Autor Wątek: Resovia - młodzież  (Przeczytany 4050 razy)

Krzych

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 610
Resovia - młodzież
« dnia: Maja 27, 2008, 12:15:13 pm »
Resovia ma Mistrza Polski. Na razie młodzicy  :), teraz kolej na "starszych"  ;)

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080526/SPORT06/59507600

Bolo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 294
Odp: Resovia - młodzież
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 27, 2008, 16:04:04 pm »
No to brawa :)  Może za parę lat któryś z tych chłopaków będzie grał w seniorskiej drużynie Resovi :)

Krzych

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 610
Odp: Resovia - młodzież
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 27, 2008, 16:30:16 pm »
No to brawa :)  Może za parę lat któryś z tych chłopaków będzie grał w seniorskiej drużynie Resovi :)
Jestem przekonany że tak będzie. Tym bardziej że Prezes Asseco p. Góral podkreślał że inwestuje nie tylko w seniorów, ale też w młodzież. I oby tak dalej bo przecież Podkarpacie nie jest pod względem "posiadania" utalentowanej siatkarsko młodzieży upośledzone w stosunku do reszty kraju.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2008, 16:48:27 pm wysłana przez Krzych »

SiatkarskiFan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 378
Odp: Resovia - młodzież
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2008, 13:47:48 pm »
młodzież w drużynie seniorskiej - czemu nie :P !! tylko trzeba ich umieć wprowadzac z "glowa" a nie rzucać na głeboką wode lub grzanie ławy przez cały sezon (patrz -> Kusior - z samego początku wydawał sie ze może wygryżć ze składu innego środkowego - ze swojimi warunkami było realne - ale brak podstaw siatkówki , techniki i czar o jego grze prysł; ale np. Nowakowski , Żaliński - swoja pracą pokazali ze mozna im dac pograc i ze wykonuja swa prace solidnie - powolania na zgrupowania reprezentaci a Nowakowski nawet wygryzl(jak narazie)pare srdkowych z Mleka :D )

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: Resovia - młodzież
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 16, 2008, 18:28:03 pm »
AKS Resovia będzie grał w II lidze

Cytuj
Rzeszowski klub na zasadzie porozumienia przejmie miejsce w II lidze od MKS MOS II Będzin.

Stosowne porozumienie między klubami z Rzeszowa i Będzina zostało już podpisane. Pisma w tej sprawie także zostały już wysłane do zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Brakuje jeszcze tylko oficjalnej zgody siatkarskiej centrali.

- Przejęcie przez AKS Resovia miejsca w II lidze zostało sfinalizowane przez nas i klub z Będzina z zachowaniem wszystkich wymogów prawno-sportowych. Nie wyobrażamy sobie, aby zarząd PZPS nie zaakceptował naszego wniosku - mówi Marek Karbarz, wiceprezes Asseco Resovii.
AKS Resovia będzie stanowić zaplecze dla występującej w LidzePlus Asseco Resovii. W zespole tym grac będą młodzi, perspektywiczni zawodnicy. Kierownictwo Resovii postanowiło bowiem postawić na szkolenie młodzieży i pozyskiwanie zawodników do pierwszego zespołu ze swoich drużyn grających w niższych ligach. Warto wiedzieć, że dotychczasowa druga drużyna Resovii grająca w III lidze, także zostanie utrzymana.

Skąd klub weźmie tylu zawodników, aby skompletować dwie mocne ekipy? - Praktycznie kadry zostały już skompletowane. Już wiemy, kto, w jakiej drużynie będzie występował. Mamy przecież utalentowanych juniorów i kadetów. To właśnie oni otrzymają szanse - dodaje prezes Karbarz.

W związku z wykupieniem miejsca w II lidze, przejście Tomasza Kusiora do innej drużyny jest już nieaktualne. Kusior, Jakub Mach i Mateusz Wojtowicz będą trenować z pierwszym zespołem, a grać w drugim.

Na pytanie, czy transakcja z pozyskaniem miejsca w II lidze była kosztowna, odpowiedź brzmiała, że absolutnie nie.

Warto wiedzieć, że w tamtym sezonie pierwsza drużyna MKS MOS Będzin wywalczyła awans do pierwszej ligi, a rezerwy tego klubu do drugiej.

dzablon222

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Resovia - młodzież
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 16, 2008, 18:51:57 pm »
Właśnie to kto pozostaje w 3 Lidze? Ma ktoś jakieś większe informacje na ten temat??
co dalej z Tomkiem Kusiorem?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2008, 23:39:06 pm wysłana przez Piotras »

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia - młodzież
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 16, 2008, 23:39:48 pm »
co dalej z Tomkiem Kusiorem?
Będzie trenować z pierwszym zespołem a grać w rezerwach, tak samo jak Mach i Wojtowicz

