Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 322485 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #580 dnia: Czerwca 12, 2018, 17:12:59 pm »
Kol pewniak, mi nie chodzi o mecz, ale o to co może wydarzyć się po nim. "Piłkarska Resovia ma ogromną szansę! Szansę na zdobycie sobie kibiców w Rzeszowie (nie ulrasów) poprzez zachętę, a nie poprzez pięści." Nie zauważyłem na meczach Resovii przy W22 wielkich rzesz kibiców, gdy młodzi Resoviacy walczyli o każdą piłkę przez cały sezon, gdy ostatnie kolejki dawały szanse awansu, wtedy to dopiero pojawili sie inni kibice niż zawsze, kibice tzw sukcesu. Jeśli Resovia będzie przegrywać mecze, to na tzw. miejski stadion będą chodzić jak zawsze ci najwierniejsi, nie przyjdą kibice, o których Ty pewniaku marzysz, może na Ruch, czy Widzew tak, ale to nie dla Resovii, ale aby zobaczyć byłych ekstraligowców. Gdy Resovia grała w 2 lidze (lata 80-te) na mecze chodziło 6 tys i czasem więcej, jak wypadła chodziło wtedy 1000 a czasem nawet mniej, o czym Ty pewniaku piszesz ? Widać, że dawno nie było Cię na meczu przy W22, bo ja ostatnimi czasy nie zauważyłem "pięści" na stadionie, owszem głupie przyśpiewki były, ale to można usłyszeć na każdym stadionie.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #581 dnia: Czerwca 12, 2018, 19:16:19 pm »
Generalnie rozmawiamy o temacie tak szerokim i tak wielowątkowym, że ciężko wszystko ująć w krótkiej wypowiedzi :) Ale spróbuję liznąć tematu...
W Rzeszowie mamy dwa rywalizujące kluby. Te dwa kluby rywalizują o "januszów" (właściwie to obecnie nie robią tego, bo nie mają czym rywalizować - nie mają dla januszów produktu). Liczba januszów jest skończona. Janusze przynoszą do klubu dodatkowe przychody (koszulki, gadżety czy piwko albo hot-dog na meczu) i janusze (w dużej ilości) dają sporą kartę przetargową przy rozmowach ze sponsorami czy Miastem. To janusze są... WRÓĆ! Powinni być głównym celem funkcjonowania klubów, bo to ONI mają największy potencjał finansowy.
Zaraz zaraz.... ale przecież są wierni kibice wraz ze swoim "radykalnym" ramieniem. No tak. Tylko że Ci Wierni to miecz obosieczny. Z jednej strony są zawsze i zawsze będą. Oni są sercem sfery kibicowskiej, jej tradycją, motorem napędowym (PLUS wizerunkowy). Ale z drugiej są też dumni i sprowokowani MUSZĄ odpowiedzieć bo tak nakazuje honor. Nie oszukujmy się będą sprowokowani. I to nie raz. (MINUS wizerunkowy)

"Wierni" - to stała.
"Janusze" - to zmienna.

Zakładając (oczywistą oczywistość), że Resovia mierzy wysoko i daleko w dłuższej perspektywie, to musi wygrać walkę o skończoną liczbę januszów w Rzeszowie. A ta walka musi trwać w czasie, bo jest to proces, który trzeba zacząć od małych kroczków. Pierwszy jest wykonany - jest drużyna która walczy, składa się "ze swoich". Teraz pora na stworzenie mody na chodzenie na Resovię. Mecz musi być wydarzeniem, musi mieć fajną oprawę (ale nie o garbatych nosach czy o paleniu biało-niebieskich barw etc.). Musi być zanęta - jakieś kuriozalnie tanie biletowe pakiety rodzinne, dobre food trucki, jakieś atrakcje - może wynajmowanie telebimu, na którym pokazywane byłyby powtórki z najważniejszych akcji (rzucam na bieżąco - jakby przysiąść to znalazło by się tego więcej).

