Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 323820 razy)

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #220 dnia: Maja 14, 2010, 12:27:40 pm »
Tak tak tak, ja też jestem bandytą, bo chodzę na piłkę kopaną, nie omieszkam też zaglądać na siatkówkę. Widzę, że jak piszecie Druhna i dk jesteście jednymi z najmłodszych na forum i co mi się narzuca od razu to jest to, że co by gazety nie napisały albo co by się w tv nie pokazało przyjmujecie to jako prawdę. A niestety jest różnie, większość artykułów jest albo żenująco słaba albo pisana pod kogoś kogo się lubi bo ładnie wygląda.
Co do "incydentu" to ja widzę, to tak:
Końcem lat 80-tych w Polsce zaczął być coraz bardziej popularny ruch skinheadowski (nazi lub nacjonalistyczny). Nie ominęło to również i Rzeszowa. W ówczesnej Młodzieży Wszechpolskiej albo innych podobnych ugrupowaniach byli również w dużej części i kibice sympatyzujący z Resovią. A, że ludzie z tych ugrupowań jeżeli obrażali kogoś to używali często pojęcia żyd, to w związku z zanikiem ruchu skinów na początku nowego wieku, sytuacja ta przeniosła się po części na stadiony. Sytuacja owa miała miejsce w całej Polsce i w większości hasło żyd albo malunki go pokazujące mają na celu obrażenie przeciwnika klubowego a nie narodu semickiego. Ktoś powie, że obrażając tak inny klub to pokazuje, że w Polsce jest antysemityzm i słowo żyd jest traktowane jako obelga. A ja mówię, gówno prawda, tak jest tylko na stadionach.  
Z czasem to minie. Jeżeli w Polsce jest czy był taki antysemityzm to dlaczego tak wielu Żydów właśnie tutaj mieszkało? Co do Druhny i dk. Nie wiem jak wasza wiedza na tematy żydowskie, ale pejsacze wielokrotnie sami są sobie winni tego co świat o nich myśli. Słyszeliście o takim czymś jak "Przedsiębiorstwo Holokaust"? Poszukajcie,poczytajcie i się dowiecie jak to światli żydzi chcą wyciągnąć od Polski 65mld. Dużo można by na tematy polityczne pisać ale to nie to forum.  
Uważam, że nasi kibice piłkarscy przesadzają już z tymi oprawami w których wizerunkiem Stalowca jest Żyd. Można przecież dużo innych rzeczy wymyślić chociażby "urodzeni by zadawać ból".

Eva

  • Gość
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #221 dnia: Maja 14, 2010, 12:42:11 pm »
Uważam, że nasi kibice piłkarscy przesadzają już z tymi oprawami w których wizerunkiem Stalowca jest Żyd. Można przecież dużo innych rzeczy wymyślić chociażby "urodzeni by zadawać ból".

To zdanie warte jest podkreślenia ;)


Nie chodzi tu o Żydów tylko o środki jakimi się kibice posługują i to, że inni im przy tym wtórują. Nikt Diego nie nazywa Cie bandytą.
Ja zawracając uwagę na ten problem po prostu liczyłam, że ten wybryk z ostatnich derbów zostanie tu jednoznacznie potępiony, ale niestety tak się nie stało i to było dla mnie niedorzeczne

malta1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #222 dnia: Maja 14, 2010, 13:36:02 pm »
Jak widzę wyrasta nam tolerancyjna młodzież, "peace, love i kwiatuszki"? a może tak geja w domu jeszcze chętnie byście widzieli?

Sensacja goni sensacje, bo o czym mają pisać gazety? że Komorowski wreszcie uśmiechnął się do Kaczyńskiego? Akurat pojawił się "ogórkowy" tydzień nie było co palnąć do gazet to wykorzystano to. Ile było huku po derbach Krakowa jak piłkarze z kibicami Wisły śpiewali "Zawsze nad wami pierdolonymi żydami"? Przecież mamy identyczną sytuację, gdyby były wybory już teraz zapewne żaden z tych młodych nie usłyszał, nie widziałby tego transparentu.

Nie dajcie kierować się mediami, aby wyrabiali opinie za Was, bo wtedy nasza kochana Polska długo nie pojedzie.

Gdzie były te wszystkie media, telewizje, radia, prasa gdy państwo Izreal wbijał na chama na terytorium, gdzie zamieszkiwali Palestyńczycy? Świat już zapomniał? Nie można cały czas żyć wspomnieniami z wojny, gdzie pochodzenie żydowskie = śmierć. A czuje się tak w 2010 ROKU! 70 lat po tym wszystkim, że nadal żyjemy wspomnieniami, bo tylko gdzie źle powie się o żydach to już jestem nietolerancyjny...
ale oczywiście powiedzieć Rosjan ..., Niemiec pedał jest ok.
ktoś tu pomylił priorytety, a Wy dajecie się w to wciagnąć...




W NIEDZIELE O 11:00 WSZYSCY PRAWDZIWI KIBICE RESOVII SPOTYKAJĄ SIĘ POD BRAMAMI STADIONU I DOPINGUJĄ SWOJĄ UKOCHANĄ DRUŻYNĘ!! POKAŻMY ŻE ZAKAZY PZPN, "MAFII ŻYDOWSKIEJ" I SZEROKO ROZUMIANEJ 4 WŁADZY  NIE SĄ W STANIE NAS POWSTRZYMAĆ!

RESOVIA TO MY!

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #223 dnia: Maja 14, 2010, 13:40:39 pm »
Z czasem to minie.

