Autor Wątek: Reprezentacja  (Przeczytany 256351 razy)

B54

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 217
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #340 dnia: Września 15, 2011, 18:06:03 pm »
Ja jako szeregowy kibic bardzo się cieszę, że wygrali i właściwie mało mnie interesuje czy mój hurrrrrrrrrrroptymistyczny nastrój jest na pewno uprawniony.Dla mnie "gdybanie" co by było gdyby...nie ma znaczenia.Polacy wygrali!Super! 

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #341 dnia: Września 15, 2011, 18:53:30 pm »
Dokonując chłodnej analizy, to tak po prawdzie to że jesteśmy już w półfinale zawdzięczamy obecnemu głupiemu regulaminowi ME. Gdyby obowiązywał system sprzed 2 lat, to myślę że pólfinał byłby poza zasięgiem tej kadry.

Faktycznie, przecież w regulaminie był zapis, że Polska ma być w półfinale... Poddaję jeszcze pod rozwagę klasyczny argument, że z będącymi w takiej formie Niemcami/Czechami/Słowakami to wygrałby każdy.

Wygraliśmy akurat te mecze, które musieliśmy wygrać. To źle świadczy o drużynie?

Ok, idąc tym "regulaminowym" tropem stwierdzam, że w tamtym roku w MŚ właśnie przez regulamin nie byliśmy w półfinale :P Zatem - regulamin wziął, regulamin dał, to po prostu sprawiedliwość dziejowa :)

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1412
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #342 dnia: Września 15, 2011, 20:44:33 pm »
Powiem tak, rozumiem co chce przekazać Pablo - EWP, ale nie czas na to i miejsce. Nie teraz, jeszcze nie teraz. Przede wszystkim należy dać chłopakom się cieszyć z tego naprawdę nie małego sukcesu, walczą, umierają jeden a drugiego i to jest najważniejsze. Dlatego tez wszyscy "eksperci" i bijący pianę wokół reprezentacji powinni albo zamilczeć, albo powiedzieć zwykłe: "przepraszam".
Natomiast o stanie polskiej siatkówki warto pogadać po zakończonych ME.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #343 dnia: Września 15, 2011, 21:06:33 pm »
Powiem tak, rozumiem co chce przekazać Pablo - EWP, ale nie czas na to i miejsce. Nie teraz, jeszcze nie teraz. Przede wszystkim należy dać chłopakom się cieszyć z tego naprawdę nie małego sukcesu, walczą, umierają jeden a drugiego i to jest najważniejsze. Dlatego tez wszyscy "eksperci" i bijący pianę wokół reprezentacji powinni albo zamilczeć, albo powiedzieć zwykłe: "przepraszam".
Natomiast o stanie polskiej siatkówki warto pogadać po zakończonych ME.
Święte słowa. Teraz jest czas na radość. Jakby nie patrzeć to obecne ME nie będą stracone.

Marccin19

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 203
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #344 dnia: Września 15, 2011, 22:45:18 pm »
Pablo EWP ma calkowitą rację. Wielkie gratulacje dla chlopaków. Final możliwy, ale malo realny. To prawda, że polska siatkóka się kończy. Roczniki 77, 83 odchodzą, a kto będzie grał? Kurek, Kubiak, Mika, Kosok, Nowakowski, Drzyzga? Dla Wlazlego miejsca w kadrze nie widze. To co że ma zagrywkę mocną i reguralną . To co, że ma ponad 50 % w ataku nw każdym meczu. Zaczał gwiazdorzyć. Brakuje mu skarpet, pyka z pszczółkami zamiast z kadrą. Dla mnie jest skończony. Patrzcie na Grozera. Gościu po takiej kontuzji odrazu na kadre jedzie i za przeproszeniem zapieprza jak maszyna. To samo świderski. Wolę oglądać Świderskiego bez nogi niż Wlazłego. Nie wiem jak ma się sytuacja z Plińskim, Winiarskim, Zagumnym. Może jeszcze zasługują na szansę, a może nie Anastasi zadecyduje. Patrzcie na piłkarzy. To co że są slabi. Slyszeliście, żeby któyś ostatnio odmówił gry w kadrze? A piłkarze ręczni zaczęli gwiazdorzyć, przestali na kadre przyjeżdżać i co wyników brak. Moim zdaniem pan Przedpełski, a szczególnie pan Popko są już dawno do wymiany.  Zamknięcie ligi to chyba jakiś żart. Chcą się wzorować na NBA, na lidze ktora jest najwiekszym cyrkiem na świecie. System szkolenia młodzieży jest fatalnym, ale co lepiej dać premie zarządowi niż finansować powstawanie drużyn, budowy hal czy zatrudniania trenerów. Mam jednak nadzieję, że po mistrzostwach nie będziemy musieli o tym rozmawiać. Mam nadzieję, ze popadniemy w ten jeszcze większy huraoptymizm.

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #345 dnia: Września 16, 2011, 09:21:36 am »
To prawda, że polska siatkóka się kończy. Roczniki 77, 83 odchodzą, a kto będzie grał? Kurek, Kubiak, Mika, Kosok, Nowakowski, Drzyzga?
odpowiedź na pytanie:

Kurek, Kubiak, Mika, Kosok, Nowakowski, Drzyzga

Chyba to nie są chłopcy do bicia.

