Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 324741 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #850 dnia: Listopada 14, 2018, 23:41:47 pm »

Nie wiem Majer, czy najlepszym wyjściem dla Antonika będzie przejście w tym momencie do Legii.


Poldek, ale ja przecież nie napisałem że to najlepsze dla niego wyjście. Ja również chciałbym aby został u nas, ale wiesz dobrze jak jest. Ja po prostu życzę temu młodemu człowiekowi jak najlepiej, bo po prostu na to zasługuje aby grać w dobrym klubie, nie znaczy to oczywiście że nie uważam Resovii za takowy klub, ale kariera piłkarska nie trwa wiecznie. Ten chłopak musi się jeszcze wiele uczyć, pełna zgoda, to oczywista oczywistość, ale chyba nie uważasz, że do legii to może iść jak skończy 25 lat. Wtedy to może już realnie myśleć o klubie zagranicznym i  nie mam tu na myśli ligi austriackiej, czy duńskiej (nic do tych lig nie mam, bo i tak są silniejsze od naszej), ale co najmniej o lidze holenderskiej czy belgijskiej, a może nawet i niemieckiej. Chociaż ta ostatnia, to raczej typowo fizyczna, więc raczej nie dla niego. Czemu nie miałby walczyć o ligę włoską ?

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #851 dnia: Listopada 15, 2018, 07:59:05 am »
Paweł, zejdź na ziemię  ;D ;)
Ależ ta piłkarska Resovia rozochociła niektórych swoich kibiców. Bujanie w obłokach się zaczęło. Awans do I ligi, zawodnicy w lidze...włoskiej, bajońskie kontrakty...  ;D
A dobra...niech się stanie  ;D
-------------------------------------
Swoją drogą...miłe uczucie. Czekam na sobotni mecz już od...niedzieli. Znowu mam okazję bywać na treningach przy W22. Z prawdziwą przyjemnością patrzy się na tę drużynę. Chwilo trwaj i buduj się jak najdłużej...
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2018, 08:03:18 am wysłana przez leon »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #852 dnia: Listopada 15, 2018, 09:23:03 am »
Poldek Lewandowskiego nie chcieli nawet w Izolatorze, a gdzie teraz jest, to top5 w Europie. Przecież pisałem o Antoniku w wieku 25 lat , to jeszcze kawał czasu, jeśli tak będzie się rozwijał, to kto wie. Czy ja pisałem że do Ligi włoskiej pójdzie jako gwiazda, to one zarabiają bajońskie kwoty, ja napisałem " Czemu nie miałby walczyć o ligę włoską", gdzie tu mowa o bajońskich kontraktach ?. Do ligi holenderskiej (technicznej i z szybkimi akcjami, oglądam ją, to wiem co mówię) jest mu najbliżej i o tym pisałem przede wszystkim. Spokojnie , raczej pewnie stąpam po ziemi, a że czasem mnie poniesie, taki już jestem romantyk. Widzę że i Ciebie czasem poniesie albo udzieli Ci się mój nastrój : " A dobra... niech się stanie." A tak już na koniec, chodziłeś przecież na piłkę dawniej, powiedz czy mieliśmy kiedyś taki talent ?. Cisek fajnie się zapowiadał, Mariusz Błażej (tragicznie skończył), wcześniej Kopeć, ale takiej perełki chyba nie było.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2018, 09:38:04 am wysłana przez Majer »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #853 dnia: Listopada 15, 2018, 11:07:10 am »
Guma?

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #854 dnia: Listopada 15, 2018, 17:35:12 pm »
Majer, to wyraźnie nie jest Twój dzień. No pewnie, że Guma (Jurek Podbrożny). Pamiętam, jak znacznie umiejętnościami przewyższał innych. Wówczas w II lidze, czyli bezpośrednio na zapleczu ekstraklasy.
Za tamtych czasów krótki epizod z Resovią (bodaj 2 sezony) miał Andrzej Przybylski. Wychowanek Stali Nowa Dęba też świetnie się zapowiadał i wydawało się, że mamy kolejną perełkę. Niestety nie potrafił zadbać o swoją karierę i...zdrowie.
Kolejny zmarnowany talent z tamtego okresu to choćby Paweł Róg.
A paka wtedy była przednia: Kopeć, Rop, Skowronek, Podbrożny, Pawiłowski, Wyskiel, Rumiński, Rożek, Kramarz...