Jeśli wymienione przeze mnie elementy nie są brane pod uwagę przez Zarząd, to szkoda zachodu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2018, 19:18:47 pm wysłana przez pewniak »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #582 dnia: Czerwca 12, 2018, 20:45:34 pm »
Pewniak, janusze pokazali co dla nich istotne, gdy na Podpromiu były wyniki, to przychodzili, podobno na mecz z Bełchatowem było zapotrzebowanie na bilety w ilości 30 tys, gdy nie było wyników janusze zostali w domu. Ilu januszów przyszło na mecz z Jastrzębiem ?.Januszów nie przyciągniesz stadionem, oni przyjdą i na W22 jeśli tylko będą wyniki. Sąsiadowi z bloku się pochwali, że był na meczu tej drużyny co wygrała, bo to bedzie takie cool. Masz rację, janusze to potencjał, wystarczy dać im zanętę (kebaba, zapiekankę), tylko jak ich przyciągnąć na mecz Resovii?. Kebaba czy inne "gadżety" to dostaną na festynie, mi chodzi o to aby przyszli na mecz Resovii.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #583 dnia: Czerwca 12, 2018, 21:03:34 pm »
Pewniak, janusze pokazali co dla nich istotne, gdy na Podpromiu były wyniki, to przychodzili, podobno na mecz z Bełchatowem było zapotrzebowanie na bilety w ilości 30 tys, gdy nie było wyników janusze zostali w domu. Ilu januszów przyszło na mecz z Jastrzębiem ?.Januszów nie przyciągniesz stadionem, oni przyjdą i na W22 jeśli tylko będą wyniki. Sąsiadowi z bloku się pochwali, że był na meczu tej drużyny co wygrała, bo to bedzie takie cool. Masz rację, janusze to potencjał, wystarczy dać im zanętę (kebaba, zapiekankę), tylko jak ich przyciągnąć na mecz Resovii?. Kebaba czy inne "gadżety" to dostaną na festynie, mi chodzi o to aby przyszli na mecz Resovii.
999. Tyłu kibiców mogło oglądać awans.  Pewniak ma rację. To Ci niezaangażowani przyniosą pieniądze, za który można coś zbudować. Jak dobrze policzyłem, to wpływ z biletów na W22 za jeden mecz wyniósł max 9.990 PLN. To tyle, ile zarabia przeciętny junior w Legii.
Wiem, iż Resovia zdobyła awans z najmniejszym budżetem. Ale myślę, iż ambicją klubu nie jest gra w drugiej lidze tylko dalszy awans. A tego bez pieniędzy nie da się zrobić.
Ps. Jezelii miałbym szacować, to tych "najwierniejszych z wiernych" gotowych "przelewać" krew za swój klub jest nie więcej niż po 200 z każdej ze stron. Im większa będzie różnica w stopniach ligowych pomiędzy drużynami Rzeszowskimi tym spokojniej będzie na mieście. Pewnie w niedalekiej przyszłości jeden klub będzie jak Lech a drugi jak Warta. Dla dwóch klubów nie ma miejsca w Rzeszowie. Kibice tego nie dźwignął finansowo.

PS2. Zachęcam wszystkich, którym klub nie jest obcy do występowania do Cwksu. Składka roczna to tylko 60 PLN, a w zamian jest prawo do uczestnictwa w Walnym. Gdzie poruszane są tematy dotyczące funkcjonowania klubu. Majer, to zwłaszcza do Ciebie. Wypełnij deklaracje i wstąp. A przestaniesz wypisywać "plotki nie mające nic wspólnego z prawdą". Trochę wstyd, iż tak mało osób chce brać udział w decydowaniu o losach klubu. Ostatnio to nawet nie było 30 osób.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #584 dnia: Czerwca 12, 2018, 21:17:16 pm »
Nie jest moim celem się tu wymądrzać. Ale ani "uciekanie" do Boguchwały, ani retoryka "zdobytego terenu" nie wróży niczego dobrego w dłuższej perspektywie.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #585 dnia: Czerwca 12, 2018, 21:36:44 pm »
Pewniak, janusze pokazali co dla nich istotne, gdy na Podpromiu były wyniki, to przychodzili, podobno na mecz z Bełchatowem było zapotrzebowanie na bilety w ilości 30 tys, gdy nie było wyników janusze zostali w domu. Ilu januszów przyszło na mecz z Jastrzębiem ?.Januszów nie przyciągniesz stadionem, oni przyjdą i na W22 jeśli tylko będą wyniki. Sąsiadowi z bloku się pochwali, że był na meczu tej drużyny co wygrała, bo to bedzie takie cool. Masz rację, janusze to potencjał, wystarczy dać im zanętę (kebaba, zapiekankę), tylko jak ich przyciągnąć na mecz Resovii?. Kebaba czy inne "gadżety" to dostaną na festynie, mi chodzi o to aby przyszli na mecz Resovii.

