Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 322436 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #970 dnia: Marca 17, 2019, 13:25:06 pm »
Po pierwsze...widzieliście we wczorajszym meczu zdecydowanego kandydata do awansu? Przypominam, że Resovia nie aspiruje do tego miana...chyba, że wyłączymy z tego zwrotu "zdecydowanego"  :D
Po drugie...warto pamiętać, że zagraliśmy bez czterech podstawowych graczy...w tym bez tego uważam najistotniejszego, czyli Frankiewicza. Zastępujący Go Matusz Świechowski robił co mógł, ale tak naprawdę gra pierwszy mecz po dwóch kolejno następujących po sobie kontuzjach i przerwie trwającej ponad pół roku.
Po trzecie... na dwoje babka wróżyła. Można było to wygrać, można było zremisować (tak się stało), ale równie dobrze mogliśmy przegrać. Każda drużyna miała swoje okazje. Na remis z Widzewem marudził nie będę przede wszystkim dlatego, że po raz kolejny nasza dRRużyna dała z siebie wszystko. Nie ustąpili ani o milimetr. To tak w przeciwieństwie do postawy naszych siatkarzy...

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #971 dnia: Marca 19, 2019, 17:07:40 pm »

Po drugie...warto pamiętać, że zagraliśmy bez czterech podstawowych graczy...w tym bez tego uważam najistotniejszego, czyli Frankiewicza.

Nie do końca, ja uważam, że tylko na dwóch pozycjach graliśmy zmiennikami. Pierwsza, którą również Ty podałeś, tu absolutnie pełne zgoda, nr 1 to Franek, a druga to Adamski, bo wg mnie powinien grać Ogrodnik lub ewentualnie Feret .  Gdyby grał Feret, to wtedy Hass raczej bardziej na boku. Leon pewnie Ty myślisz o Buczku, wg mnie to zawodnik na zmianę, on tak jakby nie wytrzymywał więcej niż 70 min. Hass wg mnie to pierwszy, a Buczek jako zmiennik. Jeśli myślisz o Kwieku, to uważam, że to też zmiennik. Szukam kto wg Ciebie to pierwszy skład. Dla mnie boki obrony, to obaj młodzi, Mikulec chyba ani razu nie przegrał pojedynku po swojej stronie, to samo Geniec. Mi wychodzi, że zagraliśmy bez dwóch podstawowych zawodników, Tobie że bez czterech, ktoś musi to rozstrzygnąć  ;) :)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #972 dnia: Marca 19, 2019, 17:18:43 pm »
Majer, póki co to nie ja, ani nie Ty decydujemy, kto jest podstawowym graczem :)
Ja zdaję się na Grabę, a ten, pod warunkiem, że są w normalnej, dobrej dyspozycji stawia na Frankiewicza, Buczka, Ogrodnika i Domonia. Tu nie ma co rozstrzygać. Takie są fakty.
Nooo...ale zapomnieć o Gamoniu to jest poważna sprawa. Wstydź się...  ;D

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #973 dnia: Marca 20, 2019, 18:44:40 pm »

