Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 325093 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #480 dnia: Maja 19, 2018, 21:47:01 pm »
Gdzie Resovia będzie grać po awansie, skoro stadion na W22 nie ma licencji (czego brakuje Malcie, a co ma Izolator), nie ma jej również stadion zwany miejskim, o co tu q...a chodzi ?.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #481 dnia: Maja 19, 2018, 21:55:13 pm »
Gdzie Resovia będzie grać po awansie, skoro stadion na W22 nie ma licencji (czego brakuje Malcie, a co ma Izolator), nie ma jej również stadion zwany miejskim, o co tu q...a chodzi ?.
Nie dziel skóry na niedźwiedziu. Jeszcze nie awansowali. Parę kolejek przed nami a później zobaczy się co i jak.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #482 dnia: Maja 19, 2018, 22:55:00 pm »
Darek co to znaczy zobaczy się?, kiedy się zobaczy, wtedy gdy Resovia będzie musiała sprzedać swoje miejsce w 2 lidze, bo nie będzie chciała jeździć kilkadziesiąt kilometrów na swoje mecze?. Nie pisałem nigdzie że już awansowaliśmy, przeczytaj uważnie moje wpisy i wtedy pisz to co piszesz. Gdybym napisał gdzie teraz Resovia będzie grać można by ewentualnie pisać że dzielę skórę na niedźwiedziu, ja pisałem "gdzie Resovia będzie grać po awansie" gdzie w tym wpisie jest mowa o tym że już awansowaliśmy ?, Darek masz chyba jakąś alergię na mnie ;) 8)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #483 dnia: Maja 20, 2018, 07:07:23 am »
Jeszcze nie awansowali a ty już martwisz się gdzie będą grać. I to zaprząta twoją głowę. Gdzieś grać będą. Wygląda na to, iż o awans gra będzie się toczyć do samego końca. Szczerze, to fajnie by było wypracować taką przewagę, aby ostatnią kolejka nie decydowała. Jak siatkówka jest trochę przewidywalna, tak piłka nożna rządzi się swoimi prawami. Często w ostatnich kolejkach zdarzają się "zaskakujące" wyniki, jest parę druzyn, które odpuszczają grę lub grają tak aby zaprzyjaźniona drużyna miała łatwiej. Zresztą tak doświadczony kibic jak ty, to wie.

5 kolejek do końca i 15 pkt do zdobycia.  4 pkt przewagi. Ale jeszcze kilka trudnych meczów przed nami.

Ps. Sprzedać miejsca na pewno nie sprzedadzą. Tego to akurat jestem pewien.

Ps2. Wczoraj zakończyła się zbiórka na odbudowę trybuny. Wynik mówi wszystko.  6% potrzebnej kwoty. A na udział w lidze wyżej potrzeba znacznie więcej.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2018, 09:23:41 am wysłana przez A :) »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #484 dnia: Maja 20, 2018, 09:34:11 am »
Darek masz racje taki doświadczony kibic jak ja już wiele widział, widziałem też sezony w których Resovia "musiała" odpuścić walkę o awans więc mnie już nic nie zdziwi, ja piszę o czymś innym. Ferenc obiecał 1 mln za awans, rodzi się więc szansa na jakieś małe bezpieczeństwo finansowe w razie awansu, pojawił się natomiast inny problem, od którego uciekasz, ja zapytałem co to znaczy zobaczy się, to taki wyświechtany slogan, napisz konkretnie jakie kroki poczyni miasto, czy klub aby tą licencję otrzymać. Graliśmy na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej i nikomu nie przeszkadzało, że nie było trybun na całym stadionie, był wał od strony obecnego boiska ze sztuczną murawą, a na krytej trybunie były ławki zamiast krzesełek. Wiadomo są inne czasy, inne wymogi, ale do cholery co ma Izolator, czego nie ma Resovia?. Odpowiedz mi Darek na to pytanie a nie pisz sloganów. I na koniec taka mała sugestia Darku, zwroty typu Ty, Tobie piszemy z wielkiej litery.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #485 dnia: Maja 20, 2018, 09:55:15 am »
Historia nas uczy, iż stadion to najmniejszy problem. I ostatni raz, nie przez stadion nie otrzymaliśmy licencji.

Zresztą skoro piszesz, iż Boguchwała spełnia warunki, to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Alternatywą jest stadion miejski. Grała tam reprezentacja to i druga liga też tam będzie. Pewnie po jakiś dostosowaniach. Stadion na W22 to wstyd komukolwiek pokazywać. Nawet herb, który my kibice ufundowaliśmy nie działa. Jest podświetlany a już od paru lat nikt tego podświetlania nie włącza.

