Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 322472 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #660 dnia: Sierpnia 08, 2018, 19:00:26 pm »
Lepiej mieć niż nie mieć.
Nie oszukujmy się: na samej piłce nożnej nie da się osiągnąć stadionowej frekwencji, która uzasadniałaby unijną dotację. Taką szansę stwarzał tylko żużel. Bez unijnej dotacji budowa byłaby niemożliwa.
 Dziś łatwiej liczy się budżetowe miliony, bo one są. Wtedy ich nie było. A że żużel się przewraca i to nie z powodu stadionu..., to już inna bajka. Niektórym się wydawała, że bez Półtorakowej żużel sobie poradzi.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #661 dnia: Sierpnia 09, 2018, 08:26:43 am »
Nie jestem blisko piłkarskiej Resovii, nie śledzę na bieżąco informacji o tym co się dzieje w lidze. Myślę że jestem dobrym przykładem "piłkarskiego janusza". Dlaczego do mnie nie dotarła informacja, że będzie mecz? Ktoś powie: "Trzeba było się zainteresować". A ja powiem: "Klub dał ciała".
Przed sezonem i po wymarzonym awansie pisałem, że jednym z celów klubu powinno być dotarcie do takich januszów jak ja. Bo to "my" - janusze będziemy żyłą złota dla klubu. I tu się chyba pierwszy raz w 100% zgadzam z represem. Jeśli Resovia nie wygra ze Stalą walki o to kto jest bardziej przyjazny dla rodzinnych kibiców, to nic z tego nie będzie.

O kwestiach związanych z inwestycjami nie będę rozmawiał, bo.... nie chcę już być uszczypliwy. Powiem tylko tyle, że był moment w 2013 kiedy była możliwość coś z tym zrobić jeśli chodzi o stadion Resovii, ale ani Miasto ani Urząd Marszałkowski nie zdecydowali się na przejęcie stadionu. Jednym z powodów była również postawa Resovii, która chciała by któryś samorząd przejął obiekt, ale pozostawiając sobie niemal wyłączność w korzystaniu z niego.

