Autor Wątek: Reprezentacja  (Przeczytany 169283 razy)

Majer

 • SSPS
 • Senior/-ka
 • *
 • Wiadomości: 1884
 • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #720 dnia: Styczeń 12, 2018, 22:12:18 pm »
Andrzej Kowal wśród trzech kandydatów na trenera kadry, z którymi będą jeszcze trwały rozmowy, kolejni to Gruszka i Heinen. W tym PZPS-ie nie znają się na siatkówce, bo ani Lozano, ani były trener Skry (wyleciało mi nazwisko), ani Anastasi, ani Antiga nic nie zwojowali, więc znowu źle wybiorą. Jedyną dobrą kandydaturą ( tak uważali kibice) był De Giorgii i jak się skończyło...... :P ::) :-X

A :)

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 5128
 • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #721 dnia: Styczeń 13, 2018, 09:46:38 am »
Brak trenera Kowala przy jednoczesnej obecności Gogola czy Gruszki byłby jawną kpiną. Trener Kowal osiągnięciami, warsztatem w tym pracą z kadrą, jest obecnie najlepszym polskim kandydatem. Przynajmniej merytorycznie. I uważam, iż pomiędzy trenerem Kowalem a Heynenem rozegra się decydujące starcie.

Bez wątpienia to trener Gogol jest już pierwszym zwycięzcą konkursu. Bez względu na wynik zostanie asystentem a kto wie czy nie zostanie w przyszłości pierwszym. To jest wschodząc gwiazda polskiej trenerki, w którą warto inwestować i na niego stawiać.

Nie wiem czy Pioter Gruszka ma szansę. Silnie za nim Polsat stoi a to nie jest bez znaczenia. Na minus to brak doświadczenia jako trener. W GKSie też mu słabo idzie ostatnio. W reprezentacji jako zawodnik ma ogromne doświadczenie, natomiast z drugiej strony na ławce tylko rok przy Fefe jako asystent.
Duet  Gruszka Gogol byłby ciekawy. Ma duży potencjał. Osobowość Piotrka plus wiedza Michała mogła by być mieszanką wybuchową.

Heynen to faworyt działaczy. Trener z dużym doświadczeniem ale póki co nie dostał jeszcze szansy na pracę z topową reprezentacją. Największy sukces to brąz z MŚ z Niemcami. Ale i Niemcy mają obecnie świetną reprezentacje. Takie pokolenie im się trafiło. Czy istnieje konflikt w reprezentacji Belgii? Któż to wie.

I na końcu Andrzej Kowal. Duże sukcesy w klubie, ale niewielkie w reprezentacji. Był co prawda asystentem przy Lozano i pierwszym na Igrzyskach Europejskich w Baku. Czy to dużo? Nie wiem. Więcej niż Gruszka, mniej niż Heynen.
Pod względem wykształcenia to najlepszy szkoleniowiec pracujący w Polsce. Niestety ostatnie porażki na pewno mu nie pomogą.

Spekulacja
Mi się wydaje, iż Andrzej miał plan. Jako przeszkodą do objęcia reprezentacji wskazywano, iż nie jest on trenerem klubu. Dlatego zgodził się na prowadzenie Resovii, aby usunąć tą przeszkodę. Kalendarz był jego sprzymierzeńcem i podczas obrad mógł podbijać licznik wygranych bez przegranego seta. To powinno imponować. Nie przewidział dwóch rzeczy. Porażki z Kielcami i tego, iż komisja przedłuży obrady. Jak grudzień sprzyjał Kowalowi, tak styczeń to droga przez mękę. Poza Bielskiem same trudne mecze.
Jestem przekonany, iż nie o takim odejściu jak w kwietniu marzył. Chciał to zrobić lepiej. A co byłoby lepsze, niż odejście z klubu po serii zwycięstw na selekcjonera? Bo zapewne z chwilą objęcia funkcji selekcjonera odszedł by z klubu. I wierzę, iż Adam Góral by nie robił przeszkód. Bo jakoś nie wierzę, iż Andrzej wyrywał się do prowadzenia tegorocznej Resovii. Bo niemal pewne jest, iż ZAKSA jest poza zasięgiem i w celach jest co najwyżej gra o brązowy medal. A do tego masa negatywnego nastawienia ze strony kibiców. Tylko gra o kadrę była by warta, tego co zostało zrobione.

