Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 322523 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #450 dnia: Maja 13, 2018, 15:10:40 pm »
Wcześniej są derby Leonie, na tym meczu atmosfera będzie szczególna, a dla naszego włodarza miasta coś zaśpiewają kibice, chyba że nie chcesz słuchać "podziękowań"  ;) dla prezydenta Ferenca. W sobotę najważniejszy mecz sezonu, po zwycięstwie otwiera się szansa na awans do 2 ligi.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #451 dnia: Maja 13, 2018, 21:23:35 pm »
Cały czas mi się myli 26 z 16 maja  :)
Oczywiście na derby się wybieram, czyli najbliższa środa o godz. 17. Taki powrót z przytupem. Od razu na derby :)
Wracam z nadzieją na awans i stopniowe odbudowywanie się piłkarskiej Resovii  :)
Jakoś tak wyczuwam dobrą aurę na...kolejne lata  :)

P.S. Nigdy nie zwracałem uwagi na swoją ilość postów na tym forum, ale...tym razem wpadło mi to w oko, bo...o tych nadziejach na odbudowanie napisałem we wpisie nr 1905!  :)
To się musi sprawdzić  :)
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2018, 22:07:25 pm wysłana przez leon »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #452 dnia: Maja 13, 2018, 22:54:20 pm »
Leon ja też nie przywiązuję większej wagi do ilości postów, piszę gdy mam coś do przekazania, jeśli zaś chodzi o mój wpis 1905 to mam nadzieje, że napiszę go gdy Resovia będzie już w 2 lidze  :)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #453 dnia: Maja 14, 2018, 17:39:12 pm »
Co tam Majer chcecie Prezydentowi Ferencowi zaśpiewać?

http://www.nowiny24.pl/sport/pilka-nozna/iii-liga/a/sto-tysiecy-dla-pilkarzy-resovii-z-ratusza-za-awans-do-drugiej-ligi-prezydent-miasta-obiecuje-okragly-milion-zlotych,13174103/

Pisałem, że mam dobre przeczucia  :)
Nic tylko awansować. Nie ma lepszego czasu, jak rok wyborczy.  :)
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2018, 17:41:49 pm wysłana przez leon »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #454 dnia: Maja 14, 2018, 22:16:34 pm »
Należy podziękować młodzieży Resoviackiej, że za takie "kieszonkowe" chce im się grać. Wiedziałem, że Resovia ma jeden z niższych budżetów, ale że aż 7-krotnie niższy niż Motor, to dla mnie lekki szok.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #455 dnia: Maja 14, 2018, 22:17:15 pm »
Ja mam mieszane uczucia. Nie ma pieniędzy, których działacze nie było by w stanie zmarnować. Pamiętam ostatni zastrzyk gotówki i jak je koncertowo zmarnowano np. zatrudniając Jerzego Podróżnego z pensją paru tysięcy PLN. Pieniądze są potrzebne i bardzo przydatne. Ostatnio sekcja jest dobrze zarządzana to i może nie zmarnują środków.

Co do awansu to powtarzając za panem Wiesławem Zieliński nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, jeżeli on jeszcze wolno po Bieszczadach hasa. Jest duża szansa ale parę meczów przed nami. Same się nie wygrają. I trza grać.

Ps. Motor to taka Stal Lublina. Klub finansowany przez miasto. Jakiś czas temu nawet portal "weszło" się z nich śmiał. Zarabiają jak zawodowcy a grają w 4 lidze. I że komuś na głowę coś spadło, iż taką konstrukcję stworzył.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2018, 22:19:40 pm wysłana przez A :) »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #456 dnia: Maja 15, 2018, 07:33:48 am »
Przytaczane przez Ciebie Darek przykłady są najlepszym dowodem na to, że pieniądz publiczny nie powinien być w taki sposób wydawany.
Ale...skoro już jest takie...zapotrzebowanie/trend/konieczność/ to żal by było tego nie wykorzystać, przy takich sprzyjających okolicznościach i...może jeszcze przede wszystkim biorąc pod uwagę, że mamy teraz w Resovii tak zaangażowaną i zdolną młodzież. Może...w razie sukcesu oczywiście...w głowach się i tym zawodnikom, i działaczom nie poprzewraca. Ewentualne zdobycie tej kasy, a potem jej zaprzepaszczenie po raz kolejny pogrzebie szanse Resoviackiego środowiska na reaktywację piłki nożnej na przyzwoitym poziomie. Wystarczy być...AŻ...ostrożnym i uczciwym. 
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2018, 07:35:19 am wysłana przez leon »

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #457 dnia: Maja 15, 2018, 21:40:09 pm »
Mam nadzieję że awansujemy, w sumie tym bardziej że niesamowicie szanuje Grabowskiego, mimo wszystko chłop z zasadami co by tu nie pisać, a tacy w środowisku sportowym często się nie zdarzają.
Zresztą to taki Resoviak z krwi i kości, no i mnie zaimponował jak odmówił przejęcia drużyny po Huzarskim.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #458 dnia: Maja 16, 2018, 09:08:47 am »
Serce podpowiada, że fajnie by było gdyby awansowali, ale biorąc pod uwagę koszty utrzymania w wyższej klasie rozgrywkowej...głowa mówi...to zbyt ryzykowne. Żeby nie okazało się, że rozpędzamy się coraz bardziej w kierunku zderzenia z potężną betonową ścianą.
Ale...z drugiej strony...jeśli ci chłopcy zagrają na awans to powinni w prawie niezmienionym składzie walczyć w II lidze, a działacze klubowi będą musieli zrobić wszystko, żeby im zapewnić możliwość gry w tej lidze.
Zatem walcz Resovio i zwyciężaj!  :)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1941
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #459 dnia: Maja 16, 2018, 19:51:23 pm »
2 x derby w przeciągu tygodnia, wow :)