Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 324824 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #940 dnia: Lutego 26, 2019, 22:41:09 pm »
Nie mam najświeższych informacji, ale w informacji pewniaka coś z koncepcji budowy centrum jest. Był /nie wiem czy dalej jest/ koncepcja wydzielenia tzw. rogala pod tą inwestycje. Pewniak myli się, jeżeli chodzi o powód. Nie wydzielenie "murawy" spowodowało by zablokowanie inwestycji na części piłkarskiej na parę lat.

W przypadku centrum mówimy cały czas o inwestycji w lekkoatletykę. Bo to o czym się pisze, nie dotyka bezpośrednio części piłkarskiej obiektu. Coś tam pośrednio powstanie i także dla piłki nożnej będzie drobna korzyść w postaci nowej krytej trybuny. Ale nie będzie prac na murawie i na drugiej trybunie.

Choć jak czytam o trybunach na 16 tyś to mam wrażenie, iż kogoś fantazja ponosi. Jakby obiekt miał 9-10 tys to byłby i tak ponad zapotrzebowanie na piłkę w Rzeszowie. Póki co to ani Resovia ani Stal nie są w stanie zapełnić nawet tego co jest. A tysiąc kibiców na 10 tys obiekcie jest  kroplą w morzu i przygnębiajacy widok.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #941 dnia: Lutego 27, 2019, 00:01:28 am »
Parę słów dla usystematyzowania.
Zareagowałem na wpis Leona, a dokładnie to ten jego fragment:
Jest absolutnym skandalem, żeby po raz kolejny nie zostały wykorzystane pieniądze z dotacji ministerialnych tylko dlatego, że faworyzuje się w mieście jeden klub!

Jestem kibicem siatkówki, a nie Stali czy Resovii i subiektywnie twierdzę, że jestem bezstronny. Na powyższe odpowiedziałem:

Nie wiem na ile to jest faworyzowanie, ale wiem, że klub ma sporo "za uszami" w kwestii pójścia na kompromis. Chciałby zjeść ciastko i mieć ciastko.

Rozmowa dalej poszła w stronę przywołanej przeze mnie plotki, jakoby to klub też stawiał warunki (ta płyta boiska) tudzież inne, powodujące brak decyzji.

Wtrącenie: jeśli ktoś chce mi wybudować coś za kilkadziesiąt dużych baniek to robię wszystko by to zrobił. W długim okresie, przez zasiedzenie i tak to wszystko wróci do mnie.

I dalej odnoszę się do "za uszami" i wątku o podejściu klubu:

To co napisałem to plotki i tak to proszę traktować. Nie mniej mam doświadczenia ze stanowiska klubu w kwestii przejmowania stadionu przed laty od UR. Jeśli obecna postawa jest taka sama, a dochodzą mnie słuchy, że nic się nie zmieniło, to wcale się nie dziwię temu że sprawa stoi w miejscu.

I to już nie plotki, tylko fakty, o których - przepraszam - na forum pisał nie będę.

Jak sobie przypomnę moją dyskusję tu na forum sprzed ok. pół roku w temacie piłki nożnej, dot. wykorzystania momentum związanego z awansem i jednocześnie sytuacją w żużlu i siatkówce i na moje propozycje nawiązania współpracy w Widzewem by wykorzystać ich know-how (bardzo świeży know-how), usłyszałem, że Resovia to klub najstarszy w Polsce i nie potrzebuje się od nikogo uczyć.... Zdaję sobie sprawę że to wypowiedź krewkiego kibica. Jednakowoż wszystkie drobne elementy układanki tworzą obraz, na którym rysuje się klub bardzo słabo zarządzany (nie wchodzę w stronę sportową).

Taka jest moja ocena. Można być "biednym klubem", ale dobry gospodarz miałby przynajmniej szatnie zadbane i krzesełka przeczyszczone (o myciu nie wspomnę). W domu sprząta się kibel regularnie dla siebie, a nie raz na rok jak przychodzą goście.