Osobiście ja bym próbował robić tak:
1. wykorzystać sukces jakim jest awans dla zjednania sobie coraz większej liczby kibiców
2. uniezależnić swój budżet od środków z miasta (nie mylić z nie braniem pieniędzy z miasta)
3. poszukać sponsorów na remont stadionu przy W22 (awans do 1 ligi za 2-3 lata będzie dobrą okazją do tego)
4. walczyć o ekstraklasę
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2018, 08:28:27 am wysłana przez pewniak »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #662 dnia: Sierpnia 09, 2018, 09:02:19 am »
Problem jest o wiele bardziej złożony, niż Ci się Pewniaku wydaje.
W kwestii tego, co napisałeś powiem Ci tylko tyle...to dlaczego stadion Stali został przez miasto przejęty, wyremontowany i rozbudowany, i do tego teraz na bieżąco utrzymywany, przy czym oddany na wyłączność Stali? Na W22 nie dało się tego zrobić, czy też...nie było woli? Albo może argumentem, że Resovia chce przejąć stadion do własnych celów "usprawiedliwiono" ten brak woli?
Przecież ze stadionu Resovii teraz, na bieżąco i codziennie, korzysta zdecydowanie większa liczba mieszkańców Rzeszowa, niż ze stadionu miejskiego!
Od momentu awansu do dnia dzisiejszego nie wiem, czy Resovia odbyła jeden trening na miejskim. Ja wiem, że zaraz ktoś napisze, że to wina Resovii. Uprzedzam to stwierdzenie...otóż nie jest to wina klubu z W22. Resovia na miejskim gra, jak na wyjeździe.
Ale to tylko kwestia stadionu. Można powiedzieć, że bardzo poboczna kwestia, biorąc pod uwagę inne, bardziej istotne.
Mój entuzjazm po awansie jeszcze nie wygasł. Nie mają na niego żadnego wpływu przegrane mecze Resovii, ale ma na niego wpływ...niemoc...nazwijmy to sobie...organizacyjna, która z upływem czasu będzie działa bardzo niekorzystnie na dalszy rozwój sytuacji. Ta niemoc będzie też mieć spory wpływ na graczy Resovii. Spodziewali się czego innego, a tu pojawia się widmo powrotu starych demonów. Powiedzmy sobie też wprost...jest wielu, którzy tej niemocy są przychylni. To się w wielu miejscach objawia.
Czasu jest już bardzo mało...żeby ten dobry moment wykorzystać. Będzie bardzo szkoda takiej niewykorzystanej szansy...
Oby do tego...złego nie doszło.
A na mecz warto się wybrać. Najbliższy już 18 sierpnia o godz. 12 (pora niegrillowa, ale grillowanie zapewnione  ;D) z Górnikiem Łęczna! Może poziom nie jest najwyższy, ale nasi naprawdę walczą z całych sił. Do tego można za 15 zł zwiedzić stadion miejski w Rzeszowie i przekonać się, dlaczego można siedzieć tylko na nowej grillującej trybunie, jak się załatwia potrzeby bez "udziału" światła w kompletnie ciemnej toalecie, jakie są "udogodnienia" funkcjonalne przysłaniające boisko, no i po co w ogóle zrobiono zadaszenie nad trybuną skoro, jak pada deszcz to...musi być mokro :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2018, 09:04:09 am wysłana przez leon »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #663 dnia: Sierpnia 09, 2018, 09:45:54 am »
A na mecz warto się wybrać. (...)
Może poziom nie jest najwyższy, ale nasi naprawdę walczą z całych sił. (...) można siedzieć tylko na nowej grillującej trybunie, jak się załatwia potrzeby bez "udziału" światła w kompletnie ciemnej toalecie, jakie są "udogodnienia" funkcjonalne przysłaniające boisko, no i po co w ogóle zrobiono zadaszenie nad trybuną skoro, jak pada deszcz to...musi być mokro :)
Z pewnością warto przyjść. Już widzę te tłumy zachęconych.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #664 dnia: Sierpnia 09, 2018, 09:46:08 am »
Problem jest o wiele bardziej złożony, niż Ci się Pewniaku wydaje.
Oj wiem co nieco na ten temat. To co piszesz o Stali to oczywista oczywistość - tam wola była, tu nie ma.
Ja jestem pragmatykiem. Skupiam się na tym na co mam wpływ. Stan faktyczny na tu i teraz to granie sezonu na Stali. Tego NIC nie zmieni. Można i trzeba równolegle czynić starania zmierzające do zmiany tego w przyszłości, ale tu i teraz jest Hetmańska. Klub ma wpływ na wypromowanie swoich meczów, na zmianę wizerunku ogólnie piłki nożnej w oczach mieszkańców Rzeszowa. Tylko trzeba siąść i pokombinować jak tu ludzi zachęcić.
"Przyjdź na Stadion Miejski. Bilet za zobaczenie walki na boisku - 15 zł. Sikanie po ciemku w przerwie - gratis."

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #665 dnia: Sierpnia 09, 2018, 10:19:23 am »
Oj wiem co nieco na ten temat. To co piszesz o Stali to oczywista oczywistość - tam wola była, tu nie ma.
Ja jestem pragmatykiem. Skupiam się na tym na co mam wpływ. Stan faktyczny na tu i teraz to granie sezonu na Stali. Tego NIC nie zmieni. Można i trzeba równolegle czynić starania zmierzające do zmiany tego w przyszłości, ale tu i teraz jest Hetmańska. Klub ma wpływ na wypromowanie swoich meczów, na zmianę wizerunku ogólnie piłki nożnej w oczach mieszkańców Rzeszowa. Tylko trzeba siąść i pokombinować jak tu ludzi zachęcić.
"Przyjdź na Stadion Miejski. Bilet za zobaczenie walki na boisku - 15 zł. Sikanie po ciemku w przerwie - gratis."