piokol

 • Kadet/-ka
 • **
 • Wiadomości: 148
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #722 dnia: Styczeń 13, 2018, 22:57:09 pm »
To był nie tylko plan Kowala. To było grubymi nićmi szyte a ofiarą padł Serniotti. Ale reasumując to mam nadzieję że go wybiorą co rownoznaczne będzie z odklejeniem się od Resovii. Panie Kasprzyk bierz go z całym inwentarzem, nawet z potrzymywaczem laptopa. Bo jak go pan panie Kasprzyk nie wybierzesz to podpisze kontrakt na następne 10 lat z Resovią. Wszyscy tutaj zostali oszukani, tylko 2 orłów uważa tutaj, że jest inaczej i uprawiają demagogię.

A :)

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 5128
 • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #723 dnia: Styczeń 13, 2018, 23:20:18 pm »
Jakby nie patrzeć to Resovia pod wodzą Kowala gra lepiej niż GKS pod wodzą Gruszki. Piotrek zanotował kolejną porażkę.

Dude

 • Junior/-ka
 • ***
 • Wiadomości: 983
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #724 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:42:28 am »

Spekulacja
Mi się wydaje, iż Andrzej miał plan. (...) Nie przewidział dwóch rzeczy. Porażki z Kielcami i tego, iż komisja przedłuży obrady. Jak grudzień sprzyjał Kowalowi, tak styczeń to droga przez mękę. Poza Bielskiem same trudne mecze.


Skoro tak sobie spekulujemy, to wypada mi podziękować Kielcom. Nie jestem hejterem Andrzeja Kowala, tylko zwyczajnie nie chcę, żeby objął kadrę w tym momencie. Był na to czas po sezonie 2014/15, ale z pewnością nie teraz.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 6409
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #725 dnia: Styczeń 15, 2018, 12:52:58 pm »
A możesz uzasadnić swoją niechęć do objęcia kadry przez Kowala? Pytam bez złośliwości.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dude

 • Junior/-ka
 • ***
 • Wiadomości: 983
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #726 dnia: Styczeń 15, 2018, 13:33:49 pm »
Okay, może nie jest to niechęć, ale raczej takie wrażenie, że byłoby to nie na miejscu.

Już tłumaczę:

