Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 323917 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #640 dnia: Sierpnia 01, 2018, 10:05:03 am »
Wyniki dwóch pierwszych meczów nie dają na razie powodów do optymizmu, ale...to wszystko okrzepnie z czasem, trema minie i zaczniemy grać swoje.
A tymczasem mówi się na 3-go Maja, że organizacyjnie Resovia się zmienia...zmienia na lepsze. Jest światełko w tunelu, bo jak nie teraz to kiedy? Mamy drużynę piłkarską, z którą wiążemy spore nadzieje, mamy medalistów w lekkoatletyce no i mamy trochę ludzi wokół tego wszystkiego, którym się po prostu chce. Kibicuję i trzymam kciuki, żeby wszystko szło w dobrym kierunku.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #641 dnia: Sierpnia 01, 2018, 16:50:49 pm »
Gdyby prezydent Ferenc wywiązał się z obietnicy (miał dać bańkę po awansie, nic nie mówił że da w dwóch ratach), podziękowalibyśmy ładnie doprowadzilibyśmy stadion do stanu "licencyjnego" (krzesełka z oparciami + monitoring), mówi się na 3 maja że to miałoby kosztować ok 300 tys i gralibyśmy u siebie, nie musielibyśmy korzystać z "gościnności" stali i myślę że gra wyglądałaby jeszcze lepiej i wynik mógłby być lepszy (przynajmniej ten drugiego meczu). Dziękuje panie prezydencie za obiecanki.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #642 dnia: Sierpnia 01, 2018, 20:55:33 pm »
Gdyby prezydent Ferenc wywiązał się z obietnicy (miał dać bańkę po awansie, nic nie mówił że da w dwóch ratach), podziękowalibyśmy ładnie doprowadzilibyśmy stadion do stanu "licencyjnego" (krzesełka z oparciami + monitoring), mówi się na 3 maja że to miałoby kosztować ok 300 tys i gralibyśmy u siebie, nie musielibyśmy korzystać z "gościnności" stali i myślę że gra wyglądałaby jeszcze lepiej i wynik mógłby być lepszy (przynajmniej ten drugiego meczu). Dziękuje panie prezydencie za obiecanki.
Jeżeli to prawda co piszesz, to źle to wróży Resovii. Wystarczyło aby tysiąc fanów dało średnio po 300 pln i grali byśmy na Wyspiańskiego. Nie dałbyś?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2018, 21:03:29 pm wysłana przez repres1 »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #643 dnia: Sierpnia 02, 2018, 07:42:13 am »
Gdyby prezydent Ferenc wywiązał się z obietnicy (miał dać bańkę po awansie, nic nie mówił że da w dwóch ratach), podziękowalibyśmy ładnie doprowadzilibyśmy stadion do stanu "licencyjnego" (krzesełka z oparciami + monitoring), mówi się na 3 maja że to miałoby kosztować ok 300 tys i gralibyśmy u siebie, nie musielibyśmy korzystać z "gościnności" stali i myślę że gra wyglądałaby jeszcze lepiej i wynik mógłby być lepszy (przynajmniej ten drugiego meczu). Dziękuje panie prezydencie za obiecanki.