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #855 dnia: Listopada 15, 2018, 20:42:34 pm »
Guma?
No jasne, jak mogłem o nim zapomnieć, a on jest chyba nawet mój rocznik. Masz rację Poldek już mnie dopada skleroza. Paweł Róg to raczej pracuś niż talent, ale faktycznie ładnie chodził po skrzydle (o ile nie pomyliłem go ), ale to trochę później , chyba lata 92 albo 93, popraw mnie jak się mylę. Antonik sam mówił że mało trenował, więc to właśnie talent.
P.S. Bilu też się przecież ładnie zapowiadał.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2018, 20:48:37 pm wysłana przez Majer »

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #856 dnia: Listopada 15, 2018, 21:02:54 pm »
Majer, to wyraźnie nie jest Twój dzień. No pewnie, że Guma (Jurek Podbrożny). Pamiętam, jak znacznie umiejętnościami przewyższał innych. Wówczas w II lidze, czyli bezpośrednio na zapleczu ekstraklasy.
Za tamtych czasów krótki epizod z Resovią (bodaj 2 sezony) miał Andrzej Przybylski. Wychowanek Stali Nowa Dęba też świetnie się zapowiadał i wydawało się, że mamy kolejną perełkę. Niestety nie potrafił zadbać o swoją karierę i...zdrowie.
Kolejny zmarnowany talent z tamtego okresu to choćby Paweł Róg.
A paka wtedy była przednia: Kopeć, Rop, Skowronek, Podbrożny, Pawiłowski, Wyskiel, Rumiński, Rożek, Kramarz...

Echhhh ..... Resoviaki, Resoviaki :P. A Józek Janicki to co? Sroce albo krowie spod ogona wypadł :P Żeby o Józku Janickim zapomnieć i nie wspomnieć :o? Ech ....... Resoviaki, Resoviaki ;D :P. Dla mnie to była i jest prawdziwa IKONA tamtej piłkarskiej Resovii. Podbrożne, Ropy, Rożki, Kramarze, i wielu innych w końcu prędzej czy później odchodzili. A Józek Janicki był do końca z Resovią.
No i jak to z Józkiem Janickim było. Piłka? Może przejść. Przeciwnik? Nigdy i nie ma prawa ;D ;D ;D
Typowy piłkarz od "czarnej" i "brudnej|" roboty. Zawsze miałem słabość i bardzo ceniłem sobie takich zawodników. Nie wiem czy to będzie adekwatne porównanie, ale dzisiaj napisałbym o Janickim że to był taki ..... hmmm.... resoviacki Lothar Matheus ;)

Ps. Co do tych talentów i perełek to ..... hmm... zależy jak na to patrzycie. Jeżeli mówimy o wychowankach Resovii to ani Podbrożny ani Rop tymi wychowankami nie byli. Jeśli mnie pamięć nie myli to ...... Polna Przemyśl. Był kiedyś taki klub.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2018, 21:07:29 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #857 dnia: Listopada 15, 2018, 21:07:32 pm »
Józef Janicki nie zakończył kariery w Resovii  :P

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #858 dnia: Listopada 15, 2018, 21:16:02 pm »
Józef Janicki nie zakończył kariery w Resovii  :P
Co nie zmienia faktu że:
- po pierwsze primo, dla mnie był i jest IKONĄ tamtej Resovii,
- po drugie primo, może (a raczej na pewno) masz rację że nie zakończył tej kariery w Resovii ale z całą pewnością miał najdłuższy staż w Resovii ze wszystkich tamtych zawodników i prawie całą swoją karierę spędził w Rzeszowie
- i po trzecie primo zapomnieć i nie wymienić Józka Janickiego :P :o? Przecież tamta paka zaczynała się od Jego nazwiska ;)
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #859 dnia: Listopada 15, 2018, 21:37:29 pm »
Echhhh ..... Resoviaki, Resoviaki :P. A Józek Janicki to co? Sroce albo krowie spod ogona wypadł :P Żeby o Józku Janickim zapomnieć i nie wspomnieć :o? Ech ....... Resoviaki, Resoviaki ;D :P. Dla mnie to była i jest prawdziwa IKONA tamtej piłkarskiej Resovii. Podbrożne, Ropy, Rożki, Kramarze, i wielu innych w końcu prędzej czy później odchodzili. A Józek Janicki był do końca z Resovią.
No i jak to z Józkiem Janickim było. Piłka? Może przejść. Przeciwnik? Nigdy i nie ma prawa ;D ;D ;D
Typowy piłkarz od "czarnej" i "brudnej|" roboty. Zawsze miałem słabość i bardzo ceniłem sobie takich zawodników. Nie wiem czy to będzie adekwatne porównanie, ale dzisiaj napisałbym o Janickim że to był taki ..... hmmm.... resoviacki Lothar Matheus ;)

Ps. Co do tych talentów i perełek to ..... hmm... zależy jak na to patrzycie. Jeżeli mówimy o wychowankach Resovii to ani Podbrożny ani Rop tymi wychowankami nie byli. Jeśli mnie pamięć nie myli to ...... Polna Przemyśl. Był kiedyś taki klub.

Pablo ok, ale ja pisałem o talentach, Janicki to taki tyran pracy. Nie pisałem przecież też o Orłowskim, czy Siekierynie (Sergiuszu), a ten drugi był naszym najlepszym strzelcem w sezonie 83/84 (strzelił wtedy chyba około 15 bramek).  Jeśli już wymieniać, to Madeja , Amarowicz, to też piłkarze którzy zasłużyli się dla Resovii. Ja pisałem o talentach, Poldek i RZW dodali innych , zacnych piłkarzy, ale odeszli od tego o co ja pytałem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2018, 21:46:10 pm wysłana przez Majer »