Przykro mi, ale tak to widzę. Mogę o tym dyskutować, ale nie chce mi się odpierać ataków, bo po co się szarpać? Kto się będzie chciał nad tym zastanowić i poddać refleksji całą sytuację ten to zrobi. Kto będzie chciał w powyższym widzieć atak na jego ukochany klub ten zobaczy.

P.S. Panie Bogdanie, przepraszam za spamowanie w Pana temacie :) Postaram się już tego nie robić :)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #942 dnia: Lutego 27, 2019, 08:04:25 am »
Nie mam najświeższych informacji, ale w informacji pewniaka coś z koncepcji budowy centrum jest. Był /nie wiem czy dalej jest/ koncepcja wydzielenia tzw. rogala pod tą inwestycje. Pewniak myli się, jeżeli chodzi o powód. Nie wydzielenie "murawy" spowodowało by zablokowanie inwestycji na części piłkarskiej na parę lat.

W przypadku centrum mówimy cały czas o inwestycji w lekkoatletykę. Bo to o czym się pisze, nie dotyka bezpośrednio części piłkarskiej obiektu. Coś tam pośrednio powstanie i także dla piłki nożnej będzie drobna korzyść w postaci nowej krytej trybuny. Ale nie będzie prac na murawie i na drugiej trybunie.

Choć jak czytam o trybunach na 16 tyś to mam wrażenie, iż kogoś fantazja ponosi. Jakby obiekt miał 9-10 tys to byłby i tak ponad zapotrzebowanie na piłkę w Rzeszowie. Póki co to ani Resovia ani Stal nie są w stanie zapełnić nawet tego co jest. A tysiąc kibiców na 10 tys obiekcie jest  kroplą w morzu i przygnębiajacy widok.

Darek, jakiego znowu rogala? Przecież sam piszesz o docelowym projekcie na 16 tys. osób. Podkreślam...docelowym. Ale to nie ma być na tym etapie. Cała wizualizacja jest tu https://youtu.be/uzgPfPAYJlk
Wyraźnie widać, że chodzi o cały stadion i część terenów wokół niego. Nie ma mowy o nie przekazaniu boiska do piłki nożnej w centrum stadionu. Ktoś propaguje ploty i mąci. Całą działkę potrzebną do wybudowania Centrum Lekkoatletycznego Resovia chce przekazać i nie robi z tego problemu. A że pretekstu do obstrukcji ktoś szuka w innym miejscu to już nie wina Resovii. W którym?...a to już przepraszam, ale na forum pisał nie będę. Powód się zawsze znajdzie, jak się go znaleźć chce...
Nie powtarzajcie niesprawdzonych plot, bo to tylko szkodzi sprawie.   

Co do wywiadu z trenerem Grabowskim...trochę już w życiu się nasłuchałem tych audycji redaktora Smoli. Ta z tego wtorku jest absolutnie topowa. Znaczy tak...Redaktor Smola marudził, jak zwykle  :D ;) ale mimo tego rozmówca udzielał bardzo konkretnych odpowiedzi. Bez uników, szczerze...czasami do "bulu", czy bólu, bo już nie wiem, jaka teraz obowiązuje prawidłowa forma  ;D
Ale na poważnie...było bardzo rzeczowo i konkretnie.
Czekamy na pierwszy gwizdek i Resoviacki chaRRakter!
Panowie, OGIEŃ od pierwszego meczu!   

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #943 dnia: Lutego 27, 2019, 21:34:17 pm »
Bogdan, będę miał chwilę to wyczyszczę temat i przeniosę dyskusje do tematu piłki nożnej.