Otóż, jest rzeczą bezsporną, że z trójki Gogol-Gruszka-Kowal, to właśnie Andrzej ma największe osiągnięcia trenerskie. Choć dodałbym, że nie bez znaczenia jest to, że w czasie kiedy zdobywał Mistrzostwa Polski, to w jego sztabie był nie kto inny a Michał Mieszko Gogol 8), ale to tylko luźna dygresja. Zresztą jak słusznie A :) zauważył, MMG już jest największym wygranym wyboru selekcjonera, ponieważ zagwarantował sobie pozycję asystenta.
Gdybym miał porównać Gruszkę i Kowala, to na ten moment za Piotrem przemawia tylko poparcie Polsatu, bycie asystentem u De Giorgiego (chociaż to może świadczyć na minus) i kariera zawodnicza (choć ta, moim skromnym zdaniem, powinna mieć pewne, li tylko, znaczenie. Ot, istotny, acz nie decydujący dodatek do autorytetu wśród zawodników). Znamienne jest, że w momencie kiedy ogłoszono kandydaturę Piotra Gruszki, jego GKS wpadł w wyraźny kryzys (bodaj 6 czy 7 porażek z rzędu). Wracając zaś do meritum:
Moje wątpliwości odnośnie Andrzeja Kowala są następujące:
 • pierwszą z nich mógł rozwiać przed tym sezonem, gdyby zdecydował się na pracę w innym klubie +L, lub nawet poza granicami kraju. Pamięć chwilowo nie ta, ale Ty pewnie będziesz pamiętał, że była informacja o tym, jakoby miał pracować we Lwowie, czy w innym miejscu? Chodzi mi o to, że mógł, jak to się ładnie mówi, skosztować siatkarskiego chleba z innego, niż rzeszowskiego pieca.
 • Wspomniana przeze mnie w innym temacie, krzywa opadająca, gdy popatrzymy na wyniki Asseco Resovii od 2014/15. Ktoś powie, że każdy chciałby mieć takie spadki, bo z 1 na 2. potem na 4. a teraz w dalszym ciągu jest to pierwsza szóstka, tyle, że dopiero w tym sezonie, Andrzej Kowal nie ma składu, który gwarantowałby mu medal (ten skład też tego nie gwarantuje, natomiast daje mu możliwość walki o podium). Co istotne, na ten moment reprezentacja Polski nie ma zdecydowanego lidera (jakim niewątpliwie może być, w 2019 roku, Leon) i może, acz nie musi się okazać, że po ewentualnej klapie na MŚ, przyszły selekcjoner stanie się, przyszłym-byłym selekcjonerem.
 • Nie jestem przekonany co do pomysłu Andrzeja Kowala na grę reprezentacji. Tzn. nie wiem jaki on jest. Tutaj zapewne dokonam sporego uproszczenia i mogę się pomylić, ale jeśli ma on być podobny do tego (a może nie, to jest tylko spekulacja)  jak obecnie wygląda Asseco Resovia Rzeszów- to nie widzę tego.
 • Mam też pewne zastrzeżenia do tego jak będzie wyglądała współpraca Trenera Kowala ze sztabem jak i powołanymi zawodnikami. Czy czasami nie jest będzie tak, że jakiś zawodnik nie będzie traktowany, jak choćby Wojciech Grzyb, a i sygnały płynące od statystyków nie będą pomijane.
 • Reakcja na wydarzenia boiskowe. Tak jak Andrzej Kowal ma tę cenną zaletę, że potrafi taktycznie rozpracować, tudzież rozczytać grę przeciwnika, tak mam wrażenie, że nierzadko zdarzało mu się "przespać" właściwe momenty na zmianę, czelendż,
   wzięcie czasu, bądź też brał je zbyt późno.

