Autor Wątek: KKS/CWKS Resovia - koszykówka  (Przeczytany 24217 razy)

kundel bury

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 04, 2008, 17:37:32 pm »
Z USA i Francji do Rzeszowa

W weekend do Polski wrócił Bogusław Wołoszyn. Trener Resovii ostatnie tygodnie spędził w malowniczej francuskiej Prowansji.

- Jeżdżę tam co roku i jak zwykle miło spędziłem czas. Wygląda, że moje zdrowie tez zyskało na tym wyjeździe - powiedział trener "Bieszczadzkich Wilków?, którego wiosną dopadły problemy z sercem.

Na pierwszym treningu Resovii pojawi się Mirosław Babiarz, playmaker pochodzący ze Stalowej Woli, który kilka lat spędził w USA (grał w collegeach).

- Liczę, że ten gracz wypełni nam lukę na rozegraniu - mówi Wołoszyn. - Ostatnie finansowe rezerwy chcemy wykorzystać na pozyskanie niskiego skrzydłowego.

Przygotowania będziemy prowadzić na miejscu, ewentualnie zorganizujemy obóz dochodzeniowy.


Aż 15 zawodników na pierwszych zajęciach miał Bogusław Wołoszyn, trener Resovii. Ośmiu z nich to byli juniorzy z grupy prowadzonej przez Piotra Cioska, drugiego trenera. Z pierwszej drużyny w treningu wzięli udział: Zbigniew Doliński, Tomasz Włodarczyk, Paweł Rynkiewicz i Jaromir Szpyrka. Nie trenował Kacper Młynarski, który ma skręconą nogę, a z wakacji jeszcze nie powrócił Sebastian Biela. - Oprócz nich testowany był Mirosław Babiarz, pochodzący ze Stalowej Woli rozgrywający, który kilka lat spędził w amerykańskich college'ach. Sprawił całkiem pozytywne wrażenie i jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie w drużynie - mówi Wołoszyn. Jego podopieczni będą przygotowywać się na własnych obiektach.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2008, 17:45:13 pm wysłana przez kundel bury »

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #11 dnia: Października 10, 2008, 11:16:26 am »
W niedzielę o 18.00 na hali ROSiR derby Resovia vs Siarka. Trzeba wspomóc naszych koszykarzy w tym ważnym meczu ;) Może przyjdzie wreszcie pierwsze zwycięstwo - wiadomo derby rządzą się swoimi prawami i trudno w takim spotkaniu wytypować zwycięzcę. Ja wierzę w nasze wilczki  ;D

Szkoda, że piłkarze grają o tej samej porze co siatkarze  :-\ 

pedzelito

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2101
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #12 dnia: Października 11, 2008, 00:12:20 am »
Szkoda, że piłkarze grają o tej samej porze co siatkarze  :-\ 
A to porażka jednych i drugich... :(

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #13 dnia: Października 20, 2008, 00:29:34 am »
No to mamy pierwszą wygraną koszykarzy (z II Prokomem).
Drużyna sklecona z łapanki, umiejętności, delikatnie mówiąc, takie sobie, brak przyzwoitego centra (choć Włodarczyk z meczu na mecz jest pewniejszy) i groźnego egzekutora, ale serce do walki widać.
Skład w ubiegłym sezonie był znacznie silniejszy, indywidualności większe, tylko że ... jakoś mnie to nie przekonywało. W tym roku chłopakom pozostało jedno: walczyć! I walczą. Zwykle z miernym skutkiem, ale nie mam do nich pretensji. Gdyby nie było aż tylu głupich strat... Panika i brak koncentracji - twój wróg!
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #14 dnia: Października 26, 2008, 20:08:36 pm »
Koszykarze pobili kojelny "rekord"... Resovia - ŁKS 26:103  :o

Zaraz repres1 pewnie napisze: "Po co ten KKS! Rozwiązać to dziadostwo!"  ;)

Wszystko na to wskazuje, że kończy się dla nas 1 liga, ale mam nadzieje, że nie skończy się jeszcze rzeszowski kosz :( Mamy taki skład, że cudów nie da się zdziałać. Szkoda, że sama walka nie wystarczy, bo brakuje umiejętności... Ja tam jeszcze wierzę w naszych koszykarzy, może coś "ruszy" :) (niepoprawna optymistka ze mnie).


