Autor Wątek: Historia Resovii - komentarze  (Przeczytany 99745 razy)

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Historia Resovii - komentarze
« dnia: Listopada 12, 2009, 16:12:13 pm »
Porucznik Zuber i fanzwawy podsunęli mi pomysł na nowy temat na naszym forum.
Otóż jak wiemy rośnie nam nowe, młode pokolenie resoviaków, które ze względu na swój młody wiek (lub po prostu niedoinformowanie) nie zna dawnej historii naszej Resovii.
Są takie przypadki kibiców, którzy nawet nie wiedzą, że Resovia była kiedyś Mistrzem Polski! I to aż 4 razy  ;D
Ta niewiedza myślę, że wynika z młodego wieku, ale dobrze było by doinformować młode pokolenie jak wyglądały czasy gdy Resovia była wielka - nie tylko w Polsce, ale i na świecie również coś znaczyła ;) Pewnie mało kto z młodziaków wie, że Resovia grała kiedyś np. z Realem Madryt i to na naszym poczciwym, starym Rosirze...

Zachęcam więc tych starszych kibiców, sięgających jeszcze pamięcią do tamtych złotych lat o  opowiedzenie nam jak dawniej się chodziło na mecze, kibicowało i  jak się wszystko zmieniło do dziś.


Dodam kilka fotek z dawnych lat, można zobaczyć jak nasza Resovia wyglądała kiedyś ;)












« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2009, 13:07:29 pm wysłana przez Abdullo »

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Historia Resovi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 12, 2009, 21:52:27 pm »
Serdeczne dzięki. Wzruszyłem się  :). Super Kasiu, że je zamieściłaś.
Dziwię się jednak, że nie robi tego klub. Takie fotki już dawno powinny być nie tylko na stronie Resovii ale eksponowane np. podczas meczów.
Jak to dobrze, że Resovia ma takich kibiców. Jeszcze raz dzięki:)

Wszyscy jesteśmy Resovią! 
 

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Historia Resovi
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 12, 2009, 22:17:35 pm »
Serdeczne dzięki. Wzruszyłem się  :). Super Kasiu, że je zamieściłaś.
Dziwię się jednak, że nie robi tego klub. Takie fotki już dawno powinny być nie tylko na stronie Resovii ale eksponowane np. podczas meczów.
 

Myślę że gdyby hala była klubu, nie miasta to na jakimś korytarzy stała ekspozycja by się zmieściła, zresztą tablica poświęcona pamięci trenera Strzelczyka i nazwanie hali jego imieniem świadczy, że nikt nie zamierza zapomnieć.
Gdzieś jakaś ekspozycja pamiątek jest, niestety nie wiem skąd jest ta fotka, którą znalazłem przy okazji galerii zdjęć z ostatniego meczu

Zdjęcie z http://www.volley24.pl/index.php/component/option,com_rsgallery2/Itemid,99999999/gid,161/

-5-

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 246
Odp: Historia Resovi
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2009, 23:26:23 pm »
ten plakat znajduje sie u nas na hali w Press Roomie - miejscu konferencji pomeczowych

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 13, 2009, 14:46:41 pm »
To jeszcze kilka kolejnych fotek:














Kilka zdjęć archiwalnych można też zobaczyć na stronie Resovi:

http://www.assecoresovia.pl/pl/galeria/zdjecia-archiwalne/



zaly

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2009, 22:34:55 pm »
widze ze ktoś podjął temat meczu Resovi z Realem Madryt - cieszę się z tego bo muszę nieskromnie przyznać się, że jestem pewnie jestem jedynym szczęśliwym posiadającym proporczyku Realu z okazji wizyty w naszym mieście. :) Jak tylko zrobię zdjecie to zamieszczę na forum.. 

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Historia Resovi
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 15, 2009, 22:31:34 pm »
Myślę że gdyby hala była klubu, nie miasta to na jakimś korytarzy stała ekspozycja by się zmieściła,

Sądzisz, że MIASTO robiło by problem??? No to dawaj to MIASTO pogadamy z nim  :). A poza tym taka ekspozycja może być ruchoma - wystawiana na czas meczu. To nie jest takie trudne. Ba, te fotki powinny być eskponowane (i nie tylko one) na ekranie na sali. To też nie jest trudne.
A już zupełnie mnie niepokoi poniższe zdanie:
 
Gdzieś jakaś ekspozycja pamiątek jest, niestety nie wiem skąd jest ta fotka, którą znalazłem przy okazji galerii zdjęć z ostatniego meczu

Co to znaczy, że GDZIEŚ JEST??? Dlaczego się o tym nie wie, jak są one zabezpieczone i dlaczego nie są eksponowane??? 

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: Historia Resovi
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 16, 2009, 11:40:16 am »

Co to znaczy, że GDZIEŚ JEST??? Dlaczego się o tym nie wie, jak są one zabezpieczone i dlaczego nie są eksponowane??? 

Są po części w siedzibie Resovii na Lenartowicza, a po części w gablocie w siedzibie CWKS Resovii na Malcie.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 16, 2009, 19:10:00 pm »
No właśnie - a czemu one nie są wyeksponowane? To taki problem zrobić minimuzeum Resovii? Albo pokazywać to podczas meczów? Choćby podczas LM? A może w jakiejś witrynie na 3-maja?

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 16, 2009, 20:52:13 pm »
No właśnie - a czemu one nie są wyeksponowane? To taki problem zrobić minimuzeum Resovii? Albo pokazywać to podczas meczów? Choćby podczas LM? A może w jakiejś witrynie na 3-maja?

To już kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca... no i oczywiście zabezpieczenia. To już raczej na głowie naszych włodarzy, a nie naszej... ale czy oni chcą tego wogóle? Mają poukładane w swoich gabinetach i spokój  ::)