Zdecyduj się Majer, o co Ci chodzi (trochę polecę parabolą, ale może dzięki temu otrzeźwiejesz):
  • czy chcesz klubu, na który będą przychodziły tłumy
  • czy chcesz klubu "swojskiego, swojego, dla wybranych, najwierniejszych, a kibiców sukcesu sobie nie życzysz bo to podłe jest się obrażać jak klub przegrywa"
Jeśli odpowiedź druga - to zapisz się do CWKSu jak radzi Darek, przyjdź na walne, głosuj za pozostaniem na W22 albo graniem meczy w Boguchwale, bo na stadionie miejsko-stalowym to wstyd, hańba i będą zadymy.
Jeśli pierwsza - to nie obrażaj się na januszów, równie dobrze możesz się obrażać na chmury, bo dzisiaj mocno popadało a miałeś inne plany. Januszów wa...hmm, nie interesuje, na którym stadionie będzie mecz, byle nie był za daleko. Nie będzie ich interesowała nazwa drużyny, byle by po wygranej mogli powiedzieć, że "wygrali nasi". Tylko tyle i aż tyle. A żeby druzyna wygrywała, to niestety oprócz serducha i woli walki, które już pokazali, potrzebne są pieniądze. A pieniądze nie lubią opraw, o których wspomniał Pewniak, nie przyjdą do drużyny, której kibice będą się naparzali po meczu z kibicami innej drużyny.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #586 dnia: Czerwca 12, 2018, 22:00:08 pm »
Uciekanie do Boguchwały ? do swoich się nie ucieka. Why nie obrażaj się na piłkarzy, przyjdź na mecz,  masz kłopoty z polskim, pytasz o co mi chodzi, przecież jasno to wyartykułowałem. Darek chodzisz na walne i co Ci tam powiedziano, że taki stadion jaki mamy to wina kibiców ? miasto chciało łożyć na Resovię, tylko zarządzający tym klubem nie chcieli tych pieniędzy ?. "...przestaniesz wypisywać "plotki nie mające nic wspólnego z prawdą". Napisz Darek jaka to niby jest prawda, ale bez ściemniania. Ferenc chciał przejąć koszty utrzymania stadionu Resovii, chciał już dawno wybudować stadion z prawdziwego stadionu, ale................. głupi ludzie siedzą w tej Resovii, że tego nie chcieli. "Dla dwóch klubów nie ma miejsca w Rzeszowie. Kibice tego nie dźwignął finansowo." Darek tak samo myślał Ferenc? i dlatego przy Hetmańskiej powstał maszkaron, z którego śmieje się cała Polska ?. Darek, Rzeszów jest chyba jedynym miastem wojewódzkim, które nie ma stadionu lekkoatletycznego, czyżby Ferenc tego nie wiedział?. Na różnego rodzaju memoriały czy spartakiady przychodzi nierzadko kilka tysięcy kibiców. Gdy kładziono tartan na stadionie, to chyba w jakimś celu ?, były wtedy zawody rangi spartakiady, przez trzy dni przewinęło się przez stadion kilkuset sportowców i kilka tysięcy kibiców.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2018, 22:20:39 pm wysłana przez Majer »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #587 dnia: Czerwca 13, 2018, 00:30:10 am »
Majer lubię czytać twoje wypowiedzi, to takie "mądrości ludowe" i zbiór złotych myśli zasłyszanych gdzieś na mieście. Problem stadionu nie da się opisać w dwóch słowach. To raczej telenowela i zbiór niekończących się problemów. Czasem większych a czasem mniejszych. I to nie jest tak, iż prezydent jest przeciw. Tutaj każdy chce, ale nie wychodzi. Ostatnio stanęło, iż nie ma chętnego na wzięcie kosztów utrzymania stadionu na siebie. Bo nikt nie zakłada, iż na nim da się zarobić. To będzie studnia w którą rok rocznie trzeba będzie ładować setki  tysiący złotych.  Cwksu nie stać na utrzymanie stadionu. Zwłaszcza po takiej przebudowie. Dodatkowo, podobny projekt ma Uniwersytet. Na dwa stadiony lekkoatletyczne nie będzie pieniędzy. Któryś projekt musi zostać skreślony. Nie zdziwilbym się jakby stadion lekkoatletyczny powstał na Zalesiu. Uniwersytet ma lepsze i pewniejsze finansowanie niż Resovia.