Majer, płaczesz, jak dziecko, a swoje lata już przecież masz. Spodziewałeś się, że prezydent Ferenc da bańkę i nic nie będzie w zamian oczekiwał?
Po pierwsze...prezydent jest znany z większej przychylności względem Stali. Ma taką sympatię i na Twoje albo moje życzenie jej nie zmieni. I nie ma co tu używać argumentów, że jako prezydent właśnie powinien się absolutnie swoich sympatii wystrzegać. Po prostu taki stan rzeczy. Było to wiadome nie od wczoraj, a dużo, dużo wcześniej. Nie ma się co na rzeczywistość obrażać.
Po drugie...chochoł wybudowany przy Hetmańskiej musi mieć swoją frekwencję, bo dotacja UE tego wymaga. Kompletnie nielogicznym byłoby, gdyby nagle Miasto zrezygnowało z podbicia tej frekwencji (a chodzi nas na mecze zdecydowanie więcej niż kibiców w biało-niebieskich barwach :) ).
Pretensjonalizmem nic tu nie wskórasz, a jedynie może pogorszyć sobie i innym nastrój.
Ja się cieszę, że mimo wielu przeciwności i kłopotów, często wynikających z błędów poprzednich włodarzy (to historia przynajmniej 20 lat i nie warto jej rozpamiętywać ponad miarę) naszego klubu, co prawda powoli i mozolnie, ale jednak...zaczyna się nam klarować całkiem fajny projekt. Pewnie, że nie będzie to od razu LM. Ale może to tym lepiej, bo jak coś trudno przychodzi to się o to bardziej dba i więcej to szanuje.
Tą szansę trzeba wykorzystać, bo kolejna może się przez następne 20 lat nie zdarzyć.
Daliśmy radę praktycznie z niczego i bez pieniędzy wychować kapitalnych lekkoatletów. Udało nam się przy jednym z najniższych budżetów skompletować drużynę piłkarską na awans. No to teraz jeśli my starsi nie damy rady organizacyjnie odbudować klubu i pchnąć go do przodu to zmarnujemy cały ten kapitał tych młodych ludzi, którzy zrobili już tak wiele.

Jeżeli to prawda co piszesz, to źle to wróży Resovii. Wystarczyło aby tysiąc fanów dało średnio po 300 pln i grali byśmy na Wyspiańskiego. Nie dałbyś?

W przekorności Darka trochę racji jest. Nie wiem ile się sprzedało karnetów na piłkarską Resovię, ale za to wiem, że większość z nas czeka, aż...ktoś za nas zapłaci, ktoś za nas zrobi. Otóż wiadomo było, że nikt za nas nie zrobi. A przystosowanie W22 do wymogów II ligi nie powinno być droższe niż 200 tys. Hala Podpromie się w najbliższym czasie nie rozbuduje i jakaś kasa w budżecie zostanie. Może warto, zamiast złorzeczyć na sympatie prezydenta, cały czas ciągnąć go za rękaw, żeby kapnął parę groszy na remont szatni i przystosowanie stadionu do wymogów II ligi?
Może da się z tego zrobić punkt do budżetu obywatelskiego na przyszły rok? Przecież W22 to obiekt służący ludziom z całego miasta. Uzbieranie podpisów w odpowiedniej ilości gwarantowane...
Bluzgami nic tu nie wskórasz. 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2018, 07:52:08 am wysłana przez leon »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #644 dnia: Sierpnia 02, 2018, 16:56:22 pm »
Natknąłem się na akcję AZS Częstochowa. Kwota podobna bo 300 tys PLN. Ale nie czekają na "mannę z nieba" tylko działają.