Ps. Majer, w zalaczonym linku są warunki licencyjne dla klubów drugiej ligi. https://www.pzpn.pl/rozgrywki-klubowe/licencje-klubowe
Znasz stadion to mniej więcej będziesz wiedział co jest a czego nie ma.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2018, 10:27:39 am wysłana przez A :) »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #486 dnia: Maja 20, 2018, 10:45:46 am »
To ja może najpierw o wczorajszym meczu. Walka, walka i jeszcze raz mnóstwo biegania. Cierpi na tym poziomie rozgrywkowym gra piłką, ale...tak widocznie musi być. Natomiast wczoraj obie drużyny dały z siebie wszystko. Wyobrażacie sobie mecz w czwartej lidze rozgrywkowej, po którym 5, czy 6 zawodników (obu drużyn) po prostu pada na murawę, bo jest...zajechana? Tak teraz walczy się przy W22. Do ostatnich sił.
Mieliśmy swoje okazje, ale i Chełmianka je miała.Z przebiegu gry wynik wydaje się sprawiedliwy, choć...krzywdzący dla nas, bo...odjechalibyśmy Motorowi już na 6 pkt. ;)
W tej chwili tabela jest nieco...złudna. Skupiamy się, poza sobą, też na wynikach Motoru (prezes Motoru po wczorajszej porażce podał się do dymisji, a na konferencji prasowej, się chłopina popłakał; oni budżet mają, stadion też), ale groźniejszym może okazać się KSZO. Mają do nas 6 pkt. straty, ale jeden mecz rozegrany mniej. Trzeba nie patrzeć na innych tylko grać swoje. Lepiej byłoby sobie bezpieczną przewagę wypracować, bo na ostatniej prostej presja dla tych chłopaków będzie bardzo...uciążliwa.
Nie chcę już więcej oglądać Resovii odpuszczającej mecz, bo...w wyższej lidze nie damy rady. Za dużo pracy w to włożyli, za bardzo zgraną drużynę stanowią, żeby na koniec nad wszystkim wziął górę jakiś...koniunkturalizm. Tak to my niczego nie zbudujemy.
Trzeba ten awans zdobyć, a potem zastanawiać się, co z tym zrobić. Czasami warto działać instynktownie, a nie asekurancko.   
Na mój ogląd, a jest on na pewno uprzedzony doświadczeniami dawnych lat, będzie problem z pozyskaniem jakiegoś konkretnego sponsora. Dlaczego? Wyniki zbiórki na koszty trybuny są jakimś wyznacznikiem. Zyskać zaufanie osób, które w tym mieście jakimiś pieniędzmi dysponują, nie jest rzeczą łatwą, tym bardziej, że...zainteresowani wiedzą, o co chodzi.
Nie wyobrażam sobie rozgrywania meczów Resovii na stadionie miejskim, choć...taki może się okazać wymóg Prezydenta, którym uwarunkuje przekazanie kasy...
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2018, 11:11:06 am wysłana przez leon »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #487 dnia: Maja 20, 2018, 11:02:37 am »
Darek stadion zwany dumnie przez Ciebie miejskim nie spełnia kryteriów zawartych w podręczniku licencyjnym, więc odpada możliwość rozgrywania tam meczów, nie spełnia ich również stadion w Boguchwale, a na nim rozgrywa mecze drużyna drugoligowa. Idąc dalej to pewnie znalazłyby się nieliczne stadiony, które spełniają wszystkie wymogi. Piszesz że stadion to najmniejszy problem, a ja Ci piszę, że to właśnie największy problem. Darek wkładasz mi w klawiaturę słowa których nie napisałem, bo nie pisałem że Izolator spełnia warunki licencyjne, tylko zadałem pytanie co ma Izolator, czego nie ma Resovia. To chyba jest różnica, nie uważasz?. No widzisz Poldek, trochę sprawdza się (w Twojej wypowiedzi też zwróciłeś na to uwagę), że prezydent naszego miasta obiecał pieniądze dla samej obietnicy, bo może być w tym haczyk, o którym sygnalizujesz, a to jest nie do przyjęcia. Jeśli ze stadionu zwanego miejskim nie zniknie pewien napis, który jednoznacznie sugeruje z jakim stadionem mamy do czynienia, to rozgrywanie na nim meczów Resovii to będzie policzek dla najstarszego klubu w Polsce. Panie prezydencie Ferenc jak to jest z tym stadionem............................ to ma być stadion miejski?
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2018, 11:12:32 am wysłana przez Majer »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #488 dnia: Maja 20, 2018, 11:28:01 am »
Jeśli taki będzie wymóg Paweł, to wcale nie oznacza złych chęci Prezydenta. Ot coś za coś. Miasto, żeby nie stracić dotacji, musi mieć frekwencję. Tu każdy kibic jest na wagę złota. To może okazać się dość ciężka do zniesienia decyzja, ale...bańka piechotą nie chodzi.
To paradoksalnie może okazać się...twórcze, bo wtedy zbiórka na remont trybuny, byłaby bardziej...mobilizująca.
Mnie znaczek na stadionie miejskim waflem lata. Ten stadion nie robi takiego klimatu, nie jest tak kameralny, jak przy W22.
Choć zawsze można zauważyć w takiej zmianie, jakieś dobre strony. W końcu to będzie teren zdobyty :)
Cokolwiek nieaktualną okazałaby się stara przyśpiewka...Nad Wisłokiem siedzą... :)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #489 dnia: Maja 20, 2018, 13:15:36 pm »
Poldek a kto będzie partycypował w kosztach utrzymania stadionu zwanego miejskim? Przyśpiewka o której piszesz, ma w dalszym ciągu nazwę klubu, więc ona raczej się nie zdeaktualizuje  ;) ;D
PS . Ja znam wersję z nazwą ulicy a nie nazwą rzeki, ale chyba myślimy o tej samej przyśpiewce ;D
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2018, 13:21:19 pm wysłana przez Majer »