Ludzi najbardziej zachęci wynik. Tego na razie brakuje. Natomiast, żeby był wynik to musi być teraz dobrze zorganizowany klub. Podwaliny już są. Od wielu lat działa przy udziale Resovii SMS. Z tego mamy w zasadzie chłopaków, którzy wywalczyli ten awans. W tym względzie Stal jest o te wiele lat za nami. Ale za to Stal ma pieniądze (dość powiedzieć, że mają chyba budżet na nadchodzący sezon na poziomie 3 mln) i jest o wiele lepiej zorganizowana. Lepiej działa marketing, informacja, jest dużo większa "wiarygodność biznesowa".
Myślę, że i ten marketing, i ogólne funkcjonowanie klubu da się ogarnąć pod warunkiem, że "magiczna wiarygodność biznesowa" wskoczy na odpowiedni poziom. Krótko mówiąc...piłkarskiej Resovii potrzebny jest...Adam Góral.
Stal ma swojego Fibraina.
Asseco Resovia ma Adama Górala.
Piłkarska Resovia chce mieć...no dobra, tajemnica to to nie jest...Handlopex.
Tylko, czy Handlopex chce mieć Resovię? Żeby chciał mieć to musi być spełnionych szereg bardzo zasadnych warunków przez Resovię. Czy Resovia je spełni?
Wymagania rosną i szczęśliwego zakończenia fuzji niestety nie widać. 


Z pewnością warto przyjść. Już widzę te tłumy zachęconych.

Repres, generalnie to:

https://www.youtube.com/watch?v=J_SLNrT6HlI

...ale muszę przyznać, że ostatnie twoje wpisy bardzo mnie rozbawiały. Kontynuuj proszę...tylko tak jednostronnie  ;D

-------------------------
Może jeszcze jedna..wzmianka, bo mowa o ilości kibiców na meczach. Bez względu na klasę rozgrywkową, w której przyszło grać rzeszowskim drużynom w ostatnich latach...na Resovię zawsze przychodziło dwa/trzy/cztery razy więcej widzów/kibiców niż na Stal. To się od lat nie zmienia.
Na inauguracji tego sezonu było nas pewnie ok. 2...2,5 tys. Na ostatnim meczu pewnie z tysiąc.
Ale jak przyjedzie Widzew, czy Ruch to myślę, że frekwencja będzie zdecydowanie wyższa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2018, 10:43:01 am wysłana przez leon »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #666 dnia: Sierpnia 09, 2018, 11:07:44 am »
A co ma do rzeczy, ilu kibiców przychodzi na Stal?
Ciekawy punkt odniesienia.
Rzeczywiście: ludzi zachęci najbardziej wynik.
-------------------------------
Generalnie to nie "gadam" na Forum z żadnym jego uczestnikiem. Forum jest medium publicznym i wypowiedzi są kierowane do czytelników. Na gadanie z Leonem szkoda byłoby mi mojego czasu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2018, 12:31:42 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #667 dnia: Sierpnia 10, 2018, 17:17:24 pm »
Warta Poznań przeciwnikiem w Pucharze Polski.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #668 dnia: Sierpnia 10, 2018, 18:03:23 pm »
Szkoda, że nie Legia ;)  ;D

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #669 dnia: Sierpnia 10, 2018, 19:12:06 pm »
"Szkoda, że nie Legia ;)  ;D" oj tak, byłoby łatwiej wygrać  ;D ;). Ludzi trochę "odstrasza" widok policji przed stadionem. Przecież mecz nie był z gatunku podwyższonego ryzyka, po prostu był na stali. Rozmawiałem przed wejściem na stadion z jednym panem w kasku i kominiarce, on potwierdził że szkoda iż nie gramy na W 22 oni mieliby mniej roboty, nie grzaliby się na słońcu  w pełnym ekwipunku. Ktoś musi zapłacić za taką "obstawę", ciekawe kto ?. Pewniaku janusze przyszliby na W22, jestem pewien że na Maltę przyszłoby dużo więcej niż te 700 osób, ale jeden z powodów niższej frekwencji podałem powyżej.