Klubem Łodzi jest ŁKS! ;)

Merckxes

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 108
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #15 dnia: Października 26, 2008, 20:11:52 pm »
No nie jest na pewno dobrze. Tylko czy jeszcze uda im sie podnieść?? Teraz mecz z Warszawą, zwycięstwo musi być :-\

lolo

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #16 dnia: Października 26, 2008, 20:22:35 pm »
Kasia dużo ludzi na meczu?

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #17 dnia: Października 26, 2008, 20:31:35 pm »
Kasia dużo ludzi na meczu?

Dość sporo... Z Łodzi około 30

Merckxes

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 108
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #18 dnia: Października 26, 2008, 20:37:46 pm »
Doping był świetny, szkoda, że nie udało się pokazać przed taką publicznością :-[

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #19 dnia: Października 26, 2008, 20:43:38 pm »
Odbył się mecz z ŁKS-em.
Chociaż, słowo "mecz" jest na wyrost. Zacznę jeszcze raz:
Przyjechał ŁKS i porzucał sobie do kosza na ROSiRze.
Wyniku nie pamiętam, ale było coś ponad 100 dla ŁKS i coś około 20 dla Resovii.
Właściwie to nie ma sensu pastwić się nad tym co zademonstrowała Resovia.
Najpierw pozytywy:
Grała młodzież. W przeciwieństwie do poprzednich meczów, był taki okres, ze Resovia zaczęła rzucać. Rzuty kompletnie nie wychodziły, ale w końcu ktoś zdał sobie sprawę, że bez rzutów nie ma punktów. Nareszcie mieliśmy niewiele strat. Nareszcie Zbyszek Doliński wykonał rzut hakiem (minimalnie niecelny).
Negatywy:
Obrona strefowa nie sprawdziła się kompletnie.
Nie mamy zawodnika, który potrafi celnie rzucić, więc nie ma pod kogo ustawić taktyki. Mamy centra (Doliński), który panicznie boi się bloków, dlatego unika rzutów jak diabeł święconej wody. Nawet nie próbuje dać się sfaulować. Nie widać żadnej pracy na treningach. Pewnie jakieś schematy rozgrywania akcji mamy (bo trener i rozgrywacz jakieś schematy sygnalizują), ale widocznie ćwiczone są przy użyciu tyczek a nie poruszającego się przeciwnika.
Bez ładu, składu, rymu i sensu.
Najgorsze jest to, że nasza młodzież całkowicie pozbawiona jest fantazji i radości gry. Nie oczekuję wielu zwycięstw, jeno waleczności. Do dziś przynajmniej walczyliśmy w obronie. Dziś ...
Zostawmy już ten mecz. Zobaczymy co stanie się w następnym?
Kasiu, nie rób ze mnie potwora, który rozwiązuje sekcje po jednej porażce. Właściwie to nigdy nie mam pretensji do naszych zawodników: grają jak potrafią, a innych mieć nie będziemy. Krytykę kieruję głównie do trenerów, bo pracą i czytaniem gry można zdziałać wiele, a za pracę odpowiadają oni.
I jeszcze jedna prośba: racz czytać ze zrozumieniem i każde zdanie do końca. Domyślam się, że "pijesz" do mojego pytania o AKS. Na wszelki wypadek przypomnę całe pytanie: komu potrzebny jest tak cienki AKS?
I nie przypominam sobie żebym użył słowa "dziadostwo".
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2008, 20:46:44 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.