Autor Wątek: Historia Resovii - komentarze  (Przeczytany 99746 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 16, 2009, 21:06:37 pm »
No właśnie - a czemu one nie są wyeksponowane? To taki problem zrobić minimuzeum Resovii? Albo pokazywać to podczas meczów? Choćby podczas LM? A może w jakiejś witrynie na 3-maja?

To już kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca... no i oczywiście zabezpieczenia. To już raczej na głowie naszych włodarzy, a nie naszej... ale czy oni chcą tego wogóle? Mają poukładane w swoich gabinetach i spokój  ::)

To chyba nie do końca takie proste. Większość pamiątek jest w posiadaniu CWKS-u w tym na przykład ten puchar :)

Jest to puchar za zdobycie Mistrzostwa Polski w 1974 roku. Znajduje się on w sali pamięci na CWKS-ie. Jest tam też masę innych pamiątek.

Część jest w klubie Asseco Resovia ale to te nowsze pamiątki a część jest w rękach prywatnych.
Mażę kiedyś, aby powstało muzeum Resovii w której by były wszystkie pamiątki i nie widzę innego miejsca na to niż stadion Malty. W Rzeszowie jest muzeum Dobranocek a muzeum najstarszego klubu w Polsce nie ma? Dla mnie to dziwne ... ale po kolei i kiedyś na to przyjdzie czas. NA razie niech każdy zbiera pamiątki na własną rękę by w odpowiednim czasie przekazać to do muzeum.  A to tylko kwestia czasu .... przynajmniej mam taką nadzieje.

Podpromie to jest hala miasta i generalnie tylko czasem służy Resovii. To nie jest dobre miejsce na prezentowanie pamiątek .... one są zbyt cenne a może by się tak zdarzyło iż padły by w czyjeś "lepkie ręce".

ps. W Bełchatowie jest specjalna gablota z pucharami .... jak tam kiedyś będę to pstryknę fotkę   

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 16, 2009, 23:29:36 pm »
Hmm, jak by to powiedzieć... Skąd taka mała wiara? ,,To nie takie proste'', ,,może kiedyś''... Ja po prostu sobie nie wyobrażam, żeby jakieś ekspozycji nie było przy okazji LM!!! A utworzenie takiego muzeum to chyba też nie jest aż takie trudne??? ...No, może - ja już dawno w Rzeszowie nie mieszkam...  :)

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 16, 2009, 23:34:06 pm »
Hmm, jak by to powiedzieć... Skąd taka mała wiara? ,,To nie takie proste'', ,,może kiedyś''... Ja po prostu sobie nie wyobrażam, żeby jakieś ekspozycji nie było przy okazji LM!!! A utworzenie takiego muzeum to chyba też nie jest aż takie trudne??? ...No, może - ja już dawno w Rzeszowie nie mieszkam...  :)
Odtworzenie muzeum na Podpromiu jest złym pomysł, po pierwsze to teren miasta a nie klubu, po drugie jakby nie patrzeć nie jest to zbyt bezpieczny teren dla tak ważnych okazów dla historii Resovii. Jeśli miałoby coś takie powstać to tylko i wyłącznie na Malcie.

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 18, 2009, 10:49:30 am »
Jak widać nasze trofea znajdują się w sali konferencyjnej na Lenartowicza, ale tylko te nowsze, o czym wspominał już Abdul


fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 18, 2009, 23:41:22 pm »
Rozumiem, że te trofea to nie te w pierwszym ani drugim rządzie ale te całkiem z tyłu?  :)
Nie ma co narzekać, można se te trofea pooglądać i nie ma co marudzić, że tylko na zdjęciu.   

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 19, 2009, 20:13:25 pm »
Mam krótkie ogłoszenie.

Jutro po meczu na sektorze Klubu Kibica zbiera się grupa ludzi, która chce napisać historię sekcji siatkarskiej Resovii. Jeżeli chcesz pomóc lub masz jakieś ciekawe pamiątki, których nie ma nikt inny lub masz wiedzę na temat Naszej drużyny i chciałbyś się z nią podzielić lub pomóc przy tworzeniu specjalnego  działu to zapraszam jutro na sektor. Spotkanie będzie krótko po meczu. Jest to I spotkanie organizacyjne. Mam nadzieję, iż razem odtworzymy historię. Bo do tej pory tak naprawdę nikt nie zajmował się tą sekcją i była ona traktowana troszeczkę po macoszemu.


   

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 21, 2009, 17:32:28 pm »
Gratuluję pomysłu ale jestem ciekaw jaki skutek?

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Historia Resovii
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 21, 2009, 22:21:06 pm »
Gratuluję pomysłu ale jestem ciekaw jaki skutek?


Spotkanie się odbyło, pojawiło się kilka osób na nim i postanowiliśmy ruszyć z tym projektem. Niedługo powinny się pojawić pierwsze efekty tej współpracy :)

Jeżeli, ktoś chciałby jeszcze się przyłączyć to proszę o taka informację. Każda para rąk się przyda. Bo pracy jest bardzo dużo.

juniorymp

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 433
Odp: Historia Resovii - komentarze
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 22, 2009, 13:30:31 pm »


Odznaka Resovii z czterema datami zdobycia Mistrza Polski
O moja Resovio nie zdradze Cie,
inni Cie zdradzili, na Ciebie bluźnili
ja nie zdradze Cie

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: Historia Resovii - komentarze
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 23, 2009, 11:43:03 am »
...A propos tamtych lat to chce przypomnieć  w sumie fajną historię, która pasuje do wątku kibicowskiego na forum, o tym jak w lutym 1987 roku Arek Czapor, wtedy gwiazda nr 2 naszego zespołu, etatowy reprezentant Polski, 201 centymetrowy środkowy bloku (przydałby się dziś!) został najpopularniejszym sportowcem Polski miesiąca, w głosowaniu telefonicznym zorganizowanym przez Telewizje Polska (innej nie było). Takie prawie ?audiotele?. Prawie bo po wykręceniu numeru rozmawiało się z żywą panną i po prostu mówiło na kogo się głosuje. Pamiętam jak zadzwoniłem to ona do mnie: ? Na Czapora. Pewnie pan z Rzeszowa? Tak? Cały Rzeszów do nas dziś dzwoni!?. Tak, to była wspaniała spontaniczna mobilizacja kibiców Sovii i to w czasach grubo przed internetowych, gdy nie było ani forum, ani telefonów komórkowych,ani sms-ów, itp. Ja np. żeby zadzwonić musiałem iść do roboty ojca (a głosowanie było w niedzielę) bo w domu telefonu nie mieliśmy. Takie czasy!

Oto wywiad z Arkiem Czaporem z 1987 roku z tychże wyborów na sportowca stycznia ;)

http://img687.imageshack.us/img687/6458/img036b.jpg