Marccin19

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 203
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #346 dnia: Września 16, 2011, 18:38:40 pm »
To prawda, ale to tylko kilku zawodników, a taką ilością nic znaczącego sie raczej ugrać nie da, chyba że nagle znajdziemy nowych. Przestańmy o tym mówić. Na razie musimy się poważnie zastanowić jak Włochów zatrzymać. Jeżeli dobrze zaserwujemy i blok też będzie nienajgorzej funkcjonował, przy przyzowitym przyjęciu i skutecznym ataku mamy szansę wygrać. Dużo będzie zależało od atakującego. Tak czy siak kluczowa będzie zagrywka.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #347 dnia: Września 16, 2011, 21:35:57 pm »
Dude, KChudz oraz  Marcin19 macie absolutną rację. Nie czas teraz na takie dyskusje. Cieszę się że we końcu ktoś we właściwy sposób zrozumiał mojego posta i moje intencje. Jednak czytanie ze zrozumieniem nie boli, prawda? Mam nadzieję, że do tematu wrócimy po ME. Marcin19 - generalnie podzielam Twoją opinię na temat Wlazłego ale nie chciałbym aby temat przyszłości polskiej siatkówki był "spłycony" do osoby Wlazłego i Jego chęci czy niechęci gry w reprezentacji. Problem związany z przyszłością polskiej siatkówki jest - moim zdaniem - znacznie szerszy i dużo głębszy. Ale to temat na inny czas. Oby obecne ME nie były "łabędzim śpiewem" polskiej siatkówki.

Jutro półfinał z Włochami, a w niedzielę ............. daj Panie Boże finał. Trzymajmy mocno kciuki za Naszych. "Makarony" przy odrobinie szczęścia i zagraniu na 120% swoich możliwości są do przejścia. A w niedzielę? Wszystko zdarzyć się może. W końcu to sport. Tylko wtedy obawiam się, że armia kibiców oraz działacze PZPS uwierzą że naprawdę jesteśmy prawdziwą potęgą siatkówki. A jesteśmy?? Niech każdy odpowie sobie na to pytanie sam.
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Czerwony

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #348 dnia: Września 17, 2011, 12:55:50 pm »

Pablo EWP ma calkowitą rację. Wielkie gratulacje dla chlopaków. Final możliwy, ale malo realny. To prawda, że polska siatkóka się kończy. Roczniki 77, 83 odchodzą, a kto będzie grał? Kurek, Kubiak, Mika, Kosok, Nowakowski, Drzyzga? Dla Wlazlego miejsca w kadrze nie widze. To co że ma zagrywkę mocną i reguralną . To co, że ma ponad 50 % w ataku nw każdym meczu. Zaczał gwiazdorzyć. Brakuje mu skarpet, pyka z pszczółkami zamiast z kadrą. Dla mnie jest skończony. Patrzcie na Grozera. Gościu po takiej kontuzji odrazu na kadre jedzie i za przeproszeniem zapieprza jak maszyna. To samo świderski. Wolę oglądać Świderskiego bez nogi niż Wlazłego. Nie wiem jak ma się sytuacja z Plińskim, Winiarskim, Zagumnym. Może jeszcze zasługują na szansę, a może nie Anastasi zadecyduje. Patrzcie na piłkarzy. To co że są slabi. Slyszeliście, żeby któyś ostatnio odmówił gry w kadrze? A piłkarze ręczni zaczęli gwiazdorzyć, przestali na kadre przyjeżdżać i co wyników brak. Moim zdaniem pan Przedpełski, a szczególnie pan Popko są już dawno do wymiany.  Zamknięcie ligi to chyba jakiś żart. Chcą się wzorować na NBA, na lidze ktora jest najwiekszym cyrkiem na świecie. System szkolenia młodzieży jest fatalnym, ale co lepiej dać premie zarządowi niż finansować powstawanie drużyn, budowy hal czy zatrudniania trenerów. Mam jednak nadzieję, że po mistrzostwach nie będziemy musieli o tym rozmawiać. Mam nadzieję, ze popadniemy w ten jeszcze większy huraoptymizm.
Nawet do porównania nie brałbym sportowców z innych dziedzin. Wystaczy spojrzeć na siatkarską reprezentacje Brazyli czy nawet Rosji. Tam grają dużo bardziej wartościowe gwiazdy niż "Baletnica" z Bełchatowa. Mało tego, oni angażują się bardzo w grę w drużynie narodowej! Ale tak jak powiedział Pablo"nie spłycajmy Polskiej repry do tematów Wlazłego".

Jeśli chodzi o przyszłość naszej narowdowej siatkówki to o jej sile nie tylko(mam nadzieję) będzie stanowić Mateusz Mika czy Kurek i inni w/w, ale też Długosz, Kowalski itp.! Ale o tym później!

Co do meczu z Włochami to ja wierze(jak każdy) w to, że ogramy "makaroniarzy", ale tak na zdrowy rozum to jednak nasi przeciwnicy są w 99'9% faworytami. :( Liczę na to, że powtórzy się historia, tak jak to było z Czechami... Co prawda oni są jednak słabsi od Italii, ale jednak Polacy są nie przewidywalini...


ryzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 395
Odp: Reprezentacja
« Odpowiedź #349 dnia: Września 17, 2011, 16:46:49 pm »
Nie udało się, szkoda. Mimo że mecz był dość wyrównany, to jednak powinniśmy utrzymywać to 2-3 punktowe prowadzenie. Tak się nie stało i to Włosi w najważniejszych momentach spotkania zachowali zimną krew. Dzisiaj nie mieliśmy w swoich szeregach zawodnika, który pociągnąłby zespół do przodu. Niektórzy z nich mieli tylko "momenty". To za mało.

Teraz trzeba skupić się, by za 24h nie wyjeżdżać ze stolicy Austrii z pustymi rękoma. Potencjalni rywale wydają się być nawet silniejsi od Azzurich. Przeciwnikiem będą zapewne Serbowie, którzy mimo braku Janicia, radzą sobie całkiem nieźle. Drużynę tę napędza niewątpliwie Miljković.

Bez wątpienia wolimy spotkać jednak Groźnego i jego kolegów, niż rywali z kraju Ivana Groźnego (tego właściwego).