Jak widzisz, nie zwracam większej uwagi, co i jak mówi trener Kowal w mediach, bo umówmy się, raz, że tutaj jest, jak jest, a dwa, dla mnie to kryterium w ogóle nie powinno być brane pod uwagę. Gdybym miał wybierać między nim a Heynenem, to mój głos oddałbym na Belga. Na szczęście, to nie ja wybieram trenera  8). Natomiast z polskich trenerów, realne zagrożenie, stanowiłby dla niego tylko i wyłącznie: Michał Mieszko Gogol, choć życzę też Mariuszowi Sordylowi, by osiągnął sukces poza granicami naszego kraju.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 6409
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #727 dnia: Styczeń 15, 2018, 15:18:30 pm »
Każdy trener ma swoje "sympatie i antypatie" i każdy trener bywa oskarżany o faworyzowanie jednych i niechęć do innych zawodników. Każdy trener ma na swoim koncie kilku takich "Wojtków Grzybów".
Andrzej jako jedyny z polskich kandydatów pracował (jako trener) z gwiazdami światowej siatkówki. Nawet Kurek przy Andrzeju prezentował się dobrze.
"Krzywa opadająca"...
Trenera z "krzywą wznoszącą" niedawno pożegnaliśmy. Jeśli idzie o wznoszenie się i opadanie w polskiej lidze, to nie jest to (moim zdaniem) jakieś znaczące kryterium. Anastasi "opadał" przez 2 ostatnie lata. Być może teraz się wzniesie.
Dziś możemy trochę spokojniej spojrzeć na ubiegły sezon:
O ile mnie pamięć nie myli, rundę zasadniczą zakończyliśmy na 2. miejscu, pokonując dwukrotnie Zaksę (między bajki trzeba włożyć opowieść o "ciężkim, siłowym treningu Zaksy"). A później... Dość trudno gra się bez atakującego i bez libero (w meczach o brąz obaj byli kontuzjowani). Schmitt się rozłożył (kontuzja ramienia w Radomiu), a Heniu... No nie idzie Heniowi i Serniotti też na to nie pomógł.
A w Europie nie poszło w ostatnim sezonie żadnemu polskiemu klubowi.
2 lata temu apogeum formy przypadło na F4 LM w Krakowie. Przegraliśmy z Zenitem i różnie można oceniać ten występ. Będę nieobiektywny: nie spodziewałem się, że zagramy tak dobrze.
Kryterium pracy we Lwowie... No cóż, o ile się nie mylę to Lwów odpadł w PCEV z naszym obecnym przeciwnikiem. Nie jest to więc jakaś miarodajna ekipa. Wygrałby - "no i co z tego? słaby przeciwnik". Przegrałby - "nie nadaje się, bo nic poza Resovią nie potrafi wygrać". Nie wiem, czy przejdziemy kolejną rundę PCEV, bo nasz obecna gra nie powala. Czy w tym dwumeczu Kowal gra o stołek trenera reprezentacji? Byłoby to dziwaczne kryterium.
Z zarzutem braku reakcji na wydarzenia boiskowe spotykali się i Antiga, i De Giorgi. Krótko mówiąc: po meczu to każdy wie, kogo należało zmienić, kiedy wziąć czas,...
------------------------------------------------------
Rozumiem sympatię dla Heynena.
Jedną z największych wad Andrzeja jest to, że nie potrafi zadbać o sympatię prasy i kibiców. Taki charakter. Nie ma w sobie luzu. Gdyby miał ten luz, nikt nie zastanawiałby się, kto ma być trenerem reprezentacji Polski.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

bociek

 • Kadet/-ka
 • **
 • Wiadomości: 136
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #728 dnia: Styczeń 16, 2018, 20:08:05 pm »
Andrzej Kowal wśród trzech kandydatów na trenera kadry, z którymi będą jeszcze trwały rozmowy, kolejni to Gruszka i Heinen. W tym PZPS-ie nie znają się na siatkówce, bo ani Lozano, ani były trener Skry (wyleciało mi nazwisko), ani Anastasi, ani Antiga nic nie zwojowali, więc znowu źle wybiorą. Jedyną dobrą kandydaturą ( tak uważali kibice) był De Giorgii i jak się skończyło...... :P ::) :-X


Po pierwsze Castellani.
Po drugie zupełnie nie warto generalizować, bo to jak pisać o związku Grzegorza Laty i Zdzisława Kręciny, a potem Zbigniewa Bońka i wrzucić to wszystko do jednego koszyka, bo to zupełnie inni ludzie postawili na Nawałkę, tak samo jak zupełnie inni ludzie forowali Stefana Majewskiego w piłce.

Więc Ci ludzie którzy decydują kto zostanie trenerem to Ci sami co wybrali De Giorgiego(i raczej koniec sukcesów), a następnie wpadali na pomysły tandemów, czy trzech muszkieterów na ławce trenerskiej.

A :)

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 5128
 • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #729 dnia: Styczeń 16, 2018, 22:12:27 pm »
Nie da się ukryć, iż duete Kowal i Gogol w siatkówce klubowej dużo osiągnęli. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, co się stało w Resovii jak zabrakło Michała. Była świetna ekipa z Zachorskim i Gogolem, ale się rozpadła.