Autor Wątek: Reprezentacja  (Przeczytany 256166 razy)

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #530 dnia: Maja 17, 2014, 14:44:51 pm »
No, pokonaliśmy wielką Łotwę. Naprawdę, jak dziś pokonamy Macedonię to powinniśmy SA pomnik wystawić.

Zrobili to, co musieli. Każdy inny wynik byłby nie do przyjęcia.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2014, 20:00:12 pm wysłana przez repres1 »
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

skibens

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #531 dnia: Maja 17, 2014, 17:02:49 pm »
Nie wiem skąd u was taka niechęć do reprezentacji...Kurcze, zawodnicy wyrwani do wywiadu, co mieli wymyślać poematy i wywody na temat gry? Trochę więcej dystansu do takich wypowiedzi, to są siatkarze, a nie rzecznicy prasowi, trzeba było coś palnąć to powiedzieli. Mecz w stylu odbył się i to wszystko, jaki przeciwnik taka gra.
Swoją drogą, nie przepadam z MW, jednak ucieszył mnie jego widok z biało czerwonej koszulce.
Kiedyś na tym forum ktoś powiedział, że głównym klubem dla Kurka jest reprezentacja, ja do niego dorzuciłbym jeszcze Zagumnego, myślę, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i na MŚ zrobi różnicę :) ale pożyjemy zobaczymy :) pozdrawiam
P.S. co do koszulek i strojów - fakt, śmiechowe :) medale największych imprez zawsze wygrywały drużyny z koszulkami bez rękawów, więc może to jest metoda ;)

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #532 dnia: Maja 18, 2014, 19:50:41 pm »
Gdyby Veres zagrał tak, jak dziś zagrał Winiarski, zostałby przez komentatorów zjedzony żywcem.
Taki klimat w Polszcze mamy  ;)

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #533 dnia: Maja 18, 2014, 20:07:26 pm »
Chciałabym zobaczyć jak by Buszek sobie poradził. Choć nie wiem czy będzie okazja. Pewno z Brazylią :)
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2014, 23:54:11 pm wysłana przez repres1 »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1411
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #534 dnia: Maja 18, 2014, 21:32:58 pm »
Wygralismy turniej i to chyba najwazniejsze. Te mecze grane byly na zasadzie, ze wyganymi nie ma sie co szczycic, a porazka bylaby kompromitacja. Na szczescie uniknelismy tego. Na plus: ci, co blyszczeli w +L: Mario, Dzik i Zator.

Na minus: Antiga. Dlaczego? W kryzysowych momentach glos zabieral Blain, nie Stefan.


Ps. Porownanie Veresa do Winiarskiego... Ech, nie na miejscu.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #535 dnia: Maja 19, 2014, 00:20:20 am »
Porównanie jak najbardziej "na miejscu". Bo niby dlaczego nie? Prawda o grze Michała rok temu i obecnie nie jest zbyt różowa. Dziś zagrał fatalnie w każdym elemencie. Na dodatek przeciwko dość słabemu zespołowi.
Różnica jest jedna: dziś komentatorzy "robią klimat" dla reprezentacji, bo Polsat włożył mnóstwo forsy w organizację mistrzostw świata, więc nie wolno im eksponować negatywnych uwag. Ot, "fachowość" i "sprawiedliwość" ocen.
Czego się spodziewać po komentatorach. Obiektywizmu? Nie w przypadku kadry. Ten komentarz jest i powinien być ukierunkowany na polskiego odbiorcę. A my lubimy być troszkę oszukiwani. Ze jest lepiej niż jest.

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #536 dnia: Maja 19, 2014, 07:07:54 am »
Winiarski jest cieniem samego siebie.Żadne sławkowe pitu-pitu wesołych Polsatowców co do meczu kadry tego nie zmieni.Jak słyszaLem wczoraj Milewskiego ze stwierdzeniem o syndromie 3 meczu to mało z kanapy nie spadłem.Boże Kochany -oni opowiadali o meczu ze Słowenią a nie z Bułgarią! Ekstaza bo wyszliśmy obronną ręką z tej potyczki .
Ale klimacik musi być.A Veres grał słabo ale i tak lepiej niż Winiar wczoraj.Cóż miary są różne.
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #537 dnia: Maja 19, 2014, 08:52:39 am »
wczoraj widziałem we Wrocławiu "Resovię"... nawet Wlazły i Kurek niewiele mogli zrobić w ataku przy wystawach Fabiana D.  ;D

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #538 dnia: Maja 19, 2014, 09:29:12 am »
Wczoraj w meczu ze Słowenią podobała mi się nasza gra... ale w czwartym secie. Guma pokazał, że kawał z Niego grajka.Trafne wybory, w miarę dokładne piłki zrobiły różnicę. Oczywiście trzeba też dodać , że Mario wtedy odpalił zagrywkę, dzięki temu pojawił się blok.
A Polsat i PZPS powinni "zamówić na Jasnej Górze "gregorianki" (chodzi o ilość), aby Guma zdecydował się wystąpić na Mundialu.

