Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 322460 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #590 dnia: Czerwca 13, 2018, 14:36:25 pm »
Granie meczów na stadionie miejskim nie jest niczym niezwykłym. W takich warunkach grywają najlepsze kluby świata i nie jest to żadne "pasożytnictwo". Gmina ma obowiązek tworzyć warunki dla sportu. Obiekty gminne (miejskie) z natury rzeczy są dotowane przez podatnika, bo gmina nie jest od zarabiania pieniędzy tylko od ich (mądrego) wydawania.
Stadion miejski jest wybudowany za pieniądze "miejskiego" podatnika i ma służyć wszystkim mieszkańcom. Jakąś część miejskiej społeczności stanowią kibice piłkarskiej Resovii. Na dodatek gros robót na stadionie miejskim w Rzeszowie wykonano za środki UE, więc za pieniądze wszystkich jej podatników. Z bajdurzenia o "terenach" warto i trzeba wyrosnąć. Jeśli się z tego nie wyrośnie, rzeszowska piłka wróci na dotychczas zajmowane miejsce, czyli na poziom czwartej ligi (nie wiadomo dlaczego nazywanej "trzecią ligą").
Mnie to bez różnicy, bo jedyna liga piłkarska, którą jestem zafascynowany, to "Ósma Liga Mistrzów", czyli rozgrywki polskiej B-klasy. Dobrze byłoby jednak skorzystać z szansy, którą stworzyli Rzeszowowi młodzi piłkarze Resovii.
Cieszę się, że Resovii się udało. Bodajże rok temu Miasto wprowadziło między rzeszowskimi klubami "rywalizację o względy". Ta "rywalizacja" nie odbywała się na zdrowych zasadach. Całe szczęście, że samo życie ją uzdrowiło.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #591 dnia: Czerwca 13, 2018, 20:50:27 pm »
Darek nie napisałeś nic konkretnego, piszesz to co zasłyszysz, jeśli byłeś na walnym, to napisz co było mówione, jeśli nie to nie pisz ogólników. Złote myśli słyszę na stadionie i nie będę tu pisał od kogo słyszę, przyjdź na mecz zobacz gdzie siedze, koło kogo i wtedy pisz swoje mądrości. "Piszesz, iż tylko Rzeszów nie ma stadionu lekkoatletycznego.", nie Darek ja piszę : " Rzeszów jest chyba jedynym miastem wojewódzkim, które nie ma stadionu lekkoatletycznego," jest różnica ?. Resovia ma (miała) znakomitych chodziarzy (Bogusław Duda, Jan Kłos, Katarzyna Burghardt), czy skoczkinie w dal Barbara Baran i trójskoczka Jacka Pastusińskiego, którzy byli reprezentantami Polski. W okresie międzywojennym mieliśmy dwóch braci Jana i Józefa Baran (później Bilewski), ten drugi zginął w Katyniu. Resovia zasługuje na piękny stadion.
Why, skąd wniosek, że ja się obrażam na januszów ???, co zaś się tyczy meczów Resovii, to napisałem, iż chciałbym aby rozgrywali je w Boguchwale a nie na miejskim, chyba jasno to wyartykułowałem ? Chyba jasno zestawiłem mecze na miejskim stali i Izolatorze, w czym tkwi brak zrozumienia ? Wojtek mogę pokazać Ci świadectwo, z moim pisaniem nie było najgorzej ;) 8) :)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #592 dnia: Czerwca 13, 2018, 21:38:45 pm »
To co było na Walnym to było dla uszu jego uczestników. Nie będę pisał o wszystkim co tam się mówi. Jest coś takiego jak "tajemnica kuchni". Napisałem o ostatniej znanej mi przeszkodzie. A reszta? Wstąp do Cwksu to się dowiesz. Przedostatnią przeszkodą była kwestia finansowania stadionu po zakończeniu budowy. I ponieważ jest to "Podkarpackie centrum" to i Marszałek powinien się dorzucić, jak nie przejąć całości finansowania. Nie wiem jak zakończyła się sprawa z kompleksem na Zalesiu. Jeżeli będą bardziej przekonujący niż Resovia to tam powstanie hala. Ministerstwo sportu dwóch inwestycji w Rzeszowie nie sfinansuje. Działacze i władze uniwersytetu będą musiały uzgodnić który projekt przedstawić. Jak ktoś się nie wycofa to nikt nie dostanie pieniędzy.

Najbardziej niesprawiedliwe co piszesz to dotyczy prezydenta Ferenca. Może nie jest on miłośnikiem Resovii w piłce, ale trudno powiedzieć, iż on szkodzi temu klubowi. Zaryzykuję stwierdzenie, iż gdyby nie prezydent to Cwksu by nie było. Tylko dzięki wsparciu miasta, klub funkcjonuje. Więcej szkody to Resovii wyrządzili jej właśni działacze . Stary kibic jesteś, to wiesz co się działo. Jak biuro klubu przed audytem się paliło, jak były długi iż ciepłej wody nie było czy oddamie stadionu do Uniwersytetu. Takich historii jest więcej.

Dodatkowo kibice Resovii prezydenta sobie upodobali, jako "przyczynę wszelkich nieszczęść" i nie raz i nie dwa go obrażali. Dodatkowo jak się mówi o rzeszowskiej piłce to zawsze w negatywnym kontekście. A to "garbate nosy", a to bójka na rynku itp.

I tak się dziwię, iż mimo wszystko prezydent wspiera Resovię.

