Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 324034 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #490 dnia: Maja 20, 2018, 17:20:18 pm »
Majer, a kto partycypuje w kosztach utrzymania hali Podpromie? Naprawdę myślisz, że największym zmartwieniem będzie utrzymanie stadionu?
Jest wielu Resoviaków wśród zamożnych tego miasta. Przecież tacy ludzie, jak W. Ptaszek (Handlopex) od lat przekazują na Resovię pieniądze. Jak przekonać ich, żeby...opłacało im się "dać" więcej? Jak u wielu z nich odbudować zaufanie do zarządzających klubem, kiedy oni doskonale pamiętają ile kasy się w Resovii rozeszło "między palcami"? Jak w ogóle zmienić oblicze polskiej piłki klubowej, która od bardzo dawna jest źle kojarzona?
To wydaje się być jakaś niemożliwa rzecz do wykonania. Jakąkolwiek szansę upatruję w tym, że w Resovii udało się teraz zebrać grupę swoich, ambitnych graczy, którzy autentycznie harują na boisku i nadrabiają wszystkie swoje niedoskonałości wolą walki. Nie zarabiają dużych pieniędzy w porównaniu nawet do zawodników Stali (o zawodnikach Motoru nawet nie wspominam), a grają na pełnej mocy. Naprawdę, w środę to był piękny widok, jak Resoviacy po prostu zajechali, zabiegali Stal. A po zaledwie dwóch dniach przerwy musieli znowu dać z siebie wszystko z Chełmianką, która pola nie oddawała, bo też walczyła z całych sił (z tą różnicą, że chełmianie meczu w środę nie grali; byli wypoczęci) i w końcówce II połowy o mało sztuka ze środy się Resovii nie udała. To było oblężenie bramki Chełmianki, choć goście parę razy groźnie kontrowali.

Myślę, że fajnym wsparciem byłaby, na tych pozostałych do końca sezonu kilku meczach, obecność jak największej ilości kibiców. Dlatego namawiam wszystkich: PRZYJDŹCIE NA MALTĘ. DLA TYCH CHŁOPAKÓW NAPRAWDĘ WARTO!     
A na zdjęciu, które postanowiłem umieść w "awatarze" widać, jak po meczu derbowym gracze Resovii wymieniają okrzyki z kibicami na trybunie. Potem było już tylko...kto nie skacze, ten ze Stali, hej, hej...

A...i bilet wstępu kosztuje odpowiednio: ulgowy 5 zł i normalny 10 zł. Normalnie...darmo dają. Dziubadło za dwa zyla i można pokibicować po piłkarsku :)
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2018, 17:31:43 pm wysłana przez leon »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #491 dnia: Maja 20, 2018, 20:37:22 pm »
Poldek wszystko jest git, młodzi harują, za co otrzymują od kibiców gromkie brawa i podziękowania, nie zasługują więc na grę w 2 lidze na swoim stadionie ?, co zrobi miasto w tej kwestii, zaprosi ich na Hetmańską, aby firmowali to na czym będą grać? Nie pomyślałeś że Ci chłopcy harują tak na boisku, bo robią to dla swoich kibiców i na swoim stadionie, że oddają serducho dla Resovii..... może nie chcą grać na........................ . Czas pomyśleć co zrobić, aby Resoviacy mieli gdzie grać, aby mogli grać na swoim ukochanym stadionie i dawać radość kibicom Resovii. Powiesz pewnie że odleciałem, ale ja już tak mam, nie godzę się na traktowanie Resovii jak drużyny drugiej kategorii. Chcę aby młodzi Resoviacy byli dumni z tego że grają na Malcie.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2018, 20:50:55 pm wysłana przez Majer »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #492 dnia: Maja 20, 2018, 21:36:21 pm »
Paweł, odleciałeś. I stąd już Cię ledwo co widać.

Poczytaj sobie o Resovia Park, o centrum lekkoatletycznym i zobaczysz jak się sprawy mają. Poczytaj archiwalne wpisy dlaczego kiedyś Resovię zdegradowano i zastanów się czy od tamtego czasu coś się zmieniło. Mogę Ci tylko napisać, iż działacze robią co mogą ale "bez sianka nie ma granka". I taki bonus jak z miasta będzie bardzo potrzebny.

