Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 322439 razy)

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #730 dnia: Sierpnia 28, 2018, 10:34:34 am »
hahahaha  ;D
Repres - to było dobre :)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #731 dnia: Sierpnia 28, 2018, 11:36:25 am »
I na koniec muszę, bo nie dam rady wytrzymać: laboga, ile Marysia może o tych pierogach?  ;D ;D ;D ;D ;D

Marysia musi o pierogach w koło Maciej. I to jeszcze ex cathedra.
Marysia pewnie od wieków nie była w żadnej pierogarni, gdzie przychodzą masowo wielbiciele pierogów, różnego pokroju i różne zachowania się im zdarzają. Marysia patrzy na kwestię pierogarni przez pryzmat najbliższej budki z pierogami, gdzie pierogi są jak za komuny jedynie dodatkiem do "napojów" serwowanych tamże. Zatem Marysia uparcie lansuje swoją tezę, że jej pierogi są najsmaczniejsze. Do Marysi nie przemawia, że jej pierogi pozbawione są pieprzu. Marysi jest najlepsze. Tak samo jak nie przemawia, że kilkuset fanów pierogów potrafi w weekend pokonać w sumie ca. 800 km, żeby pojechać na mały cotygodniowy festiwalik pierogów. Przecież oni tam pojechali, żeby obrzucać się mięsem... z pierogów.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #732 dnia: Sierpnia 28, 2018, 12:34:23 pm »
hahahaha  ;D
RZW - też dobre :)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #733 dnia: Sierpnia 28, 2018, 13:36:03 pm »
W nawiązaniu do poprzedników, zapraszam serdecznie na wspólne jedzenie "pierogów". Biesiada odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 na Stadionie Miejskim. To biesiada dla miłośników pierogów leniwych. Smakoszy pierogów ze Stargardu Szczecina nie będzie, więc miłośnicy pierogów podawanych na ostro ta biesiada może zawieść.

*********

W sobotę o 16.00 mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Nie będzie na trybunach takich atrakcji jak ostatnio. Znów będzie kulturalnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 14:02:46 pm wysłana przez A :) »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #734 dnia: Sierpnia 28, 2018, 18:08:35 pm »
Marysia musi o pierogach w koło Maciej. I to jeszcze ex cathedra.
Marysia pewnie od wieków nie była w żadnej pierogarni, gdzie przychodzą masowo wielbiciele pierogów, różnego pokroju i różne zachowania się im zdarzają. Marysia patrzy na kwestię pierogarni przez pryzmat najbliższej budki z pierogami, gdzie pierogi są jak za komuny jedynie dodatkiem do "napojów" serwowanych tamże. Zatem Marysia uparcie lansuje swoją tezę, że jej pierogi są najsmaczniejsze. Do Marysi nie przemawia, że jej pierogi pozbawione są pieprzu. Marysi jest najlepsze. Tak samo jak nie przemawia, że kilkuset fanów pierogów potrafi w weekend pokonać w sumie ca. 800 km, żeby pojechać na mały cotygodniowy festiwalik pierogów. Przecież oni tam pojechali, żeby obrzucać się mięsem... z pierogów.

Masz rację Marcin, szkoda czasu na mdłe, nieprzyprawione, nieokraszone i na dodatek suche pierogi. Taka papla...same zimioki i suche ciasto. Na dodatek wielokrotnie odmrażane i serwowane...przepraszam za niehumanistyczne wyrażenie...do obrzygania...  ::)
Trochę pieprzu, trochę soli, właściwy udział sera...chyba, że ktoś woli z kapustą albo z mięsem (nie mylić broń Boże z rzucaniem mięsem, bo to by było bardzo niepoprawne) i warto sobie dobrze pojeść. A co tam...
W przeciwieństwie do Marysi serwującej same zimioki z suchym ciastem namawiam, żeby się nie zniechęcać i przyjść w sobotę o 16 na mecz na stadion miejski, żeby samemu przekonać się, jakie te pirogi naprawdę są. Pewnie parę razy padnie jakaś bardziej niehumanistyczna, wroga i w ogóle wielce paskudna przyśpiewka, ale...naprawdę warto tych naszych młodych piłkarzy zobaczyć, jak walczą, jak dają z siebie wszystko do ostatniej minuty meczu.
Ja, nie po raz pierwszy zresztą, zabieram na mecz swoją żonę i syna (lat 4,5).
Starszy syn (lat 22) też będzie. Jakoś gdy 15...18 lat temu regularnie zabierałem go na Maltę, a śpiewano wtedy nie mniej pikantne melodie, nie zaszkodziło mu to w wyrośnięciu na odpowiedzialnego i kulturalnego młodzieńca (doskonale wie, jakie słowa są obraźliwe i niekulturalne w przeciwieństwie do Marysi, bo ta segreguje je na te, których użyć może ona sama, i na te, których absolutnie używać innym nie wolno), który za dwa lata skończy AGH w Krakowie, a przy okazji jest wielokrotnym Mistrzem Polski w pływaniu.
Sorry za tą prywatę i samo zachwalanie, ale ten ponury obraz roztoczony przez jedynie słuszną rację nie ma na celu nic innego tylko odstraszenie ludzi od kibicowania piłkarskiej Resovii i to w momencie, kiedy to kibicowanie jest jej najbardziej potrzebne.
Najłatwiej to jest tutaj umoralniać zamiast przyjść i stanowić zdecydowaną większość, która okazuje na przykładzie własnym, jak można kulturalnie i z wyczuciem kibicować.
"Jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasza Sovia gra...aejaooo, aejaooo"   :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 18:11:56 pm wysłana przez leon »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #735 dnia: Sierpnia 28, 2018, 18:17:01 pm »
Smakoszy pierogów ze Stargardu Szczecina nie będzie, więc miłośnicy pierogów podawanych na ostro ta biesiada może zawieść.