Szczerze to nie poznaję kolegi Leona. Zawsze pragmatyczny jak przy rozbudowie hali, tak tutaj hura optymizm. Niech i tak będzie. Nie będę rzucał kłody w marzenia. Choć z drugiej strony nie za bardzo rozumiem z czego ten optymizm wynika. Na dziś to jest zagwarantowane 16 mln PLN. Niby dużo, ale stadionu za to nie zbuduje się. I jednym z warunków jest to, iż ma to być tylko na lekkoatletykę. Tylko na lekkoatletykę (powtarzam). Ministerstwo Sportu nie finansuje inwestycji w piłkę nożną. Więc stąd ta gadka o wydzieleniu części gruntów pod tą inwestycje. Dodatkowo inwestorem jest Miasto Rzeszów a miasto w cudze grunty nie inwestuje. Nie chcesz wierzyć, Twoja sprawa. Za niedługo inwestycja ruszy to zobaczymy jak będzie to wyglądać. Ale jestem pewny, iż zostanie wydzielona cześć stadionu na którym będą prace.

Więc kwestia stadionu piłkarskiego na Wyspiańskiego a raczej jego modernizacji to nie jest coś, co miało by jakiś konkretny kształt. Ot wizualizacja i plany. Podpromie było na późniejszym etapie realizacji i projekt upadł. Stara prawda mówi, iż jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. I tych na stadion piłkarski nie ma i pewnie prędko nie będzie.

Kwestia modernizacji to kwestia polityczna. A politycznie się kalkuluje. W Łodzi Widzew traktuje się poważnie bo stoi za tym tysiące kibiców a ilu kibiców stoi za Resovią? Ile kupi karnet czy bilet i będzie chodzić na mecze. Jeżeli będzie to podobnie jak na rundę jesienną to nikt palcem nie kiwnie. To tak jak z przebudową Podpromia. Póki popyt przekraczał podaż, to temat rozbudowy był. Spadło zainteresowanie to i wszyscy rakiem się wycofali.

I czytajcie co pewniak z boku pisze. Mogę się pod tym podpisać. Jak wygląda obecnie stadion Resovii? Jak o niego się dba. Pamiętacie jak parę lat temu zbieraliśmy na oświetlenie herbu klubu? I co? I nic. Herb jest ale już oświetlenie nie działa. I nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi dlaczego tak jest. Pewnie oszczędzają na prądzie. Tak jak w przypadku oświetlenia bieżni. Po zmierzchu nie działa i nie można tam pobiegać. I takich spraw można by dziesiątki przywołać.

W jednym pewniak się myli. W kwestii ludzi, którzy obecnie są w klubie. Oni twardo stąpają po ziemi i wiedzą co trzeba robić. Niestety nie ma za dużo pieniędzy, aby rozwinąć skrzydła więc egzystujemy. Naszym dobrodziejstwem jest to, iż stadion jest nasz. Ale to także nasze przekleństwo. Bo stadion generuje koszty i trzeba go utrzymać. A dodatkowych źródeł finansowania na horyzoncie nie widać. I to też jeden z powodów, dla których miasto ma "wywalone" na ten stadion. Miasto nie inwestuje na nie swoich gruntach. Póki stadion Resovii póty miasto nie będzie czuło się odpowiedzialne za to. Coś jak z PKSem w Rzeszowie. Wszyscy wiedzą, iż szpeci ale miasto nic z tym nie może zrobić bo to nie są ich tereny.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2019, 21:43:16 pm wysłana przez A :) »

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #944 dnia: Lutego 28, 2019, 12:26:16 pm »
Transmisja z meczu w Łęcznej na antenie Radia Centrum 3 marca już od godz 12'' 30 . Zapraszam

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #945 dnia: Lutego 28, 2019, 16:58:46 pm »
Darek, gdyby prezydent miasta wywiązał się z obietnicy, to te 500 tys na oświetlenie chyba by wystarczyło, jak sądzisz  ;)?

