Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 325116 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #950 dnia: Marca 02, 2019, 18:10:08 pm »
Już niespełna 19 godzin do gwizdka sędziego w Łęcznej. Emocje już rosną, nie mogę znaleźć sobie miejsca, tak mnie nosi. Dobrze że dzisiaj mecz siatkówki, to szybciej zleci. Do boju Resovio, chłopaki przywieźcie nam jakieś punkty z Łęcznej, wiem z kim gramy, ale serce podpowiada że będzie dobrze. :)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #951 dnia: Marca 03, 2019, 10:40:18 am »
Jedźmy już z tym koksem...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #952 dnia: Marca 03, 2019, 15:09:21 pm »
Niestety przegrana. Mecz walki i gdyby nie kiks bramkarza byłyby punkty.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2019, 08:12:13 am wysłana przez repres1 »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #953 dnia: Marca 04, 2019, 12:15:50 pm »
Nie wiem, czy do końca dobre porównanie przychodzi mi w dzień pomeczowy do głowy  ???, ale...dziś czuję się, jakbym był na kacu. Wczoraj żarło i dobra impreza była prawie do samego końca. Ale na tym końcu coś nam zaszkodziło i...no dobra, będzie dziś trzymać może jeszcze gdzieś do 17-tej, a potem trzeba wracać do rzeczywistości i walczyć dalej.
RESOVIO, WALCZ I ZWYCIĘŻAJ!!! 💪

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #954 dnia: Marca 05, 2019, 10:47:32 am »
Ad 1. Niech wbiją pierwszą łopatę. Niech inwestycja się zacznie. I pozostaje trzymać kciuki, aby cześć lekkoatletyczna stanęła. Będzie to z korzyścią dla miasta i regionu.

Jeżeli mam być szczery, to ministerstwo i Urząd Marszałkowski w ramach swoich budżetów podzielili inwestycje na priorytety. Największe zaangażowanie władz województwa jest w halę w Mielcu. Drugi projekt to centrum lekkoatletyczne na Uniwersytecie. I to są priorytety. Później gdzieś Resovia. I to dzięki osobistemu zaangażowaniu najpierw Pana Buczaka a teraz Pana Poręby inwestycja ma szansę pójść do przodu. I także inni posłowie nas w tym wspierają.

AD. 2. Może wygląda to na sprzeczność ale nią nie jest. My parę lat temu nie zaczynaliśmy od 0. My zaczynaliśmy z długami. I wielkim nakładem pracy większość długów udało się spłacić. W tym te najważniejsze do ZUS i skarbówki. Projekty na zwiększenie dochodów też były. Choćby Resovia Park który miał ustawić klub na lata. Niestety nie wyszło. Ciągle są poszukiwania dodatkowych źródeł finansowania ale  łatwo nie jest. Jak jesteś biedny, to na wiele rzeczy Cię nie stać. I podobnie jest w klubie. Ale można to co jest próbować zainwestować. I tak też zrobiono. Wszystkie środki skierowano na rozwój SMSu. Czyli jak matka, która niewiele ma odejmuje sobie aby dać swojemu dziecku, które jest jej nadzieją . I tak naprawdę całą nadzieję podkłada się w tym projekcie. Bo w piłce nożnej zarabia się na transferach. W klubie przeprowadzono też restrukturyzację i zmniejszono koszty utrzymania drużyny piłkarskiej. Najbiedniejsi w lidze to nie były puste słowa.
Nie jest tajemnicą, iż trwają prace nad wydzieleniem sekcji piłki nożnej do samodzielnej sekcji. Bo powstanie spółki akcyjnej to jeden z kilku aspektów tzw. profesjonalizacji.

AD 3. Opowiem historię. Jakiś czas temu kiedy nas zdegradowano za długi pojawił się pomysł, aby wycofać drużynę seniorów i w ich miejsce chciano zrobić drużynę opartą na uczniach SMSu. Spotkało się to z negatywną reakcją tzw. środowiska. Bo jak to Resovia bez seniorów? Nigdy nie dowiemy się, gdzie by to nas doprowadziło. Być może bylibyśmy w tym miejscu co teraz trochę wcześniej. Obecny skład jest oparty o wychowanków. I zdaje to wyśmienite rezultaty. Stadion traktowany jest przez kibiców jako tzw. ojcowozna (chyba najlepsze porównanie). A ojcowizny się nie oddaje bez względu na konsekwencje. Tak właściwie to stadion i historia to są dwie rzeczy, które zostały w CWKSie. Zresztą w pamięci jest jeszcze wspomnienie czasów, gdy stadion był własnością Uniwersytetu. I wielu ludzi nie chce drugi raz go stracić. Zwłaszcza, iż współpraca z UR nie należała do najłatwiejszych.


