Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 322527 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #920 dnia: Lutego 17, 2019, 21:43:11 pm »
http://cwks-resovia.pl/kulisy-meczu-ze-stala/

Kapitalne są te filmiki. Czekamy też na kapitalne wyniki  :)
Jeszcze dwa tygodnie...Jest ogień!

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #921 dnia: Lutego 22, 2019, 10:27:14 am »
03.03.2019 13.05 mecz z Łęczną tamże.
Transmisja w TVP Sport i TVP Regionalnej!

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #922 dnia: Lutego 24, 2019, 20:20:06 pm »
Już tylko tydzień, w niedzielę z przyjemnością zasiądę przed tv aby zobaczyć walczącą Resovię, oczywiście liczę na wygraną, ale zdaję sobie sprawę z kim przyjdzie nam się mierzyć. Jednego jestem pewien, nie zabraknie w naszych szeregach woli walki i to powoduje, że idę na mecz.

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #923 dnia: Lutego 25, 2019, 20:18:21 pm »
Jutro '' W Centrum Sportu '' Szymon Grabowski Trener Resovii

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #924 dnia: Lutego 26, 2019, 10:36:11 am »
Wydaje mi się, że poza tematem czysto sportowym musi być mowa o STADIONIE DLA RESOVII. I to nie w ogólnikach, ale z pełnym krytycyzmem. Nabieranie wody w usta, bo może lepiej, żeby nikt się nie obraził, nie przynosi żadnego efektu.
Jest absolutnym skandalem, żeby po raz kolejny nie zostały wykorzystane pieniądze z dotacji ministerialnych tylko dlatego, że faworyzuje się w mieście jeden klub! Mamy teraz kapitalnych piłkarzy z biało-czerwonym sercem. Oni chcą grać dla Resovii, bo chyba w obecnej sytuacji nikt nie napisze, że grają tu dla pieniędzy. Jeśli tego kapitału nie wykorzystamy teraz to następna okazja nie prędko się powtórzy.
Warto też podkreślić, że stadion miejski w stolicY innowacjI (duże litery na końcu wyrazów nie są użyte przypadkowo) nie jest odpowiednio przystosowany do przyjęcia deklarowanej ilości kibiców gości z Widzewa Łódź, a brak odpowiednich zabezpieczeń zmniejsza pojemność tego obiektu do...max. 6 tys. Wystarczy, że kibice gości przyjadą na dowolny mecz w ilości choćby 50 osób i cała zachodnia trybuna jest wyłączona z użycia, bo stanowi...sektor buforowy.
Kiedy Rzeszów dorobi się odpowiedniej infrastruktury sportowej?
1. Hala nierozbudowana.
2. Stadion miejskI jest porażką architektoniczną i użytkową kompletnie nie przystosowaną do realiów.
3. Hala ROSiR w kompletnej rozsypce.
4. Chyba już wszystkie co większe miejscowości wokół Rzeszowa mają baseny lepsze od tych w stolicY innowacjI. I nie...nie rozchodzi się tu o jakieś parki wodne. Chodzi o normalny basen z zapleczem typu sauna, łaźnia parowa, brodzik, jakuzzi...To dziś standard przy każdym basenie...
5. Do cholery jasnej...mamy lekkoatletów z dużymi osiągnięciami, którzy nie mają gdzie trenować! Osobiście znam przykłady zawodników z różnych
innych dyscyplin, którzy, choć nie chcieli, musieli się z Rzeszowa wyprowadzić, bo nie mieli gdzie trenować. Czy tego naprawdę nie da się oganąć?...