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #946 dnia: Lutego 28, 2019, 17:12:08 pm »
Darek, gdyby prezydent miasta wywiązał się z obietnicy, to te 500 tys na oświetlenie chyba by wystarczyło, jak sądzisz  ;)?
Dopytam tylko o jakich pieniądzach piszesz. Czy o tych za awans? Z tego co słyszałem, to one zostały/zostaną przekazane tylko w częściach. Część na rundę jesienną a część na rewanżową.

Nie pamiętam dokładnie, ile kosztuje utrzymanie stadionu ale to nie są małe pieniądze. Bo poza oświetleniem jest woda, zatrudnienie ludzi i podatek od nieruchomości. Na pewno takie pieniądze by pomogły, bo ich nigdy nie jest dość. I te koszty ponosi się niezależnie od tego czy stadion się użytkuje czy nie. I to od paru lat. A dotacja to jednorazowy strzał.

Ale jak pisałem powyżej, stadion Resovi jest jej własnością i jak każdy właściciel sam musi załatwić sobie kasę na utrzymanie obiektu. Nie ma co się oglądać na miasto bo miasto nie będzie finansować stadionu. Jedyna forma wsparcia to dotacje i umowy sponsorskie. A na co idzie kasa to już decyzja sekcji. I nie zawsze stadion jest na pierwszym miejscu. Bo np. Sekcja pilkarska musi opłacać jeszcze wynajęcie stadionu miejskiego.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2019, 17:17:20 pm wysłana przez A :) »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #947 dnia: Lutego 28, 2019, 17:27:58 pm »
Dopytam tylko o jakich pieniądzach piszesz. Czy o tych za awans? Z tego co słyszałem, to one zostały/zostaną przekazane tylko w częściach. Część na rundę jesienną a część na rewanżową.



Dokładnie o tych pieniądzach piszę. Ja nie słyszałem aby prezydent, gdy mówił o 1 mln za awans, wspomniał coś o ratach. Na 3- Maja mówi się, że warunkiem otrzymania reszty pieniędzy podobno jest aby na pamiątkach klubowych było logo miasta. Pewnie to plotka, ale może warto spytać osoby, które odpowiadają za dział reklamy czy to prawda.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #948 dnia: Lutego 28, 2019, 17:52:29 pm »
Bogdan, będę miał chwilę to wyczyszczę temat i przeniosę dyskusje do tematu piłki nożnej.

Szczerze to nie poznaję kolegi Leona. Zawsze pragmatyczny jak przy rozbudowie hali, tak tutaj hura optymizm. Niech i tak będzie. Nie będę rzucał kłody w marzenia. Choć z drugiej strony nie za bardzo rozumiem z czego ten optymizm wynika. Na dziś to jest zagwarantowane 16 mln PLN. Niby dużo, ale stadionu za to nie zbuduje się. I jednym z warunków jest to, iż ma to być tylko na lekkoatletykę. Tylko na lekkoatletykę (powtarzam). Ministerstwo Sportu nie finansuje inwestycji w piłkę nożną. Więc stąd ta gadka o wydzieleniu części gruntów pod tą inwestycje. Dodatkowo inwestorem jest Miasto Rzeszów a miasto w cudze grunty nie inwestuje. Nie chcesz wierzyć, Twoja sprawa. Za niedługo inwestycja ruszy to zobaczymy jak będzie to wyglądać. Ale jestem pewny, iż zostanie wydzielona cześć stadionu na którym będą prace.

Więc kwestia stadionu piłkarskiego na Wyspiańskiego a raczej jego modernizacji to nie jest coś, co miało by jakiś konkretny kształt. Ot wizualizacja i plany. Podpromie było na późniejszym etapie realizacji i projekt upadł. Stara prawda mówi, iż jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. I tych na stadion piłkarski nie ma i pewnie prędko nie będzie.

