Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 322509 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #650 dnia: Sierpnia 06, 2018, 19:45:19 pm »
Darek, skąd taka niska frekwencja ? ja myślę że na Maltę chodziłoby więcej, nie widzę na stali tych gości koło których zazwyczaj siedzę, są z mojego dawnego osiedla, oni na W22 ciągle chodzili, myślę że jest to około 100 , więc ubyło stałych kibiców a nowi nie przyszli, a tak pisano, że na "miejski" to będą chodzić nowi kibice, ja pytam, gdzie oni są. Inna rzecz to transmisje w PPV, kosztuje to 12 zeta, więc taniej niż bilet, ci kibice którzy tak mieli gremialnie chodzić na "miejski" wybrali tą właśnie formę oglądania meczu. Co ich może przyciągnąć, myślę że klimat W22, na stali/miejskim trybuny są za daleko od boiska, a tak w ogóle trybuny są za bardzo pionowo. Pamiętam trybuny na Podpromiu były podobne, wtedy gościły tu zespoły polonijne i było więcej miejsc siedzących, ale ze względów BHP i PPOŻ trybuny "położono" teraz nie pamiętam ile % kąta nachylenia, ale przez to zmniejszyła się pojemność trybun. Na stali to nie przeszkadza, tylko czekać aż dojdzie ....... tfu, tfu...  nie będę kończył.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #651 dnia: Sierpnia 06, 2018, 20:42:19 pm »
Majer, litości! Bieżnia lekkoatletyczna + rozbieg do skoków a tor żużlowy to ta sama odległość.
Byłeś na hali w Krakowie, Łodzi, Kędzierzynie, Częstochowie, Bełchatowie,... Tam dopiero jest stromizna.
To już lepiej napisz, że "zbyt blisko Wisłoka i powietrze zbyt wilgotne".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2018, 20:59:15 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #652 dnia: Sierpnia 06, 2018, 23:20:49 pm »
Leon, zaciekawiłeś mnie swoim wpisem. Trochę poszperałem w necie i trafiłem na stronę o stadionach. Poniżej znajduje się prezentacja stadionu na 8 tys osób

http://stadiony.net/aktualnosci/2018/07/nowy_projekt_gdyby_tylko_tak_wygladal_stadion_w_nowym_saczu

Coś podobnego przydało by się na Resovii. Koszt to 60 mln (za tyle ktoś chciałby to zbudować. Miasto daje tylko 50 mln).

Na tej stronie jest informacja, iż stadiony zgodnie ze sztuką buduje się z trybunami na północy i południu. Tak jak stadion Resovii.
Bardzo rzadko stosuje się wschód i zachód. Ponieważ stadion Stali jest niedokończony to mamy co mamy. Patelnie na meczach w lecie.

Ps. Repres widocznie coś takiego jak światło w toalecie przerasta właścicieli. Nie ma na elektryka, który by ogarnął ten temat. Może na kolejny mecz postawią lampy naftowe aby nie korzystać po ciemku.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #653 dnia: Sierpnia 07, 2018, 01:35:32 am »
No to stadion jest zepsuty.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #654 dnia: Sierpnia 07, 2018, 08:22:34 am »
Leon, zaciekawiłeś mnie swoim wpisem. Trochę poszperałem w necie i trafiłem na stronę o stadionach. Poniżej znajduje się prezentacja stadionu na 8 tys osób

http://stadiony.net/aktualnosci/2018/07/nowy_projekt_gdyby_tylko_tak_wygladal_stadion_w_nowym_saczu

Coś podobnego przydało by się na Resovii. Koszt to 60 mln (za tyle ktoś chciałby to zbudować. Miasto daje tylko 50 mln).

Na tej stronie jest informacja, iż stadiony zgodnie ze sztuką buduje się z trybunami na północy i południu. Tak jak stadion Resovii.
Bardzo rzadko stosuje się wschód i zachód. Ponieważ stadion Stali jest niedokończony to mamy co mamy. Patelnie na meczach w lecie.

Ps. Repres widocznie coś takiego jak światło w toalecie przerasta właścicieli. Nie ma na elektryka, który by ogarnął ten temat. Może na kolejny mecz postawią lampy naftowe aby nie korzystać po ciemku.