Ps. Dziwny zarzut, iż prezydent jest Stalowcem. Jest. I co z tego? Ktoś się urodził Resoviakiem a inny Stalowcem. I dziwne jakby zmienił sympatię. Historii nie da się tak łatwo zapomnieć, a jak pisałem wyżej kibice dali popalić prezydentowi.

Z przymróżeniem oka, jak nas widzą inni. Parę przytyków do Resovii też tam znajdziecie. (Dla niecierpliwych #4, #5, #49, może #50 i o nas #40). Materiał zawiera wulgaryzmy.
https://youtu.be/Y07-O6jNH8I

PS2. Majer to nie jest kwestia zasług. Za zasługi to się medale daje i pomniki stawia. Tutaj jest kwestia ekonomii i pieniędzy. A tutaj sentymentów nie ma.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2018, 22:08:27 pm wysłana przez A :) »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #593 dnia: Czerwca 14, 2018, 10:09:54 am »
Majer bajdurzy, ale i Ty Abdull również. To wieczne przypominanie historii sprzed lat prowadzi do wniosku, że Resovię trzeba w ogóle zlikwidować. Bo X lat temu działy się nieprawidłowości.
Inni koledzy też pitolą. To odwieczne wypomnianie garbatych nosów sprzed 8 lat. Rozumiem, żeby się to powtarzało. A tak czemu to ma służyć?

Moja wypowiedź o terenie zdobytym miała mieć wydźwięk taki, że najlepiej by było grać na W22, ale skoro trzeba będzie na miejskim, to przyznaję z niechęcią, ale będę tam przychodził. A zagrożenia będą. Policja jak się sprawuje widąć choćby ostatnio. Jak się lali na Rynku policji nie było. Jak odpalili parę rac to zaraz mandaciki. I tak jest od lat.

I trzeba wykorzystać szansę. Ferenc potrzebuje frekwencji, to gramy na miejskim jak tę obiecaną bańkę da. Bo podobno Stali on nic nie dał, a jedynie obiecywał.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #594 dnia: Czerwca 14, 2018, 10:24:09 am »
Marcin zgadzam się z Tobą.
Ze swej strony dodam, że czytając te wpisy o tym czy powinniśmy grać przy Hetmańskiej, czy w Boguchwale, czy Prezydent Ferenc  zakiwał Resovię/Stal, nasuwa się pytanie po co ta Resovia awansowała. Zamiast się cieszyć, to obrzydzacie sobie ten sukces. Sprawy organizacyjne zostawcie, decydentom i sponsorom i nie twórzcie sztucznych problemów, bo takimi dyskusjami silnej Resovii się nie przysłużycie.

Michał5

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 367
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #595 dnia: Czerwca 14, 2018, 10:41:00 am »
W Boguchwale i tak grać nie będzie bo raczej nie połączą terminarza dla trzech drużyn. W przyszłym sezonie nadal poza Izolatorem gra w Boguchwale Stalówka.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #596 dnia: Czerwca 14, 2018, 15:42:34 pm »
Michał5 pewnie nie zagra, ja tylko wypowiedziałem swoją wolę, bo jakoś nie widzę się na miejskim-stali. No cóż trzeba będzie to jakoś przeboleć. Martwi mnie to co pisze Darek, wiedziałem że Uniwersytet myśli budować coś na kształt stadionu lekkoatletycznego, ale nie sądziłem że to tak szybko się ziści. Mam przeczucia, że Ferenc będzie chciał poprzeć tamtą inicjatywę kosztem Resovii, bo jak Darek pisze "... prezydent jest Stalowcem. Jest. I co z tego? Ktoś się urodził Resoviakiem a inny Stalowcem. I dziwne jakby zmienił sympatię." Dlatego uważam, ze to dyskredytuje go jako prezydenta, który powinien być bezstronny.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #597 dnia: Czerwca 14, 2018, 16:01:16 pm »


Dlatego uważam, ze to dyskredytuje go jako prezydenta, który powinien być bezstronny.
Bez jaj a z czego to niby wynika, iż ma być bezstronny? To sąd ma taki być. Polityk reprezentuje swoich wyborców i jakby szedł z hasłem wyborczym "zrobię wielką Stal" i by został wybrany, to można by oczekiwać iż spełni swoją obietnicę.
Ale jest niepisana zasada, iż oba Rzeszowskie kluby dostawały po równo dotacji. I przez większość czasu te dotacja były podobne. Dopiero w zeszłym roku, prezydent postanowił postawić na jeden z klubów i dać mu więcej. Stąd był ten wyścig. I w tym sezonie Stal dostała więcej. W następnym tym klubem będzie Resovia. Już padła deklaracja 1 mln. A kto wie, czy nie będzie więcej.


Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #598 dnia: Czerwca 14, 2018, 21:27:22 pm »
" Polityk reprezentuje swoich wyborców", czyli w tym wypadku mieszkańców miasta. Wybory są tajne, więc prezydent raczej nie wie kto na niego głosował i kibicem jakiego klubu jest jego wyborca, czyż nie tak?.  Tak więc powinien reprezentować wszystkich mieszkanców Rzeszowa, nie tylko tych biało-niebieskich. "Bez jaj a z czego to niby wynika, iż ma być bezstronny?, a no z tego, że wybory na prezydenta są wyborami bezpośrednimi, więc kibic Resovii również może na niego zagłosować, czyż tak? Jeśli więc nie dba o dobro kibiców Resovii (jego wyborców), to nie reprezentuje ich, czyż nie ?. Nie wiem Darek jak można być tak zakochanym w takim ............... nie będę kończył. 

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #599 dnia: Czerwca 14, 2018, 21:45:24 pm »
Paweł, bezstronni politycy to spóźnili się na Arkę Noego. ;)