Kwestia modernizacji to kwestia polityczna. A politycznie się kalkuluje. W Łodzi Widzew traktuje się poważnie bo stoi za tym tysiące kibiców a ilu kibiców stoi za Resovią? Ile kupi karnet czy bilet i będzie chodzić na mecze. Jeżeli będzie to podobnie jak na rundę jesienną to nikt palcem nie kiwnie. To tak jak z przebudową Podpromia. Póki popyt przekraczał podaż, to temat rozbudowy był. Spadło zainteresowanie to i wszyscy rakiem się wycofali.

I czytajcie co pewniak z boku pisze. Mogę się pod tym podpisać. Jak wygląda obecnie stadion Resovii? Jak o niego się dba. Pamiętacie jak parę lat temu zbieraliśmy na oświetlenie herbu klubu? I co? I nic. Herb jest ale już oświetlenie nie działa. I nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi dlaczego tak jest. Pewnie oszczędzają na prądzie. Tak jak w przypadku oświetlenia bieżni. Po zmierzchu nie działa i nie można tam pobiegać. I takich spraw można by dziesiątki przywołać.

W jednym pewniak się myli. W kwestii ludzi, którzy obecnie są w klubie. Oni twardo stąpają po ziemi i wiedzą co trzeba robić. Niestety nie ma za dużo pieniędzy, aby rozwinąć skrzydła więc egzystujemy. Naszym dobrodziejstwem jest to, iż stadion jest nasz. Ale to także nasze przekleństwo. Bo stadion generuje koszty i trzeba go utrzymać. A dodatkowych źródeł finansowania na horyzoncie nie widać. I to też jeden z powodów, dla których miasto ma "wywalone" na ten stadion. Miasto nie inwestuje na nie swoich gruntach. Póki stadion Resovii póty miasto nie będzie czuło się odpowiedzialne za to. Coś jak z PKSem w Rzeszowie. Wszyscy wiedzą, iż szpeci ale miasto nic z tym nie może zrobić bo to nie są ich tereny.


Hmm...od czego by tu w zasadzie zacząć...
Darek, w Twoim wpisie widzę masę sprzeczności i nieścisłości. To może w punktach, bo tak powinno być zwięźle i konkretnie:

1. Przecież w moich wpisach jest mowa o niedoszacowaniu przez urzędników inwestycji, zatem...jaki hura optymizm? Ja szacuję, że ten etap będzie kosztował cirka...50...60 mln, a nie przewidywane 36! W przypadku rozbudowy Podpromia szacowałem koszt na 60...80mln. Przewidziane było 41. Znałem tyko koncepcję, a na oczy nie widziałem projektu wykonawczego. Weź jeszcze poprawkę na to, że w tzw. międzyczasie ceny w budowlance poszły o 20...30% do góry. Do rozbudowy hali miasto podchodziło...10 lat!
Dla porównania...trybuna na stadionie miejskim kosztowała ponad 40 mln i było to...8...10 lat temu. Przez analogię można też coś wydedukować...

2. Raz piszesz, że słaby gospodarz na stadionie, bo...nie posprząta, nie zapali światła na herbie, nie ogarnie odpowiednio obejścia. Dwie linijki później piszesz, że...nie ma na to pieniędzy, a ludzie w klubie (gospodarze tego stadionu) twardo stąpają po ziemi i wiedzą, co robią  ???

3. Teraz znowu pojawia się wątek kosztów utrzymania stadionu...czyli tak, ci ogarnięci i mocno stąpający po ziemi ludzie nie chcą oddać kluczowej części stadionu miastu w utrzymanie, bo...na złość mamie chcą sobie odmrozić uszy. Czyli nie mają na utrzymanie, nie mają na remont i przystosowanie, ale nie oddadzą i już. Zapewniam Cię, że ci ogarnięci ludzie wiedzą, że żeby miasto przeprowadziło jakąś inwestycję na stadionie to musi być jego właścicielem.