Jak widać można planować budowę stadionu na 8 tys. osób mając przecież jeszcze nie tak dawno u siebie ekstraklasę. A że architektonicznie ma to też wyglądać to i cena szybuje do góry.
Budowa takiego stadionu na W22 byłaby jeszcze droższa. Zwróć uwagę Darek, że ten prezentowany obiekt jest typowo piłkarski. Gdybyś chciał go poszerzyć choćby o bieżnię to jego rozmiary zaczęłyby rosnąć (cena wykonania również). Oczywiście kubaturowo rosnąć, bo ilość miejsc (8 tys.) jak najbardziej optymalna.
Szkoda, że mamy takie gigantomańskie zafiksowanie. Przecież na stadionie miejskim wystarczyło na początek wyremontować i zadaszyć istniejącą trybunę. Wydalibyśmy zdecydowanie mniej kasy i mielibyśmy wystarczający objętościowo obiekt (piłkarsko - żużlowy). Podobną operację można było przeprowadzić na W22 z tym, że obiekt byłby piłkarsko - lekkoatletyczny. I wszyscy byliby zadowoleni. Przypuszczam, że pieniędzy (na budowę trybuny miejskiego poszło 40 mln) by jeszcze po takiej operacji zostało ( w 2012/2013 roku obowiązywały dużo niższe stawki wykonawcze niż obecnie)...na dołożenie 500 krzesełek na Podpromiu. A tak to mamy co mamy...kiepską i w zasadzie nikomu niepotrzebną trybunę na miejskim, zbyt małą halę i W22 w opłakanym stanie. Bilans mało korzystny.       
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2018, 08:25:12 am wysłana przez leon »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #655 dnia: Sierpnia 07, 2018, 08:43:32 am »
Przynajmniej mamy punkt odniesienia, ile taki stadion może kosztować. Jest to w zasięgu finansowym miasta. Tylko potrzeba woli politycznej. Tereny Resovii są praktycznie niezagospodarowane. Można tam wybudować piękny stadion, boiska treningowe, parking itp. Jest tam o wiele więcej możliwości niż na Hetmańskiej. Źle się stało, iż przez nasze lokalne wojenki sknocilismy naszą bazę sportową. Wg mnie. Stadion n Hetmańskiej powinien być tylko i wyłącznie do żużla. Kryty tor i przede wszystkim krótszy a nie takie lotnisko. Żużel w Rzeszowie ma potencjał. Stadion Resovii powinnien być czysto piłkarski. Lekkoatletyka w Polsce nie jest tak popularna aby wciskać ją na duży stadion. Trzecim stadionem powinien być podhalamczyk przystosowany do lekkoatletyki. Wraz z zapleczem. Kameralny stadion na parę tysiące osób.  Lub wybudowanie nowego obiektu na błogosławionej Karoliny.

Wiem iż to koszty ale uważam iż jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. I trzy stadiony do określonych zastosowań lepiej wypełniłyby swoje funkcje niż jeden do wszystkiego.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2018, 08:50:01 am wysłana przez A :) »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #656 dnia: Sierpnia 07, 2018, 11:49:20 am »
Nie sądzę, żeby w najbliższym czasie taka "wola polityczna" się pojawiła. Jest wykonana inwestycja na stadionie miejskim i trzeba za wszelką cenę udowadniać, że to była inwestycja słuszna i konieczna.
Przy W22 naprawdę trzeba tylko parę milionów, żeby stadion stał się i użytkowy, i bardzo praktyczny, a przy tym niedrogi w utrzymaniu. Rozbudowy Podpromia w zakresie, jaki przewidywano nie będzie. W budżecie miasta zostało zarezerwowanych 30 mln na ten cel. To spokojnie starczy, żeby wyremontować i doprowadzić do użytku W22 oraz dołożyć te...ok. 500 krzesełek i wymienić pozostałe na nowe na Podpromiu.
Ale obawiam się, że takich ruchów też miasto nie wykona. Zresztą mówi się w okolicach 3 Maja, że wszystkie możliwe środki budżetu miasta będą teraz zaangażowane w przebudowę wiaduktu na styku ulic Batorego i Żółkiewskiego wraz z przedłużeniem drogi do mostu Lwowskiego, bo to znowu jest powiązane/uwarunkowane z inwestycją, którą chce przeprowadzić PKP na dworcu głównym.
Szkoda, że nie można wykorzystać 10 mln dotacji z ministerstwa zamiast na rozbudowę hali to na dołożenie na niej krzesełek i podreperowanie W22. Choć...kto wie. Może warto zapytać. Tym bardziej, że kampania wyborcza zaraz wejdzie w fazę...zasadniczą :)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #657 dnia: Sierpnia 07, 2018, 15:39:49 pm »
Repres weź się od... nie chcesz czytać moich wpisów to ich nie czytaj, nie wypowiadałeś się na temat piłki, bo to znienawidzony przez Ciebie sport, to bądź konsekwentny, nie wolno napisać już swojej opinii ? weź człowieku na wstrzymanie, nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia. Byłeś na stadionie narodowym ? tam w ostatnim rzędzie też są zajebiste warunki do oglądania meczu na żywo (nie na telebimie). Sprawdź stromiznę w tych halach, które podałeś, potem idź na stal i pisz swoje mądrości.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #658 dnia: Sierpnia 07, 2018, 23:44:22 pm »
No to jaką szerokość ma tor żużlowy, a jaką bieżnia lekkoatletyczna + rozbieg do skoków?
Majer, nienawiść jest mi uczuciem obcym.
Sprawdziłem stromiznę na halach. Osobiście. Nie wygląda to dla Ciebie dobrze.
---------------------------------------
Nieszczęściem Rzeszowa w piłce nożnej jest posiadanie 2 klubów piłkarskich. Każdem z tych klubów wydaje się, że wykończy ten drugi. Obserwuję ten chocholi taniec od lat i widzę jego efekty: są żenujące pod każdym względem. I takie będą dopóki... Niech sobie każdy wymyśli do kiedy.
Życzę piłkarskiej Resovii dobrze.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2018, 23:55:02 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #659 dnia: Sierpnia 08, 2018, 17:07:19 pm »
Nieszczęściem jest to co napisał Leon :" Jest wykonana inwestycja na stadionie miejskim i trzeba za wszelką cenę udowadniać, że to była inwestycja słuszna i konieczna.". to tyle w kwestii komentarzu do wpisu Represa.