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #925 dnia: Lutego 26, 2019, 10:38:56 am »
Wydaje mi się, że poza tematem czysto sportowym musi być mowa o STADIONIE DLA RESOVII. I to nie w ogólnikach, ale z pełnym krytycyzmem. Nabieranie wody w usta, bo może lepiej, żeby nikt się nie obraził, nie przynosi żadnego efektu.
Jest absolutnym skandalem, żeby po raz kolejny nie zostały wykorzystane pieniądze z dotacji ministerialnych tylko dlatego, że faworyzuje się w mieście jeden klub! Mamy teraz kapitalnych piłkarzy z biało-czerwonym sercem. Oni chcą grać dla Resovii, bo chyba w obecnej sytuacji nikt nie napisze, że grają tu dla pieniędzy. Jeśli tego kapitału nie wykorzystamy teraz to następna okazja nie prędko się powtórzy.
Warto też podkreślić, że stadion miejski w stolicY innowacjI (duże litery na końcu wyrazów nie są użyte przypadkowo) nie jest odpowiednio przystosowany do przyjęcia deklarowanej ilości kibiców gości z Widzewa Łódź, a brak odpowiednich zabezpieczeń zmniejsza pojemność tego obiektu do...max. 6 tys. Wystarczy, że kibice gości przyjadą na dowolny mecz w ilości choćby 50 osób i cała zachodnia trybuna jest wyłączona z użycia, bo stanowi...sektor buforowy.
Kiedy Rzeszów dorobi się odpowiedniej infrastruktury sportowej?
1. Hala nierozbudowana.
2. Stadion miejskI jest porażką architektoniczną i użytkową kompletnie nieprzystosowaną do realiów.
3. Hala ROSiR w kompletnej rozsypce.
4. Chyba już wszystkie co większe miejscowości wokół Rzeszowa mają baseny lepsze od tych w stolicY innowacjI. I nie...nie rozchodzi się tu o jakieś parki wodne. Chodzi o normalny basen z zapleczem typu sauna, łaźnia parowa, brodzik, jakuzzi...To dziś standard przy każdym basenie...
5. Do cholery jasnej...mamy lekkoatletów z dużymi osiągnięciami, którzy nie mają gdzie trenować! Osobiście znam przykłady zawodników z różnych
innych dyscyplin, którzy, choć nie chcieli, musieli się z Rzeszowa wyprowadzić, bo nie mieli gdzie trenować. Czy tego naprawdę nie da się oganąć?...
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2019, 19:30:58 pm wysłana przez leon »

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #926 dnia: Lutego 26, 2019, 10:53:51 am »
Wydaje mi się, że poza tematem czysto sportowym musi być mowa o STADIONIE DLA RESOVII. I to nie w ogólnikach, ale z pełnym krytycyzmem. Nabieranie wody w usta, bo może lepiej, żeby nikt się nie obraził, nie przynosi żadnego efektu.
Jest absolutnym skandalem, żeby po raz kolejny nie zostały wykorzystane pieniądze z dotacji ministerialnych tylko dlatego, że faworyzuje się w mieście jeden klub!

Nie wiem na ile to jest faworyzowanie, ale wiem, że klub ma sporo "za uszami" w kwestii pójścia na kompromis. Chciałby zjeść ciastko i mieć ciastko. Tajemnicą poliszynela są propozycje oddania działki, ale z wyłączeniem murawy. Więc ja bym zaczął od rachunku sumienia własnych działań i zastanowienia się czy "z naszej strony" wszystko zostało zrobione.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #927 dnia: Lutego 26, 2019, 11:03:39 am »
Nie wiem na ile to jest faworyzowanie, ale wiem, że klub ma sporo "za uszami" w kwestii pójścia na kompromis. Chciałby zjeść ciastko i mieć ciastko. Tajemnicą poliszynela są propozycje oddania działki, ale z wyłączeniem murawy. Więc ja bym zaczął od rachunku sumienia własnych działań i zastanowienia się czy "z naszej strony" wszystko zostało zrobione.

Pewniaku, może sprecyzujesz o którą to murawę chodzi?
Jestem ciekaw...bo Twoja sugestia wskazuje na to, że Resovia chce przekazać stadion miastu...bez boiska umieszczonego w jego centrum.
O to Ci chodziło?

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #928 dnia: Lutego 26, 2019, 11:22:24 am »
Tak o to mi chodziło.
To co napisałem to plotki i tak to proszę traktować. Nie mniej mam doświadczenia ze stanowiska klubu w kwestii przejmowania stadionu przed laty od UR. Jeśli obecna postawa jest taka sama, a dochodzą mnie słuchy, że nic się nie zmieniło, to wcale się nie dziwię temu że sprawa stoi w miejscu.

Bo wszystkie Twoje argumenty co do dobrej postawy sportowców i fatalnej infrastruktury są bezdyskusyjne.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #929 dnia: Lutego 26, 2019, 11:31:26 am »
Nie wiem na ile to jest faworyzowanie, ale wiem, że klub ma sporo "za uszami" w kwestii pójścia na kompromis. Chciałby zjeść ciastko i mieć ciastko. Tajemnicą poliszynela są propozycje oddania działki, ale z wyłączeniem murawy. Więc ja bym zaczął od rachunku sumienia własnych działań i zastanowienia się czy "z naszej strony" wszystko zostało zrobione.

Tajemnica poliszynela, to rzekoma tajemnica, o której wszyscy (w danej społeczności) wiedzą, lecz nikt o niej głośno nie mówi. Jestem kibicem Resovii (tej piłkarskiej) , ale o czynś takim w naszej społeczności (kibiców) nie słyszałem.  Nie dziwi mnie to, bo o takiem kuriozum po prostu w Resovii piłkarskiej nawet nie myślą