Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 323925 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #880 dnia: Listopada 21, 2018, 07:19:32 am »
Skoro już tak sobie wspominamy...był taki sezon, w którym mieliśmy duet strzelców: Hubert Kopeć i Mariusz Rop. Nie pamiętam, który to był rok, ale zaczęliśmy od wygranej z Avią Świdnik 3-0. Wtedy ci dwaj zawodnicy strzelali bramki...na zmianę. Ścigali się w ilości zdobytych goli. Hubert nadganiał znacznie ze stałych fragmentów (to były rzuty wolne, których nie zaponę; z Łęczną pamiętam wygraliśmy 2-0 i obie bramki strzelił Kopeć...raz z wolnego z prawej strony, a potem w analogicznej sytuacji z drugiej strony). Mariusz bardziej odnajdywał się, jako sprytny snajper w piłkach sytuacyjnych. Miał gość zimną krew, choć...w gruncie rzeczy często była ognista ;)
Ehh...Panowie, zróbcie tę I ligę już w tym sezonie dla Resovii. Niech ta klasa rozgrywkowa do nas wróci. Może niektórzy malkontenci przestaną marudzić, że...ta dzisiejsza II liga to w gruncie rzeczy III. Choć z działań im będzie nadal wychodzić...nie I, a II  ;D Ale ta I to już będzie dokładnie ta sprzed 30 lat. 

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #881 dnia: Listopada 21, 2018, 18:57:24 pm »
Nie jestem pewien, bo  nie pamiętam Poldek tego meczu z Avią (może nie byłem wtedy na meczu, bo raczej pamiętałbym). Co zaś się tyczy meczu z Łęczną, to był jeden z ostatnich meczów w sezonie .
To był chyba ostatni sezon przed połączeniem grupy wschodniej i zachodniej w jedną drugą ligę. Ten wygrany mecz z Łęczną dawał nam utrzymanie, mieliśmy jeszcze tylko wygrać ze Stomilem (był już zdegradowany, bo miał za dużą stratę, do miejsca dającego utrzymanie) i przegraliśmy (nie pamiętam 0:1, albo 1:2). Spadliśmy chyba wtedy na ostatnie miejsce dające utrzymanie i musieliśmy grać baraż ze zwycięzcą 3 ligi. W barażu zagraliśmy z Tychami (mistrzem 3 ligi) , u siebie wygraliśmy 3:2, a tam chyba zremisowaliśmy 0:0 i utrzymaliśmy się w 2 lidze. Czyli to musiał być sezon 88/89, bo ten następny był już w zreformowanej 2 lidze (pamiętam, bo wtedy wyszedłem z wojska) i wtedy znowu zacząłem chodzić regularnie na mecze. :)
P.S. A widzisz, już wiem dlaczego nie pamiętałem tego meczu, po prostu byłem wtedy w armii i trudno abym był na tym meczu. W domu byłem dopiero po roku służby, mecze śledziłem tylko w prasie (Tempo) :(
P.S.2 To nie był czasem debiut Ropa w Resovii ? coś mi się tak wydaje.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2018, 19:07:28 pm wysłana przez Majer »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #882 dnia: Listopada 21, 2018, 20:16:24 pm »
Oj ten mecz z Tychami to pamiętam. Emocje były do ostatniej sekundy. Wtedy też błysnął Mario Rop. O ile dobrze pamiętam zagrał świetne zawody. Popraw mnie, ale...W22 pękało w szwach. Było dużo ludzi.
Czy to akuratnie był sezon 88/89...tego nie pamiętam. Ale zdaje się, że Resovia wtedy była po dwóch pierwszych kolejkach na pierwszym miejscu ze stosunkiem bramkowym 5-0 :) Potem było już gorzej.
Swoją drogą...piszę to zupełnie z pamięci i nie wiem, czy się nie mylę. A przecież to łatwo sprawdzić :)
W sezonie 18/19 jest nadzieja, że będziemy w odwrotnej sytuacji...zaczynamy od końca, a kończymy...awansem :)
I nie mam nic przeciwko temu, żeby decydowało się to w ostatnim meczu sezonu :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2018, 20:18:24 pm wysłana przez leon »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #883 dnia: Listopada 21, 2018, 22:07:48 pm »
Poldek dokładnie Ci nie powiem, bo pisałem że te pierwsze mecze ówczesnego sezonu to głównie śledziłem w prasie, ale mogło tak być jak piszesz, bo z Lechią chyba też wygraliśmy (1:0, albo 2:0) więc mogliśmy być liderem. Później przytrafiła się mała zadyszka, nie pamiętam czy od derbów (przegranych 2:0), czy od meczu z Zagłębiem (notabene oni wtedy awansowali do 1 ligi), bo nie pamiętam teraz czy najpierw były derby a potem Sosnowiec. Masz dobrą pamięć, mecz z Tychami przyciągnął na stadion nadkomplet widzów, wał był podwojony na pewno, główna trybuna pękała w szwach. Nie wiem czy sędzią nie był czasem Wit Żelazko z Warszawy, ale mogę się mylić. Na pewno w meczu pucharowym z Ruchem był Wit Żelazko i tu mogłem pomylić te mecze. Za dużo tego było i trochę mylą mi się sezony, ale jak pisałeś o tych dwóch wolnych Mariusza, to przypomniał mi się ten mecz z Łęczną i sezon i na pewno to był sezon 88/89 i wtedy chyba właśnie Rop debiutował. Na pewno nie grał już Skorwider, wtedy już  grał Błażej (on był rocznik 68, chodził z moim młodszym bratem do szkoły, ja chodziłem ze Zbyszkiem jego starszym bratem), Madeja też grał, więc na pewno nie było już Wojciecha Skorwidera.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #884 dnia: Listopada 22, 2018, 06:14:58 am »
W dwimeczu z Tychami z jak najlepszej strony pokazał się Guma Podbrożny.
A słynny Witt Żelazko sędziował mecz z Ruchem.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #885 dnia: Listopada 22, 2018, 06:18:13 am »
Tak a propos talentów jakie mieliśmy, to przypominam, że Guma to dwukrotny król strzelców ekstraklasy!
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=1669

