrze gra w siatkówkę.

Aleś się go czepił... :)
"Często jest tak, że ci, którzy najgłośniej krzyczą, w chwili próby nie zdają egzaminu." Odmówisz mu racji?
"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono..." pisała pewna poetka.

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #687 dnia: Lipca 29, 2015, 19:22:33 pm »
http://www.plusliga.pl/news/id/11635

no to mamy powołania, bez zmian

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #688 dnia: Lipca 30, 2015, 13:17:04 pm »
Mam bardzo mieszane odczucia co do Kurka na ataku. Szczerze uważam że najsilniejszy skład z potencjałem gotowym do zmiecenia ofensywnie każdego przeciwnika to Heniek, Alek + Kurek, może nie będziemy utrzymywać idealnego przyjęcia, ale siła ataku, blok + ustabilizowana zagrywka. O Alka się nie martwie :)


Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 874
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #689 dnia: Lipca 30, 2015, 13:57:53 pm »
Mam bardzo mieszane odczucia co do Kurka na ataku. Szczerze uważam że najsilniejszy skład z potencjałem gotowym do zmiecenia ofensywnie każdego przeciwnika to Heniek, Alek + Kurek, może nie będziemy utrzymywać idealnego przyjęcia, ale siła ataku, blok + ustabilizowana zagrywka. O Alka się nie martwie :)

O człowieku  8) O Alku i Kurku na przyjęciu razem, zapomnij. To nie ma kompletnie przyszłości.