Podpowiem Wam tylko w tajemnicy...spór nie idzie o główne boisko na stadionie. A o co idzie?
Jak Pewniak dobrze dopyta u źródła i będzie dociekliwy to może się zdoła dowiedzieć. Choć i tak uważam, że może odpowiedź otrzymać tylko drogą dobrej dedukcji, bo pewnie wprost jej nie usłyszy...
Jednak po jego nastawieniu wnioskuję, ze raczej posługuje się utartym szablonem wiedząc albo nie chcąc wiedzieć, że od momentu, kiedy Uniwersytet przejmował stadion do dziś minęło przynajmniej jedno pokolenie.   

« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2019, 20:12:24 pm wysłana przez leon »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #949 dnia: Lutego 28, 2019, 21:08:59 pm »
Ad 1. Niech wbiją pierwszą łopatę. Niech inwestycja się zacznie. I pozostaje trzymać kciuki, aby cześć lekkoatletyczna stanęła. Będzie to z korzyścią dla miasta i regionu.

Jeżeli mam być szczery, to ministerstwo i Urząd Marszałkowski w ramach swoich budżetów podzielili inwestycje na priorytety. Największe zaangażowanie władz województwa jest w halę w Mielcu. Drugi projekt to centrum lekkoatletyczne na Uniwersytecie. I to są priorytety. Później gdzieś Resovia. I to dzięki osobistemu zaangażowaniu najpierw Pana Buczaka a teraz Pana Poręby inwestycja ma szansę pójść do przodu. I także inni posłowie nas w tym wspierają.

AD. 2. Może wygląda to na sprzeczność ale nią nie jest. My parę lat temu nie zaczynaliśmy od 0. My zaczynaliśmy z długami. I wielkim nakładem pracy większość długów udało się spłacić. W tym te najważniejsze do ZUS i skarbówki. Projekty na zwiększenie dochodów też były. Choćby Resovia Park który miał ustawić klub na lata. Niestety nie wyszło. Ciągle są poszukiwania dodatkowych źródeł finansowania ale  łatwo nie jest. Jak jesteś biedny, to na wiele rzeczy Cię nie stać. I podobnie jest w klubie. Ale można to co jest próbować zainwestować. I tak też zrobiono. Wszystkie środki skierowano na rozwój SMSu. Czyli jak matka, która niewiele ma odejmuje sobie aby dać swojemu dziecku, które jest jej nadzieją . I tak naprawdę całą nadzieję podkłada się w tym projekcie. Bo w piłce nożnej zarabia się na transferach. W klubie przeprowadzono też restrukturyzację i zmniejszono koszty utrzymania drużyny piłkarskiej. Najbiedniejsi w lidze to nie były puste słowa.
Nie jest tajemnicą, iż trwają prace nad wydzieleniem sekcji piłki nożnej do samodzielnej sekcji. Bo powstanie spółki akcyjnej to jeden z kilku aspektów tzw. profesjonalizacji.

AD 3. Opowiem historię. Jakiś czas temu kiedy nas zdegradowano za długi pojawił się pomysł, aby wycofać drużynę seniorów i w ich miejsce chciano zrobić drużynę opartą na uczniach SMSu. Spotkało się to z negatywną reakcją tzw. środowiska. Bo jak to Resovia bez seniorów? Nigdy nie dowiemy się, gdzie by to nas doprowadziło. Być może bylibyśmy w tym miejscu co teraz trochę wcześniej. Obecny skład jest oparty o wychowanków. I zdaje to wyśmienite rezultaty. Stadion traktowany jest przez kibiców jako tzw. ojcowozna (chyba najlepsze porównanie). A ojcowizny się nie oddaje bez względu na konsekwencje. Tak właściwie to stadion i historia to są dwie rzeczy, które zostały w CWKSie. Zresztą w pamięci jest jeszcze wspomnienie czasów, gdy stadion był własnością Uniwersytetu. I wielu ludzi nie chce drugi raz go stracić. Zwłaszcza, iż współpraca z UR nie należała do najłatwiejszych.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2019, 21:28:15 pm wysłana przez A :) »