https://fans4club.com/project-OdbudujmyLegend%C4%99

Czy nie można było podobnej akcji zrobić jak nas degradowano za długi?
Albo jak potrzeba wyremontować stadion? Że o budowie trybuny dla SMSu nie wspomnę.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #645 dnia: Sierpnia 03, 2018, 21:52:18 pm »
Darek, dałbym, dam więcej od przyszłego sezonu, bez względu na to w której lidze będzie grać Resovia, zamierzam dołączyć do grona 100. Wiesz ile kosztuje karnet SSPS i jak zapewne wiesz, ja już nie jestem w SSPS, nie kupiłem w tym sezonie karnetu, więc jak łatwo wyliczyć, wpłacając te 300 zł i tak byłbym do przodu, prawda ?. Tylko czy znalazłoby się brakujące 999 kibiców, Ty Darek wpłaciłbyś ?. Takie wpisy Darek są nie na miejscu, bo kibice nie są od tego aby utrzymywać Klub finansowo i przede wszystkim od tego aby "łatać" dziury po niedotrzymanych obietnicach prezydenta. Leon nic nie poradzę, że nie mogę przełamać się aby zasiąść na stadionie, tylko z nazwy zwanym miejskim, po stronie gospodarzy. Poldek nie mieszaj faktów, Ferenc obiecał bankę po awansie, czy była wtedy mowa o jakichkolwiek warunkach ?. Oczywiście nie jestem naiwny ale Ty też piszesz : cyt " Kibicuję i trzymam kciuki, żeby wszystko szło w dobrym kierunku. ". Co masz na myśli, nie liczysz na to aby prezydent miasta wywiązał się z obietnicy ?(wyraz "wszystko" trochę sugeruje iż liczysz na to), no chyba że tylko tak piszesz dla samego pisania. Jeśli nie dojdzie do spełnienia obietnicy...., nie Poldek, nie będę płakał, tylko utwierdzę się w przekonaniu .... nie będę kończył, bo nie ma sensu. Poldek , kupując gadżet Resovii z logo miasta, pamiętaj aby podziękować za to prezydentowi. Zastanawiam się, jak będzie w sytuacji, gdy nie sprzeda się ani jeden gadżet, a to jest warunek, aby reklamować miasto, czy wtedy miasto będzie mogło odstąpić od wypłacenia drugiej transzy obiecanej kwoty. Poldek jak myślisz ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2018, 23:13:35 pm wysłana przez Majer »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #646 dnia: Sierpnia 04, 2018, 09:39:55 am »
Majer.
Jeśli "kibice nie są od tego aby utrzymywać Klub finansowo", to kto jest od tego?
Tak z ciekawości pytam.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #647 dnia: Sierpnia 05, 2018, 19:38:33 pm »
Na stadion stali już nie można wnosić słonecznika łuskanego, w toalecie można się za to wysikać przy całkowicie zgaszonym świetle, telebim czynny będzie tylko przez 45 min, no bo kibice nie zapłacili za energię. Co do meczu, to powinniśmy go wygrać, Gryf nie pokazał zbyt wiele, niewykorzystana setka Twardowskiego zemściła się w 76 min. To w zasadzie tyle o meczu, o sędziowaniu nie będę pisał, bo musiałbym "rzucać mięsem".

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #648 dnia: Sierpnia 05, 2018, 21:42:35 pm »
Ale orzeszków fistaszków nie zabronili. Można co innego dziubać (żart)

Z prądem to rzeczywiści jakaś porażka była. Widocznie chcą aby kibice załatwiali swoje potrzeby na zewnątrz. Po ciemku facet da radę tylko kobiecie jest trudniej skorzystać z kabiny. Oficjalne słowo przepraszam od właścicieli stadionu kibicom się należy.

Co do meczu to ciągle gramy niefrasobliwie. Tracimy bramki po własnych błędach. Ale gramy cały czas do przodu to się może podobać.

Ps. Wracając do poprzedniej dyskusji to polecam wywiad z prezesem Wisły Kraków. Coś na temat funkcjonowania klubu z problemami na poziomie Ekstraklasy.
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/wisla-krakow/marzena-sarapata-komentuje-transfer-carlitosa-do-legii-warszawa/gjbpdbm

Ps2. Kibice Resovii strzelają sobie w stopę niską frekwencją na meczach. Nikt nie będzie liczył się z klubem, jeżeli nie zapełnienimy trybun. Bo po co budować nowy stadion jak nawet 1,5 tys kibiców nie ma na meczu. Nie przekonamy prezydenta Ferenca do swoich racji widownią rzędu 700 osób. Bo tyle było na ostatnim meczu. Bez tych osób Ferenc może żyć.
W meczu inauguracyjnym było niespełna 1,2 widzów.