W ramach Resovii prężenie działa SMS i prędzej czy później to da efekt. Ale jak Leon Ci napisał - Nasi rywale nie odpuścili i są bardzo groźni. Zresztą tak się ułożył terminarz, iż KSZO będziemy mieć u siebie i będzie szansa ich pyknąć.

Idealizm to był dobry w latach 70 tych za czasów Janka Sucha. Teraz jest brutalny rynek. W PZPN nie będą się jakoś z nami "cackać" i jak nie spełnimy wszystkich wymogów to nas zdrgradują i nawet im powieka nie drgnie. W Ratuszu nam kibicują, bo wiedzą jak trudno zrobić awans. Bo trzecia liga dla miasta jak Rzeszów to poniżenie. I rację na prezydent, iż u nas powinna być co najmniej pierwsza. Trochu wstyd, jak patrzy się z kim gramy. Gorzej, iż nas stadion czy budynek klubowy jakieś dumy nie przynosi. Ja bym się tego raczej wstydził. Choć, jak pisałem powyżej działacze Resovii w tej sprawie mają mnóstwo za pazuchą. Bo latata temu były pieniądze, które koncertowo zmarnowano.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #493 dnia: Maja 20, 2018, 21:58:41 pm »
Darek a jak się sprawy mają? Resovia Park, czy centrum lekkoatletyczne to melodia dalekiej przyszłości i jak zauważyłeś w PZPN nie mrugną powieką i nas zdegradują. Powiedz to tym młodym chłopakom, którzy harują na boisku. Że pieniądze ko0ncertowo zostały kiedyś przepuszczone to ja doskonale wiem, ale historią się "nie najemy". Piszesz o centrum lekkoatletycznym, to powiedz mi dlaczego prezydent blokował tą inwestycję?. Na maszkarona jakim jest trybuna na tzw. miejskim ( z którego śmieje się cała Polska) były pieniądze i to niemałe, dla Resovii były ochłapy. Resovii bonusy nie są potrzebne, Resovii jest potrzebny stadion, który będzie spełniał warunki licencyjne. Musze z przykrością powiedzieć, ale lepszym wyjściem będzie poczekać aż powstanie nowy stadion i wtedy zawalczyć o awans, ale czy ja dożyję czasu, gdy Resovia będzie miała taki stadion?

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #494 dnia: Maja 20, 2018, 22:21:50 pm »
Majer, jak się będziesz tak napinał to faktycznie się nie doczekasz ;)
Najpierw zdobądźmy ten awans, a potem będziemy się martwić. Cały czas będę powtarzał...najbardziej się boję, że tych chłopaków ktoś zacznie namawiać do odpuszczenia. Choć dostrzegam, że oni sami są tak nakręceni, że nic ich nie będzie w stanie odwieść od woli wygrania wszystkiego ze wszystkimi.
Powtórzę..najwięcej na tę chwilę dałoby im przyjście jak największej liczby kibiców na mecz. W końcu każdy z tych meczów już jest meczem o awans!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #495 dnia: Maja 20, 2018, 22:23:39 pm »
Prezydent blokował? Naprawdę? A ja Ci napiszę, iż bez urzędu Miasta ta inwestycja nigdy nie powstanie. Resovia ma minimalną wiarygodność finansową (o ile ją ma) i nikt jej nie traktuje poważnie. Żaden bank nie da kredytu na "historię najstarszego klubu w Polsce". A bez pieniędzy to i ministerstwo nie wrzuci swoich groszy. Sponsorzy też bardziej wybierają sąsiadów zza miedzy bo za nimi stoi Urząd Miasta. A to wiarygodny parter. Tym większy szacunek dla tych sponsorów, którzy pozostali przy Resovii. Choć zapewne i tak większość wspiera SMS niż seniorów. Po prostu na szkolenie młodzieży lepiej dawać.