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Resovia - młodzież
« Odpowiedź #7 dnia: Października 19, 2008, 00:12:57 am »
Ucieszyłem się gdy przed sezonem usłyszałem, że Resovia chce mieć szeroką kadrę i do gry w II lidze wysyła drugą drużynę "z prawdziwego zdarzenia". W debiucie poszło źle, ale "Pierwsze koty za płoty " - pomyślałem. Później też szło źle...
Dziś nie wytrzymałem.
Porażka z Raciborzem unaoczniła, że takiej drużyny jak AKS po prostu nie wolno pokazywać światu. Wstyd!
Wiem, że to młodzi chłopcy. Wiem, że głównym celem jest ich rozwój a nie wyniki, ale są jakieś granice.
Jeśli wpycha się zespół do II ligi należałoby wyposażyć ten zespół w trenera. Z całym szacunkiem dla zawodniczych osiągnięć panów, którzy rządzą resoviacką ławką, o trenowaniu i prowadzeniu zespołu nie mają bladego pojęcia.
Nie da się wygrać meczu jednym środkowym. Tomek Kusior w I secie grał słabo, ale w dwóch następnych stawał się zaporą trudną do przejścia, a właściwie mógłby się stać, gdyby nie fakt, że, gdy był przy siatce nie pograł sobie wiele, jego partnerzy partolili zagrywki seriami. Od czego jest trener? Czy to taka filozofia nakazać łatwą zagrywkę, dać pograć przeciwnikowi i łapać go na blok? Tym sposobem zdobyliśmy w II secie wiele punktów i może nawet wygralibyśmy tego seta (4 punkty przewagi w końcówce), gdyby nie spartolone zagrywki w połowę siatki.
Gdy Tomka nie było pod siatką przeciwnicy wbijali ze środka gwoździe w drugi metr a nasz "środkowy" nie tylko nie dotknął piłki, ale nawet nie dał rady oderwać się od ziemi.
Przez cały mecz rozgrywał Jakub Filip. Sympatyczny chłopak, ale z rozgrywaniem ma tyle wspólnego, że z powodzeniem mógł go zastąpić każdy. Bez względu na dobre czy złe przyjęcie rzuca tak wysokie bambole, że walec drogowy zdążyłby zawrócić i dojść do bloku. Wystawy nie dość, że  wolne to na dodatek połowa wrzucona w siatkę. Mach, Długosz, Strzeżek i Wójtowicz byli bezradni. Oczywiście "trenerzy" nie znaleźli zmiennika.
Jeśli dodać, że libero nie miał swojego dnia wyszła nędza do trzeciej potęgi.
Szkoda graczy pokroju Macha i Wójtowicza na taką bryndzę. To ich tylko zdołuje. Nie dość, że nie nauczą się niczego to jeszcze emocjonalnie skapcanieją.
Nie mam pretensji do zawodników. Młodziaczki grają jak ich do gry Bozia stworzyła. Mam pretensje do "trenerów", których amatorszczyzna odstrasza kibiców od siatkówki.
Jeśli AKS ma być przechowalnią dla zasłużonych eksgraczy to niech odbija piłkę (bo "grą" to nazwać trudno) w ramach Mistrzostw Powiatu Rzeszowskiego i Zaprzyjaźnionych Powiatów Sąsiednich Byle Niezbyt Nauczonych Grania w Siatkówkę. Tak będzie lepiej dla zdrowotności psychicznej rzeszowskich młodziaków.
Jeśli AKS ma być drużyną potrzebuje natychmiast dwóch środkowych (obojętnie jakich, mogą być nawet drewniane słupy) i rozgrywającego. Bez tego granie nie ma sensu. A przede wszystkim: trenera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

fan aks

  • Gość
Odp: Resovia - młodzież
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 15, 2008, 21:23:27 pm »
Nie zgadzam sie z twoim zdaniem. AKS jest stworzony po to aby mlodzi zawodnicy mogli sie rozwijac i ogrywac w lidze seniora. Graja tam w wiekszoci chlopaki ktorzy nie skonczyli jeszcze 18 lat. Graja dobrze, ale najwyrazniej za slabo jeszcze na 2 lige. Oni nie maja osiagac niewiadomo jakich sukcesow teraz. To jest inwestycja w przyszlosc. Co do twojej wypowiedzi o trenerach, jezeli jestes taki madry dlaczego ty nie jestes na ich miejscu. Oni maja swoja wizje tej druzyny i to oni znaja najlepiej tych chlopakow i co jest dla nich najlepsze. Co do Wojtowicza i Macha nie wiem czy widziales chociaz jeden mecz aks? Mach nie lapie sie do pierwszej szostki, zawodnik jego pokroju powinien pociagnac ten zespol do zwyciestwa ale najwyrazniej nie jest tak dobry za jakiego go wszyscy uwazaja, zawodzi wszystkich. Prawdopodobnie pozegna sie po tym sezonie z resovia, wojtowicz nie radzil sobie w ataku, tez nie wychodzil w pierwszym skladzie lecz teraz okazal sie bardzo dobrym libero i na tej pozycji jest najbardziej przydatny dla zespolu i nie uwazam zeby Wojtowicz sie marnowal. Mach zmarnowal swoja szanse sam, swoim zachowaniem i podejsciem do siatkowki. Takze pragne ci przypomniec ze nazwiska nie graja. Co do rozgrywajacego, jest naprawde zdolny ale jeszcze nie jest tak dobrze zgrany ze Strzezkiem, Kusiorem itp. Trzeba dac tej druzynie troche czasu. Im potrzeba ogrania. Wygrywac ma druzyna asseco a aks jest zrobiony na zasadzie SMS. A jezeli tobie sie nie podoba gra AKS-u to poprostu nie przychodz na ich mecze a nie uzalasz sie na trenerow na forum. Pozdrawiam