Kibice Widzewa będąc na tym samym poziomie rozgrywek wykupił 15 tys karnetów.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2018, 22:12:34 pm wysłana przez A :) »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #649 dnia: Sierpnia 05, 2018, 22:18:17 pm »
Majer, byłem, jestem i będę przeciwnikiem finansowania klubów sportowych z kas miasta. O ile infrastruktura sportowa powinna być przez gminy finansowana, oczywiście w zdroworozsądkowych wymiarach, o tyle przelewanie pieniędzy podatnika bezpośrednio do kasy jakiegoś klubu jest dla mnie zwykłym nadużyciem. Nie trzeba daleko szukać przykładów na marnotrawstwo...wystarczy zwrócić uwagę, co moimi pieniędzmi, a płacę nie małe podatki do kasy miejskiej, zrobiła Stal Rzeszów w poprzednim sezonie.
Wracając do stadionu. W ostatnią sobotę była to moja druga wizyta na Miejskim. O ile dwa tygodnie temu raczej oglądałem mecz...stacjonarnie, to już wczoraj trochę "pospacerowałem". Z przykrością muszę napisać, że jest to obiekt w bardzo wielu miejscach po prostu sknocony. Taki typowy gniot pod względem architektonicznym, a co gorsze funkcjonalnym. O ile ten pierwszy aspekt można jeszcze jakoś przeboleć, o tyle właśnie funkcjonalność jest tragiczna.
Po pierwsze...mecze z reguły są rozgrywane w godzinach popołudniowych. Widocznie niesłychanie trudno było pomyśleć, że naświetlenie od strony zachodniej oślepi oglądających wydarzenie sportowe, a przy okazji dobrze ich zgrilluje. Ale o tym nie trzeba było się przekonywać idąc na ten stadion.
Drugie i chyba najbardziej ważne...szacuję...tak zupełnie na oko, bo liczyć mi się nie chciało...lekko ok. 20...30% miejsc ma ograniczenia widoczności w kierunku boiska. Wiele z tych miejsc pozwala widzieć ledwie 50...60% placu gry. Kompletny brak ergonomii obiektu.
Po trzecie...jakość płyty boiska przypomina dobrze utrzymane kartoflisko. Piłka podskakuje, jak diagram ekg. Naprawdę na wielu boiskach w LZS-ach zawodnicy mają lepsze warunki do gry.
Po czwarte...poprawcie mnie, bo mogę nie pamiętać...rozbudowa stadionu zakończyła się jakieś 5 lat temu. Cieknący dach, brak prądu w toaletach, ciągłe kłopoty techniczne z nagłośnieniem, z funkcjonowaniem telebimu. Chyba trochę za wcześnie, jak na takie problemy?!
Wreszcie po piąte...sam pomysł stworzenia w Rzeszowie jednego klubu, który będzie swoje mecze rozgrywał na jednym stadionie i do tego będzie miał w tym mieście homogenicznych kibiców...jest z założenia bzdurne. To się nigdy nie uda. Dlatego oba stadiony powinny być remontowane, rozbudowywane (bez chorego gigantyzmu), czy modernizowane. Zgadzam się ze zdaniem, że to powinny być dwa obiektu o pojemności nie większej niż 8...10 tys. Na tę chwilę to nawet ilość 8...10 tys. wydaje się być zdecydowanie za duża.

Majer, pisząc, że mam nadzieję, że sprawy pójdą w dobrą stronę nie miałem na myśli kasy miejskiej. Mam nadzieję, że pojawi się konkretny sponsor, który nie tylko da jakieś pieniądze na Resovię, ale przede wszystkim na tyle dobrze zarządzi tym klubem, żeby ta kasa, która tam wpłynie była racjonalnie i transparentnie wydawana. To nie oznacza, że w tej chwili pieniądze w Resovii rozchodzą się na boki. To oznacza, że potrzebujemy takiego biznesowego autorytetu, który w pewien sposób uwiarygodni w środowisku przedsiębiorców nasz klub i do tego zorganizuje go w sposób profesjonalny (strukturalnie i organizacyjnie). Z taką osobą rozmowy trwają. A że jest to osoba "zafiksowana" - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - na Resovię to stąd moja nadzieja...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2018, 22:28:30 pm wysłana przez leon »