Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 324051 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #870 dnia: Listopada 17, 2018, 19:32:33 pm »

Paweł, apetyt rośnie... :D

Owszem  :). Na trudnej murawie udowodniliśmy swoją wyższość piłkarską, mieliśmy trochę okazji, w tym jedna 300 %, bo tylko chyba Bartek wie jak mógł nie strzelić bramki, po kapitalnym przyjęciu , wymanewrowaniu bramkarza i ........... już podskoczyłem jak mam w zwyczaju po strzelonej bramce i tak stałem przez krótką chwilę, bo  nie wiedziałem co się stało, już widziałem piłkę w bramce a tu..... nie ma jej tam gdzie powinna być. Ogólnie niezły mecz, oczywiście jak na warunki murawy. Było parę dziwnych poślizgnięc, nawet Wojtek Daniel na 18 metrze tak uczynił , czym przyprawił mnie i sąsiada o szybsze bicie serca, bo myślałem że skiksuje do reszty i atakujący stalowiec dopadnie do piłki pierwszy i będzie kiepsko. Poldek Ty tak z gołą głową, a przecież było dosyć zimno, żebyś mi się nie zaziębił  ;) :).  W przerwie porozmawiałem z Panem Ferdynandem Kanasem i stwierdziliśmy że mecz z Rowem będzie ciężki, bo oni na takiej murawie (to będzie 1,12 więc boisko może być podobne) mogą być groźni.
Jestem jednak dobrej myśli, a co do faworyta, to raczej nie będziemy nim, Gryf to solidna ekipa, a Row to śląska piłka, twarda, nieustępliwa, poza tym my jesteśmy beniaminkiem, trudno aby mówić o nas jako faworytach. Niespodziankę jednak sprawimy i do rundy wiosennej wystartujemy co najmniej z 7 pozycji.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2018, 19:39:34 pm wysłana przez Majer »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #871 dnia: Listopada 17, 2018, 22:48:07 pm »
Polduś z gołą głową był, ale kalesonki to spod spodni prześwitywały 😉
I żaden to wstyd wszakże Movember!

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #872 dnia: Listopada 18, 2018, 11:23:37 am »
Podobno u nas 4 graczy będzie pałzować za kartki. Do tego Domoń jest kontuzjowany. Także do Wejherowa pojedziemy nieco osłabieni. Łatwo nie będzie, ale...
...Graba trenerem, Resovia gra z charakterem!

P.S. Miło, że Koledzy tak zatroskani o moje zdrowie. Nie wiedziałem, że jestem...sprawdzany aż do kalesonów  :P ;D

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #873 dnia: Listopada 18, 2018, 17:13:36 pm »
Na stronie CWKS krytykowałem Buczka za jego brak skuteczności, w sobotę fajnie zapolował na błąd obrońcy, wyłuskał piłkę niedokładnie przyjętą przez stopera, jednym kontaktem ładnie ruszył w stronę bramki i..... wróciły demony z pierwszych kolejek, nie strzelił bramki, z pozycji z której nie miał prawa nie strzelić. Ale to nic, drużyny wygranej nie osądza się i tego będę się trzymał. Tak Poldek, trochę sędzia nas osłabił (faul Franka absolutnie nie był na żółtko, to nie tylko moja opinia), ale  Strashkevych za to będzie miał okazję pokazać się w dłuższym dystansie.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #874 dnia: Listopada 18, 2018, 19:00:12 pm »
E tam. WS to dopiero człowiek legenda!
Czyżbyś miał na myśli Wojciecha Skorwidera, bo tylko ten zawodnik przychodzi mi do głowy, o ile pamiętam to chyba grał na prawej obronie, grał czysto , niewiele łapał żółtych kartek. Grał w latach 80-tych , w którymś sezonie zagrał chyba we wszystkich meczach Resovii . Niedawno rozmawiałem o nim z jednym z kibiców, który chodzi na mecze od lat 60-tych.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #875 dnia: Listopada 18, 2018, 20:45:38 pm »
I słynny okrzyk z trybun : Wojtek organizmem!

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #876 dnia: Listopada 19, 2018, 09:57:50 am »
...no i nie należy zapominać o tym, że Skrowider miał potężne uderzenie. Taka era przed Hubertem Kopciem.
A wracając do naszych talentów...wszyscy rozpisują się o Antoniku, a niestety mało kto zauważa naszego nomen omen prawego obrońcę Rafała Mikulca. Co prawda nie ma On historii u nas zakorzenionej (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=28155), ale wyraźnie u Graby robi ogromne postępy. Początek sezonu miał bardzo...niepewny. Popełniał sporo błędów. Ale to, co teraz "wyprawia" ten 21-letni chłopak...serce rośnie, jak widzi się piłkarza grającego z takim zaangażowaniem (taki nasz Piszczek :) ). Szybki, zdecydowany, często bierze udział w akcjach ofensywnych. Naprawdę, jak któraś z drużyn próbuje forsować linię obrony z naszej prawej strony (Znicz tydzień temu obrał sobie ten właśnie punkt za docelowy w akcjach ofensywnych) wybiera najgorzej, jak tylko może.
Myślę, że będzie go też trudno zatrzymać na następny sezon.
Generalnie u Graby wielu zawodników robi spore postępy. Myślę, że poza pracą, którą wykonują na treningach, ten trener potrafi naprawdę dobrą atmosferę prowadzić w zespole. Oby udawało mu się to jak najdłużej.
Zagapiłem się po ostatnim meczu ze Stalową Wolą i nie nagrałem kółeczka radości w wykonaniu naszych piłkarzy wraz z odśpiewaniem RESOVIA, RESOVIA, RESOVIA....byłby znakomity materiał dla naszych siatkarzy na to, jak można świętować we własnym zespole równocześnie nawiązując kontakt z kibicami.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2018, 10:04:30 am wysłana przez leon »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #877 dnia: Listopada 19, 2018, 17:42:24 pm »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #878 dnia: Listopada 19, 2018, 18:45:51 pm »
...no i nie należy zapominać o tym, że Skrowider miał potężne uderzenie. Taka era przed Hubertem Kopciem.


Miał dokładne długie podania, tak jak Hajto za swoich najlepszych czasów.
Masz rację Poldek, Mikulec z meczu na mecz gra coraz pewniej, ja już go chwaliłem wcześniej, bardzo dobrze potrafi się zastawić, dobrze operuje piłką i nie traci głowy gdy naciska na niego napastnik. Polska piłka będzie miała pożytek z takich graczy jak Antonik, czy Mikulec, ale i młody Geniec gra coraz pewniej. Może dla tego ostatniego nie przyjdą jeszcze propozycje z ekstraklasy, ale dla Kamila i Rafała mogą pojawić się konkretne propozycje.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2018, 18:52:49 pm wysłana przez Majer »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #879 dnia: Listopada 20, 2018, 09:51:48 am »
Pamiętam jak Hubert Kopeć był krytykowany, że on tylko ze stojącej piłki potrafi uderzyć. Chłop wyprzedził epokę. Wtedy się tak dużej miary nie przykładało do stałych fragmentów gry jak dziś.