Może dziś się coś ciekawego dowiemy. O 12.10 w Centrum Sportu będzie Prezes SPN CWKS Resovia Wojtek Zając. Mam nadzieję na konkretną rozmowę i szczere postawienie kilku spraw, bo widzę, że ucierają się jakieś mity o rzekomym blokowaniu przez Resovię inwestycji na stadionie W22.
Warto chyba też jasno opowiedzieć, jak wyglądają problemy stadionu miejskiego w kontekście organizowania na nim...czegokolwiek.
A poza tym...jak wygląda sprzedaż karnetów? Ile już sprzedano? Czy jest szansa na...pójście drogą Widzewa Łódź?...to w kontekście karnetów właśnie. Czy klub analizował takie rozwiązania, jakie ma u siebie Widzew właśnie i czy jest szansa, żeby to miało przełożenie na naszą sytuację.
Poza powrotem na W22, co jest sprawą oczywistą...jakie są w tej chwili najbardziej palące potrzeby klubu?
Kiedy będziemy mieć S.A.?
Głowni akcjonariusze?
Plany marketingowe na przyszłość? Każdy, kto choć trochę się interesuje piłkarską Resovią, zauważył, że jest duży postęp w komunikacji, marketingu, prezentacji klubu, drużyny. To już mamy. Co dalej, bo my naprawdę nie mamy ani minuty na niewykorzystanie tej szansy, jaką jest obecna drużyna. To nie będzie trwało wiecznie... 
To nie będzie łatwe pytanie, ale...jak wyglądają relacje klubu z tymi najbardziej krewkimi kibicami? Innymi słowy...czego możemy spodziewać się na meczu z Widzewem, bo to spotkanie podwyższonego ryzyka? Czy jest szansa, że...będziemy kibicować za swoją drużyną, a nie...przeciwko Widzewowi i nie tylko? Panie Prezesie...uszy nam nie uwiędną? Oczywiście rozumiem, że nie bierzemy odpowiedzialności za kibiców przyjezdnych...
Sporo tego, ale bez niektórych rozwiązań i decyzji nie ruszymy do przodu.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #955 dnia: Marca 06, 2019, 16:12:45 pm »
https://youtu.be/d8dITjsjVOw

Zagraliśmy bardzo dobry mecz, ale niestety...przegraliśmy. 
Kolejny bardzo dobry materiał filmowy.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #956 dnia: Marca 09, 2019, 17:25:16 pm »
Brawo chłopaki! Wygrana z 3cią drużyną ligi.!

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #957 dnia: Marca 09, 2019, 22:15:28 pm »
Wygrana po walce, na trudnej murawie po opadach ciężko było o finezyjną grę, ważne są punkty. Na razie nie przyniosły one awansu w tabeli, ale waleczność z jaką podchodzą Resoviacy do meczu cieszy i napawa optymizmem na dalszą część sezonu. Za tydzień Widzew będzie miał z Nami ciężką przeprawę. Za dzisiejszy mecz wielkie bRRawa i tak trzymać chłopaki.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #958 dnia: Marca 10, 2019, 17:36:29 pm »
Majerze, nie zgodzę się z Tobą. To już nie była tylko waleczność. To była bardzo przemyślana i konsekwentna taktyka. Z tym mieliśmy do tej pory kłopot, bo...te nasze gorące głowy powodowały często hurra...grę. W meczu z Elaną była konsekwencja do samego końca, choć...jeszcze momentami ten motorek w postaci...chodźta wszyscy do przodu...był zauważalny.
Zwrócę uwagę na jeszcze jedną sprawę...jesteśmy kapitalnie fizycznie przygotowani do rundy. Jest moc.
To co....dawać ten Widzew   >:( ;)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #959 dnia: Marca 10, 2019, 21:48:20 pm »
Poldek gdzie ja napisałem, że wygraliśmy walecznością (tylko walecznością), normalne że w 2 lidze bez odpowiedniej taktyki ciężko walczyć z mocniejszymi rywalami, więc moja uwaga że waleczność naszych chłopaków daje podstawy do wiary, że z mocniejszymi rywalami również damy radę. Sama taktyka, jak doskonale wiesz nie przyniesie nam zwycięstw, ale przy odpowiedniej determinacji czyli po prostu walce, takie wyniki możemy osiągnąć. Ja z kolei nie mogę się z Tobą zgodzić, że do tej pory nasze gorące głowy nie dawały odpowiednich wyników. Jedynie w pierwszych meczach był faktycznie z tym problem, końcówka rundy jesiennej to była już rozważna, ułożona gra, z odpowiednio dobraną taktyką (vide mecz w Grudziądzu). Tam mieliśmy grać średnim presingiem i tak graliśmy. Bez walki na ciężkim boisku, nawet najlepsza taktyka nie przyniosłaby pozytywnego wyniku.  :) Zwróciłeś uwagę na bardzo dobre przygotowanie naszej ekipy i właśnie walka na boisku była obrazem tego dobrego przygotowania.
W sobotę czeka nas ciężki mecz, ale wierzę że zapunktujemy (może nawet za trzy punkty), bo Widzew jakoś ospale rozpoczął tę rundę. Po Widzewie trudny wyjazd do Stargardu, który odprawił z bagażem 4 bramek Gryfa Wejherowo.
Kończę i do zobaczenia w sobotę na "miejskim".