Nooo...ale zapomnieć o Gamoniu to jest poważna sprawa. Wstydź się...  ;D

On już chyba na stałe zawędrował na defensywnego pomocnika i dlatego Graba stawia na Makowskiego na środku obrony, chyba że coś się nie zgadza. Co do Buczka pełna zgoda, ale pod warunkiem że "podciągnie" swoją kondycję, to nie tylko z moich obserwacji widać, że brakuje mu sił na 90 min. Hass jest dobry do takiego "szarpania", Buczek to zawodnik do wykończenia akcji. Ale masz oczywiście rację, to nie nasze zmartwienie kto jest pierwszym a kto zmiennikiem, to ból głowy Szymona Grabowskiego.
"....Ja zdaję się na Grabę, a ten, pod warunkiem, że są w normalnej, dobrej dyspozycji....... ". o to mi właśnie chodziło pisząc że to Hass na teraz jest podstawowym, bo Buczek nie jest w pełnej dyspozycji.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #974 dnia: Marca 21, 2019, 12:45:25 pm »
Chcesz mi Majer powiedzieć, że w meczu z Widzewem Graba nie wpuściłby Domonia tylko młodego i nieopierzonego Górkę, gdyby tego pierwszego miał do dyspozycji?  :o
Poza tym...na ławce jest jeszcze Twardowski. Dziwię się, że trener tak późno go wpuścił. Sam Graba w audycji u Bogdana mówił, że Karol poczynił duże postępy. Nastrzelał sporo bramek w sparingach. I muszę napisać, że te parę minut, które spędził w sobotę na boisku już pokazały, że jest dynamiczny i szybki...
Ale...trener decyduje.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #975 dnia: Marca 21, 2019, 18:47:49 pm »
Myślę, że Graba postawił na dwóch doświadczonych defensywnych na pozycję nr 6, Kalińca i Domonia, jest to pozycja kluczowa, bo można wzmocnić linię obrony albo przez tych zawodników rozpoczynać akcje ofensywne. Piszesz o Twardowskim, ale on to inna pozycja, to typowo ofensywny zawodnik. W sporcie wyczynowym zdarzają się kontuzje, zawodnicy łapią żółte kartki, przypomnij sobie co było jak brakło Kalego, teraz jest w rezerwie Gamoń, przecież zagrał parę meczów (chyba 3) na tej pozycji i całkiem nieźle mu szło. Oczywiście zawsze może wrócić na swoją nominalną pozycję w razie czego, ale wydaje mi się że trener widzi go już bardziej jako defensywnego pomocnika.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #976 dnia: Marca 23, 2019, 23:15:32 pm »
Po walce zdobywamy 1 pkt na ciężkim terenie. Stracona bramka to znowu błąd w szeregach obronnych, Makowski źle obliczył lot piłki, a Daniel powtórzył błąd z Łęcznej, nie przypilnował krótkiego słupka. Warto zauważyć, że w dalszym ciągu nie gramy w swoim optymalnym składzie. Trzeba zacząć punktować za trzy, a najbliższa okazja będzie w środę o 15. Do zobaczenia na trybunach "miejskiego".

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #977 dnia: Kwietnia 01, 2019, 22:51:00 pm »
W środę piłkarze nożni Resovii mierzą się z inną śląską drużyną, tym razem z Rybnika, nie miałbym nic przeciwko aby tamten mecz skończył się identycznym wynikiem jak ten dzisiejszy ;)

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #978 dnia: Kwietnia 02, 2019, 11:44:43 am »
W środę piłkarze nożni Resovii mierzą się z inną śląską drużyną, tym razem z Rybnika, nie miałbym nic przeciwko aby tamten mecz skończył się identycznym wynikiem jak ten dzisiejszy ;)
Chwilę musiałem myśleć, gdzie nasz CWKS wczoraj grał, ale w końcu to rozgryzłem i też nie mam nic przeciwko!  8)
Powiem tak... Miałem chwile słabości, bo nasza gra w ostatnim meczu nie napawała optymizmem i zwątpiłem w awans. Wyszedł Graba i ewidentnie próbuje ściągnąć z chłopaków presję, którą sami sobie stworzyliśmy... W końcu nie powinno być tak, że po meczu z Widzewem, który remisujemy, spuszczamy głowy - to przecież dobry wynik dla nas! Rozumiem rozgoryczenie piłkarzy, bo Resoviacki chaRRakter to ich cecha dominująca, ale my nie musimy napinać się o awans... My róbmy tylko swoje i zobaczymy co z tego wyjdzie, a celem jest utrzymanie! Cieszy fakt, że mamy drużynę i kieruje nimi Grabowski! W przeciągu ostatnich dni zwolniono kilku trenerów z polskiej Ekstraklasy, a dzisiaj doszła informacja, że zwolniono też trenera Górnika Łęczka - Franka Smudę... Niech się kopią sami ze sobą, a my jedziemy z tematem i w środę 3 punkty zostają u nas! Pozytywnie, bez presji! ;D

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #979 dnia: Kwietnia 08, 2019, 08:43:23 am »
Cóż, jednak Graba nie próbował zdjąć presji z dRRużyny. Jest słabo. Światełko w tunelu to Bartek Banek, ale...może czasami w meczu z Radomiem nie wyjść, bo mecz w Tarnobrzegu kończył...dość mocno utykając. Coś niedobrego podziało się z naszymi gRRaczami. Tyle kontuzji i brak dynamiki od 70...75 minuty świadczą o złym przygotowaniu fizycznym. Wyglądają na przeciążonych.
Robi się bardzo nerwowo.