 Piszesz, iż tylko Rzeszów nie ma stadionu lekkoatletycznego. Nie jestem pasjonatem, ale zaryzykuję iż większość miast nie ma. Lekkoatletyka jest raczej w odwrocie. Ludzie poszli w biegi uliczne, które w Rzeszowie organizują ludzie kiedyś związani z Resovią. A obecnie na własny rachunek. Ludzie z Cwksu przegapili szansę na pozyskanie środków z czysto komercyjnych imprez jakimi są niego uliczne w Rzeszowie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2018, 00:34:20 am wysłana przez A :) »

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #588 dnia: Czerwca 13, 2018, 08:05:44 am »
Uciekanie do Boguchwały ? do swoich się nie ucieka.
Nie chodzi o to DO kogo tylko OD czego się ucieka.

Ale nie o tym chciałem...

Jeżeli stwierdzacie że...
Cwksu nie stać na utrzymanie stadionu.
To o czym my tu rozmawiamy? Bez urazy, ale czerpanie korzyści kosztem obcego "organizmu" to pasożytnictwo. Długofalowo nie da się na tym NICZEGO trwałego zbudować. Termalika pokazała, że kupić można wszystko. No prawie, bo Mistrza nie wygrali. Ale to pewnie kwestia większej kasy. I co potem jak kasy zabraknie? Wrócą do punktu wyjścia.
Posiadanie obiektu na własność to majątek. Ale potrzeba sporo pracy i pomysłowości by na nim zarobić. Przykład skrajny - French Open w tenisie ziemnym. Francuska federacja tym jednym turniejem finansuje sobie całoroczną działalność w tym szkolenie młodzieży. Co robi Resovia by pozyskać środki inne niż od sponsorów na zbudowanie budżetu na JEDEN sezon by mieć na wypłaty dla zawodników? Autentycznie pytam (nie sarkastycznie) bo o takich działaniach nic nie wiem.
A może by zacząć tworzyć wydarzenia, które będą dochodowe? Myślał ktoś o zrobieniu mitingu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia? Macie Olimpijkę, macie trenera skoku wzwyż, który zna największe gwiazdy tej konkurencji na świecie. Myślał ktoś o robieniu zawodów łuczniczych?

Jedyne co czytam, to że najlepiej jakby ktoś wziął stadion i utrzymywał go, a my będziemy sobie na nim grali i czerpali z tego korzyści. Pasożytnictwo.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #589 dnia: Czerwca 13, 2018, 08:34:03 am »
..Why nie obrażaj się na piłkarzy, przyjdź na mecz,  masz kłopoty z polskim, pytasz o co mi chodzi, przecież jasno to wyartykułowałem..
Przepraszam Cię bardzo, skąd wniosek, że ja się obrażam na piłkarzy??
Jakbyś jasno wyartykułował, o co Ci chodzi, nie zadawałbym pytania. Problem w tym, że artykułujesz w tej samej wiadomości dwie myśli, które nie za bardzo są ze sobą współbieżne.

I bardzo Cię proszę, nie imputuj mi kłopotów z językiem polskim, kiedy sam piszesz zdanie, za które polonista by nie dał oceny wyższej niż mierny (to zacytowane powyżej na przykład), bo się pogniewamy.