Co do inwestycji to najpierw trzeba pokazać, iż jest zainteresowanie a później można budować. Dla 999 kibiców nie ma sensu. Stadion miejski nie jest rozbudowywany, bo nie ma na niego obłożenia. Ile razy na komercyjnej imprezie był wykorzystany w 100%? Nawet rozbudowa Podpromia, na którą jest plan, są pieniądze tak jakby wyhamowała bo już takiego zainteresowania kibiców nie ma. I czasem mam wrażenie, iż klubom przestało na tej rozbudowie zależeć. Nawet ze strony Rady Miasta słuchać głosu aby projekt zamknąć.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #496 dnia: Maja 20, 2018, 22:31:23 pm »
Dlatego nie ma innej drogi Darek, jak pokazanie się od strony sportowej i kibicowskiej. Sportowo, czyli mimo tak wielkich, w zasadzie nieprzezwyciężalnych, kłopotów finansowych duch Resovii jest niezatapialny i generuje coraz to nowych sportowców mocno związanych z Resovią, a kibicowsko, poprzez udział w tych meczach. Naprawdę w Rzeszowie jest ogromna ilość ludzi z biało-czerwonym sercem. Taka gra, takie zaangażowanie i na dodatek awans, będą w stanie te serca poruszyć.
Ja chyba też powoli odlatuję z Majerem :) ale naprawdę...od wielu lat nie nakręciłem się tak pozytywnie, jak po tych moich "powrotnych" meczach na Malcie.   

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #497 dnia: Maja 20, 2018, 22:43:08 pm »
Dlatego nie ma innej drogi Darek, jak pokazanie się od strony sportowej i kibicowskiej. Sportowo, czyli mimo tak wielkich, w zasadzie nieprzezwyciężalnych, kłopotów finansowych duch Resovii jest niezatapialny i generuje coraz to nowych sportowców mocno związanych z Resovią, a kibicowsko, poprzez udział w tych meczach. Naprawdę w Rzeszowie jest ogromna ilość ludzi z biało-czerwonym sercem. Taka gra, takie zaangażowanie i na dodatek awans, będą w stanie te serca poruszyć.
Ja chyba też powoli odlatuję z Majerem :) ale naprawdę...od wielu lat nie nakręciłem się tak pozytywnie, jak po tych moich "powrotnych" meczach na Malcie.   
Bo to są nasi chłopcy. Stąd. Nie kupowani niewiadomo skąd. Nawet jak umiejętności brakuje to nadrabiają sercem. Takie drużyny się lubi. Do tego na wielkie słowa uznania zasługuje prezes sekcji. Systematycznie buduje coś praktycznie z niczego. I jeszcze SMS. Wszystko super i widać światełko w tunelu.

Na minus to stare długi i akcje jak ta w rynku. Wcale to nie pomaga. Może zrobić dziesiątki super akcji i taka jedna akcja to strzał w stopę. No i słabe zaangażowanie finansowe kibiców. Akcja zbierania zakończyła się wynikiem, myślę iż mniej niż zadowalającym. Został jeszcze bazarek na FB gdzie jest masę fajnych fantów. Mocno w to włączyło się Radio Centrum i Bogdan i przekazali kilka unikatowych pamiątek. Jak choćby krawat Mirosława Przedpełskiego.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #498 dnia: Maja 20, 2018, 23:20:09 pm »
Dlatego tych pozytywnych sygnałów, pozytywnych kibiców trzeba uzbierać jak najwięcej, żeby zyskać przewagę. W Rzeszowie wydaje się to bardziej możliwe, niż w większych miastach. Jak nam się nie uda w takich momentach, kiedy nasi chłopcy wydobywają coś z niczego to kiedy ma się udać? Te struktury grup młodzieżowych, o których piszesz są naprawdę...budujące. Mnóstwo pracy wykonanej przez klub i duża ilość młodych ludzi, którzy już są Resovią "zarażeni". To duży potencjał, którego zmarnowanie znowu wypchnie nas w niebyt.
Będzie awans...będą i zmartwienia, jak go wykorzystać. Ale wtedy władze Rzeszowa powiązane przecież bardziej sentymentalnie ze Stalą, będą musiały coś z tą szansą zrobić. Rok wyborczy też nie jest bez znaczenia...

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #499 dnia: Maja 20, 2018, 23:43:56 pm »
Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu!
Wspierajmy naszych!
Kolejny mecz na W22 już za półtora tygodnia. Przychodzimy, wspieramy. Skaczemy, bo kto nie skacze ten że Stali.
Jak awansujemy to się będziemy martwić o to kiedy i na jakim stadionie będziemy grali. I o inne rzeczy! Na razie 999 kibiców na każdym meczu!