Samo na pewno nie. jezeli sie nie reaguje to coz...

Uważam, że nasi kibice piłkarscy przesadzają już z tymi oprawami w których wizerunkiem Stalowca jest Żyd.

No wlasnie o to mi chodzilo!

Jeszcze jedno:
1. Kibic to kibic a bandzior to bandzior! Gdzie ja pisalem, ze kibice pilki noznej sa bandziorami?

Do postu "malty1905" nie chce sie odnosic. Niech to zrobia moderatorzy.

szefb3

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 524
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #224 dnia: Maja 14, 2010, 13:41:10 pm »
a na TVN24 reportaż poświęcony sprawie owego wybryku.... 2 osoby usłyszą zarzuty, kolejne mecze bez udziału publiczności, 2500 tyś kwoty kary pieniężnej dla Stali Rzeszów, Resovia do końca sezonu gra bez publiczności(u siebie i na wyjazdach)

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #225 dnia: Maja 14, 2010, 13:45:19 pm »
Jezeli sie wie, ze "sytuacja prawna" Resovii byla juz w tym sezonie krucha, to nie trzeba bylo fikać. Tylko to trzeba pomyslec, a o to juz nie tak latwo. Duzo latwiej sie wyzywac od tych i owych.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #226 dnia: Maja 14, 2010, 14:21:15 pm »
Widzę, że do dk żadne argumenty nie dotrą i żyje w świecie który kreują media. Gorzej jak czyta tylko Wybiórczą i ogląda tvn.
Przypomnę ci. Jednym z rządzących tvn jest niejaki Walter. W latach 80-tych miał tworzyć propagandę komunistyczną w celu poprawy wizerunku ZOMO czy ORMO. Czy komuś takiemu można ufać?

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #227 dnia: Maja 14, 2010, 14:25:32 pm »
Widzę, że do dk żadne argumenty nie dotrą (...)

O argumenty prosilismy z Druhna wczoraj wieczorem i jakos nikt zadnego nie podal.
Nie wiem co ma do tego Walter i TVN- to "szefb3" wspomnial o reportazu, (o ktorym bym pewnie nie wiedzial) nie ja.

To ja juz nie wiem? kto ma palme pierwszenstwa w "gnojeniu" kibicow Resovii?
TVN czy Nowiny? Dla ciebie to chyba jest najwazniejsze- forma a nie tresc.

PS. Tak sobie teraz pomyslalem- i juz wiem! Masz racje: mianowicie to Walter najpierw metodami domowymi zrobil te transparenty a potem na sile wcisnal osobom przebywajacym na stadionie pod grozba ataku ZOMO na ich domy i rodziny! Spryciula!
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2010, 14:29:48 pm wysłana przez dk91 »

malta1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #228 dnia: Maja 14, 2010, 14:42:04 pm »
JESTEŚMY RODZINĄ O NAZWIE RESOVIA - wygrywamy i przegrywamy razem!

więc jeśli chodzisz na mecze Resovii, jeśli drzesz się na meczach "Resovia" to musisz zaakceptować to, że nie zawsze jest kolorowo!

dlaczego nie odnosisz się do mojego postu? bo nie masz pomysłu na odpowiedź?
po prostu żyjemy w takich czasach, że choćby najmniejszy "wybryk" przeciw państwu Izreal traktowany jest jako antysemityzm, a co jest w drugą stronę? przepraszam za wyrażanie, ale CAŁY ...!

nawiążę jeszcze do duńskiego, czy tam szwedzkiego rysownika, który przedstawił karykaturę Mahometa - jakie były wtedy Twoje odczucia? dlaczego nikt nie wczuł się w reprezentantów Islamu,  tak jak teraz "każdy jest za Żydami" bo to ważna sprawa i trzeba się łączyć? Każdy mówił, że to tylko karykatura i nie ma żadnego związku z wizerunkiem Mahometa.

gdzie w słowie Śmierć Garbatym Nosom jest jakiś antysemityzm? gdzie w przedstawieniu osoby ze "złotymi zębami i dużym nosem" w barwach Stali jest antysemityzm?

chciejmy widzieć to co widzimy, a nie to co chcą widzieć "WYŻSI" nad nami....
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2010, 14:44:06 pm wysłana przez malta1905 »

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #229 dnia: Maja 14, 2010, 14:52:12 pm »
JESTEŚMY RODZINĄ O NAZWIE RESOVIA - wygrywamy i przegrywamy razem!
więc jeśli chodzisz na mecze Resovii, jeśli drzesz się na meczach "Resovia" to musisz zaakceptować to, że nie zawsze jest kolorowo!

Ale nie bede tolerowal takich wybrykow, i prosze Cie bardzo -nie utozsamiaj mnie z tym! ::) (Juz sie zaczyna to, o czym mowila wczoraj Druhna). Jezeli chcesz isc z nimi do sadu, potowarzyszyc- prosze bardzo, Twoj wybor, beze mnie.


Moze jeszcze słówko: "WYŻSI" czyli "ARYJCZYCY"- tego tez nie bylo na transparencie? Nie mam zamiaru bronic ani tych, ktorzy byli za to odpowiedzialni ze strony Resovii ani S.
i drugie słowko: skad mozesz wiedziec co ja myslalem o karyraturach Mahometa? Skad wiesz, ze sam nie jestem muzulmaninem? Znasz mnie? Wypowiadaj swoje zdanie, a nie domyslaj sie czyjegos.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2010, 14:57:04 pm wysłana przez dk91 »