Co do Stefana w roli selekcjonera. Powiem tak, dobrze, że mamy Filipa jako drugiego trenera. ::) 

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1411
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #539 dnia: Maja 19, 2014, 09:37:29 am »
Wywolany do tablicy odpowiem tak:

1) Winiarski nie jest liderem reprezentacji (przynajmniej na ten moment). Zagral slabo to fakt, ale jego zla dyspozycja nie miala zadnego wplywu na wynik. Chcialem takze dodac, ze stawka tego spotkania, byla jakby nieco inna niz: polfinal i final +L, w ktorych, co by tu nie mowic Veres zawiodl.
2) A :) i repres1: jezeli wyszliscie z zalozenia, ze klamstwo powtarzane przez Swedrowskiego po tysiackroc nt. slabej gry Veresa przez niemal caly sezon, stalo sie dla mnie prawda objawiona, to jestescie w bledzie. Dla mnie (powtorze jeszcze raz, dla mnie) meczami, ktore weryfikowaly postawe Veresa w zeszlym sezonie byly spotkania z Zaksa i ze Skra. Wylaczajac drugi mecz z Kentucky, w pozostalych Wegier gral, co by tu nie mowic: siatkarska padline. Fakt, przyjmowal niezle, ale tylko te pilki, ktore szly wprost na niego, z odchodzacymi juz tak kolorowo nie bylo. O ataku i zaangazowaniu w obronie nie bede wspominal przez grzecznosc.
@repres1: moze to czas, abys napisal tego posta nt. Veresa i jego sezonu 2013/14 w barwach Resovii. Mysle, ze wywiazalaby sie ciekawa polemika, chyba, ze oddzielamy ubiegly sezon gruba kreska, to w porzadku (chyba, ze mozna pociagnac watek na PW).
3) Z racji tego, ze jest to temat o naszej kadrze, to chcialem napisac, iz: zgadzam sie z tym, ze parasol ochronny nad nasza kadra bywa chwilami rozciagniety mocno na wyrost. Niemniej jednak, (i o to mozna miec zal do mediow) gdy tylko duetowi Blain-Antiga (kolejnosc nieprzypadkowa) powinie sie noga, to pierwszy gow....y deszcz, ktory spadnie na ich glowy, bedzie, a jakze, od polsatowskich ekspertow. Dlatego tez ta atmosfera traci sztucznoscia i nie sluzy, przede wszystkim, reprezentacji.
4) Bede bronil Winiarskiego z tego tez wzgledu, ze tak jak wspomnialem wyzej, wcale nie jest powiedziane, ze facet bedzie mial zapewnione miejsce w pierwszej "6" na mundialu. To Kurek i Dzik (jesli tylko utrzyma taka dyspozycje) beda odpowiednio: mlotem i sercem tej reprezentacji. Uwazam, ze Winiar sprawdzi sie jako zawodnik, ktory da dobra zmiane, przytrzyma przyjecie, cos tam dolozy atakiem. Dla mnie on moze byc jokerem tej kadry.
5) Zeby nie bylo, nie czuje sie dobrze z tym, ze malo jest Resoviakow w kadrze. Jasne, chcialbym, zeby Igla gral w kadrze, aby mogli powalczyc o nia, chocby ten krytykowany (w tym i przeze mnie) Konar i Perla, ale (i tu sie pewnie naraze) sa na ich pozycjach lepsi zawodnicy (trenerski duet z Francji stawia wyzej przyjecie Zatorskiego nad obrony Igly i ma do tego prawo) a i przede wszystkich Przedpel... pardon, Antiga, postawil na takich zawodnikow a nie innych (cholernie brakuje mi Zbyszka, ale godze sie z jego nieobecnoscia). (Temat na kolejna dyskusje) Moge nie zgadzac sie z takim wyborem, ale gram z tymi zawodnikami po jednej stronie siatki, jestem z nimi. Rozliczal ich bede w meczach o wieksza stawke i z trudniejszymi przeciwnikami. Tak naprawde: wszystko zweryfikuje boisko.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!