Autor Wątek: Reprezentacja  (Przeczytany 255230 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #740 dnia: Maja 10, 2018, 08:23:22 am »
I wprowadzanie nowych właśnie spektakularnie się zakończyło. Młodzi gracze zostali odesłani ze Spały, zanim zgrupowanie się zaczęło. Mają siedzieć w domu i czekać.

Cytuj

W pierwszym treningu reprezentacji Polski nie będą uczestniczyli także mistrzowie świata juniorów: Norbert Huber, Mateusz Masłowski, Łukasz Kozub, Tomasz Fornal oraz libero Skry Bełchatów Kacper Piechocki. Wszyscy - podobnie jak pozostali kadrowicze - przeszli w Warszawie badania i uczestniczyli w obowiązkach medialnych. Wczoraj wrócili jednak do domów. Nie będą brani pod uwagę przy ustalaniu 21-osobowego składu na Ligę Narodów, chyba że kogoś z gry wyeliminuje kontuzja. ? Cała piątka pozostaje w orbicie zainteresowań trenera. Na razie opuszczają Spałę, bo nie da się prowadzić treningów w tak licznej grupie. Mogą jednak wrócić na zgrupowanie. Nadal są reprezentantami Polski - mówi Szyszko.

Niezły pic na wodę. Byli po to, aby po robić za misia na Krupówkach. Trener się zmienił ale kadra ani trochę. Kochanowski i tak do kadry by trafił, niezależnie kto by ją trenował. A wprowadzanie młodych właśnie się zakończyło.

Zresztą mi brakuje tutaj jednego nazwiska. Dlaczego powołania nie dostał Leon? Aby uczestniczyć w zgrupowaniu i " poczuć " tą drużynę. Tak, aby za rok znał kolegów.

Ps. Swoją drogą to władze Fryderyków mają dużo wyrozumiałości. Jakby trener Kowal po takiej wtopie następnego dnia pojechał do innej pracy to bym się wkurzył. Ale co kraj to obyczaj. Jakoś dziwnie to wygląda, iż trener co jakiś czas sobie robił wolne aby wyskoczyć do Polski.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2018, 08:26:39 am wysłana przez A :) »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #741 dnia: Maja 10, 2018, 09:18:58 am »
Huber, Masłowski, Kozub - rozumiem. Trochę trudniej jest mi zrozumieć odstawienie Fornala.
Leon chyba nie może być oficjalnie powołany. Czy się zjawi i będzie uczestniczył w treningach? Mam nadzieję, że tak. Poczekajmy ze 2-3 tygodnie. Przecież przed nami F4 LM.
Szkoda Fryderyków. Szli jak burza, ale się zacięli. Martwi mnie trochę to, że Heynen zrobił z nich druzynę wesołych flotowców.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2018, 09:21:10 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #742 dnia: Maja 12, 2018, 18:27:35 pm »
Półfinał LM Kazań - Perugia. Komentarz Swędrowskiego:
"Leon! As serwisowy! To jest pokaz siły reprezentanta Polski".
Niby wiem, ale zabrzmiało to... Aż mnie ciarki przeszły.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #743 dnia: Maja 12, 2018, 21:54:20 pm »
Leon i wszystko jasne. Pomyśleć, iż ten zawodnik mógł grać u nas. Że kosztował jak nikt wcześniej  .... On jest warty każdych pieniędzy. I wokół niego można budować drużynę. Jedną z moich ulubionych anegdot, jest ta iż Izolator Boguchwała nie chciał Roberta Lewandowskiego http://zksizolator.pl/89-izolator/1963-prasowka-jak-lewandowski-do-izolatora-nie-trafil.html

Resovia nie chciała Leona. Był za drogi.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #744 dnia: Maja 13, 2018, 10:54:42 am »
Wychodzi na to, że jesteśmy jak ślepa kura: raz trafiło się jej ziarnko (Grozer) i na kolejne ziarnko trzeba będzie długo, długo, długo czekać. To może warto iść do okulisty?
Dlaczego Leon zagra w reprezentacji Polski? Bo on sam tego chciał. Jakiś "szczegół" o tym zdecydował. Nie pieniądze, ale jakiś szczegół. Nie miałby przecież wielkiego problemu w uzyskaniu obywatelstwa Rosji czy Włoch.
--------------------------------------
No i Leon wygrał dla Kazania LM po raz czwarty z rzędu. Rekord.
Jest wart 7.000 kibiców x 700 zł od karnetu? Jest!
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2018, 20:46:14 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #745 dnia: Lipca 12, 2018, 19:16:07 pm »
https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/765233/grzegorz-wojnarowski-polacy-zacznijcie-serwowac-opinia

Początek był świetny, koniec dużo słabszy. Za całą Ligę Narodów Polacy zasłużyli na przyzwoite cztery z minusem. Poprawić muszą przede wszystkim serwis, bo jak na razie Rosjanie czy Francuzie zagrywają przy nich jak siatkarscy bogowie....