misza12

  • Gość
Odp: Resovia - młodzież
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 15, 2008, 21:58:42 pm »
Przede wszystkim chcialem pogratulowac zwyciestwa druzyny aksu w Rybniku mam nadzieje ze to nie ostatnie :).

1-sza rzecza jaka dotyka mnie w wypowiedzi represa1 jest przyczepienie sie do jakosci gry chlopakow i prowadzenia zespolu przez trenera.

Uwazam ze przygotowanie zespolu bylo bardzo dobre na ten sezon juz w 1-szym meczu z Fartem Kielce moglismy obserwowac b. dobra gre i nikt nie moze zaprzeczyc. Fart Kielce to po prostu druzyna starsza lepsza bardziej doswiadczona, ktora przed sezonem stawiana byla do awansu. Przegralismy 3-0 ale do jakosci gry naprawde nie mozna miec zastrzezen.

A mecz z Krosnem? Byl jak najbardziej do wygrania, jesli chodzi o sama gre to byla rowna niestety bledy ustawienia czy inne detale zadecydowalo ze to Krosno wygralo.

Meczu z Krakowem nie widzialem ale mysle ze po wyniku 2:3 bez gry Strzeżka mozna być zadowolonym z 1-szych punktow.

W meczu z liderem tabeli z Radomia juz od 1szego seta obserwowalismy swietna gre rzeszowian niestety w koncowkach spalili sie i naprawde glupie bledy zadecydowalo o tym ze Radom stawiany w roli niekwestionowanego faworyta tego spotkania wygral.

I takie bledy sa na razie ich prawem mlodosci ich celem nie jest awans z tej 2 ligi tylko jak najlepsza gra z tymi doswiadczonymi, ktora zaprocentuje w ich seniorskiej przyszlosci. Para przyjmujacych ktora aktualnie wychodzi w pierwszej 6 (Peszko,Dlugosz) ma aktualnie po 16 lat, sa w wieku kadeta przed nimi jeszcze niecale 3 lata gry w mlodziezowej siatkowce. Jesli juz teraz maja szanse ogrywac sie ze starszymi lepszymi od siebie zawodnikami moze im to wyjsc tylko na dobre. Z tego co sie orientuje obaj mieli szanse w tym roku reprezentowac barwy smsu spala gdzie tez wystepowaliby w 2 lidze. Klub jednak potrfil stworzyc im doskonale warunki do rozwoju tu w Rzeszowie wiec na pytanie postawione w temacie odpowiedz jest jednak. Tak "cienki" AKS jest potrzebny tym wszystkim chlopakom zeby mieli szanse pokazac sie na wyzszym szczeblu, jest po to by tacy gracze jak Kusior i spolka z 1szego zespoly mieli szanse regularnych wystepow a zarazem trenowania z zawodnikami pierwszej druzyny. Ja uwazam i mysle ze nie tylko ja ta opcje jako optymalne rozwiazanie.

I tak nawiasem jesli chodzi o zdanie

Cytuj
Jeśli AKS ma być przechowalnią dla zasłużonych eksgraczy to niech odbija piłkę (bo "grą" to nazwać trudno) w ramach Mistrzostw Powiatu Rzeszowskiego i Zaprzyjaźnionych Powiatów Sąsiednich Byle Niezbyt Nauczonych Grania w Siatkówkę.

nie rozumiem w ogole stwierdzenia przechowywalnia dla zasluzonych eksgraczy jesli graja w druzynie w wiekszosci gracze 16-17 lat +trenujacy z 1 zespolem Strzezek Wojtowicz Kusior Mach ktorzy sa niewiele starsi. poza tym ci mlodzi nie raz pokazali ze potrafia w siatkowke grac zdobywajac w swoich kat. wiekowych wysokie msc przyklad 3 miejsce na OOM w Miliczu