Nie mylmy przy tym pierogów przyprawionych z tymi na ostro.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #736 dnia: Sierpnia 29, 2018, 19:31:03 pm »
Warte przeczytania i wsparcia:
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23837662,pilkarz-resovii-rzeszow-ma-chloniaka-skory-kazdy-moze-wesprzec.html
Jutro na Podpromiu jest sparring z GKS Katowice. Pewnie paru kibiców przyjdzie, więc...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2018, 19:34:25 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #737 dnia: Sierpnia 29, 2018, 20:38:02 pm »
Warte przeczytania i wsparcia:
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23837662,pilkarz-resovii-rzeszow-ma-chloniaka-skory-kazdy-moze-wesprzec.html
Jutro na Podpromiu jest sparring z GKS Katowice. Pewnie paru kibiców przyjdzie, więc...
Wpłat można dokonywać na konto Fundacja PRO Resovia. Poniżej numer rachunku bankowego:

51 1750 0012 0000 0000 3508 8838 (BankRaiffeisen Polbank) z dopiskiem ?Dla Barego?


leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #738 dnia: Sierpnia 30, 2018, 11:47:01 am »

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #739 dnia: Sierpnia 30, 2018, 13:04:03 pm »
Od dłuższego czasu obserwuje wątki na tym forum, już tylko związane z piłką nożną... Siatkówka w Rzeszowie już dawno przesiąkła jakimś samouwielbieniem, a emocje już od dłuższego czasu wydają się być lekko zautomatyzowane i rzadko spontaniczne. Kwestii, dlaczego tak jest nie będę tu rozwijał, ale napomknę tylko, że w moim odczuciu dzieję się to m.in. przez wąski odłam środowiska kibicowskiego. Teraz to samo środowisko próbuje zautomatyzować kibiców piłki nożnej na tym forum.
Wiem, że na trybunach boisk piłkarskich na całym świecie (nie tylko na Resovii!), pojawiają się zachowania, które można określić mianem "zezwierzęcenia", ale jednak często demonizujemy to co się dzieję na meczach w Polsce. Proszę, przykład z wczoraj - "W Salzburgu zameldowało się około 10 tysięcy kibiców Czerwonej Gwiazdy. Goście po meczu wbiegli na murawę by świętować historyczny awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów". W Polsce byłaby mega nagonka, a śmiem wątpić, że chociaż 1/3 z tych antykiboli, wie, że taka sytuacja miała miejsce za granicą. Tak jest na całym świecie, niestety lub "stety", a piłka nożna jest w dalszym ciągu najpopularniejszą dyscypliną sportową. Najwidoczniej tego szukają ludzie na tego typu imprezach - emocji.
Byłem na wyjeździe w Łodzi. Mówili mi, że po co ja tam jadę, że mogę oberwać po głowie, że jak się kibolka napije wyskokowych napoi, dostaną małpiego rozumu itp. itd. Byłem i mam mega wspomnienia! Żadnego chamstwa wobec swoich nie było. Wszyscy bawili się super. Na samym stadionie kibicowało 17 tysięcy ludzi i nas niecałe 300 głów. Mega sprawa, fajny klimatyczny wyjazd - kto nie był niech żałuje. Wszyscy dali z siebie wszystko (zawodnicy i kibice).
Nie wiem czy wiecie, ale bardzo długi czas na wyjazdach nie można było w ogóle pić alkoholu (max 2 piwa na głowę w drodze powrotnej). No, może to co napiszę będzie apolityczne, ale wśród kibiców siatkówki takiego poświęcenia jeszcze nie zaobserwowałem. A przecież wiemy, że w związku z tym, często pojawiają się słowa, po których uszy więdną. Obrażam się wtedy. ;D

EDIT:
Żeby nie było, że coś zmyślam. Zdjęcia i filmy z Salzburga z wczoraj.
http://stadionowioprawcy.net/zagranica/red-bull-salzburg-crvena-zvezda-29-08-2018/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2018, 14:56:58 pm wysłana przez Unge »