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #746 dnia: Października 24, 2018, 16:28:40 pm »
Dawniej mówiło się, iż socjalizm bohatersko walczył z problemami, które sam stwarzał. Teraz taką organizacją jest FIVBa. Puchar Świata w Japonii wyznaczyli dwa dni po finale Mistrzostw Europy. Czyli Mistrz Europy i Polska jako Mistrz Świata mają polecieć na drugi kraniec świata i rozegrać kolejny turniej. A Puchar Świata to ciężka impreza.
Oczywiście pojawiła się zakulisowa informacja, iż termin zmienią. Szkoda, iż wcześniej tego nie sprawdzili.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2018, 16:30:57 pm wysłana przez A :) »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #747 dnia: Października 26, 2018, 08:17:48 am »
Puchar Świata jest, w mojej ocenie, imprezą zbędną. Miałem wrażenie, że bardziej jest kwalifikacją do IO niż wartością samą w sobie. Coś jak Puchar Polski dla klubów - nagroda pocieszenia.
Jeśli jednak FIVB pragnie mieć taką imprezę, niech wpłynie na CEV, żeby w roku PŚ zrezygnowała z organizacji mistrzostw Europy.
W przyszłorocznym kalendarzu najważniejszym wydarzeniem wydają się być kwalifikacje do IO. Do reszty można podejść na luziku. Warto się zastanowić na stworzeniem reprezentacji A i B (z odrębnym sztabem trenerskim) i to bez względu na wyniki tej drugiej. Przecież nawet sromotna porażka na mistrzostwach Europy, w PŚ i LN nie wywoła takiego wstrząsu, jaki wywołałoby ewentualne niepowodzenie w eliminacjach do IO.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #748 dnia: Października 26, 2018, 15:05:47 pm »
Z tego co słyszałem, choć nie wiem czy to prawda, Puchar Świata nie może dawać kwalifikacji olimpijskiej, dlatego że zagra w nim Japonia- gospodarz turnieju i gospodarz IO. Chyba FIVB podejrzewa że Japonia mogłaby sobie dobrać rywali na IO, np. komuś się podłożyć. Jest to o tyle śmieszne że kraj ten nie jest gigantem siatkówki i nawet jak nie chce to i tak przegrywa z najlepszymi, a po drugie jakoś nikomu nie przeszkadzało to gdy system MŚ pozwalał własnie na takie kombinacje. Zgadzam się z Represem że można by rozgrywać ME co cztery lata i PŚ byłby najważniejszą imprezą sezonu i dawał kwalifikację olimpijską. Zwiększyłby się prestiż ME, który na pewno w przyszłym roku będzie nadszarpnięty.
Drugą sprawą jest to że w kwalifikacjach zagra 14 a na samych Igrzyskach 12 zawodnikach. I weź tu przygotuj się z drużyną, graj w kwalifikacjach, ciesz się z awansu, a na koniec usłyszysz że nie mieścisz się w 12 i nie pojedziesz bo MKOL oszczędza na czym może.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, jak wygląda taka praca gościa z FIVB. Przychodzi do pracy i co robi? Bo jeśli nikt w organizacji nie zauważył że dwa dni przed planowanym startem PŚ kończą się ME to to nadaje się na komedię. Jeśli kibic jest wstanie to zauważyć, zdobyć informację o terminarzu imprez a ci śmieszni panowie nie to zastanawiające jest to jak oni w tym FIVB pracują. I oni mają pozyskiwać sponsorów, ulepszać organizację i w jakikolwiek pozytywny sposób wpływać na siatkówkę? Jedyne co robią to zohydzają ten sport tym, którzy zastanawiają sie - oglądnąć MŚ w siatkówce czy nie? Lepiej nie bo zbyt trudny regulamin!!! Potrafią też zafundować potężną dawkę imprez i meczów zawodnikom. Wojciech Drzyzga słusznie powiedział, że tylko u nas nie dba i nie szanuje się gwiazd tej dyscypliny. Trzeba też dodać że nie szanuje się kibiców.

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 946
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #749 dnia: Października 31, 2018, 07:01:41 am »
Jak pracują w FIVB?
"Sternicy światowej siatkówki mają najwyraźniej ambicje, żeby za wiele lat uczniowie w szkołach nie uczyli się o słynnym kalendarzu Majów, tylko o słynnym kalendarzu FIVB." :) @RafaBienkowski ciekawie pisze o szalonym terminarzu na 2019 rok: http://weszlo.com/2018/10/30/spie-odbijam-pilke-siatkarze-smyczy-fivb/



Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!