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #886 dnia: Listopada 22, 2018, 07:32:50 am »
Jakbym miał Antonika do kogoś porównywać to właśnie do Gumy mi najbardziej pasuje. Szybkość, zwrotność, ciąg na bramkę. To wszystko wyróżniało Gumę i te cechy pokazuje teraz Antonik.
Natomiast Mikulec to taki Boguś Rumiński. Tyle, że Rumiński był chyba prawym obrońcą.
Patrzę na tę rubrykę Gumy i...idol mojej młodości ma już 51 lat. Hubert Kopeć 53.
Ja pitolę...kiedy to zleciało?...
Dobra...koniec marudzenia...

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #887 dnia: Listopada 22, 2018, 20:51:53 pm »

A słynny Witt Żelazko sędziował mecz z Ruchem.

Tak  mi się wydawało, ale jak już napisałem posta, to nie chciało mi się kasować ;), a poza tym z ruchem przegraliśmy 0:1, a z Tychami wygraliśmy, nie wiem jak mogłem pomylić te dwa mecze, ale widać że dopada mnie powoli demencja  ;)

Poldek, siłą Mikulca jest to, że zarówno na lewej, ale i na prawej stronie dobrze się czuje. Tak Rumiński to prawy obrońca, dawniej to przywiązanie do pozycji było bardziej widoczne, po 15 minutach meczu, już byłeś w stanie powiedzieć na jakich pozycjach graja poszczególni zawodnicy nawet ich nie znając. Teraz wymienność pozycji to jeden z elementów nowoczesnej piłki.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2018, 21:21:26 pm wysłana przez Majer »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #888 dnia: Listopada 24, 2018, 06:53:41 am »
No to po wczorajszej "dawce siatkówki"  ::) wszyscy do Wejherowa :)
W zaistniałej sytuacji kadrowej przekonamy się pewnie jaką mamy młodzież. Może się okazać, że rezerwy są równie...ambitne, jak pierwsza drużyna. Tylko tego sobie przed tym meczem życzę...

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #889 dnia: Listopada 24, 2018, 11:28:56 am »
Gdyby to trochę bliżej było i w sobotę a nie w niedzielę, pewnie wybrałbym się na ten mecz. W tv to nie to samo, nie ta atmosfera (chociaż tej z miejskiego daleko do W22), ale na pewno znajdę czas aby oglądnąć ten bardzo interesujący pojedynek. Jest szansa na awans w tabeli i trzeba ją wykorzystać. Oczywiście muszą temu sprzyjać inne okoliczności, wierzę że z naszej strony zrobimy wszystko, aby ten awans się ziścił  :)
Poldek mamy przecież sprawdzonych już zawodników, w miejsce Pyrdka pewnie Feret, chociaż bardziej naturalną zmianą byłby Adamski, a Vadym zajmie się kreowaniem gry. Już napisałem wcześniej, że tym zawodnikiem wyjdziemy, bo to solidna marka. Martwi trochę pozycja nr6, tu Kali robił dobrą robotę, mam nadzieję że Kmiotek dobrze wywiąże się z roli defensywnego pomocnika. Do boju Resovio.
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2018, 11:40:33 am wysłana przez Majer »